CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 2562|Reply: 6

Perihal Insuran Kereta

selamat pagi kolumpo, karala dan pakistan (motif???)

aku ada kemuskhilan sikit, kalau ada yang boleh jawab. sebab aku diselubungi misteri neh.

kemuskilan aku berbunyi (ada bunyik okey)

aku beli kereta baru bulan 3 hari tu dan kancil aku, aku masih kekalkan. tak jual. salesperson tanya berapa NCD kereta lama. aku jawab 55% dan dia suggest transfer NCD tu ke kereta baru.

memandangkan penjimatan kalau transfer NCD neh berjumlah lebih seribu, dan kena bayar kat insuran kancil tu 100++ je, aku transfer jelah kan.

sekarang neh adalah time aku untuk renew insuran kancil (kereta lama). aku diberitahu, aku nye NCD 0% la sebab dah transfer pergi baru. aku check dalam sistem online, failed. aku call syarikat insuran kancil tu, dia suh aku call insuran kereta baru sebab depa tak release insuran tu menyebabkan kegagalan aku mengecheck. selepas aku call insuran baru, dia dah release, aku check dalam sistem, aku entitled 55% untuk kancil aku. BUKAN KAH MEMANG SEPATUTNYE 0% dah?

aku takut la dia tak transfer, aku check NCD kereta baru aku, eh 55% jugak. hah adalah aku neh dikira beruntung kerana technical glitch or memang aku akan tetap dapat 55% NCD untuk kereta lama walaupun dah transfer. kalau dah transfer bukankah maksudnya aku tak dapat dah untuk kereta lama?

takde la jadi isu pun, aku suka je dapat NCD banyak tuk dua-dua kereta, cuma aku tak faham je. sistem silap ke, aku yang silap faham dari awal?

sekian mohon pencerahan. terima kaseyyy..

Sepatutnya kancil jadi kosong.... Better rujuk balik dgn insuran company... Takut terjadi apa2 and than susah nak claim

ok la tu...dua2 dapat 55% NCD...ko taknak?
kadang2 benda ni diorang tak update lagi...

Reply 3# zulka

Aku setuju ngan zulka...
nanti akan sampai surat untuk minta tambah bayar.....comform...

sepatutnya memang zero beb.. tapi ader yg data tak update tu..

ko wat bodo jer beb.. takde hal punya..

Nanti kalau insuran agen tu tepon ko wat bodo je laa bior dia short payment. tapi nanti ko cek2 la gak takut dia cancel kan ko yer insuran kancil. Anything happen nanti susah lak..

Follow Us
selamat pagi kolumpo, karala dan pakistan (motif???)

aku ada kemuskhilan sikit, kalau ada yang bo ...
puteri7 Post at 1-11-2011 11:10

takde masaalah...ism tu mmng lembab sikit...janji dah bayar 100++ utk kancil...procedure semuanya betul...

p/s: kalau nak buat insuran & rtax saya boleh tolong uruskan....