CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sophyz

nak tanya pendapat Especially kawan2 yang bertudung.

bertudung pendek, labuh, singkat, lilit tue semua adalah insan biasa, x lari dari melakukan dosa, so kalau terkena kat diri sendiri x perlulah nak emo lebih2, sedekahkan fatihah doakan kesejahteraan dia supaya dia leh terima ko di masa akan dtg, jgn buh perspektif yg cenggitu coz nnt ada gak yg sumbang mambang akan kata benda yg sama yg mana org yg free hair pon lelebih kurang, cari gu memasing so benda ni terpulang pd diri sendiri

me myself pernah gak kena sindir bagai dgn org yg free hair nie tp x perlulah nak kata yg diaorg tue camtue camnie, cukuplah sedekahkan fatehah dan harap semoga diaorg akan berubah dan layan semua org sama aje

Rate

1

alah kau abaikan saja sikap dorang tu...
buat dek jea...tak rugi pe2 pun...
macam iklan tv tu cakap...
yg cantik tak semestinya mahal...
yg mahal tak semestinya cantik...
kalau yg pakai tudung labuh...elok lah tutup auratnya
tunggu nak baiki akhlaknya aje...
cam kita yg tak bertudung ni .....hati dah baik
sampai seru...insyalllah bertudung lah kita....

Rate

1

Aku xpernah membezakan org pakai tudung ke x jnji kite selesa berkawan ngn diorg..even kawan aku tu isap dadah ke isap rokok ke aku kawan je asal aku selesa n die tidak bermuka2 berkawan dgn aku.

Dlu aku xpakai tudung n pnah gak terkena mcm tu, aku buat bodo je..lantakla..sbb dlm tu aku sorg je x bertudung, seb bek ada yg bertudung tu baik dgn aku n mau kwn ngn aku.

hai TT

ninie pon penah kena time study dulu...tp ninie wat dek je...as long x menganggu kehidupan ...
niniewawaa Post at 15-2-2012 10:52

tapi tak baik kann nak beza2 org camtu?? salah nye cuma sbb tak pakai tudung..so tak sekufu.. hihi ! takpe la.. to be professional..ecehhhh..pasni aii cari la kawan yang sekufu ngan aii.. tapi kalau yang bertudung tu baik jea cam kawan2 aii takde masalah aii nak geng ngan dorg.. mana tau 1 day aii pon mengikut jejak langkah dorg menutup aurat.. INsyaAllah...Amin..ninie kita pon sama2 yeaa...  

geng2 pakai tudung labuh nih kadang dia orang ingat dia org lagi alim daripada kita......... so kita ...
Risma Post at 15-2-2012 10:53

ape perasaan depa kan..padahal kan kita datang situ untuk menuntut ilmu..sah2 la kita buat benda baik tu..so tak perlu la nak layan cam kita tgh tunggu flight nak jadi keldai dadah... tak paham.. takpe la.. biar la kita sedar jea diri kita dari org camni.. walau pon tak sume..tapi aii sayang kawan2 aii yang bertudung tapi tak berperangai cam golongan ni.. aii terpaksa cakap gini..nnt ade yang marah...hehehe !

hehe....aku rase kan org lelaki mmg suka ngayat pompuan tudung labuh ni sbb nak tgk iman meraka. ...
patik Post at 15-2-2012 11:03

tapi walau pon aku tak bertudung..tapi aku tak pernah ter pk nak muncul dalam bideo ituu.. ko camne? hihihi

Follow Us
tak guna kalo bertudung labuh sekalipun kalo hati dok bersih
hirai_saza Post at 15-2-2012 10:57

saya like 8000 kali...hihi !

saya tak pernah kenal dgn sapa2 yg bertudung labuh kecuali mak cik saya... huhu..

tudung aku bkn labuh sgt..besa2 ja..tp tutup dada la...sgt tak baik org yg buat mcm tu...
kurmasafia Post at 15-2-2012 11:15

Alhamdulillah.. doa kan aii pakai tudung gak nnt yea.. aii sedih terpaksa redha larr org buat gitu.. walau dalam hati ni sedih tapi i buat bodo jea larr ..sbb datang situ nak tuntut ilmu.. nak mengadap lagi beberapa hari ni..mintak supaya aii tabah..

bertudung pendek, labuh, singkat, lilit tue semua adalah insan biasa, x lari dari melakukan dosa, so ...
fatehana Post at 15-2-2012 11:20

nasihat awak sangat berguna... saya akan cuba buat..insyaAllah.. terima kasih fatehana..

