CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nadim

Pemandu wanita....aduhaiii !!

Reply 218# Nadim

Agak menyokong pernyataan anda.. lily sendiri x brape suka dgn sesetgh driver wanita.. dieorg ni kdg over.. berlagak konon bagus.. setarap lelaki n bla.. bla.. bla.. pdhal x cekap mana pon... kt hiway duduk lorong kanan perasan dia paling laju.. nak masuk simpang x bg signal n kdg main kluar jer.. lelaki pon ada jugak wat mcm tu.. tp setakat ni.. mesti jupe yg wat kesalahan tu sume adalah wanita...

cecco penah gak kena hon sebab main masuk jer lane orang..dahla pakai spek hitam,mesti dia ingat cecco kerek giler.. padahal dalam hati dup dap dup dapp lajunyer sebab gelabah punye pasalll.. cecco baru belajar kereta..baru dpt lesen so tak mahir sangat kat atas jalanraya..itu pasal asyik kena marah je kot dgn kaum lelaki

bini aku lagi cekap dan berhemah dari aku kalau bab2 bawa kereta ni

ni true story, ok
sepupu aku tu, baru 30 lebih umur diorang laki bini.
tetiba j ...
miss_bear Post at 30-1-2012 23:15

haaa.kan dah kena..harap la tt nie sedar..bongok sgt nie..jgn terkena batang hdg sndiri bru nk gelabah..kecian giler kt bini die k..
nak marah pompuan xpasal2..aku tgk jantan ramai lg bawak mcm harem okeh...ameeekaawwww....

kepada TT memang diakui perempuan banyak lakukan kecuaian ketika memandu..
in fact masa mula2 memandu dulu pon ku banyak lakukan kesilapan yg bese perempuan2 lakukan..
tapi masa tu memang betul2 neves gabra cuak plus dh lama xbawak kete..
sampai lah satu haru bf baru ku tegur cara pemanduan n alhamdulillah me akui kesilapan n slowly tukar cara pemanduan kepada yg lebih berhemah..
tapi kalo kat hiway bese nampak driver laki yg suka potong ikot kiri laluan kecemasan tu,bawak nyucuk2 tau la cermin ku x tinted,driver bas bawak laju x hengat dunia..bawak slow giler pon ada..kalo pompuan lak suka sangat brek mengejut..terkejut i..

Salam,
Aku pernah hampir2 di langgar wanita memandu naza ria. Dia sah2 langgar lampu merah. Mentang2lah kita bawak motor. Dia main redah je. Mana tau, aku dah dekat sgt dgn simpang. Dia boleh tekan brek. Berhenti tgh2 jalan tu. Aku tekan brek belakang dan biarkan motor aku menggelongsor ke tepi daripada melanggar kenderaan wanita tu. Pompuan tu buat ape....????!!!!! dia belah gitu je ngan muka selamba. Astagfirullah...... aku istigfar bnyk2 kali.... mungkin sebab wanita yg memandu, so aku tanak kejar dia sbb aku tanak wanita tu balik ngadu ngan laki dia kene lempang ngan aku. Pakai tudung plak tu. Tak taulah ape punya manusia tu. Ade la org cina yg nmpk, dia je yg tolong aku angkat motor.

Dari kes nih, aku dah cop pompuan kalo bawak kete, mmg hantu sume dah dok atas kepala sampai langsung takde rasa belas kat org lain walaupon kemalangan tu disebabkan oleh mereka. Aku cuma harap, jika pompuan tu dah tau salah, tolong beri respond yg dia bersalah. Tak salah jika ckp sori. Mungkin jika dia keluar dan minta maaf, aku akan lbh respect pemandu pompuan lain kali.

Hingga sekarang, bila aku sampai simpang trafik lite, aku akan slow walau pon lampu hijau. aku akan perhatikan kenderaan di sebelah kanan dan kiri. Mana tau, adak plak org sasau nak langgar trafik lite. At least, aku dah ada pengalaman dgn pemandu wanita durjana itu.

Follow Us
ya ya ya... women shudn't be on the road.. they shud be a Queen while having their men as their kuli a.k.a. driver...

vote for that...

Thanks to all open minded women who're admitted their self demerit while on the road dan ada juga yang still insist they're also had their rights to be on the road too...siap suruh lelaki jadi kuli merangkap driver lagi.. he he.... Mungkin itu pendapat dari pemandu WANITA yang confidence yang dia TIDAK tergolong dalam kategori pemandu WANITA yang PERNAH menyusahkan pemandu lain agaknya... god bless you ...

