CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 11075|Reply: 89

Adik aku suka jumpa bomoh...

Post Last Edit by sourplum at 22-4-2012 22:09

sebulan lepas bini aku ada buat pengakuan dan minta maaf sbb 2/3 kali dia ikut adik pompuan aku jumpa bomoh ... dan dia pun tumpang bomohkan aku ...

bodoh punya kerja ... aku bukan marah dia bomohkan aku sebab aku tak percaya pun boleh bawa kesan apa-apa ... aku marah sebab dia bazirkan duit beratus-ratus RM bayar bomoh-bomoh tuh ... buat pegi vacation lagi bagus ...

aku baik dan sayang anak bini bukan sebab kena bomoh ... aku baik sebab didikan mak aku dan ajaran bapak aku yg selalu paksa aku ikut dia pi masjid dengar org baca kitab agama ...

oleh kerana aku marah ... aku mengadu kat mak aku ... dan aku rasa adik aku tuh sudah kena basuh ngan mak aku ... dan sejak sebulan lalu, aku tak penah jumpa dia bila aku balik rumah mak abah aku ...

aku taktau dia marah aku atau dia segan kat aku ... tapi aku takde la niat nak maki dia ... aku dah tutup kes lepas nasihat bini aku spya jgn buat mcm tu lagi ... kalo ada hajat, buat amal dan doa terus kat Allah dengan hati tulus ikhlas ...

aku risau la plak kalo adik aku dah takmo jumpa aku ... anak2 aku pun tanya apsal sepupu dorang (anak2 adik aku) tak datang umah mak aku ...   

so patut ker aku call tanya khabar atau buat donno jer ... aku jarang call adik aku nih kalo takde hal mustahak ... selalu jumpa kat umah mak aku jer sbb almost every week aku balik ...

Rate

1

Post Last Edit by pasuoren at 27-3-2012 12:14

salam...

benda yang benar dan patut ditegur..adalah lebih baik tegur direct aje..
tapi, bab hubungan dengan adik badek...teruskan jugak..tak putus pun..
dalam hal ni, biar adik ko jelas dengan pendirian ko sebagai abang..
ko marahkan perangainya, bukan orangnya...kan..?..

patut tepon, tepon...kalau buat kenduri..jemput..makan sesama..
memang dia akan terasa..
tapi, berbomoh-bomoh ni boleh jatuh syirik kalau diteruskan..
kalau taksub, pastu melibatkan duit bagai..boleh papa kedana...
sakit tak hilang...hubungan kekeluargaan pulak yang berantakan...

bukan mudah nak sekolahkan orang yang taksub bomoh ni...bila dia tengah percaya..semua orang jadi salah dah...

Rate

1

salam...

benda yang benar dan patut ditegur..adalah lebih baik tegur direct aje..
tapi, bab hubu ...
pasuoren Post at 27-3-2012 12:13

mula-mula agak marah la pasu ... sbb seolah-olah dia dok ngajor bini aku berbomohan ...

aku tak penah masuk campur soal kehidupan dia ... adik aku nih bini no.2 ... even dulu masa belum kawin mak abah aku suruh aku angkat geng belasah bakal laki dia pun aku tak buat, instead aku cuba nasihatkan mak abah aku balik spya handle masalah cara bertamadun ... aku ni anak sulung merangkap anak emas mak aku ... adik aku tuh anak emas abah aku ...

bila marah tuh yg aku ngadu kat mak aku ... tapi takde ler aku cakap berapi suruh mak aku basuh adik aku, cuma cerita kat mak aku dan bagitau aku tak suka jer ...  tapi pastu bila aku dah cool takder la aku nak panjangkan lagi isu nih ...

aku sayang kat adik2 aku dan kat anak2 sedara ... kalo dia buat perangai cenggini aku risau la ...

hal dia main bomoh tu semua aku serah kat mak abah aku untuk nasihat ... aku tanak sebut apa2 dah ...

tepon la. mintak maaf sbb ko marah dia. walau dia yg salah, sbg abang, kita rendahkan diri sikit utk bg dia ruang utk terima application maaf ko dari dia.

tapi... kalo dia tak gunakan "rendah diri" ko tu dgn baik, pandai2 la ubah strategi.
jgn smpai dia amik kesempatan or pijak kepale...

