CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: dr.R

Misterikah Orang Tak Siuman Ni?

mencelah sikit pasal kanak2 istimewa..erm..tapi dh lari tajuk ni..kan pasal org tak siuman yer tak..hmm takperlah..tunggu plak pasni ade sesape bukak rumah kanak2 istimewa..

Are you dR. Rozmey? O_o

Giler hebat

Reply 13# jazaa

apa yek kriteria yang menentukan seseorang tu dalam kategori gila dari aspek ibadat/hisab? kalau yang gila tapi masih agak stabil sebab setiap hari makan ubat  tu, wajib tak diorang sembahyang, puasa etc? macam pakcik saya, biasanya dia okey, tapi kadang2 bila ada benda buat dia stres, dia akan mengamuk..

Post Last Edit by manganini at 4-2-2012 01:42

kalau ikut drama2 korea yang aku selalu tengok, ada sejenis hantu lagenda yang dinamakan gumiho atau nine-tailed fox.. kalau gumiho ni nangis, hujan akan turun.. kalau dia happy, cuaca akan cerah..  tapi mana ada hantu gumiho kat bumi malaysia ni kot.. hehehh gurau je..

wah sangat interesting, satu kelebihan jadi jiran, sebab boleh tahu hujan ker tak..agaknya penghuni kat flat tu tak pernah lupa ambil kain sidaian..
kalau bertahun tahun..kejiranan pasti perasan...

mungkin itu kelebihan budak tu..

Follow Us
Reply 25# manganini

Gumiho itu dalam kategori hantu eh? O, baru tahu. Ingatkan rekaan semata-mata. Bukan gumiho itu binatang ke? Sebab dia maksudkan gumiho itu seekor rubah.

aku lak pernah jumpa lelaki berpakain kotor.mungkin berbulan2 tak mandi kot.maklum lah org dah putus ...
voiletiris Post at 2-2-2012 11:37

Jgn disangka org gila itu gila...
kat tmp aku dulu2 ada kes mata2 polis menyamar jadi org gila..
ntah dari mana dtg...cuma kelihatan seminggu dua..lps tu ilang..
tup2 lps dia ilang je..ada la polis buat tangkapan..

Reply 24# manganini

Rasanya masa dia stress tu, dia tak di pertanggungjawabkan dengan ibadat......
Mcm orang mabuk, orang mabuk mana di wajibkan puasa & sembahyang....
kalau dia ceraikan isteri dalam keadaaan mabuk pun, lafaz cerai tu tak di ambik kira....

Reply 27# evlinne

errr... aku pun tak pasti gumiho tu kategori hantu ke apa.. yg ku selalu tengok dlm drama korea diorang takut sangat kat gumiho tuu.. kalau kat jepun, diorang panggil kyubi, macam yang masuk dalam badan naruto tu.. agaknya kategori werewolf, adik beradik vampire gitu kot.. coz dari makhluk kehaiwanan boleh tukar jadi manusia.. kalau di alam melayu ni, semua campak jadi kategori jin dan syaitan la kott.. kott je lah, aku pun kurang arif ..heee

Post Last Edit by sukesuke at 5-2-2012 15:53

misteri gak la bg aku..coz dulu kat kg aku ada sorang pakcik nie,gila since aku kecik lg..org kg panggil dia lobai kencong.. dgr2 cerita,dia gila talak..ntah ler..tp lobai nie duk kat blakang umah opah aku..pasal tanah dia sbelah2 la ngan tanah opah aku..so kalo dia nak kuar kena lalu tepi umah opah aku la..

yg misterinya masa tu atuk aku sakit,tp xde la sakit kuat..dlm 2-3 ari sbelum atuk aku meninggal,lobai nie tetiba la cakap kat opah aku,lebih kurang mcm nie la..ko dah jd jando ye ja(bkn nama sbenar)..marah la opah aku.pas tu tiap2 ari la dgr lobai membebel,ja da jadi jando,laki dia dah mati..sambil gelak2..x lama lepas merepek tu,btul2 opah aku jd janda..means atuk aku meninggal la..

Jgn disangka org gila itu gila...
kat tmp aku dulu2 ada kes mata2 polis menyamar jadi org ...
Lee. Post at 4-2-2012 11:11

yg aku nampak tu memang 100% gila.dgn baju comot nya ,rambut kejung .org tu memang jenis yg tak pernah kena air.

yg aku nampak tu memang 100% gila.dgn baju comot nya ,rambut kejung .org tu memang jenis y ...
voiletiris Post at 5-2-2012 20:37

Depa klu menyamar jadi org gile...mmg kite x sangka dia mata2 gelap polis..
  Kebetulan,masa itu..aku kat balai PJ..ada 1 mamat nie mata2 gelap...sembang2 dgn kwn dia dpn aku.......
Dgn rambut pjg..peyot buncit..saje menyinsing baju dia..maka npak la pistol terselit kat pinggang blkg dia..

Reply 1# dr.R

aku rasa budak india tu autistik kot..aku ade tgk satu video budak autistik..diorang mmg slalu ngamuk2 gitu

yg aku nampak tu memang 100% gila.dgn baju comot nya ,rambut kejung .org tu memang jenis y ...
voiletiris Post at 5-2-2012 20:37

Selalunya orang gila yang tak bertempat ni aku panggil 'orang no problem'Sebab aku perhatikan mereka ni macam tak pernah sakit ajer....

Dalam mendalami ilmu perawatan kes yang macam ini sedang aku perhalusi.
Selain dari segi kedoktoran , keturunan pendapat mereka , maka diperhatikan ada juga yang tiada asal usul keturunan keluarga mereka ( pesakit ) yang berkelakuan seperti itu.

Apakah kerana tiada iqamah atau azan dilaungkan kepada mereka ini ketika setelah dilahirkan? Jika ya bagaimanakah kita sebagai perawat bertindak untuk memperbetulkannya ( merawatnya )

Aku tidak memperkatakan tentang mereka yang menganut agama lain. Penganut agama lain tu pun ada ibadat yang mereka buat pun lari dari apa yang diajarkan oleh ketua agama mereka. Ibadat mereka disesuaikan dengan kehidupan mereka.

Yang aku perhalusi pada masa ini adalah 'sumpahan sihir'.
Contohnya :
Kita ambil dari keturunan di atas jalurannya.
Mungkin satu ketika dahulu ada persengketaan ( dari tok nenek,...moyang )
Umpamanya persengketaan pasal tanah, maka disihir lawannya , dengan ertikata ' sampai anak engkau pun tak kan dapat ' ( ini kira ayat besar~ dalam pengajian Bahasa Malaysia kita ada belajar ni)
Maka apabila lawannya meninggal maka sumpahan ini jatuh dapat kepada anaknya.
Apabila anak ini berkahwin tiada apa yang berlaku. Hanya apabila dia meninggal , sihir ini jatuh sumpahan kepada anaknya.Maknanya ada masa bertenang.
Iaitu apabila anak dia ni tadi mempunyai anak.
Dan bila sumpahannya menggunakan ayat besar ini mengakibatkan apa saja sesuatu yang besar( ikut hajat kehendak harta tersebut ketika itu ) sekiranya anak keturunan inginkan , maka tidak akan dapat. Sehinggalah sumpahan itu dapat dibatalkan.

Bagi pendapat aku, sihir sumpahan ini berlawanan dengan nazar.
Umpamanya bila kita bernazar dan kita tidak dapat menunaikannya (disebabkan sesuatu yang menghalangnya) maka kita boleh melunaskan nazar tersebut dengan cara cara yang kita pelajari .
Jadinya begitu juga dengan sumpahan sihir.

12
Return to list New