CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 19019|Reply: 136

hidup sepi tanpa teman

Post Last Edit by syahanna79 at 8-12-2011 09:16

aku nak mintak pendapat kekawan kat forum.naik buntu aku memikirkannya.aku perempuan umo 32 thn n masih bujang.aku nak sgt kawin tp tiada calon.aku keje ok n muka pun takla buruk .ade gakla kemanisannya.

baru2 ni sepupu aku ade perkenalkan sorg lelaki bernama s pada aku.aku pun add s dlm fb lps tu kami salu bersembang2 jugak.mamat ni seorg perokok n aku x bukanla taste aku sgt.tp mengenangkan nasib diri aku yg x kawin2,aku pun layan je la mamat ni.s umo 31 thn n student master.

taklama lps tu kwn satu blaja dgn aku rekomen plak kwn die.senior aku setahun masa blaja,a.a ni bagi permission utk kwn aku rekomen lps dia tgk muka aku kat fb.kirenye dia berkenan la jugak dgn aku.a umo 33 thn seorg akauntan.lps kwn aku kenal kan dgn a,respon dia agak slow.dia ckp dia bz sbb akhir thn nak buat audit,etc.so aku assume dia mb mcm x berminat dgn aku.

aku mula merapatkan diri balik dgn mamat s.aku salu sembang kat fb je ataupun berskype.takla selalu pun bila teringat n ada masa lapang.aku taknak plak dia ckp aku terhegeh2.tetiba aku terbaca status fb mamat s,rupa2nya dia dah ada gf.rasanya baru lg sbb masa aku dipekenalkan dia baru putus cinta....aku sedih dgn nasib diri aku.nak kata aku buruk sgt pun takla.tapi awat semua org mcm dingin je dgn aku.aku tak reti nak mulakan dulu.skrg ni tinggal mamat A je.
apa langkah yg patut aku ambil utk merebut hati mamat A.
mohon bg advise...

sudi2la bg komen2 membina

baik ko cepat2 edit karangan di atas. buat perenggan kemudian tulis jangan guna singkatan hapa suma supaya poremer lain tak melahar ko tanpa belas kasihan. susah gila la nak baca kalau ko tulis camnih. dah la lepas noktah tade space. ko memang nak kena maki berbakul ke? takkan masih tak paham the dos and donts dalam porem neh?

baiklah,

masa untuk bagi pendapat yang tak tahu membina ke tak;

aku cadangkan ko rejek dua2 pehtu carik sendiri lelaki yang ko suka. lebih thrill dan memuaskan hati gituh. entah mengapa aku kurang berkenan dengan idea matchmaking nih. tak best lansung.

tapi kalau ko nak juga dengan A (ha tengok. aku guna huruf besar. senang nak identify watak dalam cerita khan?), aku cadangkan ko ngorat beliau dengan penuh kesabaran. fahami lelaki, selami fikiran mereka, ngorat la seperti seorang lelaki gentleman mengorat pompuan dan nescaya ko akan berjaya.

Rate

1

TT sblm ni x prnh brcinta ke? Isi masa msa 20an dulu dgn smbung study atau workaholic sgt?

Sbr ye tt, pasti ada lelaki yg sesuai dgn tt.yg pnting jgn putus asa mencuba dan brdoa pd ALLAH. Tq :-)

aku cadangkan ko rejek dua2 pehtu carik sendiri lelaki yang ko suka. lebih thrill dan memuaskan hati gituh. entah mengapa aku kurang berkenan dengan idea matchmaking nih. tak best lansung.
chazey Post at 8-12-2011 05:57

aku sokong......kdg2 tukang matchmaking ni bukannya kenal sangat pun dgn calon yg dia nak halakan kat kita tu. 'janji lepas' aje

sudi2la bg komen2 membina
syahanna79 Post at 8-12-2011 02:07

Emmmmm.... ai punya komen ehhhh......

I nak kenal dengan you leh tak.....

