CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: she

Laksa Terbaik! Slurpppp

Reply 120# eyradanira

xpe kalau ko balik sp...aku bawak p makan laksa siam kt pasar malam tu...kalau me bakso lori putih jamu tu aku tau...yg area hujung2 jalan tu kan

Reply 121# she

yes,ko nih mesti teror bab tempat makan best nih area sp..

ahaks... nak mencelah. anak perantauan di putrajaya boleh cuba cari laksa di pasar malam presint 2 setiap selasa dan jumaat. nak syorkan gerai yang mana satu pun tak tau la.... sebab setiap gerai pun sedap... terutama sekali laksa buyung, mai tang ni laksa, laksa penang (tanpa belacan) bagi yang alah pada belacan dan satu gerai lagi (manja lupa nama gerai tu)...

Reply  she

yes,ko nih mesti teror bab tempat makan best nih area sp..
eyradanira Post at 24-11-2011 09:19

aku kaki makan...pantang orang cakap ade kedai baru bukak..mesti nk try...skg tgh top kt lot 88.

Reply 124# she

lot 88 kat ner?family mertua aku suka sangat makan kat hot mas ,ramai orang sangat...jenoh tuggu..makanan pun oklah..

Reply 123# manjamalinja

alahai manja,kedai yg mana 1...teringin nk rasa laksa cam kat kedah nih..

Follow Us
Reply 125# eyradanira

lot 88 kat depan traik lait amanjaya...area depan avon....tempat tu baru naik...kalau hotmas jgn ckplah...meja penuh....berkat niaga ikhlas mmg gitu.

org ckp laksa kola sedap..lupa plak kola perlis ka kola kedah
miss_jay Post at 21-10-2011 12:32

Laksa kola tu kat Kuala Kangsar tu ha~ xdakla sedap mana pon, besa ja. Org dok kata laksa kola femes n sedap tp xdak aih, aku penah ghasa dah...Tempat tu berderet ngn taman cintan rekreasi yg nak ke Bukit Chandan nun ha~

Aku pernah rasa laksa best pon dekat Masjid yg sg petani tu, camna nak habaq xtau, sat na nak pikiaq jalan dia, maklumlah, lama kami x balik sana... (Mentang2 dah jadi merah kunin terus lupa hijau kunin )

Hang pa tau dak Skolah che tom? Depan che tom tu kan ada bangunan yg kastam tu, ala kecik ja, yg ada kedai longwan tu, ha..hangpa jalan terus ja, dia ada belah kiri hangpa la, Skolah che tom tu belah kanan hangpa n masjid tu belah kiri hangpa, la ni aku xtau la ada lagi dak, last aku makan tahun bila pon aku xtau, tahun 2003 kot..  yg tu best, segala serba mak nenek suma lengkap

Reply 127# she

oh,lot kedai baru depan avon amanjaya tuh ker..aku xbesa p lagi aku balik raya posa tuh dh terkejut sat ja dh membangun tempat tuh..kat euro moda xsilap aku ada kat situkan...kedai apa yg best sangat kat lot 88 tuh..sharelah..hot mas tuh adik ipar aku suka makan ckicken chop,aku malas nk p hot mas lau p ja asyik dk berdiri kat luaq tuggu orang blah...nk cari meja o kena p awailah start koi 8 keatas ramailah...

Laksa kola tu kat Kuala Kangsar tu ha~ xdakla sedap mana pon, besa ja. Org dok kata laksa  ...
Munnalicious Post at 24-11-2011 14:48

hang ni lawak tul la...laksa depan masjid tu orang panggil laksa bakar arang...dekat petronas tu kan...tapi ada dua laksa sedap situ...satu betul2 dekat dgn long wan..pacik jual dalam laksa buyung...satu lagi depan masjid tu...telur kupas sendirik

laksa kola kangsar mmg x sedap...x tau la pasaipa depa kata sedap sgt...kat medan tepi sungai tu kan kan kan...yg slalu wat ekspo jual barang murah2 tu kan

Reply  she

oh,lot kedai baru depan avon amanjaya tuh ker..aku xbesa p lagi aku balik raya p ...
eyradanira Post at 24-11-2011 14:53

kat lot 88 ada nasi ayam tat...sup ekor..nasi beriyani gam...yg terbaru aku p try restoran itali halal pertama di kedah...KIMIEYZ....sedap puas ati tapi mahal mcm mkn kt TGIF

hang ni lawak tul la...laksa depan masjid tu orang panggil laksa bakar arang...dekat petro ...
she Post at 24-11-2011 15:12

Ha....hang memang tera nooo...hat tu la aku nak habaq, ha..yg aku maksudkan tu yg teloq kupaih sendiri tu la. hat kat longwan tu aku xtau, tapi owner longwan tu aku kenai la pasai dia jiran aku dulu ...

Yg laksa kola tu btoi la, xsedap mana, alah..depa tu konon nak celen kita kot yg laksa depa pon sedap..padahal besa ja, hikikikiki

Ha....hang memang tera nooo...hat tu la aku nak habaq, ha..yg aku maksudkan tu yg teloq ku ...
Munnalicious Post at 24-11-2011 15:21

laksa telor kupas sendirik tu air dia hanya ada sirap ja kot...sebab air bancuh mmg tadak...

pasni kalau trun sp aku bawak hang p try laksa mak jah kt taman ria...tip top situ

laksa telor kupas sendirik tu air dia hanya ada sirap ja kot...sebab air bancuh mmg tadak. ...
she Post at 24-11-2011 15:26

Ha..btoi la tu, hatu tu la, yaka hang nk bawak aku p mkn laksa? baguih hang noo..insyaAllah kalau aku balik sana nt aku habaq hang..buleh kita meronda sana..

Reply 131# she

wah,pasni aku boleh p try makanan itali halal noh..makin maju sp lani,bangga aku jadi rakyat sp...makanan itali menu apa yg best

Reply 135# eyradanira

aritu aku try beef steak medium rm24...rasanya...memang sedap la...juicy...portion banyak n lengkap....member aku try spageti rm16...pon ok..sevis bagus....air murah...harga kedai makbul ja...makan standard harga italian la

Ha..btoi la tu, hatu tu la, yaka hang nk bawak aku p mkn laksa? baguih hang noo..insyaAlla ...
Munnalicious Post at 24-11-2011 15:48

ok nanti nk balik habaq aku tau...

Reply 136# she

mak aih...mahalnya,sampai rm24 henggit...puas ati xpa yg xpuas ati nilah yg uat hot jer perabis duit untuk makanan yg nan hado jerr..aku balik nih nk p try jugaklah kot2 kena dengan selera tekak kanpung aku nih..

Reply  she

mak aih...mahalnya,sampai rm24 henggit...puas ati xpa yg xpuas ati nilah yg uat  ...
eyradanira Post at 24-11-2011 16:22

aku pi pon time dapat gaji...

Reply 139# she

nk p makan tang situ duet pun kena lebat lau x jangan berangan lerrr...ko pernah try x nasi lemak taman peruda,aku panggil ns lemak mak cik pot pet..hik..hik..asyik pot pet jer,part paling best suka dengar mak cik tuh berletiaq kat laki die ada patut..depan customer