I've just had my trip to Cameron Highland on last Saturday... lucky me, I tak jumpa pemandu WANITA yang memberi masalah atau menyakitkan hati aku sepanjang perjalanan pergi balik....

setiap pagi haku nk p keja ada saja ladies driver yg buat haku bengang mcm nak picit2 dia punye sampai lebam

Hehehe, aku tak nak berat sebelah... Coz pada aku dua2 pun sama... Tapi most of it, mmg ar women driver yg byk fault... hehehehe... Tak pasal2 aku tersetuju lak dgn TT nih...

semua ni berbalik pada attitude individu...tak dinafikan lelaki ker pompuan ker kalau dah pegang stereng kereta dah tak ingat dunia...feeling macam dunia ni dia sorang je yg guna jalanraya...tapi...kalau tgk pada realiti..memang admit yang pompuan ni kalau bawak kereta bajet bagus jek..nak2 pulak dari bangsa C tu kan..memang tak pikir orang lain..

teringat masa raya tahun lepas..kat lebuh AMJ dari Ayer Keroh menghala ke Masjid Tanah...kat depan simpang ada traffic lights..jalan yang dua lane dah mengecik jadi satu lane..pompuan C yang bengap ni potong double line tapi tak lepas..kereta dari arah bertentangan dah bagi beam..dia main himpit je kereta bear nak masuk lane...nasib baik tak bergesel..hamek!!berdas2 hon bear bagi kat dia..muka selamba mintak penampar betul pompuan tu...

yg tu pompuan bangsa C..kalau pompuan sebangsa pulak...tgk pulak kereta apa dia bawak...kalau kereta2 mewah ni memang bongkak semedang je la...dari  jauh dah nampak berdesup jer nak memotong...bila dah bagi laluan, pandang kita dgn muka berlagak...eh..hello!! who do you think you are? dah tu kalau nak tukar lane ke masuk simpang ke bukan nak bagi signal...main redah je...kalau bagi signal pon dah dekat dgn simpang..ape kejadahnya...

bear pon bawak kereta jugak tapi kena la ingatkan diri sendiri untuk menghormati pengguna lain...aplikasikan apa yang dah dipelajari kat sekolah memandu tu...pandu ikut had..memotong kenderaan lain pon kena tgk gaya...masuk simpang/tukar lane bagi signal...takde le makan sumpah seranah orang...

salam...sajer lari tajuk sikit..dalam dunia ni,selain laki dan perempuan...ader lg ker makhluk lain yang drive kereta....
renung-renungkan dan selamat beramal...

aku hampir eksiden disebabkan perempuan bawak kereta, dia boleh berenti masa lampu hijau dan buat x tau je. naseb aku sempat brek, tapi belah belakang abes berlanggar sesama dieorang sebab brek mengejut........

salam TT, hai..laku btul thread awak ye..almaklum, thread mengutuk, memang panazzz...zaz..zaz..zaz..

saya nurul, seorang wanita, masa hari kijer, saya drive lebih 100 km sehari, pergi balik..penat tau..kalo nak ikutkan, saya pun malas nak drive, tapi, HUSBAND SURUH DRIVE..saya ikut sahaja..untuk situasi saya, memandu sendiri ke tempat kerja adalah jauh lebih baik daripada mengharapkan public transport yang kadang2 nan hado tuh..beliyau pun tak payah nak risau2 saya kena culik dengan driver teksi atau apa..

husband saya seorg LELAKI dan beliyau nampak ada keperluan supaya seseorang wanita (wife dia), tahu memandu, berdikari..almaklum, takkan semua benda nak kena harapkan beliyau jek..

zaman sekarang, kena realistik, semua wanita kena independent..memandu kereta adalah salah satu ciri2 independent..kira kalau tak memandu kereta tu, tak cukup lengkap berdikari lagi tu..jadi, pendapat saya,mengehadkan pemberian lesen kepada pemandu lelaki sahaja, bukan langkah yang bijak pada abad ini..

sekian..

Masa puan memandu dan hubby duduk sebelah, ada tak hubby tenung dan renung muka puan masa memandu?
Kalau tak der atau tak pernah , sarankan pada dia....
Kalau dia buat macam tu , apakah tumpuan pemanduan puan ?
Terjejas atau tidak...?

kesian bini TT...sampai ke sudah tak rasa pegang stering kereta. kuhahahaha