CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hr_ikhlas

‘Nur Amalina tidak hanyut'

kita ni suka sgt take thing at face value...just sbb dia dulu pakai tudung dan berpakaian sopan tapi ...
cmf_king_kong Post at 4-1-2012 09:40

isu ni bukan di bongkar oleh harian metro...geng geng FB dan bloggers yang terawal bercakap ttg hal ni...cuma nak tahu kesahihannya..benar atau tidak...nanti dituduh buat fitnah pulak terus kata tu amalina che bakri...

Skin tanned Melayu mcm ni memang menjadi kegilaan Mat Salleh

Reply 93# abgboroi

.. tp aku tak nampak lagi cleavage amalina dalam pic yg tersebar tu.. takde plak die bergambar disebalik kerusi seolah2 tak pakai baju ala2 lindsay lohan.

pada pendapat aku penampilan amalina biasa saja. takde beza dengan student2 lain yg berada dioverseas.

lerr baju yg korang kutuk pprt jinjang mari tu.. mak dia yg beli...

sib baik aku cuma kutuk rambut karatz dia aje..

melayu2 ni.. tolong lah jgn karatz kan rambut.. kalau muka tipikal melayu... biar rambut hitam.. jadi muka tu seimbang cantik...

kita ni suka sgt take thing at face value...just sbb dia dulu pakai tudung dan berpakaian sopan tapi ...
cmf_king_kong Post at 4-1-2012 09:40

ahaa betul tu. .dia mmg bukan jenis bertutup litup punya budak. .dia biase2 je. .mak dia pon kaki melaram. .sporting. .sebenarnye manusia yg buak speku lebih ke atas amalina nh adalah manusia yg cemburu dgn kejayaannye. .

Korang ni sibuk dok celupar anak orang lain, nanti anak korang dah besar nanti belum tahu mcm mana

Follow Us
Reply 102# penyo

gambo dia yg lain semua byk yg ok.. kecuali yg ini.. mungkin posisi jari jemari merah dia tu.. tak berapa sesuai..orang malaysia ni sanjung dia.. dia sepatutnya berbody bahase cara melayu.. anak dara yang baik jarang berani letak telapak tangan kat tundun jantan...

>>>implying wear tudung are angels, how many 3gp wear tudung ya?

Reply  abgboroi

.. tp aku tak nampak lagi cleavage amalina dalam pic yg tersebar tu.. takde plak ...
testas Post at 4-1-2012 09:48

iya saya setuju.
yang dok di tanah air seluruh umur hidup ini pun lagi seksi daripada gambar2 beliau itu.

tak percaya pergi sahaja pavilion or klcc tengok lagak anak2 flat pprt sekalian.
itu belum lagi di kira ummah wanita melayu moslems bertudung bagai nak rak yang dok korek2 cium2 dengan  BF masing2 di depan public.

Dosa korang aibkan Amalina>dosa amalina tak pakai tudung

i have no comment. Tapi ni bukan sesuatu yg luar biasa pun, ade je yg yg kat sana okay jer , ada yang sebaliknya. So, kat memana sama saja. yang penting kita kena tahu ini ujian bagi kita dan dia juga. Kita doakan apa yg terbaik untuknya.

dulu masa my doter dlm darjah 2 di sebuah sekolah kg saya pernah bertekak
dgn GB di sana. kami dipanggil ke sekolah sbb ank saya seorang saja tak
memakai tudung. walaupun ketika itu saya berudung tapi bagi saya biarlah ank
saya bertudung setelah dia baligh dan faham kenapa perlu bertudung.
than pada tahun 6 kami dipanggil lagi sbb ank perempuan saya masih tidak bertudung
di sek. akhirnya saya mengalah kerana tak ank ank tertekan. tapi kat luar tak pakai
tudung pung. my doter hanya menutup aurat sepenuhnya selepas peperiksaan PMR.
dan saya berbangga sbb dia bkn sekadar bertudung tetapi menutup aurat mengikut
syariat.

dulu my moto apa yg anda letak atas kepala tak penting apa yg ada dlm kepala lebih penting.
tetapi sekarang pulak saya kata menutup aurat tu wjib sbb itu tuntutan agama. kalau org kata
tak boleh ubah ssecara drastik saya jawab agama kita dah tuntut kalau kita mengaku beragama
kenapa ambil sekerat-sekerat? takkan mengucap syahadah pun ambil separuh-separuh hari ni
ucap sikit esok ucap sikit lagi. sembahyang pun mcm tu hari ni buat 1 waktu esok tambah lagi.
itu semua basic agama kena follow bkn ambil sekerat
sekerat.

