CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3414|Reply: 14

Hantu luar masuk dalam sekolah..

Post Last Edit by Santeira at 15-12-2011 13:11

Ok mule2 aku tak pasti la hantu ke jin ke setan ke ape benda kan.. tapi apa yang nak share pasal benda rasuk merasuk ni lah kan...

nak dijadikan cerita ak kene pergi kem anjuran sekolah aku, kem khas untuk budak2 nakal yang ade masalah rekod disiplin yang banyak la... tapi aku bukan peserta tapi kene jd urussetia , bukan jd fasi ye sbb yg jd fasi cikgu2 je (yela budak2 yg ada masalah disiplin kan, kalau bagi students jd fasi gak, maw xmelawan kn, jadi tugas aku sekadar jd urussetia je, utk tlg2 skit2 je).

Sebenarnya banyak sangat perkara pelik yg blaku sepanjang kem terutama kt pelajar perempuan lah, keadaan jd sgt2 teruk (ramai yg kene rasuk).

nak dipendekkan cerita, lepas balik dr kem tu (hari ahad), esoknya (isnin) masa kat sekolah,  mula lah rasuk merasuk dikalangan students perempuan, tapi ada jugak students lelaki pon yang kene...    aku tak pasti lah, ada lah jugak tdengar cikgu2 ckp, yg ustaz yg membantu tu kate, kat dlm sekolah ni mmg dah ade jin2, setan2, hantu2 ni, (eh jap sebelum tu nak bagitahu sebenarnya ada benda ikot mase balik dr kem tu) tapi bila jin2, setan2, hantu2 ni sampai sekolah, benda yg kat skolah tu marah la masuk kawasan die (imagine kalau uma kau ade org yg kau xkenal tinggal kn, maw xmengamuk kan masuk umah org sesuke hati kn, lbh kurang mcm tu lah)...

mase ade students laki yg kene kan, yang kelakar nye, 2org mamat ni berkuda kepang sambil nak gaya nk gado(ade gak yg lain, tp smua bpasangan la) ..

aku xtaw la sejauh mane benda ni, tp ak nampak sendiri dorang ni bkuda kepang, mungkin jin2 yg ade kat skola tu dgn jin2 yg dr kem tu dorang nak berkomunikasi dgn cara masuk dlm badan budak la kot (tp yg pelik kenapa siap berkuda kepang skali kan) ... bla.. bla.. bla..

pastu ade dgr kwn2 aku ckp.. punca nye sbb masa aktiviti jungle trekking ni, ade la sekumpulan peserta pompn ni pergi ambil buah jambu air kot, kalau tak silap aku la.. tuh yg benda tu ikot, sampai je kt skola, jin kt skola tu marah sbb masuk kawasan dorang

Tapi maaf lah kalau ada yg rase cite aku ni merepek ke atau kisah donggeng ke, aku pon dgr2 je 2 sebabnya punca ramai sgt kene histeria..

p/s : skolah aku tu dlu mmg tempat org jepun dulu2 (org ckp la, aku pon tak pasti)

Rate

1

layannnzzz

menarik...hantu jepun fight ngn hantu jambu...
tp...citer tu besh

Huhuhu, sekolah ko ni kat johor ke dik? Ala, ni kes penunggu kat kem tu tak puas hati kat budak2 tu ar ni... Yg pasti, bukan pasal jambu... Diorang ada terlepas ckp atau buat menda2 tak elok ke? Sebab biasanya kalau stakat kes terambil, takkan sampai histeria... tapi ntah ar, aku pun dah lama tinggalkn bidang nih...

Tempat nie keras kot,banyak gangguan

not bad....

Follow Us
tp kan biasanya benda nie akan kacau manusia bila kita buat tak senonoh dekat tpt tinggal dia....

sebuah karangan yg amat baik.

teringat dulu-dulu orang tua pesan. kalu nak buat apa-apa minta izin. ayatnya 'atuk nenek, cucu cicit minta izin shi shi'..

huuhuhu....dh bse terjdi....

huuhuhu....dh bse terjdi....
myssdora Post at 15-12-2011 14:44

kennnn....kt skola mama aku pon bebaru nih jadi gakkk....sampai saket2 pinggang mama aku melayan bebudak pompuan histeria. kalau mau dok setempat takpe jugak..nih lari sane sini...penat nak keja... dah pesan sblum tu jaga perangai mase kt kem...tapi ade jugak yang ketegag...padan muke...

kira jin2 kat sekolah hang pertahankan kawasan la... takkan org luar nak masuk mesti tak bagi... we rules here kot....

biaselah budak2 nakal masuk hutan mesti terbuat tercakap sesuatu.. dah name pon pelajar nakal... biar jadik pengajaran kat dorg....

kira jin2 kat sekolah hang pertahankan kawasan la... takkan org luar nak masuk mesti tak bagi... we  ...
kaptenkecik Post at 15-12-2011 17:20

aha, betul la tu kot.. sbb peserta smua yg ade masalh disiplin, yg nakal2 kan... faham2 la kan mulot dorang ni mcm tuttt skit....

Huhuhu, sekolah ko ni kat johor ke dik? Ala, ni kes penunggu kat kem tu tak puas hati kat budak2 tu  ...

budakgraphic Post at 15-12-2011 10:37

bukan kat johor tapi kat area selangor... tp 2 la.. dgr2 mcm 2 jela.... tp still pelik nape siap bkuda kepang, klaka sgt time tu.. tp mase tu mmg cuak la... dlm kwsn skola tu merata2 tjerit2... stiap blok ade je yg tjerit2..

bukan kat johor tapi kat area selangor... tp 2 la.. dgr2 mcm 2 jela.... tp still pelik nape siap b ...
ketammerah Post at 15-12-2011 19:05

Huhuhu, mcm menarik jewk kisah ko nih... Takpe, kita tunggu dulu otai2 ghost hunter masuk dlm thread ni... Kita dgr pendapat diorang lak... Huhuhu, leh ko PM aku location sekolah ko ni kat mana? Mana ar tau kot2 nnt aku leh turun sana utk tengok2 keadaan sekolah tu?