CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: perang_sivil

Pizza Hut vs Domino Pizza

Dominos tadak lagi branch kat pantai timur....so balun PH je la khas nya thai pizza..sedap wooo...

Ternyatalah ko satu haram tak tau. Baru blaja order pizza ke dik? Syokkan tak payah tunggu mam ...
airwaves Post at 30-12-2011 22:24

Tak payah la menyampuk... apa mak bapak ko tak ajar ko ke? apa kejadahnya ko Baru blaja order pizza? diharapkan ko dapat berforum secara berhemah dan bersopan.... tak perlu nak kaitkan parent BENGONG.....

Post Last Edit by perang_sivil at 31-12-2011 09:27
Dominos tadak lagi branch kat pantai timur....so balun PH je la khas nya thai pizza..sedap wooo...:l ...
razhar Post at 31-12-2011 00:32

Semoga Dominos akan dibuka Kat Kuala Ganu dan Kota Bharu Next Year....

Betull Yellow Cab Xtra Large mmg sebesar-besar alam dan sangat sedap... rege pun murah... tapi a ...
perang_sivil Post at 29-12-2011 22:11

huhu! tu laa.. sapa x dok kt ampang, susah kot nk carik yellow cab nih. masa tu try order pun sbb masa call pizza hut tu dorg dh kata akan deliver lmbt sbb order byk.   'sedap' sgt kot. << sambil kedua2 tgn letak diatas bahu sambil buat muka pusing 45 darjah ke tepi seperti kumpulan boboi.   

p/s : tq momod!

Hokkey..... Dominos ada byk branch ke kat JB?
perang_sivil Post at 30-12-2011 21:57

dekat JB ada 3 cawangan.. Tmn Bukit dahlia, Tmn Mount Austin dan Tmn Melodies

dekat JB ada 3 cawangan.. Tmn Bukit dahlia, Tmn Mount Austin dan Tmn Melodies
aziz79 Post at 31-12-2011 18:22

Terima kasih diatas informasi tersebut....

Follow Us
Tak payah la menyampuk... apa mak bapak ko tak ajar ko ke? apa kejadahnya ko Baru blaja or ...
perang_sivil Post at 31-12-2011 09:11

Alololololo ciannyer dier....UPSR aritu dapat baper A? Masuk skolah menengah nanti bleh la buat karangan MAKANAN KEGEMARAN SAYA . Adik bleh la citer pasal Pizza Hut, Domino's

kawan aku yang manager pizza tu cakap gak.. kalau kita nak complaint kat pizza.. complaint je.. tapi kalau dia org nak masakkan yg baru, jangan makan!! even FREE!! sebab pizza baru yang free tu, dia orang akan letak 'extra seasoning' seperti air ludah, kelemumur dan sebagainya!! itu sebagai tanda dia org protes kat customers senyap2..

gile seram..... nk temuntah la plak.... dr td dok melayan kebulur...ptg trus

berdasarkan pengalaman
pizza hut mmg entah aper aper... sebab:

1. service lambat, dekat nak 1 jam (selalunya) baru dapat pizza
2. pizza yand dapat tu kengkadang hangus, macam orang tak reti masak
3. topping pizza kat poster langsung tak sama macam topping yang dihidangkan depan kita, orang kater, gambar jer lebih...
4. roti tebal tepung kat tengah slalunyer tak berapa masak
5. serve air dan sup dulu, pastu sup dan air pon abis pasal tunggu pizza terlampau lambat
6. sangat kedekut cheese
7. restoran sempit lah, macam kat midvaley, pastu bersepah2...
8. bila nak mintak side dish, macam salad ke, kena pergilah ke kaunter mintak bowl, pastu orang ni tanya orang tu tanya orang ni nak mangkuk yang camner, pening aku
9.sangat kedekut topping, kalau peperoni tu boleh kira, ada berapa keping jer.. kalau tgk poster penuh beb.... tak baik tau tipu customer... rezeki tak berkat
10. pernah makan spagetti sejuk, toppingnyer warna putih macam sup cendawan tapi pekat, namanya tak ingat, bila tanya kenapa sejuk, i mean sejuk macam baru keluar freezer, manager cakap mmg cam tu.... ader erk makan spagetti sejuk cam tu ? maklumlah saya tak berapa tau sangat pasal wujud ke tak wujud spagetti sejuk nih....
11. slalu salah order... pesal erk?
12. muka staff slalu monyok jer... biasalah tu keje mmg ler penat....
13. kita oder dulu, orang lain dapat dulu punyer policy

kesimpulan : pizza hut, the end.

Betul..

