CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JohnnyDepp

Luahan hati seorang isteri askar TUDM-Kerajaan perlu kurangkan askar negara

bini askar bawahan yg ada degree sayangnya x dpt menummpaskan akal bini askar atasan yg pm/spm grade 3.  

sepatutnya gunakan ke degree an anda utk dihormati dan disegani..
banyak caranya..
bukan setakat bodek..
tp syg...  kat depan x boleh belagak, dlm forum je boleh..

Reply  JohnnyDepp

Marah nampak.... Pernah dikecewakan oleh askar ke.?
Zielah Post at 16-3-2012 21:59

ape kaitan pembubaran ATM dgn di kecewakan askar ni? pendek akai je statement...mcm golongan akai askar melayu je...

Otak sekerat jalan kot

Zaman dah berubah tiada lg budaya minum arak, main betina, judi dsb...kepada luahan hati seorang isteri askar TUDM anda ada saluran untuk membuat aduan...jumpa  pegawai atasan (maksud sy pegawai yg ditauliahkan oleh Yang Dipertuan Agong) bukan Pegawai Warren... bagi saya aduan perlu kpd org yg betul...elaun EMT tidak boleh dipotong dgn sewenangnya krn ianya hak setiap anggota samada perajurit, bintara mahupun perwira...

Pernahkah anda pernah lihat n budaya hidup askar pd masa kini? Sejak adanya KAGAT tiada lg arak di wisma... berkaitan bakat bkn semua isteri pegawai berperangai berpuak, berkasta dsbnya mereka jg berkelulusan...jgn krn seorg berkelulusam spm/pmr semua sekali di anggap begitu...pernahkan si penulis yg berjwt lecturer (yg kononnya tinggi sgt jwtnya) hadir ke majlis-majlis ilmu anjuran bakat spt tahlil, bacaan al-quran dan ysssin dsbnya krn kebiasaanya aktiviti di buat pd weekend (bkn selalu pun ada aktiviti bakat).... dalam askar skrg dah dibolehkan berkahwin dari satu tp mesti mengikut saluran krnapa dibuat begitu krn menjaga kebajikan para isteri dan anak-anak jg... kalau anda nak tau dlm askar ni semua perkara dibuat ada sebabnya dan impaknya.

Salam
sebagai one of member, rasanya kecewa bila ramai rakyat Malaysia memandang rendah warga ATM
jangan hanya kerana sebiji buah yang rosak, maka sebatang pokok disalahkan
andai tiada warga ATm maka tiadalah benteng pertahanan negara
mereka bergolok gadai demi Negara Bangsa dan Agama
fahamilah mereka dan hormatilah mereka sepertimana kita semua mahu dihormati

Follow Us
buat isteri jangan post surat terbuka
bawak berbincang dulu
dapatkan maklumat yang tepat takut nanti kerana sekeping luahan hati anda akan menyusahkan ramai orang yang tidak berkenaan

buat isteri jangan post surat terbuka
bawak berbincang dulu
dapatkan maklumat yang tepat takut nan ...
anis01 Post at 17-3-2012 05:23

Setuju . Berbincanglah dahulu

Reply 202# JohnnyDepp

Siapa yang pendek akal kat sini yer.  Saya ke? Mungkin jugak saya ni pendek akal sbb seperti katak dalam tempurung ..kan . Dalam dunia askar je. Why don't you come over  ... masuk kem askar ... pilihlah kem mana u nak .... nanti   saya plan kan  lawatan untuk  anda. Nak tengok  lokasi apa .. no hal punya ...Tapi kalau nak masuk dalam  kapal selam tu ...sorry lah weh ....tak berminat untuk membantu.

Di dalam satu tandan kelapa tu ada yang baik dan ada yang buruk kan. Di dalam satu kelompok  adik-beradik tu, ada yang pandai, ada yang tak pandai, tak semestinya yang pandai tu  anak yang baik dan tak semestinya juga anak yang tidak pandai itu bukannya  anak  yang tak baik. ... so fikir sendirilah.

Dalam tentera ni  pun begitu juga... kalau tentera  yang anda  jumpa dalam hidup anda itu jenis yang  tidak baik . Jika mostly semuanya tak baik maka anda akan kata kami semua tidak baik ..sebab itu yang anda nampak kan...

