CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 26690|Reply: 235

Pemandu wanita....aduhaiii !!

Khusus kepada pemandu wanita..korang nak marah aku lantaklah.....aku tak rugi sekupang pun....Korang tak sepatutnya berada dijalanraya...!!Bila keluar berita tentang kemalangan yang berlaku kepada pelumba basikal yang sedang menjalani latihan di Putrajaya kelmarin disebabkan oleh wanita... aku memang marah terlampau kepada mereka-mereka ini... Daripada gambar video kejadian, jelas kereta berkenaan dipandu laju ketika melintas simpang berkenaan..ada pula berita yang mengatakan kereta berkenaan melanggar lampu merah !!

Aku ada banyak pengalaman berdepan dan dibelakang pemandu WANITA !! Lagak mereka, kalau yang terlalu berhati-hati..punya berhati-hati sampai menyusahkan orang lain... Kalau berlagak pro... pun berlagak sampai menyusahkan pemandu yang lain.. Macam kera dapat stereng... ego satu macam...pagi-pagi buta pukul 7 dibantai pakai kaca hitam ala mata burung hantu...tapi bawa kereta macam tak cukup sifat...!

Camne JPJ boleh beri lesen kepada mereka-mereka ni ?? Adakah JPJ pejam mata demi mengejar dek keuntungan ?? Beribu-ribu video clip dalam internet samada didalam dan luar negara yang telah disiarkan tentang 'kebodohan' mereka bila berada diatas jalan raya .

Kalau nak ke kedai atau nak membeli belah, kalau boleh nak parking depan pintu kedai berkenaan ...punya malas nak berjalan..tak peduli samada itu laluan pejalan kaki atau parking motorsikal...

Bini aku teringin nak ambil lesen kereta ( sebab pengaruh kawan2) pun aku tak pernah beri peluang pegang steering sejak dia dapat lesen pada tahun 2008...korang nak kata aku kejam ?? Lantaklah.. daripada menyusahkah aku menguruskan gantirugi dan nyawa bini aku...baik lesen tu buat perhiasaan je.. tamat tempoh..aku tolong renew lain..

Kalau korang tak percaya cakap aku tentang video-2 berkenaan, korang masuk youtube,,,search "stupid women driver"... nah amik ,,tengok la sendiri...

Memang tak salah..wanita dikurniakan 99 nafsu dan 1 akal !!!

meroyan...
tapi kadang2 ada betul gak...

habis tu... kemalangan yg disebabkan lelaki kt highway bleh kata setiap tahun tue... x nak kira pulak... yg bas asyik eksiden jer tue... siapa pemandu nya tue????

hahahah...marah betol hang nadim nie...
bawak bersabar pocik.... bawak mengucap

Khusus kepada pemandu wanita..korang nak marah aku lantaklah.....aku tak rugi sekupang pun....Korang ...
Nadim Post at 30-1-2012 22:29

tapi klu ikut statistik, yg ramai eksiden ialah pemandu lelaki. yg suka berlumba pun pemandu lelaki.  wanita cuma masalah time nak parking, bawak terlalu perlahan & cepat gelabah.

tapi klu ikut statistik, yg ramai eksiden ialah pemandu lelaki. yg suka berlumba pun pemandu lel ...
tobby Post at 30-1-2012 22:40

Bagi signal kanan...................tapi sebenarnya nak masuk kiri.

Follow Us
bakal jadik lubuk pejuang2 femininism

lelaki dan wanita ada kelebihan dan kekurangan masing2 apabila berada di jalanraya.....

yang langgar pelumba basikal kat putrajaya semalam tu pun pemandu pompan gak

Pemandu lelaki pun ramai gak yang tak reti nak bagi signal kiri kanan tak kan keta baru lampu signal rosak kut.  Cermin kiri kanan pandang belakang pun cam jarang digunakan melainkan time nak repair remos n cabut janggut.  Yang potong ikut kiri pun ramai.

Tak kira pemandu lelaki ke pompuan... banyak anjing, kucing dan lembu jadi magsa nahas.

Aku pemandu wanita paling berhemah skali

Bagi signal kanan...................tapi sebenarnya nak masuk kiri.
batu kikir Post at 30-1-2012 22:42

ini byk jadik skang..fenomena gamaknya tambah2 kt simpang tiga..

contoh situasi kenapa aku kena bagi signal kanan kalau nak straight(simpang masuk kiri).pernah tanya.alasan dorang.orang yang nak masuk simpang tak taw kita nak straight ke tak..

waddehell!!

kita layan dulu Wanita Seluruh Duniya - Projek Pistol

siap tambah lagi 90 nafsu tuh....

lelaki pn bwk keta sengal gak..
ni bkn sbb gender..ni dtg dr diri tu sendiri..
didikan org tu,mcm mana org yg ajar dia bwk keta n sekeliling dia tgk bwk keta..
kalau bapak dia time dlm keta dgn famly potong queue,langgar lampu merah, maka anak2 yg hari2 ni tgk bapak dia buat kesalahan jalan raya tu akan ikut perangai bapak dia..
mcm peribahasa kencing berdiri ngan berlari tuh.. same thing lah..
br je kejap td otw blk umh dr ofis,family car yg mpv kaler puteh, pak aji pakai kopiah n bini pakai tudung, anak2 penuh kt seat blakang bole lalu emergency lane, potong queue, tuko lane x signal,main cilok2..nearly caused an accident.
pastu bila kita hon, tahu plakk dia marah,yg dia bwk keta mcm org yg otak nyer letak kt lutut tu nape..
pastu ada jenis lelaki driver yg tngah bercinta dgn awek dlm keta, ya ampun..... tuhan aje lah tahu apa korg tngah buat dlm tu.dive slow gler mcm siput sedut.40km/j kt highway yg 90km/j..!!!
lelaki sgt kah itu? dah lah main brake, kita ni dah lah bwk hilux yg serupa lorry tu. ingat braking system dia sama ek mcm keta???? dgn manual nyer lagi..
giler mencabar kewibawaan..
so moral of the story is, driving behavior is not base on gender, it is base on that person itself. TQ

Khusus kepada pemandu wanita..korang nak marah aku lantaklah.....aku tak rugi sekupang pun....Korang ...
Nadim Post at 30-1-2012 08:29 AM

kalaulah ditakdikan u tak panjang umur, sian bini u, entah camana dia nak uruskan hidup
lepas tu jika memandu pun tak tau, takkan nak suruh dia berasak asak naik bas dengan pendatang
asing atau naik teksi selalu...

sometime, old folk also give problem driving car,
for EXAMPLE, old female hit my 1 week new car, it make rear bumper kemek...

alahhhh....kalo pompuan yg xcident dan2 kata pemandu wanita...bla....bla...bla....
kalo laki yg duk xcident tu camner kira....smua layak/reti ker bawak keta.....

p/s: dari aku yg kutuk x kira pompuan ke laki yg bwak keta....salah tetap salah....

lelaki perempuan sama jer