CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7120|Reply: 42

susah nak lepas.

Salam.
sy dan BF berkawan dah 7 tahun. dalam jangka masa tu macam2 jadik. on kejap off kejap. baik. gaduh. tapi masih dgn org yg sama.
Tapi dia tak mcm orang yang dulu yg sy kenal. Contoh dulu dia akan  story je apa  jadi hari ni, apa nk buat esok, tak payah tanya. cerita semua.

Saya pecaya die. tapi tahun ke 4 die berubah hati kat orang lain.  die nekad nak break off. jadi putus la. 4 bulan saya terus hilang camtu.  masa tu sedih gile. Saya admit la saya kuat merajuk. panas baran. so masa tu, itu la alasan die sbb nak break off. Tak sefahaman.

Tapi lps tu sambung balik bercinta. Ada la merajuk2, gaduh besar tapi settle cara baik. Minggu lepas memang ada gaduh. tapi dah cakap sorry segala bagai n esok di mmg nampak okay n mcm takde pape la. sbb layan pon oke2 aje2. Tapi dalam waktu jangka masa lepas bercinta balik ni, makin hari makin tak kenal die. Dia lagi banyak hang out dgn kwn2. takkan cerita dah nak buat apa2. Baru ni, die dapat sambung master ovrseas pun takde cite.  die pernah cakap  first priority die family. 2nd study. 3rd kawan.

Dia memang ramai kawan pompuan. dulu jeles jugak. tapi skarang terima saje sbb memang sayang.  kiteorg dah seminggu tak msg tak call. nampak die memang tak ingat saya langsung. so takpe. so pagi tadi call n cakap sikit2 nape mcm ni. n tanya kite ni mcm mana? so die cakap kite break up la.
Alasan die,  die rase tak mesra dgn sy. takde chemistry.  sy tak leh accept jokes, serious.  dan bla bla bla.  after 7 years.

kalau msg pun biase nye sy yg kene msg n die akan jawab pendek2 aje. call pun camtu. kalau sy tak msg die tak kan msg la.. so skrang nak nagis pun ada, pasrah pun ada. tapi sayang gile. perlu ke merayu? rasa mcm tak perlu.

Hubungan ni mcm dah tak boleh pegi mana2. tapi susah nak move on. susah sangat.  please advise.

Cari je lah yang lain orang kalau dah tak suka merayu pun tak da maknanya lagi.

move on...bersepah jejans dlm dunia yg fana ni
hubungan da masuk proses penuaan
da xde apa nk cita dan pertahankan
yg ade hanya kenangan jeee

regards

Rate

1

aku ingat susah nak lepaih apa tadi....susah nak lepaih berak ka,,susah nak lepaih kentut ka

walau ape pun kena moved on jugak.. tapi ingat kesilapan dulu, etc. kuat merajuk. panas baran.. kalau tidak.. u won't be able to have a stable relationship in future as well

sila carik len jer!

Follow Us
sila cari lain jer... rmai lgi lelaki single

sila cari lain jer... rmai lgi lelaki single
B.K Post at 31-3-2012 22:13

BK single lg...masih available...bleh pm BK lps ni ye

err..to TT, lps ni cri org baru pastu xyah lah kapel lame2 sgt...kdg2 lama sgt bkapel tu, jd bosan

BK single lg...masih available...bleh pm BK lps ni ye

err..to TT, lps ni cri ...
aechae Post at 31-3-2012 22:43

nk kawan apa salahnya kan...

Assalammualaikum TT... Lama sgt dah aku tak lepak kat bod nih... well, izinkan aku nak bagi sedikit pendapat ttg masalah ko nih... ko ckp dlm masa 7 tahun ni dia byk berubah, tapi cuba ko lihat cermin... adakah ko pun turut sama berubah? i mean, ko penah cuba tak atasi kelemahan2 yg ko ckp tadi? mcm sifat panas baran ko tu?

