CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nadim

Pemandu wanita....aduhaiii !!

kalau x betol sure la bebel ... pe hengat lelaki je leh bebel2 kutok pompuan ...hehehe

a ...
krepek_pisang Post at 31-1-2012 00:53

hahha.. mcm2 ragam beb tak kisah la laki ke pompuan.... drebar lori gak relax.. steady jer.. mentang2 la beso.. main masuk lane org suka2 je..

masyuk ooo... leh leka tu...
krepek_pisang Post at 31-1-2012 00:48

kadang2 wa pun terjebak gak korek bijih dlm kereta time tgh driving,, sib bek cermin tinted negro.. org tak npk sgt..

besok2 bila ko susah smpai x leh nak drive.. baru ko tauuuu ...!!!
x bg bini pegang stereng konon....

yah aku tau dr segi kecekapan memandu..laki pompuan sama ja...sapa yg hari2 drive,dia la cekap memandu.
kalo pompuan mesti mcm takot2 ckit dan kurang yakin..tp x bermakna x cekap..
laki plak terlebih yakin dan brani..tp kdg2 kecundang gk ats jalan raya..
so sama ja laki pompuan...
mak aku pon hari2 drive p keja..ok ja..myelit sana sini..aku yg laki ni pon ok ja bawak keta..x pernah lg aku langgaq org masa memandu kereta atau menunggang moto..tp org yg  langgaq aku wlaupon mmg aku x salah..

aku ok jer drive..kdg2 ada gak wat silap..so cepat2 angkat tgn mintak maap..besala dah nama pun manusia tp pemandu lelaki pun ada gak wat silap..so far aku enjoy drive..dan amalkan drive secara tenang sbb bila kita kalut drive mcm kena kejo pontianak,tu yg selalu wat silly mistakes..aku akui ramai jer kwn2 pompuan aku yg agak clumsy bila drive..dah ler wat silap,pastu bila org hon,dia marah2 n membebel smpi ilang konsentrasi pd driving..
cuma aku terkilan ngan sikap TT ni yg tak bg bini dia drive..kita ni hidup bkn zmn dolu2 kat kpg,bini duduk umah jg anak ngan masak ajer..bini kdg2 yg lebih ke sana kemari uruskan hal ehwal anak2..laki blk tau mencekik ngan membuta jer..

Wanita Panik Bawa Kenderaan Rempuh Kedai Superbike

KUALA LUMPUR – Mungkin kerana terlalu panik setelah melanggar sebuah kereta mewah jenis Volvo XC60, seorang wanita kemudiannya merempuh dua buah kereta lagi di belakangnya sebelum bertindak merempuh masuk ke dalam sebuah kedai ‘Superbike’ dan menghentam empat buah motosikal berkuasa tinggi di Bandar Sri Permaisuri di sini.

Dalam kejadian pukul 4.30 petang, pemandu wanita dalam lingkungan usia 50-an itu telah menggerakkan kereta Wira gear automatik miliknya berulang kali ke depan dan ke belakang sebanyak enam kali hingga melanggar semua kenderaan terbabit.

Seorang saksi kejadian, Mohd Nooraimee Othman, 23, berkata, wanita itu pada mulanya mengundurkan keretanya untuk keluar dari kawasan tempat letak kereta di hadapan kedai motosikal berkuasa besar berkenaan dan secara tidak sengaja melanggar Volvo milik adik kepada pemilik kedai ‘ Superbike ’ berkenaan.

“ Mungkin makcik tu panik sangat.. lepas dia langgar volvo kat belakang..dia reverse dan ke depan dan belakang lebih kurang lima kali..kali yang kedua dia reverse (mengundur) itu dia hentam pulak dua buah Myvi yang terletak kat tempat letak kerata kat belakang dia.

“ Kali ke enam dia maju ke depan dan terus rempuh masuk dalam kedai..masa melompat masuk kedai tu dia sempat langgar sebuah motosikal Honda VFR 1000..pelanggan punya tu, ” katanya bercerita mengenai kejadian yang mencemaskannya itu.

Menurut Mohd Noraimee yang merupakan pekerja kedai Superbike tersebut, wanita itu turut melanggar tiga buah motosikal berkuasa tinggi jenis Suzuki GSX 1000cc, Honda CBR 1000cc dan BMW 1400cc yang berada di dalam kedai berkenaan.

Seorang lagi saksi, Sarah Zamzuri, 30, pekerja RHB Bank yang terletak bersebelahan kedai superbike itu berkata, dia terkejut dengan bunyi dentuman kuat membuatkannya berlari keluar dari pejabat untuk melihat punca bunyi berkenaan.

Sarah berkata, dia bingung sebentar apabila melihatkan kereta yang dipandu oleh wanita terbabit berulang kali bergerak ke depan dan ke belakang dengan laju.

Melihat kejadian itu, Sarah berkata, dia terus berlari mengalihkan kereta Avanza miliknya sebelum sempat dilanggar oleh wanita berkenaan.

