CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sitisitu25

Aku pening pale...nak idea

Reply 39# NEMESIS

ade ke thread psl DIY? kat mana yer ..ade link?..pintu bilik air plastik saja..rm58/per pintu..pintu2 bilik, depan n dapur baru kayu..so far br survey kedai dkt2 umah ni aja..kalu amik smpi 6 pintu ni..maybe leh mintak kurang lg..

apa la..nama scientific sgt..berjambul otak aku nak paham..picca ada picca?

Reply 40# NEMESIS

ade lg ke tangki air umah aku tu? ntah2 da kene rembat lama dah since umah xde pagar kan

Reply 39# NEMESIS

kalu wat umah ni strt ngan mengecat seluruh rumah dulu ok tak? sbb dlm tentatif kitaorg, nk strt ngan pagar blkg, pagar depan, longkang kat luar..grill..pintu2 sume..tuka siling..last sekali br cat n basuh umah..

tp nak strt ngan pagar tu la yg paling bykkkkkk kos sekali antara sume..tu psl umah da 6bulan beli..xleh mula kan pape lg..

Reply 41# sitisitu25

dulu ada board kediaman & halaman kan kat forum ni. sekarang dah tak ada pulak. tapi rasanya board tu dah gabung dengan board lain. board ni kot. http://mforum.cari.com.my/forumdisplay.php?fid=15. cuba la masuk situ. rasanya ada banyak thread yg spesifik pasal grill, pintu, cat, diy. kot. cuba la checkout.

haha. apa yg nama saintifik? pintu tu ke? tekan je link yg aku dah paste kat post tadi tu. katalog design pintu. kat bahagian contact us tu ada alamat/no telefon company tu. boleh la pergi/call kalau ada nak tanya apa2.

Reply 39# NEMESIS

cth pintu2 bilik air yg ko bg ni terlaluuu classy utk umah aku..kang da siap repair sume..lawo lg pintu bilik air dr pintu umah kot ..nk gantikan yg biasa2 saja..nk wat cantik2..nnt2 la kot2 5-10thn lg duit jatuh gedebuk dr langit br leh make-up lawo2 umah ni..skrg nk lepas2 leh masuk tak kene hujan/panas je dulu..tu pun seksaaaaa sgt dah aku rs

Reply 44# NEMESIS

tq utk pencerahan..ptt la td search bfore bukak thread tak jumpa psl hal2 umah ni..terus aku jumpkan ke PP ni..kira ni PP jugak la kan..

Follow Us
Post Last Edit by NEMESIS at 25-12-2011 01:28

Reply 43# sitisitu25

start dengan pagar. lepas tu pintu & grill. sbb bagi aku, itu paling penting untuk lindungi rumah ko daripada diceroboh. pagar tu buat tembok tinggi2 macam penjara pudu tau! haha. kalau start dengan yg lain2 dulu, takut nanti semua kena rembat. silap2 fusebox dengan toilet bowl baru pun kena rembat. haha.

lepas dah siap pagar, ko rancang la dengan suami. macam aku dulu masa renovate, buat wiring dulu. sbb wiring kena tebuk dinding & sambung ke siling kan? lepas dah siap wiring, tampal dinding. lepas tu buat siling. bilik air pulak, repair semua paip kat dinding/lantai (yg ditebuk) dulu. lepas tu tampal. lepas tu baru buat tiles. lepas tu baru pasang sinki/toilet/pili air. last sekali buat siling bilik air. lepas tu pasang mentol lampu. bila dah siap semua, baru buat tingkap & pintu. last sekali baru cat. cat memang last sekali la. oh tak. last sekali adalah mengemas. haha. tapi yg aku renovate ni semua kat tingkat atas. so tak la risau sangat pasal nak pasang grill tingkap dulu. Alhamdulillah, tak ada pencuri atau perompak yg gigih nak panjat rumah aku guna tangga ke tali ke. haha.

tapi sebab rumah ko tu tak ada orang, better buat pagar, grill & pintu dulu la kan. sbb protection kan. kecuali kalau pekerja2 tu nak berkampung kat rumah tu selama tempoh renovation.