Dlm perhubungan, perlu ada give n take... sumtimes u even hav to make some sacrifices... dlm masa berkawan dgn dia 7 tahun ni, takkan TT takde langsung berkawan dgn lelaki lain? Pernah tak u guys duduk bersemuka n luahkan apa yg tak kena pada diri masing2? Kita tak boleh nak expect pasangan kita utk memahami kita... Diorang bukan psikik yg boleh baca isi hati kita...

So, skang ni dia dah ucap kata 'putus' tu, kan? My advice... Move on with ur life... jadikan kisah n pengalaman silam as a barrier for u in ur next relationship... kenali dulu hati budi sebelum buka hati utk mencintai seseorang itu... Jgn sedih2, i believe ramai je yg nak berkawan dgn TT nnt... Cuba perbaiki diri diri... mana2 sifat yg tt rasa tak sesuai (mcm panas baran tu), cuba buang...

dah, tak payah naksedih2 sgt... selalu2 ar lepak kat porem nih, n kalau ada kesempatan... moh le join gath2 yg selalu diadakan oleh bod2 dlm porem nih... kawan je dulu ramai2... So, sampai disini saja, kalau aku ada silap ckp, aku minta maaf... Peace no war!!!

Rate

1

Salam.
sy dan BF berkawan dah 7 tahun. dalam jangka masa tu macam2 jadik. on kejap off kejap. baik. ...
sarahsyahira Post at 31-3-2012 12:07

As Salam...ni la..sebab lama sgt kawan....dah macam laki bini dahhh....harap2 tak de la wat perkara2 yg dilakukan laki bini......

so ...move on je la..motif still setia...tetap terima dia walau dah break byk kali..???  nt dia dtg lg ko terima jugak ker..?? hahaha..mcm tak de lelaki lain la...so please set target..cari la..lelaki lain.....err...besa pompuan yg setia gila nie...ada udang disebalik batu.....tp aku rasa ko tak de apa2 kan...masih anak dara pingitan...so...buka minda...forget all abt him..go find ur mr right...kkk...selamat berjaya...As Salam..

lepas je la,lme2 ok la tuh..

lamanye couple....

pe2pun tt, move on je ... xyah duk hegeh2 lg dgn dia...wat pening kepala je duk melayan mslh2 mcm tuh...

skrg nih, tumpu pd diri sendiri...muhasabah blk diri tt tu mcm mn...jgn sedih2 n terima dugaan ni smua dgn seikhlas ht...mungkin ada yg lebih baik utk tt pd ms akan datang...insyaAllah

7 tahun e.. korang memang berjodohan macam jejai dan fasha

lamanye couple....

pe2pun tt, move on je ... xyah duk hegeh2 lg dgn dia...wat pening kepala je du ...
sya_syah Post at 1-4-2012 18:40

i ada satu best friend .. i dengan dia since tahun 2005 sampai sekarang .. dah mau 8 tahun dah ..  

Assalammualaikum TT... Lama sgt dah aku tak lepak kat bod nih... well, izinkan aku nak bagi sedikit  ...
budakgraphic Post at 1-4-2012 00:07

7 tahun untuk pompuan .. ini satu masalah besar bagi dia .. sebab dia dah x ada masa lagi ..

7 tahun untuk pompuan .. ini satu masalah besar bagi dia .. sebab dia dah x ada masa lagi  ...
tuakang Post at 1-4-2012 21:01

Hehehe, masih ada masa lagi... Sbb i rasa dia ni blom cecah 30-an lg...

Hehehe, masih ada masa lagi... Sbb i rasa dia ni blom cecah 30-an lg...
budakgraphic Post at 2-4-2012 10:05

pompuan dah cecah umo 26 tu dah start nak tua dah .. bunga dah kurang segar dah ..

dh tahap kene kawin dh nie..watpe kawan lama2...xkemana...kawin jalan penyelesaian yg terbaik...kalu gaduh2 selesaikan dlm bilik je..terus jd baik mcm biase...

pompuan dah cecah umo 26 tu dah start nak tua dah .. bunga dah kurang segar dah ..
tuakang Post at 2-4-2012 10:08

Hehehe, tapi kalau pandai jaga, umur dah nak masuk mid 30's pun still segar bugar lagi... hehehe...