“ Saya panik tengok mak cik tu laju aje reverse dan pecut ke depan, saya terus lari ke kereta saya untuk alihkan kenderaan saya. Memang Tuhan sahaja yang tahu macam mana saya menggigil berlari ke kereta.

“ Waktu saya alihkan kereta saya, wanita itu masih lagi menggerakkan keretanya dengan laju, ” terang Sarah.

Adik kepada pemilik kedai Superbike yang enggan dikenali itu mendakwa, abangnya mungkin terpaksa menanggung kerugian mencecah setengah juta ringgit akibat insiden tersebut.

Sementara itu, ketika mendapatkan kenyataan dari suami wanita tersebut, lelaki itu hanya banyak berdiam dan turut terkejut dengan kejadian yang berlaku.

Lelaki berkenaan tidak percaya kemalangan yang berlaku itu berpunca daripada isterinya yang ditinggalkan sekejap sewaktu dia keluar untuk membeli barangan.

Orang ramai yang turut berada di tempat kejadian sempat menjerit ke arah wanita berkenaan supaya menghentikan enjin keretanya supaya dia tidak terus menggerakkan kenderaannya.

Wanita berkenaan juga kelihatan masih bingung.

Sources : mynewshub.my/

Follow Us
wanita ni dia takde satu benda dlm otak dia
-sejak zaman batu, benda ni diguna utk agak jarak, warna dan dimensi benda2 depan mata, sebab tu org zaman batu yg pegi memburu adalah lelaki
-sebab tu wanita tak mahir bawak kereta

ayah aku mcm TT kot..  tak percaya ank bini bwk kereta.. paranoid.. mcm la dia blh bwk kereta untuk fmily dia sampai bila2.. apa2 jadi nnt baru terkapai2

I hate driving, I don't like driving.  Lagi suka naik bas, teksi n tren.  TAPI keadaan memaksa.. ...
nenekglamer Post at 30-1-2012 09:31 AM

i hate driving too, tapi bebaru ni laki me tangan terseliuh masa jatuh berski,
nasib baik me reti memandu, bawakkan dia ke hospital, ke chiro..
kalau tak retilah, sapalah nak bawak dia pi sana sini, takkan nak naik bas atau
teksi bila ada keta kat rumah.

Khusus kepada pemandu wanita..korang nak marah aku lantaklah.....aku tak rugi sekupang pun....Korang ...
Nadim Post at 30-1-2012 22:29
pernah dengar RASUAH?

yup.....
lagi satu yg aku selalu notice, tp bukan nak racist or what yg selalu main masuk himpi ...
axl_bach Post at 30-1-2012 23:39
apasal ko pecut pas hon panjang tu? aku kalu dah hon, aku drive je seiring......

kalu ikut kepala angin aku, mau aku tembak dgn bazooka.....!

yup2... lemah nokkksss.... nak beli menda yg bodo2 pon nak kene tunggu laki.... hehehehe  seka ...
krepek_pisang Post at 31-1-2012 00:38

ekekeeee... drebar peribadi? ko mampu? ... laki i tak mampu .....

aku ni wanita tapi aku perasan bila driver lelaki belakang aku kenapa mereka susah nak accept dok belakang wanita seboleh-bolehnya nak potong driver wanita sbb panas kot dok belakang .Mesti nak dok depan jugak.Come on lah sesama bayar road tax dan insurans terimalah seadanya bila driver wanita depan anda.Ego lah sesangat! Lelaki pun selalu jugak bawak cara bahaya jgn nak salahkan driver pempuan je.

orang laki memandu ganas tu biasa la kena dengan sifatnya..tapi kalau pompuan tu memang tak kena dengan sifatnya yang dikatakan lemah dan lembut....

lembab2 masuk xder laaa bahayakan orang lain nih lepas bagi signal terus rapat masuk line giler  ...

axl_bach Post at 30-1-2012 23:30

Ha ha ha... aku mmg selalu hadapi situasi camni bach... Menonong masuk dengan muka selamba badak...

pemandu tak berhemah ni bukan kira lelaki dan perempuan. cuma mungkin persepsi sesetengah pihak kot..bila nampak pemandu wanita buat silap, mulalah point kat gender. pd aku itu satu hipotesis yg paling tak berilmu.

Khusus kepada pemandu wanita..korang nak marah aku lantaklah.....aku tak rugi sekupang pun....Korang ...
Nadim Post at 30-1-2012 22:29

takziah kpd bini ko..
malang sungguh nasib dia

aku bnyk experience ngan pemandu hampas pompuan dan lelaki..
aku je yg skema rama kat jalan raya

Wanita Panik Bawa Kenderaan Rempuh Kedai Superbike

KUALA LUMPUR – Mungkin kerana terlalu pan ...
HangPC2 Post at 31-1-2012 01:18

kalau makcik2 yg bawak kete...
aku mmg ngeri

its not a matter of gender lahhhhhh...

baik lelaki, mahupun perempuan...

kalau hazab...tetap hazab