Reply 47# NEMESIS

umah ko pun mcm umah aku jgk ke dulu? byk mcm jugak je ko kene buat..except pagar..ni aku sorg je kene buat kot

Reply 47# NEMESIS

xde sapa nk duk dlm umah aku ni..api air tak dak lg..bln depan br nk pi MPKj..

Reply  camrey
mmg top to toe fenin..kalu beli umah siap elok..mmg la ada..tp rege nye maha ...
sitisitu25 Post at 25-12-2011 00:27

Mg ko perit skg tapi dari segi long term ko untung sb keluasan tanah dan lokasi umah
Perlu ke pecah pagar untuk muatkan 2 keter?
Itu pakai duit byk gaklah..Lebih baik tumpukan yg lagi penting
Kat umah aku byk je org letak keter luar pagar

Reply  camrey
mungkin berkarat. mungkin jugak ada bangkai tikus atau mayat orang dalam tu. haha. ...
NEMESIS Post at 25-12-2011 01:05

Erk! Mayat?
Mudah2an taklah kot

Reply 50# camrey

kwsn umah aku tu xde org letak kete luar pagar..leh katakan sume letak dlm pagar n pecahkan pagar msg2 mcm aku ckp tu..
kwsn umah aku bkn guarded..tu psl takut letak kete luar umah...

kang syg duit nk pecahkan pagar..kete aku plak org duk pecah hari2 ..

ramai ckp camni..mula2 sakit..bila umah siap..derang kata, aku la paling utg..bayo 890  dpt umah besa..

sama tak nsb aku ni..berakit2 ke hulu..berenang2 dlm pool?

Reply  NEMESIS
ade lg ke tangki air umah aku tu? ntah2 da kene rembat lama dah since umah  ...
sitisitu25 Post at 25-12-2011 01:13

Klau kena rembat takpa sb klau ada pun kena tukar gak sb dah berkarat kot by now

Reply 51# camrey

kalu jumpa mayat ke..mmg 'menolong' bebenor owner lama ni ngan aku

Reply  camrey
kwsn umah aku tu xde org letak kete luar pagar..leh katakan sume letak dlm p ...
sitisitu25 Post at 25-12-2011 01:49

Ohh cmtu pulak..Dah ada ke quotation utk pecahkan pagar?

Reply 53# camrey

sdgkan pintu sliding door dpan pun da kene rembat..pendek kata, kalu derang leh angkat umah aku tu pi jual..dah lama hilang dah umah tu..dgr kata jiran sebelah..umah aku ni dulu jd sarang tek pit...ms kitaorg mula2 msuk umah ni..siap ade majalah2 lama..baju2 lg....

mmg nk kene marang perapu dulu la umah ni nnt..seb bek tak penah bwk anak kecik aku pegi umah ni..tiap2 kali pegi tgk..aku ngan laki aku duk pasang ayat ruqyah kat hp memasing smbil2 kemas umah..

jiran sebelah kiri aku ade bela anjing (uncle india)..anjing dia manjang menyalak tiap kali kami duk bersihkan umah tu

Reply 55# camrey

takdo..aku rs cam nk ketuk ngan hammer je pagar tu kalu larat (punya la nk jimat)

Reply  camrey
sdgkan pintu sliding door dpan pun da kene rembat..pendek kata, kalu derang  ...
sitisitu25 Post at 25-12-2011 01:54

Sb dah lama sgt umah tu kosong dah owner asal plak tak jaga langsung so senang sapa2 nak rembat apa2 yg bleh dijual

Ikut je plan 1.  Biasalah siapa2 yang baru beli rumah tak kira lama ke baru akan facing masaalah ni.  Tapi teruk2 pun lepas 2 tahun semuanya jadi ok.  Rajin2 le gi  survey kedai hardware, DIY, lighting dsb utk dapatkan harga terbaik sebab lain kedai lain harga dia orang  quote.

Reply 58# camrey

owner lama da umo 80thn pun..da blk settle down kat perak..umah ni since 1970an..dia pun da abis bayo..owner lama pangkat datuk..apa nk heran nk umah cam gini..kami ja heran sbb ini ja larat di beli