CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 15753|Reply: 79

Dipeluk Cik Ponti

Allo~
Salam & hai-hai-hai sume~

Neh pestaim nak bukak benang neh, selama neh jadik viewer je, tingin plak nak kongsi kesah abang aku & cik ponti.

Tapi suka maklumkan kisah neh seperti yang diceritakan semula kat aku oleh orang yang mengalami bendalah neh iaitu mak aku sendirik.

Mendalah neh terjadik dalam Julai tahun lepas masa famili aku nak balik ke Kota Bharu dari Terengganu.

Bagi yang biasa ngan jalan kat Kelantan mungkin tau area neh - jalan alternatif Gua Musang, Chebong kalo tak silap nama kawasan tuh.

Kisahnya salah sorang adik aku masa tuh baru je dapat masuk salah satu maktab kat Terengganu, jadi famili aku gi hantar, dan walopon Terengganu dengan Kelantan sebelah je, tapi abang aku selaku driver kurang arif jalan kat sana lalu tah cemana dorang tersesat.

Masa tuh dalam kete, abang aku [driver], bapak aku kat sebelah [beliau tak reti bawak kete ], kat belakang mak aku & adik bongsu aku [MAW] umur 4 tahun masa tuh. MAW tdo je atas riba mak aku.

Sesat punya sesat sampai dekat maghrib. Masa tuh abang aku dah stat rasa pening semacam tapi semangat jantan katanya beliau malas nak cakap jadi drive je. Sampai kat satu traffic light, sepatutnya abang straight je sebab akan menghala ke Kota Bharu, sebaliknya beliau belok ke kiri - jalan alternatif ke Gua Musang.

Masa tuh mak aku heran nape abang aku amik jalan tuh tapi beliau pikir abang aku sengaja sebab jalan tuh memang shortcut jugak la, jadi beliau diamkan je tak tanya pape.
Mak aku tak penah lalu jalan tuh tapi katanya penah dengar radio jalan tuh jalan penuh hutan belantara & jalan tuh adalah laluan alternatif time banjir.

Justeru, senja-senja camtuh memang dorang je kat jalan tersebut, tade satu kenderaan lain pon yang lalu.

Jalan tuh bak kata mak aku, kiri kanan hutan sesaja.

Yang taleh blahnya, tetengah perjalanan tetibe famili aku ternampak sebuah rumah besorrrr tersergam - bebetol tetengah hutan belantara tuh. Tapi taleh blahnya, sekitar rumah tuh gelap. Langsung tade satu lampu pon menyala. Cam tade letrik langsung - bak kata abang aku.
Kata mak aku, sebijik cte-cte hantu ala-ala mistik kat tv.

Yang taleh blahnya lagik, bapak aku neh jenis minat rumah-rumah/rekabentuk cecantik sadin je suruh abang aku berenti - katanya nak tengok jap kecantikan & keunikan rumah tuh.

Taat kiranya, abang aku pon berenti la sekejap. Dari jauh tuh bapak aku duk mengagumi rumah besor tuh. Siap nak gi jenguk dedekat.

Errk... ada limit ke dalam satu post... kang tulis sume sekalik dalam satu post cam panjang nan amatt plakkk..

Rate

1

lor.. cita la lagi.. suspen ni

Jap2.... tengah taip....
sebenanya jakun sket bukak benang....

[p.2]

Nasib baik la mak & abang aku tamo. Lalu dorang pon menyelinap masuk kete balik & teruskan perjalanan. Masa tuh katanya langit dah makin merah - dah maghrib gamaknya masa tuh.

Tak lama pastuh famili aku terdengar satu suara ala-ala orang mengilai. Abang aku & mak aku dah cuak - dorang dah syak something wrong somewhere dah.

Abang aku speku bunyik tuh cam suara pompuan mengilai.

Yang bestnya bapak aku ngan kompidennya cakap, tuh bunyik decit tayar kete bergesel ngan jalan je. Ha yela, tayar kete bergesel ngan jalan, walhal kete dorang je sesatunya atas jalan masa tuh.

Masa tuh suara tuh bunyi cam jauh nun sayup-sayup je.

Kata orang, kalo jauh tuh maksudnya dekat, & kalo dekat, sebaliknya, kan? Yang aku penah terbacanya camtuh la...

Dalam masa yang sama, abang aku tetibe rasa penat & mengantuk nan amat. Kelopak mata rasa berat sungguh katanya. Tapi beliau yang memang jenis tak suka berenti-berenti kalo drive jejauh, tahan je rasa mengantuk & drive je.

Mak aku kat belakang plak tetibe terasa semacam. Dan-dan tuh jugak beliau terasa ada something yang halus, lembut & panjang terasa  kat tangan beliau.

Beliau pon pandang la ke depan.

Dannnn... ta-dah. Yang terbentang adalah seorang(?) perempuan dengan rambut menggerbang sedang memaut leher abang aku dari belakang.

Heh, spesies yang dikenali sebagai pontianak, kuntilanak, atau apa saja. Tapi tulah, makhluk seumpama perempuan berpakaian serba putih dengan kuku panjang dan rambut menggerbang.

Pontianak tersebut berambut hitam yang sangat panjang, menggerbang, dan sedang memeluk leher abang aku - cuma aku tak pasti bendalah tuh pandang ke tak mak aku masa tuh.

Cemana rupa dia aku ingat-ingat lupa dah yang mak aku cte.