Follow Us
kwn yg kenalkan A tu diorg sama2 blaja .lepas habis blaja dok serumah.dia ckp A ni lelaki plg baik la kekdahnya....mmm tp awat dia ckp nak kenal tp mcm tak nak kenal je.down gilerrr skrg nihhhhh.

zaman 20-an ada bercinta tp masa tu tak fikir sgt pasal nak kahwin ni.huuuuuuu

Reply 3# chazey

aku memang nak reject dua2 ekor tu.menjatuhkan maruah aku sebagai seorang perempuan jekkk.huhhh.tapi aku takde calon lainnn and tak tau cemana nak carik calon.

Reply 6# fcoy

ko mmg nak kenal ke ?

lagi satu masalah aku,laki yang nak kenal dgn aku kebanyakan dah kawin/laki org.aku sangat tak berminat dengan spesis ni.
masalah seterusnya,kawan2 aku salu cakap takkan kat ofis takde kawan2 lelaki.jawapannya memang ada tapi diorg sangatlah muda daripada aku....umur dalam 25-26 kebanyakannya.aku pernah jugak mencuba nasib bercinta dengan yg 7 thn lagi muda daripada aku tapi tak berjaya.budak muda sangat mengada2 dan tak sesuai.pastu tak matang.

Doa n tawakal..semayang hajat..moga dopertemukan jodoh yg baik..

Reply 11# tagas

thanx tagas.buat jugak yg tu

lagi satu masalah aku,laki yang nak kenal dgn aku kebanyakan dah kawin/laki org.aku sangat tak berminat dengan spesis ni.
syahanna79 Post at 8-12-2011 09:24

aku tolong highlightkan, mana la tau kot ada laki2 orang yg 'kesepian' duk berhajat nak pm ko. hehee

xde masalah sbnrnye matchmaking ni... cume kene tgk la sama ada respon baik atau tidak... tggu dulu si A tu.. mmg dorg bz bln 12 ni nk close acc..
try ar berkawan ngn duda

kalo da mmng ditakdirkan belum jodoh walaupun sudah berusaha, harap terima sjela dgn sabar & hargailah apa yg TT ada skrng ni,

kalo beria ria nak kahwin tetapi bila sudah kahwin menderita pula pun x guna jgak

insya-allah..adalah tu...

baik ko cepat2 edit karangan di atas. buat perenggan kemudian tulis jangan guna singkatan hapa suma  ...
chazey Post at 8-12-2011 05:57

ku sokong... aku pon x suka org maching2 aku...
TT,  memandangkan umur TT dah melepasi angka 30 baiklah kiranya minta bantuan org tua  (ibu bapa, makcik pakcik sedara) sebab org tua punya pilihan lagi baik kot... jgn lupa buat solat isthikarah. kita ni manusia biasa kena bergantung pada ALLAH SWT jugak selain berusaha.. gudluck

kalo beria ria nak kahwin tetapi bila sudah kahwin menderita pula pun x guna jgak
H4dRi Post at 8-12-2011 11:46

aku setuju yg ni... mcm aku penah post kat benang lain.. aku tny perlu jugak ke nk carik pasangn sbb nk kawin sgt? huhu...

hmmm, kes ko ni lebih kurang cam kes aku gak..asal kenal ngan seseorang,mesti tak menjadik..ade jer yg x kene..sampai skrg pon aku masih solo lagi..xpe..insyaallah 2012 ade lah jodoh dtg tu..yakin jer..ehehehehe

aku sokong......kdg2 tukang matchmaking ni bukannya kenal sangat pun dgn calon yg dia nak halakan kat kita tu. 'janji lepas' aje
ruffleen Post at 8-12-2011 08:05

ntah knp aku rase setuju dgn pe yg ruff ckp ni- kdg2 tukang matchmaking ni ada agenda lain
lips ckp dr pengalaman juga ni, pd TT berhati-hati aje la.. x slh knl dgn cara mcm ni cumanye jgn percaya sgt si tukang macthmaking & org yg di matchmaking kan..