CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: 800214

Tahu kecurangan BIL, tp x smpai ati nak bgtau kakak. [update:BIL dah ceraikan bi

Close [Copy link]
bg saya bila jadi kes2 camni kita kena back to basic, tanya diri n suami apa tujuan kawin? adakah se ...
iedora Post at 27-1-2012 20:20

i likeee your comment..back to the basic

bg saya bila jadi kes2 camni kita kena back to basic, tanya diri n suami apa tujuan kawin? adakah se ...
iedora Post at 27-1-2012 20:20

saya sokong.ini yg sy slalu ckp.sy xkan merayu lelaki utk kembali kepada sy sbb sy tahu dia dah xde cinta pd saya.sy ttp xkan bahagia kalau dia kembali pun..baik sy bawak diri..

bg kes kakak sy,last weekend abg ipar 1 lg bawak drg p jumpa tok guru dia di kelantan.dok guru abg ipar ni kate bil yg curang ni mmg ligat dari dulu lg,cuma kali ni dia kantoi.dah mcm2 pompuan dah..xtau la smpai tahap berzina ke idak..bil yg curang nangis2 dpn dok guru(kakak sy yg srg lg la citer).janji dia nak ceraikan betina tu..kakak xpaksa pun..dia nak berubah.nak tunaikan umrah..harap2 itu bukan palsu..tp bg kami sekeluarga,kami geli nak tgk muka bil yg curang ni.sbb kami percaya yg selama ni dia sgt baik..

to sheila mambo,if u  dpt tau yg abg iparku yg curang tu lom ceraikan HZZ,let me know..

Status update dari fb hzz

Aku diceraikan talaq satu selepas 15hari bernikah..

Status update dari fb hzz

Aku diceraikan talaq satu selepas 15hari bernikah..
shielammb Post at 30-1-2012 11:51

xhappy pun ngan biter ni.dah tawar ati pun nak hadap abg ipar itu..xtau la plak cemana penerimaan kakak.dia mmg xpaksa pun laki dia cerai..dia dah bersedia ngan semua kemungkinan..tp tu keputusan laki dia.anyway,tq very much for ur info.sape HZZ ngan ko ye??

cerai dah... emm.. xtau nak kata apa lah... BIL ko mmg gatai... harap2 lps ni dia benar2 insaf..

Aduhhh lelaki.. lelaki.. klu buat sesuatu x pernah nak fikir perasaan isteri.. anak2... klu nak buat sesuatu tengok la muka isteri.. ingat la apa yg isteri telah buat.. pengorbanan isteri.. kenangan indah bersama..  tak pun tengok la muka anak2... kasihan la kt mereka.. aduhai suami...

Reply 144# 800214

ada possibility tak yg pompuan tu wat status palsu mcm tu spy tak kena kacau ngan akak ko?
just a possibility..

Follow Us
Reply 146# ParinAmat

Suh BIL tunjuk bukti.. tunjuk surat cerai...

Reply 147# Shahreen74

balik menikah dari siam pon tak abis penat lagi..
rasanya ucapan talak itu dibuat kat mesia.. so amik masa gak nak amik surat cerai tu sume..

err pepandai je aku speku..

Reply  800214

ada possibility tak yg pompuan tu wat status palsu mcm tu spy tak kena kacau ...
ParinAmat Post at 30-1-2012 13:15

aku terpk benda yg same..dia tau kot dia ade stalker...huhuhu.aku rasa drg nikah kat perlis je.sbb ayah mertua kakak aku ade kat sana n ayah dia tu pun kawen 2-3.tp la ni ade 1 je la..mak dia pun kena tinggal sbb ayah dia kawen lain.tu pun tamau amik pengajaran

Reply 149# 800214

kalo betul dorang bercerai bagusla.. aman hati akak ko..

setau aku org pompuan ni kalo dah kena madu, hati takkan tentteram selagi diri sendiri tak kena cerai atau madu belah sana tak kena cerai..

jgn akak ko dimadukan lagi sudah le..

