CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: myra03

Dilema Rizal menghadapi Pemberontakan Anak Remaja dan kemelut keluarga

Yer, memang sudah pernah berlaku pun... sebabnya datuk Seri telah merotan Seri kerana menc ...
myra03 Post at 31-1-2012 10:33 AM

aiseh... masalah la camni..
lagi naik kepale la si seri tersebut..

maka, dicadangkan untuk di brain wash si seri..
adakah mungkin?????

hehe... nak tergelak pun ada baca ayat2 TT ni... nampaknya Seri ni memang berasal dari 'baka' yg tidak baik... dgn mak pak yg macam tu...

kalau saya jadi Rizal abaikanlah je si seri tu. memandangkan si nenek pun macam dah 'nyanyuk' je (time dia hampir nak dilanggar keta) better rizal jangan peningkan kepala lagi dah... tunani kan tanggungjawab sebagai anak je cukup lah...

oh ye... apa hubungan TT dgn rizal? adakah suami TT?

hehe... nak tergelak pun ada baca ayat2 TT ni... nampaknya Seri ni memang berasal dari 'baka' yg tid ...
heidi04 Post at 31-1-2012 11:53

{:4_243:} TT pernah punya angan2 untuk menjadi penulis novel seperti Khadijah Hashim di zaman kanak2 dulu... hahahaha

Untuk pengetahuan Heidi04, saya bukanlah isteri Rizal, tapi ada ikatan saudara bau2 bacang dengan Rizal... saya pun tak tau bagaimana nak membantu Rizal... sebab itu, saya cuba bertanyakan kepada forumers agar boleh membantu Rizal menyelesaikan permasalahan beliau...

sepatut nyer rizal risau kan anak sedara dia dr kecik lagi bukan dah beso panjang mcm skrg ni.....
seroja11 Post at 31-1-2012 10:39

semasa kecik, tingkah laku Seri OK dan dia seperti anak yang tertib dan pemalu. Tapi bila Seri sudah bersekolah menengah dan punya laptop, dia berubah secara drastik. Sentiasa mejauhkan diri daripada pakcik/makcik2nya.

rizal kena lah duk berbincang ngan semua adik bradik dia pikir kan mcm mana cara nak buat dgn si seri ni...

telah sering kali Rizal berbincang dengan adik2nya, tetapi setiap kali perbincangan ditutup, lazimnya ayat adik2nya "Terpulang lah kepada Abang nak buat macam mana.." atau "Alah, abang jer lah yang slow talk dengan mak"... atau "Abang jer lah yang uruskan... mak tentu dengar kata abang..."

kesian kat Rizal kan.... selama ni saya cuma mampu berkata kepada Rizal agar bersabar dengan ujian Allah... hidup ini memang penuh dengan tanggungjawab... pasti ada hikmah atas kesabaran dan kebertanggungjawabannya itu.. jangan berputus asa..

maaf ckp....pas nenek dia meninggal baru seri akan tau langit tu inggi ke rendah....

sy pena ada sepup yg lebih kurang mcm ni...tok mmg manjakan dia..nk apa suma dapat..tp dia jenis kurang ajar dgn mak/pak sedara hatta tok sekali...lepas tok meninggal..hidup dia mmg susah...last2 mak pak sedara yg dia hina dulu itulah yg dia cari sekarang sbb mak pak dia pun tak peduli kat dia dah...

lani sepupu aku tu dh kawen....aku pon malas nk amik tau sg life dia skrg...sbb dia mmg biadap dgn mak aku....tp mak aku dh mafkan dia..aku pon dh maaf tp nk berbaik2 takmaula..nt dia amik kesempatan plak...

aku cerita atas pengalaman.....

nenek tuh kena diperbetulkan dulu oleh atok dan anak anaknyer sendirik

Follow Us
ada nenek camni la yang buat cucu rosak hidup nih..apehal la yang dimanjakan sangat cucu tu..kot nk sayang pun berpada2 la..hishh tak bole aku org biadap ng org tua ni..:@

org jenis mcm seri ni kena satu hari jadi musibah kat dia baru nk sedar kot..kalo takde apa2 jadi jenis tak makan saman jugak ni..

susah kalo ada nenek yg overrrrr protective camni...kalu seri buat salah pun dia akan tuduh org lain punya salah....kalu kantoi mesti dia salahkan kawan la...pengaruh luar lah.....susah kalu dah camni.......

agak2 kalu pulang paku buah keras leh tak ...tak la terang2 tapi cara sindiran......cam kalu mak dia kate penat wat keje umah tu....ckp la  "beruntung laki si seri ni sok....  pandai ngemas, masak , nenek dok rileks je kat umah"

umur bape seri tuh... kawen kan aje... solosai....

