CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 23985|Reply: 236

nak tanya pendapat Especially kawan2 yang bertudung.

Sorry kalau aku salah letak thread ni.. cuma nak tanye pendapat kawan2 especially yang memakai tudung.. yang tak pakai tudung pon tolong la bitau kalau2 korang pernah kena cam ape yang aku alami..
semalam aku de attend 1 class..start monday aritu la.. aku pi class ni sekali ngan kawan aku pompuan yang bertudung..pendekkan cite je la eh semalam aku masuk class tu a bit late la..tapi kawan aku sorang tu dah sampai dulu..so aku perasan de sorang new gurl kat tempat belakang aku tu(bertudung labuh).

tgh aku sembang2 ngan kawan aku..tiba2 new gurl yang aku cakap tu die interrupt ktorg..die tanye kat kawan aku tu sape nama and tinggal kat mana sume la.. tapi tak tego aku pon..padahal mase aku masuk aku terus2 senyum kat die sbb mmg nampak muka die dulu..sbb die dok kat pintu masuk tapi bahagian belakang sekali..kata kan la sbb nye aku tak tego die dulu..yang kawan aku tu pon tak jugak tego die langsung..sembang ngan aku jea.. mula aku pk adakah sbb aku tak bertudung?? so aku tak layak nak cakap ngan die?

mesti korang kata ntah2 aku je yang emo kot..tapi ntah la..mungkin jugak..pastu gurl yang kat sebelah die tu(bertudung jugak) boleh dok cuit2 aku pakai pembaris tanpa cakap "awak" ke ape ke sbb nye nak mintak tolong aku amik kan pembaris die yang cikgu buat demo ade kat meja aku.. then aku pon pass kat die..yang bertambah bengang say thanks pon tak!!! apakah???? tu yang bertambah2 kuat aku pk yang mungkin sbb aku tak pakai tudung sbb tu die rase aku tak layak nak bercakap or berkawan ngan dorg..

benda ni pon pernah jadi kat akak office aku..mase tu die tunggu bas.. pastu de pompuan ni tiba2 terus tanya die kol bape bas biase  datang..dengan muka yang tak senyum nak tak cakap pon kata nak tumpang tanya ke sekurang2 nye berbasa basi la kan.. ok pastu akak tu tak pikir ape2 la.. akak office aku tu pon btau la die time2..tgh cakap2 tu tiba2 lalu sorang pompuan ni pakai tudung..die terus turn pompuan yang bertudung tu and tanye soalan  yang sama..padahal akak office aku tu tak abis cakap lagi.. mungkin Allah tu nak tunjukkan pompuan yang pakai tudung yang die nak tanye tadi nak tak nak je layan die..siap cakap ntah tak tau sambil muka yang gile nye masam.. dah kena camtu pandai lak die pi balik kat akak office aku tu tanye balik soalan..akak office aku terus buat muka bodoh and senyap je...huishhh sakit hati kot...

Sorry..aku tau tak sume yang perangai camtu.. aku tau mesti kawan2 kat forum yang bertudung ni sume baik2 n tak buat camtu kan..tapi aku cuma terkilan.. patut ke aku kena camtu??? huhuhu

Rate

1

ada yang memang camni...
saya pernah kena jugak...
tapi abaikan aje...
tudung tu untuk tutup aurat je, bukannya otomatik bila pakai tudung akan jadi baik....

ada yang memang camni...
saya pernah kena jugak...
tapi abaikan aje...
tudung tu untuk tutup aura ...
marumaru Post at 15-2-2012 10:26

ko penah kena gak ehh..huhu..ala aku tak pakai tudung tak maksud aku jahat pon.. huhu ! tak adil kan layan kita camtu.. mmg aku takmo layan sangat..tapi perassan ni la..sedih.. adakah dorang berdosa sbb tego kita yang tak pakai tudung ni.. baik ker kalau camtu???

aku tak penah buat cmtu kat org

bini aku tak bertudung rock je kawan ngan member2 tudung labuh.... siap citer2 hal kawin.... anak... masa depan dan lain2... cousin2 aku n bini aku pon ramai yg from kelantan n t'ganu stok yg skola pondok tuh... time raya ok jer ngan ktrang... tak de ape pon... kekadang kan.. manusia yg cam gini... bukan islamic sgt pon... poyos je lebey... kalau org bebetol pegang agama... islamic type... ner ader perbezaan antara manusia islam ke tak ke kafir ke tak ke.. mengong...

Post Last Edit by jazaa at 15-2-2012 10:41

Adik......
Akak yang bertudung pun kena gak....
Sebabnya tudung akak kecik je tapi cukuplah tutup dada & colourfull lagi......tudung dia tudung labuh.....jadi memang akak di pulaukan...kalau diorang sembang...diorang sembang sesama diorang seolah-olah kita tak wujud...atau kita ni alien...

Dalam hati ai kata...."ko ingat ko pakai tudung labuh tu, gerenti masuk syurga ke?"...

Follow Us
aku tak penah buat cmtu kat org
kurmasafia Post at 15-2-2012 10:37

ko la tergolong dalam org2 yang baik yang tak buat camtu.. TQ tau.. dah gembira sket dah.. hihi !

selalu yg aku perasan yg buat perangai gini, jns yg pakai tudung labuh @ tudung jatuh bawah...mgkn mereka rase mereka dh ckp sempurna..

bini aku tak bertudung rock je kawan ngan member2 tudung labuh.... siap citer2 hal kawin.... anak... ...
Samsung1.3mega Post at 15-2-2012 10:39

Cool.. aku rase lagi elok camtu kan..dari nak ade perbezaan2 camni.. org yang spesies2 camni yang try to avoid dari ktorg yang tak pakai tudung ni..cam la kami ni jahat dok rampas suami depa..  takmo ke dakwah kat kita2  kan..tunjuk siifat yang baik2 supaya 1 day kita akan tergerak hati nak pakai tudung..(opsss..sebelum aku kena lahar ...aku tau bertudung tu wajib) tapi bile dorg berperangai cam gini urm aku rase macam pakai tudung pon cam gitu perangai nye.. apa beza plak ngan aku hamba yang penuh dosa nih..

hukaloh...ayat xbertudung je pun..bukan jahat...
adoi xleh terima aku..alasan org xnak tutup aurat neh....