Reply 3# kudajantan7777

masa memula marah..ko diam lagi, kan..ko perati aje..keciiikkk je adik ko tu...

tapi, bila adik ko dah ajar isteri ko..pasu rasa, tu yang ko sound aje tu..
tapi, bila ko dah sound...lega dah la..cuma ada rasa bersalah sikit..
tapi, at least ko dah bagitau terang-terang kat dia...ok dah tu...
nasib baik dia ngan ko ni anak emas..menang-menang la ni...

apa aje yang adik ko ngan isteri ko tu pakat pegi jumpa bomoh tu...nak try bomohkan ko ke KJ..?..

Walaupun aku jenis yg anti bomoh2 ni....
Dalam permasalahan ini aku rasa tak patut nak salahkan adik ko...
Walaupun dia GILA sgt nak berbomoh  bagai ni...
Tetapi kalau isteri ko jenis yg .......Tak akan terikut ikut perangai dia..
Dan tak akan sesekali nak cuba berubat ko...
So aku hanya nampak yg bersalah ialah isteri ko...
Gatal sgt nak berbomoh bagai apa hal....Adik ko tu dah sah sah la jenis mcmtu...
So bila dia tahu wife ko dah gtau ko ttg hal bomoh ni tentu la dia rasa lain macam..Malu+Segan + macam macam rasa la......
Ko sebagai KETUA merangkap Abg ,Suami sepatutnya Tahu cara cara bertindak tanpa melukai sesiapa...
Org kata menarik rambut dalam tepung...Rambut tak lekat tepung
Tepung pun tak selerak....Kalau dah selerak take time nak kumpul balik.......................

Follow Us
isteri bang kuda ni bomohkan bang kuda apa yek?
supaya sayang ke,ikut cakap ke,tak garang2 ke...?

tah2 bomoh tu dah bomohkan adek bang kuda,sebab tu dia asyik jumpa bomoh jah

hal adik yu tu, biar kan je dulu.... yg penting skg ni nak pastikan wife yu x ulang lagi nak g jumpa bomoh segala.... dah la bazir duit... khurafat lak tue... bimbing wife yu tu elok2... jgn sampai diulangi balik perbuatan tersebut.....

tah2 bomoh tu dah bomohkan adek bang kuda,sebab tu dia asyik jumpa bomoh jah
tajul186 Post at 27-3-2012 13:00

Atau adik kuda tengah bomohkan kuda.......

motip adik ipar ajar akak ipar bomohkan abg sendri
dia bomoh nak suh laki dia syg dia sorang eh
jgn jd mcm kazen iols sudah..nampak mcm takot bini ajer
iols rasa bini dia dah jumpa bomoh kot

Reply  kudajantan7777

masa memula marah..ko diam lagi, kan..ko perati aje..keciiikkk je adik ko  ...
pasuoren Post at 27-3-2012 12:49

Errrrr ... aku takde cakap direct atau marah direct adik aku tuh ... aku cuma cakap kat mak aku ... agaknya mak aku yg sound dia ...

motip adik ipar ajar akak ipar bomohkan abg sendri
dia bomoh nak suh laki dia syg dia sorang eh ...
cik_kiah Post at 27-3-2012 14:56

adakah mereka jumpak bomoh yang sama macam adik ngan isteri KJ..?...dah berapa ribu bomoh tu dapat...?...

Errrrr ... aku takde cakap direct atau marah direct adik aku tuh ... aku cuma cakap kat mak aku  ...
kudajantan7777 Post at 27-3-2012 15:05

Llllaaa....ingatkan ko dah sampai nak angkat senapang ngan adik ko tu KJ...rupanya pakai orang tengah...

isteri bang kuda ni bomohkan bang kuda apa yek?
supaya sayang ke,ikut cakap ke,tak garang2 ke... ...
tajul186 Post at 27-3-2012 13:00

Mula2 dia ikut saja ... pastu tumpang sekaki bomohkan laki ...

agaknya dia takut la kot aku sangkut kat org lain ... maklum la keja aku nih 50% of the time berurusan dengan ramai orang di luar ofis termasuk la aweks dan bini2 org yg sangat mengancam dan dahagakan belaian kuikkuikuikuikui ... aku punya history pun agak dahsyat ...