Reply 1# myra03

Rizal should go and investigate first about seri..find proof and show it to the family...loose accusation won't get you anywhere.

budak baru nak meningkat remaja. takleh buat cara kasar, kene buat mcm tarik benang dalm tepung, benang tak putus, tepung tak berselerak.
rizal kene pakat dgn adik beradik apa perlu dibuat.

mak seri kenapa taknak jaga anak?

susah kalo ada nenek yg overrrrr protective camni...kalu seri buat salah pun dia akan tuduh org lain ...
juita Post at 1-2-2012 09:01

itulah yang telah dan sedang berlaku, juita..

Reply 29# True-X

limo boleh...

budak baru nak meningkat remaja. takleh buat cara kasar, kene buat mcm tarik benang dalm tepung, ben ...
BATUAPI8888 Post at 1-2-2012 11:22

lempang terus je..kalau dia merajuk lari ikut kawan2..lempang kawan2 dia sekali..
sure kawan2 dia taknak kawan dia lagi...

budak baru nak meningkat remaja. takleh buat cara kasar, kene buat mcm tarik benang dalm tepung, ben ...

Rizal sendiri belum ada pengalaman mendidik anak REMAJA kerana anaknya sendiri masih bersekolah rendah... tambahan pula adanya kekangan masa dan logistik.

InsyaAllah, akan saya sampaikan buahfikiran dan cadangan yang kita bincangkan di sini...

mak seri kenapa taknak jaga anak
BATUAPI8888 Post at 1-2-2012 11:22

Apa yang saya tahu, ibubapa Seri adalah punca segala masalah yang berlaku. Ianya diakui oleh Rizal sendiri.
Pelbagai ikhtiar dan cara telah diusahakan oleh Rizal dan adik-adiknya untuk menangani kemelut ini.

Seperti telah saya beritahu, bapa Seri adalah 'penagih tegar'. cerita panjang pun tak guna...

Ibu Seri, tinggal di flat PPRT di KL, khabarnya tidak bekerja dan ada 3 orang anak lain yang masih bersekolah rendah.

Rizal & adik2nya telah berkali2 mengajak/memujuk Ibu Seri untuk tinggal di kampung. Oleh kerana Ibu Seri memberi alasan rumah Nenek sudah uzur dan sempit. Rizal dan adik lelakinya yang lain telah berusaha memperbaiki dan membesarkan rumah orangtua mereka. Tapi Ibu Seri memberikan alasan lain pula untuk tidak pulang ke kampung. Katanya dia tidak akan pulang tinggal di kampung jika perlu tinggal serumah dengan Nenek.

Rizal dan adiknya telah sepakat untuk mendirikan rumah untuk keluarga Seri di tanah milik Nenek yang terletak di kampung sebelah. Dalam waktu yang sama, Rizal telah berusaha mendapatkan bantuan pembinaan rumah PPRT di atas tanah tersebut. Bantuan tersebut hanya akan diperolehi jika Ibu Seri telah tinggal di kampung terlebih dahulu. Tetapi Ibu Seri memberikan alasan lain pula, "Kakak memang hendak pulang ke kampung, tapi bukan sekarang...". "Kakak akan pulang ke kampung juga 'suatu hari nanti'".... bilakah 'nanti' itu, tidak diketahui...

Tahun berganti tahun, ibu Seri tetap berpendirian, "Tempat nya adalah di sisi suami, walau buruk mana pun suaminya, dia tetap akan setia bersama susah dan senang" ... "suaminya tidak boleh hidup di kampung kerana memang lahir dan besar di bandar"... 'Di kampung nanti, susah..., bantuan susah dapat... di KL, banyak bantuan, Baitulmal, Pusat Zakat, bla bla bla"

Rizal sudah hilang ikhtiar untuk memujuk ibu Seri...

Reply 35# myra03

leh tak saya nak ubah tajuk thread ni?

option yg ada:
"Antara Rizal, Seri dan Nenek.."
"Dilema Rizal menghadapi Pemberontakan Anak Remaja"
"Cucu yg Suka Mengarah Nenek"
"Ibu yg tak Snggup Pulang utk Bersama Ibu dan Anaknya"

Reply  myra03

leh tak saya nak ubah tajuk thread ni?

option yg ada:
"Antara Rizal, Ser ...
ParinAmat Post at 1-2-2012 13:05