Reply 200# jazaa

Cuba  tengok name tag diaorang ... orang yang sama ke pergi  ke pejabat pos tu. Bila hang  tanya  budak tu ...dia jawab lurus lah  ...masuk lambat sikit ... cuba tanya kenapa dia masuk lambat .... kekadang sebagai pegawai ..saya akan  benarkan  staf saya masuk lambat bila dia dah selesaikan tugas dengan baik.

Kalaulah  balik daripada kerja jam 3 atau 4 pagi, surely saya akan benarkan  dia masuk lambat sbb dia sudah siapkan tugasan  dia. Kami ni kerja bukan nya ada punch card  masuk pukul 8 dan balik pukul 5 petang. Bukan nya ada over time jika kena buat tugasan selepas waktu pejabat.

Kebajikan di dalam tentera cukup dijaga ... cuma kekadang tu atas masing-masinglah  yang menilaikannya. Staf saya daripada 3 anak dia , 2 mengalami masalah kesihatan perlu terapi setiap minggu. Dia cerita wife dia menangis sbb  tak tahu macamana nak buat, macamana nak hantar anak terapi sbb nanti kena  potong  gaji. So selaku  pegawai dia, saya suruh dia hantar anak dia pergi terapi  dan  lepas itu baru masuk kerja. Bagi saya yang penting adalah  jiwa dia tenang  dan mudah untuk dia menjalankan tugas dan keluarga dia  semua sihat dan hidup dia bahagia. Kalau  staf saya tidak dapat  hidup dengan selesa, saya rasa saya fail sebagai seorang pegawai. So far semuanya berjalan dengan lancar.... semuanya ok....

Bagi tahu saya bila agaknya masa yang sesuai untuk saya pergi bank, pergi  pejabat pos nak pos barang ke or what so ever. BAgi tahu saya so boleh lah nanti  saya  betulkan  balik  keadaan yang berlaku.  Sepatutnya  cuti  sekolah ni saya cuti tahun tetapi  tugasan  banyak dan kena pulak pada tarikh  yang saya nak cuti ... so saya nak cakap macam ni kat boss saya ... maaf tuan, saya tengah cuti masa tu ..tak boleh nak datang kerja.

OOO yer ..saya kena pergi bank atau pejabat  pada waktu makan tengahari... mm eloklah tu lepas tu lama stay kat situ .. kena marah jugak .. kena kata jugak makan gaji buta. Kalau dibagi peluang tak inginnya saya nak  keluar dengan memakai  uniform ni tapi kekadang tu terpaksa.

Macam juga bila pergi makan  lunch hari jumaat, keluar makan dengan kawan yang civilian, saya pakai  uniform. Nampak pandangan mata yang kata .. hah makan dengan kontraktor lah tu, pau kontraktor lah tu. Maaf yer ..tidak bagi saya ... alhamdullillah rezeki saya ok ... saya mampu makan di restoran mahal bila-bila masa saya suka tetapi saya tidak mahu menjadikan ianya kebiasaan.

Salah kah saya kalau saya meminta staf saya tolong uruskan  dokumen yang perlu dipos laju (dokumen personal).
Salahkah saya kalau saya  meminta staf saya  pergi beli kek dekat secret recipe untuk  celebrate hari jadi staf saya yang lain.
Salahkan  saya kalau pergi ke hospital melawat keluarga staf saya yang sakit.
Perlukah saya balik rumah dulu tukar baju awam, baru pergi ke hospital atau bank.

Reply 199# solstice

iya .. nak bagi tau askar pun boleh beli ipad jugak. hehehe..Malahan saya tepuk dahi jugak  sebab staf-staf saya pakai handphone yang lebih canggih daripada saya.  
oppsss nak kena hantar anak ke kelas muzik ... later sambung balik.

Reply 208# sangam

Setiap lelaki berjaya, pastinya di belakang berdiri wanita yang tabah

Reply 211# Zielah

masyarakat lagi suka menghukum daripada menghargai
abaikan kata2 yang tidak membantu
contoh paling jelas: hari2 maki kutuk polis cakap makan rasuah x wat kerja, tapi time rumah masuk perompak cari jugak polis

Cuma bab pengendalian kewanggan, bagi saya army ni sangat kurang jelas, mereka tidak merancang peleburan untuk masa hadapan
duharap pihak pengurusan askar boleh memngaturkan kelas untuk memberi pendedahan untuk mengendalikan kewangan bagi anggota LLP