tapi semua tuh cerita lama ... sejak jumpa dengan bini aku nih aku dah mengundur diri sepenuhnya daripada dunia 'jenayah' ... i want to lead a decent life ... aku nak jaga anak bini dan mak bapak betul2 ... hp aku pun aku bagi check anytime dan boleh tolong simpan ... kalo ada awek lama tepon, ikut suka dialah nak buat apa, aku takde layan dah ... FB sebulan sekali baru masuk, 60% dalam FB member sekolah dulu ...

aku rase aku takde la garang ... kalo aku marah aku cakap kejap pastu aku pegi tido ... mmg takde reason la sampai nak kena bomohkan aku ... kalo ade problem pun boleh bincang mase pillow talk ... i manja dgn bini like a kitten you know ...

adakah mereka jumpak bomoh yang sama macam adik ngan isteri KJ..?...dah berapa ribu bomoh tu dap ...
pasuoren Post at 27-3-2012 15:20

aku memang anti dengan bomoh/ustaz penipu nih semua ... ambil kesempatan ke atas masalah org ... pastu cas beratus-ratus ... pergunakan ayat Allah untuk menipu ...

Kalau betul ustaz yg alim ... dia tolong doakan percuma jer ... lagi afdal kalau kita sendiri buat amal kebajikan dan mohon Allah makbulkan doa ... kalau tak makbul pun ada la sebabnya yg Allah lebih tahu drp kita ...

aku memang anti dengan bomoh/ustaz penipu nih semua ... ambil kesempatan ke atas masalah org ... ...
kudajantan7777 Post at 27-3-2012 15:38

pasu pernah jumpa ustaz yang ok...doa ngan solat hajat..tak kenakan harga..
tapi, nasib badan la kalau terjumpa pun dengan orang yang macam ni..

kebanyakannya, auta aje yang lebih..akal ligat konon nak buktikan yang dia ada terer..tapi ke laut..

pasu bukan kaki bomoh tau..
tapi KJ pun tau..dalam masyarakat kita ni..dah sebati dengan bomoh-bomoh ni..
baik nya tidak...kuarga yang berpecah belah..

Tokmoh : "yang buat ko ni..bukan orang lain..jauh tak jauh..dekat tak dekat...tinggi tak tinggi..rendah tak rendah...gemuk tidak kurus pun bukan..kulit antara putih dengan gelap.."

Pesakit : "aklong ni..."

rasa nak gelakkan..?...

Reply 17# pasuoren

Rasulullah pun pernah diminta oleh sahabat untuk tolong doakan ... tapi baginda melakukannya dengan penuh tulus ikhlas dan tidak meminta sebarang balasan ...

kalau yg minta bayaran tuh mmg penipu dan ilmu agama pun takde setakat mana ... org yg alim sentiasa ikhlas dan cuma mengharapkan keredhaan Allah bila tolong orang ... kalau nak ambil upah, buat kerja yg nyata ... bukannya menipu org kononnya boleh ubah takdir org ... dorang ingat dorang Pope sesat atau Tuhan ker boleh gerenti ubah takdir org lain spya jadi baik ...

bodo la adik aku tuh ... bini aku pun ikut jadi bodo sekalik ... haissshhhhhhh ...

Reply  pasuoren

Rasulullah pun pernah diminta oleh sahabat untuk tolong doakan ... tapi baginda  ...
kudajantan7777 Post at 27-3-2012 16:34

wahh...kata-kata KJ dah macam setad..sikit lagi macam calon imam muda musim ketiga asterok oasis...

satu lagi..
yang nak pergi berubat tu pun, tak boleh main terjah aje....
asal nama tokang obat....berkerumun semua...

kena ada ilmu gak...at least kena pandai nilai dan bezakan...
ada benda yang boleh pakai macam amalan ayat Quran...amalkan..
ada benda yang tak boleh pakai macam tangkal...tinggalkan..

tapi, kena lah celik Quran sikit..jangan takat alif ba ta..semua pun dia kata ayat Quran..

kalau tengok tokang obat dah lain macam aje....hatipun dah berkata...takkan nak percaya jugak, kan..?

"bodo la adik aku tuh ... bini aku pun ikut jadi bodo sekalik ... haissshhhhhhh ..."

wah...ko aje la yang tak bodo yek....

"bodo la adik aku tuh ... bini aku pun ikut jadi bodo sekalik ... haissshhhhhhh ..."

wah...ko aje la yang tak bodo yek....pasuoren Post at 27-3-2012 16:47

bodo pun ada tahap ... jumpa bomoh nih tahap bodo harbi ... atau bodo mughollazah ...