Aku xpernah membezakan org pakai tudung ke x jnji kite selesa berkawan ngn diorg..even kawan aku tu  ...
Munnalicious Post at 15-2-2012 11:25

aii pon sama.. walau sape pon die aii tak kesah nak kawan..even aunt tea lady office aii ni pon aii dah anggap cam my sister bole sembang and gurau2 sbb de staff kat sini yang sangat mementingkan pangkat tu sume.. sape kita nak beza kan sedangkan kita pon belum cukup sempurna.. huhu ! tapi tu la Munna tak sume hati kita ni sama.. mintak hati kita sama2 tabah yea..hihi

Alhamdulillah.. doa kan aii pakai tudung gak nnt yea.. aii sedih terpaksa redha larr org buat gi ...
sophyz Post at 15-2-2012 11:45

dah2....toksah dok berporem..pi kedai tudung lani gak...beli tudung pastu pas2 trus pakai...

harap trerbuka hati hati nak bertudung satu hari nt..

saya tak pernah kenal dgn sapa2 yg bertudung labuh kecuali mak cik saya... huhu..
CikTigger Post at 15-2-2012 11:42

kim salam kat mak cik Tigger yea.. hihi

dah2....toksah dok berporem..pi kedai tudung lani gak...beli tudung pastu pas2 trus pakai.. ...
kurmasafia Post at 15-2-2012 11:51

hihihi... nak mintak tolong akak hadiah kan saya 1 bole...

Reply 24# sophyz

tu citer lame....skrg ninie dah wear hijab...baru sikit2 ubah ke arah kebaikan...hope TT akan berubah ke arah tu juga...pelan2...

mmg x baik pon org cmtuh...pastu dulu igt lg kalo wat assignment asik suruh kite wat presentation dia..cam xnk involve jer...mencik tol taw...nasib dah x jumpe lg org2 cmtuh....:@

ade jugak org tudung biasa2 je typ leh kwn ngn oprg x pakai tudung...yg penting hati kena baik...kalo pakai tudung tp hati busuk wat pe kan?huhuhhuhu

alah kau abaikan saja sikap dorang tu...
buat dek jea...tak rugi pe2 pun...
macam iklan tv tu caka ...
aliaa Post at 15-2-2012 11:24

hahaha ! betol betol betol tak rugi pon kan...nasib baik de kawan2 yang give support supaya  aku tabah menempuh ari2 yang mendatang ngan org cam gini.. ok aku akan lebih bersemangat nak masuk class arini...

saya pakai tudong and saya baik..sekian

Reply 35# niniewawaa

Alhamdulillah .. tahniah ninie.. doakan aku yea.. aku tudung kalau pi mana2 tgk de berkenan mesti beli.. tapi tu la..aku ni de perasaan malu kalau org dok tego2 nnt..Al maklum la org tengok aku tak bertudung tiba2 bertudung plak.. aku ni cam pemalu sket.. tapi niat hati tu mmg ade dah nak pakai tudung..  
kawan aku pon banyak jea yang pakai tudung.. berpesen2..hana tajima la yuna la.. cantikk tgk dorg pakai.. (hishh tak bole tak bole pk camtu..kang pakai sbb tgk dorg nampak cantik pulak) hihi..
tapi dorg sangat2 baik.. BFF dari sekolah sampai la ni..

saya pakai tudong and saya baik..sekian
kelapamuda Post at 15-2-2012 11:58

heheh ! gud..

Reply  niniewawaa

Alhamdulillah .. tahniah ninie.. doakan aku yea.. aku tudung kalau  ...
sophyz Post at 15-2-2012 12:09

kita pakai tudung dari hati...  aku sokong ko pakai tudung...