Masa tuh mak aku nerves jugak la, otomatik pejam mata rapat-rapat. Dalam takut-takut terkejut tuh mak aku sempat baca alFatihah & alIkhlas 3x.

Tak sempat nak baca ayatul kursi, mak aku try la bukak mata, tetengok dah hilang dah.

Rate

1

Yang bestnya bila mak aku tanya abang aku nape dia amik jalan tuh dia leh ke-bengong-an. Siap tanya mak aku balik nape dia amik jalan tuh.

Nasib baik sampai rumah ngan selamat~

huh  daring nye cik pon ni, dalam keta yg ada ramai orang pun dia berani masuk.

Follow Us
pergh...berani betol mak ko.......tabik spring...
kalo org lain tu dan2 tu gak menjerit.......boleh eksiden d buatnyee...

best bro cite luuu.........

pontianak skunk ney dah berani berskinship dgn manusia

banyaknya 'takleh blahnya'..mujur pontianak tu boleh blah. kalau tak boleh blah jugak..naya kang. ahaha

gata; ponti tu, mazeed. main pelok2 anak teruna org pulak dia.

patut la abg TT ngantuk..ada yang bergayut rupa nya...

majid, awat kakpon tuh???abg ko kenyit mata kt dia ke???
seram pulok...

kisah yang kamu ceirta ini pernah berlaku pada saya sendiri.

semasa drive ke perak, bawak kereta pelan sangat, semua dh tinggal kereta kita je kat belakang, time tu tak pasti kat mana, seingat saya ada bukit kiri kana highway...dalam kereta ada emak dan anak2 kecil dan sebelah anak ketama umo 10 thun.

semasa melalui highway tu, ternampak seperti burung besar warna putih sedang mengibas2 sayapnya terbang rendah dihadapan kereta saya. mula2 tidak perasan sangat kerana seperti sehelai kain yang ditiup angin..lama2 bende tu terbang makin dekat betul2 berada dihadapan kereta saya. muka tak nampak, seingat saya kibasan kain dia melayang2 ditiup angin.

time tu...hati saya mula berkata2 apakah bende terbang tu, tanpa mengejutkan anak2 saya dan mak saya dibelakang. ketika itu saya mula membaca ayat kursi berulang kali, namun masih lagi berlegar2 disitu. rupanya memang tidak nampak langsung, tapi saya tahu itu adalah pontianak. secara tiba2 hilang...lama jgak masa dihadapan kereta sya. kemudian...tiba2 muncul terbang disebelah kiri kereta saya dan semakin rendah seperti mahu mneyentuh kereta saya.

time tu...hati saya makin berdebar2...tapi tak takut, dengan selamba saya kejutkan anak saya, kakak...cuba kakak tengok ada bende terbang...mak dah baca ayat kursi taknak hilang, mungkin mak ni banyak dosa,..sambil senyum2...kakak bacalah ayat al-fatihah ke..dia yang terkejut terus membaca ayat al-fatihah dengan nada kuat sedikit.

tidak lama selepas itu, bende tu terus hilang, anak saya sempat melihat dan tertanya2 apakah benatang tu???saya hanya ketawa kecil...itula hantu dan cuba mengganggu kita. nasib baik kakak pandai terus hilang dia takut bila baca ayat al-fatihah tadi..(itulah..budak2 ni tak banyak buat nosa, baca apapun menjadi...)

sepanjang jalan malam itu kami tenang tiba di desitnasi dalam pukul 3.30pgi..semua selamat alhamdulillah..

mak saya tidak sedar apa yang terjadi dan saya hanya memberitahu bila kami sampai ditempat yang dituju.

Dipeluk Cik Ponti

Cikpon tu takwat gegetan centa ke kat abg ko..? Huhu... Itu mcm punye ponti jenis mati dirogol ler tu. Tp aku rasa yg wat keje camtu cuma langsuyar je.. Sbb ayah ko kata bunyi mcm tayar mendecitkan..? Comfirm ler langsuyar..

(posted by mobile)

Dipeluk Cik Ponti

Reply 13# rospinki

bagus anak awak. Tak takut. Hatinya cantik. Iman pasti akan brtambah baik bila membesar. Pandai awak didik anak. :-)

(posted by mobile)

serammnya kena peluk cik pon

Cikpon tu takwat gegetan centa ke kat abg ko..? Huhu... Itu mcm punye ponti jenis mati dirogol ler t ...
InspekterZ Post at 3-3-2012 15:03

langsuyar ke?

tatau2.... x penah nmpk pon.... er x nmpk pon tape la...

langsuyar & ponti neh pe beza dia?

pergh...berani betol mak ko.......tabik spring...
kalo org lain tu dan2 tu gak menjerit.......boleh ...
Sagoo Post at 3-3-2012 11:08

mak aku katanya membesar kt kampung dolu2 kala..
katanya salu gak jumpa memendalah neh, & kebetulan beliau x cepat melatah....

majid, awat kakpon tuh???abg ko kenyit mata kt dia ke???
seram pulok...
seroja23 Post at 3-3-2012 13:35

haha tatau la oja..
aku ada tanya abang aku pe kesahnya amik jalan penuh hutan tuh, katanya dia pon tatau.
tak sedar langsung amik jalan tuh katanya.....

banyaknya 'takleh blahnya'..mujur pontianak tu boleh blah. kalau tak boleh blah jugak..naya kang. ah ...
kikyou Post at 3-3-2012 12:51

nasib baik dia blah...