Reply  abgboroi

.. tp aku tak nampak lagi cleavage amalina dalam pic yg tersebar tu.. takde plak ...
testas Post at 4-1-2012 09:48

yang x oversea pun sama ehe...tapi kalau dapat tempat kat ukm..um ntah apa m lagi tu...boleh laa dikatakan sopan sopan gitu...sebab budaya pelajar melayu agak lebih berpengaruh...tapi tu pun x menjamin mereka kekal begitu selepas belajar...

isu disini bukan nampak cleavage ker atau nampak bontot berkerak...

isu disini adalah perubahan..dari pakai tudung dan sopan tiba tiba jadi camni...

perubahan yang jelas...tudung dah melayang...rambut kaler...bergambar ngan lelaki ntah siapa siapa...kuku dah kena kutex(ehem air wuduk apa cerita)....

mmg kebiasaannya pelajar mmg berbeza sebab perubahan umur dan pengaruh sekeliling...ni yang selalu berlaku...

Korang ni sibuk dok celupar anak orang lain, nanti anak korang dah besar nanti belum tahu mcm mana
penyo Post at 4-1-2012 09:49

anak diorang lindungan kaabah, hari2 dengar ceramah Ostad Jahar kat youtube. Hanyut sikit terus dpt pelampung Isele. {:4_233:}

dulu masa my doter dlm darjah 2 di sebuah sekolah kg saya pernah bertekak
dgn GB di sana. kami dipa ...
arasham Post at 4-1-2012 10:05

ramai yang suka bagi tudung pada anak anak kecil...x perlu sebenarnya...sebab fungsi tudung bukan utk kanak kanak...tapi kalau dah masuk sekolah rendah tu boleh laa bagi dia berjinak jinak dengan tudung supaya dia rasa biasa dengan pemakaian tudung...so dia tak laa rasa malu atau janggal kalau satu hari dia nak pakai...

agaknya kajian apa yang amalina buat sehingga jadi rujukan pelajar & pensyarah kat sana ya? belum grad pun lagi..

amalina tu tgh nak enjoy life.. satgi bila balik mesia, keje, penampilan dia mesti la akan berubah matang gitu...

ibu hanya menafikan yang anak dia kencudang dalam pelajaran.. anak dia masih dalam pengajian.. tp si ibu tidak menafikan yg anak dia 'cultural shock'..

Reply 104# otomantaro

I tengok cantik je rambut dia. Apa rambut orang lain musti sama macam rambut bini, mak dan nenek you ke? {:4_193:}

amalina ni tak le seksi mana pun..setakat free hair ngan baju ketat, kat mesia ni lagi ramai siap pakai baju tak cukup kain lagi..belajonya ke laut...lagi damn!
ada sorg kakak ni  kan main lagi tiap kali balik kg dia kat negeri serambi mekah nun bertudung litup bagai..bila sampai kampus..tudung pun terbang..rambut karat..muka kalau cun sgt takpe la..tapi seksi tak hengat..kalau dalam kawasan asrama tu dah tak lalu kami ni nak tgk dia..pakai singlet lobang2 sampai nak terkeluor 2 tompok itam kat dada tu...dengan hot pantnya lagak mcm belajo kat afrika..panas kekdahnya..paling best ada sugar dady tua ganyut tetiap hari jemput kakak ni kat kampus..belajo matrik sampai 2-3 kali repeat tak lulus2...

dulu aku penah je sekolah kat negeri serambi mekah tu..sebab aku free hair lepas waktu sekolah maka aku simply di cop sebagai bohsia..what the ..&^%%#@

so what dia nak karatkan rambut dia? so what dia nak tanggal tudung? yg duk kira pahala/dosa org ni, sempurna sgt ke? 1 jari tuding pada org, lagi 4 tuding kat diri sendiri.sebelum sibuk betulkan org,betulkan diri sendiri.berapa ramai antara kita yg berani tegur dia, instead of kutuk2 dia kat sini? cube fikir yg tuh