Adik......
Akak yang bertudung pun kena gak....
Sebabnya tudung akak kecik je tapi cukuplah tutup  ...
jazaa Post at 15-2-2012 10:40

ye ke akak?? camtu pon kena jugak..tak patut sungguh.. kalau sophyz kena cam akak tu mesti sophyz akan lagi rase kecik hati sangat2 ngan depa.. kita plak yang terpaksa makan hati and bersabar ngan org2 yang camni.. dorang tak sedar ke yang dorang bole buat hilang nye respect kat org2 yang camni..walau pon tak sume and cuma segelintir tapi dah lumrah..sbb kan sikit2 tu abis sume pon kena jugak..

hai TT

ninie pon penah kena time study dulu...tp ninie wat dek je...as long x menganggu kehidupanku....mmg ler sedeh cam kite ni hina sgt xnk ckp ngn kite...

tp nk wat cmne....kite xleh nk paksa org kwn ngn kite...

so kalo xnk kwn...xyah la tegur,mintak tlg & sewaktu dgn nyer....

org2 cmtu kite xyah layan...dunia kite berbeza hehehehehe

geng2 pakai tudung labuh nih kadang dia orang ingat dia org lagi alim daripada kita......... so kita cam tak layak berkawan dengan dia orang.............. hu hu

ris pernah terkena time study kat UPM dulu......... ingatkan yg bertudung labuh tuh baik tapi hampeh sehampehnya........... lepas tuh serik nak bergeng dengan dia org......

hukaloh...ayat xbertudung je pun..bukan jahat...
adoi xleh terima aku..alasan org xnak tutup aurat  ...
ryumaira Post at 15-2-2012 10:50

mungkin anda yang tergolong dalam golongan di atas..maaf itu bukan alasan untuk saya tak menutup aurat..jangan senang nak jatuh kan hukum..tak berhak ke org yang tak menutup aurat tu hidop dalam golongan2 org yang menutup aurat sangat ni.. ini cuma luahan perasaan saya.. kalau rase mata awak sakit..sila jangan baca..sekian terima kasih..

tak guna kalo bertudung labuh sekalipun kalo hati dok bersih

selalu yg aku perasan yg buat perangai gini, jns yg pakai tudung labuh @ tudung jatuh bawah...mgkn m ...
patik Post at 15-2-2012 10:47

kan???? tiba2 aku teringat bideo kat taman2 yang diskodeng..kebanyakan nye.. huhuhu sangat sempurnaaa !

kan???? tiba2 aku teringat bideo kat taman2 yang diskodeng..kebanyakan nye.. huhuhu  sangat se ...
sophyz Post at 15-2-2012 10:59

hehe....aku rase kan org lelaki mmg suka ngayat pompuan tudung labuh ni sbb nak tgk iman meraka...sj nak test market..

mungkin anda yang tergolong dalam golongan di atas..maaf itu bukan alasan untuk saya tak men ...
sophyz Post at 15-2-2012 10:56

cara ko cerita mcmla..semua pmpn bertudung neh..jahat..n layan org xbertudung buruk...sekurang2 dia dah menjalan suruhhan Allah...ko x bertudung dik...satu ..dosa ko ngan TUhan tu..org lain xtau..tp ko jgk tlg org bukan muhrim ko tmbah dosa, kalau ko x kawen lg..ayah ko yg tanggung dosa....xke kesian tuh....nauzubillah....so jgn nk ckp..even ko xbertudung..ko baikla..yg bertudung tuh...jahat..sbb xlayan ko...ko yg letak diri ko rasa mcm tuh....org lain boleh jer..berkawan leklok....
even yg pakai tudung labuh..boleh jer kawan ngan yg free....tp kalau dlm hati ko dah bersangka buruk...semua org pun ko nmpk buruk....

ko la tergolong dalam org2 yang baik yang tak buat camtu.. TQ tau.. dah gembira sket dah.. hihi  ...
sophyz Post at 15-2-2012 10:40

tudung aku bkn labuh sgt..besa2 ja..tp tutup dada la...sgt tak baik org yg buat mcm tu...

cara ko cerita mcmla..semua pmpn bertudung neh..jahat..n layan org xbertudung buruk...sekuran ...
ryumaira Post at 15-2-2012 11:06

hehe ! akak ni tak baca abis yea.. takpe la..itu hak masing2.. saya ade hak nak cakap and akak pon de hak jugak nak cakap ape2.. tapi bukan saya je yang kena..ramai lagi yang kena.. saya pon dah mention kat atas tu saya cakap tak sume yang pakai tudung tu camtu.. terima kasih atas nasihat akak yang berguna tu.. saya akan ingat and jadi kan panduan hidup saya.. sekurang2 nye dalam akak marah kan saya tetap jugak akak nak bagi nasihat kat saya hamba Allah yang tak sempurna ni..saya terima nasihat akak.. saya mintak maaf atas kata2 saya yang buat akak tersinggung yea.. sayang akak ! nahhh bungaaa....