CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: 800214

Tahu kecurangan BIL, tp x smpai ati nak bgtau kakak. [update:BIL dah ceraikan bi

Close [Copy link]
Reply  ajis_kg

saya bantah yang arifffff
pengalaman adalah ilmu yang paling pent ...
Nurul8001 Post at 4-1-2012 14:28

belajar masak pon kalau kite ikut betul2 sukatan yg tertulis dlm buku resepi tuh.. ngan hati yg ikhlas.. buat dgn penuh kasih sayang.. insyaallah.. menjadi...

teringat mak ajis buat roti canai.. w.pon mak ajis tak pandai menebar roti canai cam kedai mamak.. sekadar menggunakan talam bulat yg besar tuh.. just tarik2 pastu sangkut kat tepi talam tuh.. pusingkan.. penyek2.. goreng.. roti canai tuh bile makan... masyaallah.. sedapnya.. tersedap didunia.. rahsianya.. mase buat tuh.. hati kena ikhlas.. penuh dgn kasih sayang..

sama jugak dgn servis

gigih betul..dr citer bab pelacur..berak..hingga ke otomen taro
ini semua sbb kes somi ...
binbi Post at 4-1-2012 14:23

maafkan ajis..
ajis x pandai mendidik suami krn ajis gagal mendidik isteri..
ajis sekadar menyuarakan pendapat dr sudut suami yg berperangai begini..
insyaallah.. dirikan solat tunaikan zakat.. buat selagi tidak menbatasi agama..
dunia kamu mybe tidak sempurna.. tapi akhirat kelak akan bahagia..

Reply 81# ajis_kg

terrer betul mak ajis ye..
masa tu ajis kecik lagi ,kan..?mana ajis tau mak ajis tak pernah buat roti canai tu sebelum tu..{:4_191:}

mungkin sebelum buat roti yang paling sedap tu mak ajis dah prektis berbanyak-banyak kali..cuma ajis jek tak sempat makan..sebab dah mak ajis buat ter tak sedap..lalu terbuang..ni, mungkin...

atau..memang roti tu sedap..tapi, itulah roti yang paling tak sedap mak ajis pernah buat..(dah orang terrer, yang paling tak sedap pun masih teramat sedap..)

cuba ajis imbas2 kembali..roti2 seterusnya yang dibuat oleh mak ajis mesti makin lama makin sedap..cuba ingat2 balik...cuba taww..

p/s: pernah baca tak pasal org yg cipta lampu..Thomas Alva Edison, setelah berribu-ribu kali mencipta dan gagal..akhirnya dia berjaya jugak cipta lampu ..pengalaman lah tu yang ajar dia..

komen2 yg buat aku ketawa...
anak dia mmg asik kata sedap2 je kat papa dia..yg 4 taun tu siap kate papa x syg adik..
siap p ngadu kat achu dia(adik aku la) yg papa n mama asik gaduh..dia sgt rapat ngan papa.sbb tu dia yg paling terasa kot..anak drg mmg buas2,tp jd senyap bla srg dpt ipad,srg dpt mac book.tp nak bising pun,tu anak dia,benih dia..bkn anak tiri pun..kakak aku tua pun bkn org len yg pilih,dia yg pilih sendiri,siap tpu umur lg..dah bertunang baru kakak tau dia muda lg dr kakak..kakak marah2..ckp kat mak nak putus tunang.tp mak kata age does'nt matter.huhuhu.siap ade anak org kayos kat langkawi nak kat kakak aku lg masa dia praktikal kat sana.tp kakak aku tolak sbb dia dh tunang.masa tu kakak aku siap kata kat aku,hg amik la abg 'S' ni..biar aku ngan 'Y'..hehehe.boleh gitu??sbb si Y itu lebih tua dr kakak n lebih kaya dr abg 'S' ini..x sio aku..seb baik la aku x bertemu jodoh ngan lelaki kacak bermata keranjang itu..aku xpilih lelaki kacak utk jd pasangan aku...aku pilih lelaki x kacak sbb aku sdr aku xlawa pomm..so far laki aku syg la kat aku.hehehe

aku serius nak berguru pasal mendidik suami..
takut gak dapat suami yg mcm BIL tt tu khenn
ada sape2 boleh tolong ajarkan

aku serius nak berguru pasal mendidik suami..  
takut gak dapat suami yg mcm BIL tt tu  ...
binbi Post at 4-1-2012 15:04

pasal pulak ko nak didik suami...suami yg patut didik kau..
lain kali nak ambik gambar...ajak laki diri sebelah ko..
bukan nun kat belakang ko...kecik hati suami..

Follow Us
pasal pulak ko nak didik suami...suami yg patut didik kau..
lain kali nak ambik gambar...a ...
lavapanas Post at 4-1-2012 15:08

ai belom kawen lagi atuk..kalau boleh mmg nak dididik suami..hrp dpt yg boleh membimbing la..tak hensem pun takpe..drp mkn hati mcm dpt BIL tt yg hensem mata keranjang iteww..
sory tt teremo plk

ohhh..yg kat belakang avatar ko tu bukan laki ko la...yg ko pegang tu bukan anak ko le

ada chance ni...

ohhh..yg kat belakang avatar ko tu bukan laki ko la...yg ko pegang tu bukan anak ko le

ada chance ...
lavapanas Post at 4-1-2012 15:19

atok pandai membimbing kew?
tapi maaf atok..kalau atok mcm avatar tu..ai cukup kesian dgn stamina atok. takde chance. sekian