Domins lg sedap banding ngan Pizza Hut. Pizza hut punya pizza tu tebal tepung je! Boleh n ...
sok_suci Post at 30-12-2011 19:25

jom kita makain bbq double crust...sedap woooooooooooo... aihh dgr jer dah rasa meleleh air liur

aku ske dominos.. aku paling ske tambah cheesy double decker... ok, ni sumpah sedap... korang patut cuba.. setiap kali pon aku order beef peperoni je then upgrade cheesy double decker.. tambah rm5...

jom kita makain bbq double crust...sedap woooooooooooo... aihh dgr jer dah rasa meleleh air ...
Syik_Gojet Post at 1-1-2012 03:26

jom3! tebalnye topping ke tuh? sedap je nampak..

kat tmpt ai ni dlm 30 minit nak g dominos ni. bru bukak kat satu corner lot kedai baru. dua tingkat x silap..

makan2 sambil gojet..

huhu! tu laa.. sapa x dok kt ampang, susah kot nk carik yellow cab nih. masa tu try order p ...
intuitable Post at 31-12-2011 13:05

Aku pun pernah makan Yellow Cab pizza ni, untuk cawangan berdekatan Kg Baru tu (tak tahu nama jalan maybe jalan TAR? Raja Abdullah?). Susah aku nak describe nama jalan / tempat tu sempat dia di simpang tiga, dia bersebelahan jalan dengan UniKL (maaf macam serabut saja penerangan aku ni . Ok abaikan saja, kat luar pun dekorasi cantik dengan ada beberapa buah vespa warna kuning khas untuk delivery mungkin.

Masa aku sampai sekitar jam 8 malam, orang tak berapa ramai dalam 2 meja saja tapi servisnya boleh di kira lambat juga. Pergi bertiga jadi ambil size extra large, mulanya ingatkan ia sebesar 14-15' tapi rupanya 18' memang besar lah tapi sekejap saja kami habiskan. Rasanya? boleh tahan juga lah seperti homemade pizza di Marco's, Puzzini Pizza etc yang tak banyak branch, pasal topping memang bagus sebab ambil yang 4 season tu memang meleleh-leleh lah cheesenya. Tapi bagi aku rasanya ada kurang sedap sedikit berbanding 4 seasoon pizza di Marco atau Papa John yang lebih ada rasa tapi kalau jenis lebih suka kan rasa cheese mungkin sini tempatnya.

Aku ada juga order meatball spaghetti, dia hidang di dalam kertas 4 segi saja memang unik, rasanya pun biasa-biasa saja seperti restoren lain tapi diorang tak kedekut cheese tu kita terasa berbaloi dan sedap. Disebabkan terlewat dapat pizza yang kami order tu, terkejut sebab kami di hidang 3 biji tat telur oleh manager restoren tanda meminta maaf memang sangat mementingkan pelanggan.

Kesimpulan : Ini adalah kelebihan restoren pizza yang tak banyak branch macam Yellow Cab ini hanya ada 2-3 branch mungkin?, mereka boleh jaga kualiti tapi percayalah bila mereka dah banyak branch sudah tentu susah nak kekalkan apa yang ada seperti Pizza Hut dan Domino's especially Pizza Hut yang namanya pernah gah suatu masa dulu.

Rate

1

jom kita makain bbq double crust...sedap woooooooooooo... aihh dgr jer dah rasa meleleh air ...
Syik_Gojet Post at 1-1-2012 03:26

Memang nampak sedap, tapi sayangnya aku tak suka perisa BBQ ini. Entah lah tekak aku susah menerimanya, seakan aku makan pizza dengan sos BBQ saja. Tapi lain orang lain citarasanya kan, tapi aku ada juga cuba untuk menelannya tapi memang tak boleh. Mungkin sos BBQ tu terlalu tebal dan banyak mungkin menyebabkan aku sedikit rasa muak, tapi itulah tanda mereka tak kedekut hal topping kan?. Bukan lah aku anti sangat dengan bbq ini sebab aku suka saja makan ayam bbq, makanan ringan perisa bbq tapi tak boleh makan saja pizza perisa bbq ini.

berdasarkan pengalaman
pizza hut mmg entah aper aper... sebab:

1. service lambat, dekat nak 1 jam (selalunya) baru dapat pizza
2. pizza yand dapat tu kengkadang hangus, macam orang tak reti masak
3. topping pizza kat poster langsung tak sama macam topping yang dihidangkan depan kita, orang kater, gambar jer lebih...
4. roti tebal tepung kat tengah slalunyer tak berapa masak
5. serve air dan sup dulu, pastu sup dan air pon abis pasal tunggu pizza terlampau lambat
6. sangat kedekut cheese
7. restoran sempit lah, macam kat midvaley, pastu bersepah2...
8. bila nak mintak side dish, macam salad ke, kena pergilah ke kaunter mintak bowl, pastu orang ni tanya orang tu tanya orang ni nak mangkuk yang camner, pening aku
9.sangat kedekut topping, kalau peperoni tu boleh kira, ada berapa keping jer.. kalau tgk poster penuh beb.... tak baik tau tipu customer... rezeki tak berkat
10. pernah makan spagetti sejuk, toppingnyer warna putih macam sup cendawan tapi pekat, namanya tak ingat, bila tanya kenapa sejuk, i mean sejuk macam baru keluar freezer, manager cakap mmg cam tu.... ader erk makan spagetti sejuk cam tu ? maklumlah saya tak berapa tau sangat pasal wujud ke tak wujud spagetti sejuk nih....
11. slalu salah order... pesal erk?
12. muka staff slalu monyok jer... biasalah tu keje mmg ler penat....
13. kita oder dulu, orang lain dapat dulu punyer policy
lavendernovella Post at 1-1-2012 01:25

Kamu sangat betul, tapi aku nak komen beberapa point saja.

3 - Hal itu semua restoren sama saja, sebab itulah dia tulis di bawah ini sekadar ilusterasi sahaja. Kadang itu gambar topping seperti bacon ayam, tuna, udang berlambak di gambar dan menonjol tapi bila dapat semuanya tenggelam dek roti dan cheese, bawang, cili bengala etc yang lebih banyak dan seakan menjadi priority pula maka jadilah pizza perisa cili benggala kan?.

6 - Aku pun perasan Pizza Hut seakan kedekut hal cheese ini, bila aku tanya kenapa cheeesenya sedikit dia kata kalau nak cheese banyak topup rm3 untuk size sederhana atau double cheese dan cheese crust. Maksudnya mereka saja bagi cheese sedikit, kalau nak cheese banyak perlu top up y. Padahal di restoren pizza lain seperti Domino's, Canadian tu yang pizza jenis normal pun cheesenya lebih banyak dari Pizza Hut cheese top up tu.

10 - Rakan aku pernah terkena yang ini, spaghetti tu seakan berkepul-kepul saja kan bersimpul. Bila dia nak makan perlu uraikan sendiri tapi punyalah susah nak uraikan, tapi bila pegang sejuk beku seju yang panas hanya di luar saja. Tapi bagusnya manager ganti yang baru, jangan bising-bising cakap je elok-elok takut nanti dapat extra seasoning macam rakan kita kat atas cerita tu. Rakan aku tu komplen siap dapat lagi mushroom soup tau tanda terima kasih, orang berbudi kita berbahasa begitu konsepnya kot tapi kalau kamu perasan di Pizza Hut ni ramai pekerja wanita perkasa (tomboy).

Memang nampak sedap, tapi sayangnya aku tak suka perisa BBQ ini. Entah lah tekak aku susah mener ...
dr.R Post at 1-1-2012 10:14

sama la...aku pun takleh terima ape2 je makanan dicelup dengan sos bbq melainkan ayam bbq dan sosej sebab sos bbq ni agak manis bagi aku.

dulu aku suka makan pizza hut..in fact my first date pun kat pizza hut kajang tu hehehhee tapi sekarang dah x suka dah.dorang selalu muka masam.they hardly crack a smile on the face.muka masam tu membuatkan aku bersimpati dengan dorang yg bekerja disitu.

zaman study dulu we all memang suka domino pizza coz rasanya murah sikit and boleh redeem dgn kupon..so we all yang student kurang duit ni kalau nak merasa pizza kumpul kupon byk2 and tong tong la duit..makan ramai ramai...best!

Reply 94# dr.R

penah mkn tak perasa nie???
sos bbq tu dia bukan celup..cuma buat bentuk garis2 jer..

tapi isi dlm tak rasa bbq..rasa sedap jer...tak ingat la apa inti dlm...

Post Last Edit by Syik_Gojet at 1-1-2012 16:40
aku ske dominos.. aku paling ske tambah cheesy double decker... ok, ni sumpah sedap... korang patut  ...
nurul_akmar Post at 1-1-2012 05:21

aku pun suka cheesy double decker... aku siap promote kwn aku kalau nak beli apa2 pizza pun kt domino ambik crust jenis cheesy double decker..... dan aku dah berjaya meracuni dorg...dorg pun jadi suka.. dgn limpahan cream cheese di antara roti nipis tu..perghhh.....tambahan aku jenis tak suka roti tebal2...
memang terbaikkkkkkkkkkkkkkkkkkk