Reply  Zielah

contoh paling jelas: hari2 maki kutuk polis cakap makan rasuah x wat kerja, tapi time rumah masuk perompak cari jugak polis
anis01 Post at 17-3-2012 20:59

dah menjadi tanggungjawab polis utk berkhidmat kpd orang awam...kalau taknak berkhidmat, berhenti jadi polis...ni tidak, dok dlm PDRM dok makan rasuah...pastu salah kan public kata depa makan rasuah...tetapi hakikatnya sememangnya polis makan rasuah...jadi jgn tuding jari kpd punlic kalau badan beruniform tidak betul...di sini masuknya peranan menteri2 dlm kementerian utk mebetulkan perkara yg salah...dan bukannya bersubahat sekali...

Reply 214# ifanonline

Jangan cakap macam itu wak, ada juga yang jujur dan ikhlas berkhidmat
tiada manusia sempurna, ada juf=ga silap dan salahnya
sedangkan 10 jari kita pun tidak sama panjang
memang PDRM & ATM dibayar gaji, namun ada masanya pergorbanan mereka tidak ternilai
contoh: di kala kita bergembira menyambut raya, di kala kita lena tidur, di kala kita bercuti dengan family, mereka masih lagi setia mempertahankan negara kita.
setiap tempat kerja ada elemen rasuah, ianya berlaku, namun bukanlah penyebab untuk kita tidak boleh menlahirkan sedikit rasa bersyukur dan berterima kasih pada warga ATM dan PDRM

Dear anis01,
Memang diakui, ada anggota tentera yang  tidak dapat menguruskan kewangan dengan baik..tetapi tidak semua. mostly  yang  baru nak ke kehidupan. Yang baru rasa pegang duit sendiri. Ttp jangan terkejut ramai juga yang  melabur di dalam hartanah dan pelaburan trust fund. PTD dah ingatkan banyak kali  pasal hal ini, malahan ceramah pun ada dibuat tapi semuanya terpulang pada diri masing-masing.
Saya selalu cakap pada staf saya, jgn rasa rendah diri kalau mempunyai isteri surirumah sahaja kerana kekadangan tu mereka ini lebih pandai menjana income. Contohnya jadi baby sitter kat kuarters tu, buat tempahan kuih bila ada jamuan, ambil tempahan menjahit .... banyak lagi.

Dear infaonline,
too subjective lah ... susah nak kata .. tapi bagi saya .. rezeki yang saya bagi makan anak-anak itu hendaklah berkat kerana  itu yang membentuk anak-anak saya... Ya ..ambil rasuah tu senang ..ttp  hidup tak  senang yer ....SPRM  anytime  masuk. Prefer to be just as want I am,  deal dengar kontraktor .. deal macam biasa... other than that maaf yer..tidak berminat..sebab sekarang ni  semua dah bayar cash kan .. "u touch and go"... tak ada lagi tunggu di dunia satu lagi.

Terpulang kepada masyarakat lah kalau nak  kutuk ke nak kata apa ... setiap orang itu  ada hak masing-masing. I enjoy what i am doing... i enjoy it every moment walaupun  kekadang tu ada up side down.

Reply  ifanonline

Jangan cakap macam itu wak, ada juga yang jujur dan ikhlas berkhidmat
tiada m ...
anis01 Post at 17-3-2012 21:30

sebab tu, dlm mana2 badan beruniform ken ade elemen civilian, orang awam yg duduk sama dgn badan2 beruniform supaya check and balance...dan juga kena ada pelbagai kaum dlm pekerjaan ni...kalau sesuatu sector di kawal oleh satu kaum sahaja, there a bound to be hanky panky...

Reply 218# ifanonline

ATM memang terbuka kepasa semua kaum, namun berapa kerat je kaum len berminat dalam bidang ketenteran dan kepolisan
Bagi saya menjadi warga ATM dan PDRM menuntut semangat juang yang tinggi bukan semua orang mampu melakukanya
hanya merka yang kental semgat je mampu melakukanya

Dear anis01,
Memang diakui, ada anggota tentera yang  tidak dapat menguruskan kewangan dengan baik. ...
Zielah Post at 17-3-2012 21:34

Harap2 macam 2 lah, namun banyak anggota LLP selepas bersara saya melihat mereka sangat kasihan kerana masih lagi debelenggu dengan masalah kewangan
Moga mereka dapat dibimbing berterusan kerana mendidik seseorang memerlukan tempoh yang panjang