Reply  ajis_kg

terrer betul mak ajis ye..
masa tu ajis kecik lagi ,kan..?mana ajis tau mak  ...
Nurul8001 Post at 4-1-2012 14:50

x paham ka kaka..
mase kecik2 ajis selalu ikut bapak pegi makan roti canai kedai melayu.. same jugak kedai mamak..
mak ajis bukan rajin sgt nak buat roti canai hari2..
tapi satu hari mak ajis rase boring sangat x tau nak buat ape..
mak ajis tanye ajis.. "ajis son.. ape mau makan ini hari hari.. papa selalu bawa ajis son pegi makan roti canai kan.. ini hari mama mau buat roti canai" mau cuba buat bukan cubaan sahaja ajis son"
slps tuh mak ajis menetelepung adiknya (mak usu - suami mak usu pandai masak) utk bertanyekan bahan2 utk menbuat roti canai (kuah roti canai mak ajis dah expert psl besa kami org pantai timur just cecah dengan gulai nasik minyak)..
selepas mendapat info tersebut terus mak ajis memulakan kerja-kerja menbuat orti canai.. doh.. seterusnya... bla.. bla.. (sperti post ajis sebelum ini..

dah siap.. hasilnya sangat sedap.. lagi menyenangkan.. amat lembut berbeza dgn roti keluaran gardenia dan massimo

melalut2 sudaaa

atok pandai membimbing kew?
tapi maaf atok..kalau atok mcm avatar tu..ai cukup kesian dgn sta ...
binbi Post at 4-1-2012 15:26

adoii..sakit
sekian

melalut2 sudaaa
800214 Post at 4-1-2012 15:34

tt update citerr tt la..tak bgtau kat kakak lg? BIL da dpt ke surat layang tu? ntah2 ada cleaner da buang kut..tak sempat

tt update citerr tt la..tak bgtau kat kakak lg? BIL da dpt ke surat layang tu? ntah2 ada cleaner ...
binbi Post at 4-1-2012 15:40

xde update..aku pun slalu dpt update dr adik.udah dia duduk dekat..free,sng ke sana ke sini,leh print2 sesuka ati..hrp2 dia dh buat surat layang itu..

belajar masak pon kalau kite ikut betul2 sukatan yg tertulis dlm buku resepi tuh.. nga ...
ajis_kg Post at 4-1-2012 14:38

kalau sayang..apa2 pun sedapp..
kalau benci.. benda sedap pun boleh kata tak sedapp..

mcm dlm citer Tentang Dhia.
menantu dibenci masak nasi lemak pun tanak jamah.
menantu tak jadi - rose - masak maggi ajek - puji melambung2 sedap.

komen ko tu membuatkan aku bertambah tambah malas nak masak.
yela..masak tiap2 hari pun takder guna sebab tak ikhlas & tak gembira nak masak. masak terpaksa mmg tak sedap kan? kena tunggu mood baik dtg la..baru masak jadi sedap.

komen2 yg buat aku ketawa...
anak dia mmg asik kata sedap2 je kat papa dia..yg 4 taun tu siap kate  ...
800214 Post at 4-1-2012 14:55

tak semisti nya lelaki tak kacak tak mata keranjang..
jgn guna prinsip ini sgt.

kena dengar cakap ajis tu..servis kena baguss.. anak2..tolak tepi hokkey..

aku berpendapat.. perempuan kena lawa luar dan dalam. suami mmg tamak nak bini dia lawa luaran & dalaman.
kalau dalam tu tak bagus.. lawa mcm mana pun kat luar, lelaki cari perempuan jugak..
itu kekadang, boleh orang2 cakap begini - "bini cukup cun, lawa pun cari perempuan lain gak"
itu yang kita tengok luaran. yang dalaman? hanya lakibini ajer tahu.

agaknya..lelaki2 zaman skrg nie, tak boleh ada anak ramai2 kot? 4 orang anak tu, consider banyak kot.

kalau sayang..apa2 pun sedapp..
kalau benci.. benda sedap pun boleh kata tak sedapp..

mcm  ...
Hana Post at 4-1-2012 17:09

kamu patut belajar ape itu ikhlas

sori yerk..modus operandi sgt sama...
BIL aku pun geng superbike. alih2 satu masa dia suka sgt nak keluar je memanjang..rupa2nye hati dah tertawan kat minah NAZA yg janda anak 2..gambar mmg seksi gilos..buah-buahan selambak siap tangkap gamba dgn anak. citer sedey selalu pasal anak la kan..minah nie mmg suka himpit balak superbike yg boleh sponsor dia bagai..aku rasakan T_T..nie minah yg sama..dan dia lyn semua jantan yg bagi respon pd dia..

Reply  ajis_kg

tak semua laki nak rupa paras yang menawan bro ..maya karin pun ada waktu dia ...
tuakang Post at 30-12-2011 16:54

kalaulah semua lelaki memikirkan tentang itu..masalahnya cinta manusia sst yg xkekal..bila2 pun akan berubah..knp bila suami berubah angin mst isteri juga yg dipersalahkan dgn alasan xpandai jg diri..kenapa xmau terima keadaan isteri seadanya?knp isteri je kena sentiasa berusaha menawan suami?kenapa tidak suami berusaha mantapkan diri semata2 krn isteri?takde kan..kalau nak isteri sentiasa cantik jgn bg dia beranak,jgn bg dia buat kerja umah..biar dia mcm anak dara hari2 bleh kelebet muka 5 jam..sentiasa bertenaga sbb xberanak,xletih jaga anak n kemas umah..maka bini pun akan kelihatan sama hot mcm anak dara di luar sana..

Reply 99# Suchi

pengorbanan seorang isteri .. ramai laki x tau nak hargai ..

tp i sgt hargai pengorbanan bini i ...