Reply  800214

kalo betul dorang bercerai bagusla.. aman hati akak ko..

setau aku org po ...
ParinAmat Post at 30-1-2012 13:42

puas ati???xde kot..dia dah tawar ati..aku cuma mintak dia byk2 baca quran,mintak doa byk2 kat Allah semoga ditenangkan hatinya sbb dia kata jiwa dia kosong sekosongnya...dia rasa cam terpukul sgt2 ngan kejadian ni

Reply 151# 800214

org pompuan ni lain, sikap pemaaf tu lebih dominan..
alih2 mengandung sorang lagi..

Post Last Edit by shielammb at 30-1-2012 20:40
xhappy pun ngan biter ni.dah tawar ati pun nak hadap abg ipar itu..xtau la plak cemana penerimaa ...
800214 Post at 30-1-2012 12:10

Once dah tawar hati mmg dh tak leh buat apa2 pon dan BIL u tuh jenis tak fikir panjang,bila dh tersepit mcm nie amik jalan mudah bercerai. Btw hzz ngan aku nie bukan kenalan rapat pon just saya nie lady bikers dan beli superbike kt sana ajer..
Bila i terbaca dlm nie,rasa2 mcm kenal hzz tuh je,then tak sangka plak mmg tepat sekali tekaan saya ni,lg pon saya cuma kesian sama kakak tt yg sangup berkorban then anak2 yg masih kecil tapi punyai suami yg perangai mcm cilaka,anak2 still kecik lagi then leh pulak bersuka ria ngan pompuan lain, bila i tgk pic, tuh i jadi geram kt bil tuh..

da mcm drama pulak bile bace semua thread TT ni. xsangka ini betul2 kejadian. kebetulan pulak ade someone yg kenal org ke3 tersebut hingga kebenaran terselah jua. bertuah akak TT ade adik yg concern. walaupun ur BIL berpolis-sentri tak hengat. siap private FB dr adik bradik sedara mara, kalau dah tuhan nk tunjuk kan.. sorok la mcmmane pun. harap TT setia ade bersama akak. she need ur support

realitu show sungguh....betul tu, susah2 kahwin cerai lepas 15 hari??

2X5 dgn roslin hashim...tak kot...

entah2 tgh plan nak bulan madu

betul ke dia dah ceraikan bini muda ada surat cerai ke???

Bila di renungkan kembali, dua2 wanita nie pon mcm menjadi mangsa gak,yerlah si lelaki tersebut ada bini dan anak2 dok mengatal kt pompuan lain,yg pompuan hzz nie plak dah ada lelaki mengayat berikan kata2 manis harapan mengunung tentu lah dia pon terpikat..BIL tuh punca segala2 nya bila dh senang lupa diri lupa tangungjawab,jantan mcm nie mmg tak leh pakai pon,la nie dia buat hal esok lusa sapa tau kan,kalo dia betol2 nak berubah insaf tak pe lah jugak tapi tu la yg selalu menjadi mangsa kaum wanita gak...

BIL tu tuh sepatutnya kena berfikir sebelom membuat sebarang keputusan,la nie dua2 wanita menjadi mangsa. Itu lah sebab bila nak kawin lain,kena beritahu isteri pertama kalo tak jadi mcm nie,nak sedap tapi akal pendek,amik jalan mudah bila dah tersepit mcm nie mulah lepas tangan dengan melepaskan salah sorang isterinya..bagi aku jantan mcm nie mmg tak sesuai di buat suami,dengan perangai mcm tuh,langung tak hirau kan perasaan anak bini nak2 anak kakak tt yg plg kecik tu 1 thn umur dia....

kita tunggu perkembangan seterusnya

hoh..rupanya si hzz ni ada dlm frenslist aku. da tgk status yang ada org post tadi rasa mcm pernah baca..dia ni mmg cantikla, tp tak sangka pulak iskkkk...

ramai gak yg frenzzz ngan hzz ni ek?

aku percaya dia sorang yg hot, gebu dan seksi seakan ayu raudhah..