CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 33262|Reply: 75

Kerja dengan SPR di hari pengundian

Saya nak tanya ada tak forumer dalam ni yg telah mendaftarkan diri untuk menjadi Ketua Tempat Mengundi atau Kerani Mengundi yg bekerja di hari pengundian PRU13 yg bakal diadakan?

Kawan saya dari Teluk Intan telah memberitahu saya yg permohonan telah pun ditutup utk daerah Teluk Intan.Tapi di Ipoh saya tak dengar pulak cerita.Sebelum ni saya dah ada pengalaman menjadi kerani pengundian di hari pilihanraya.

Apa yg saya nak tanya:
1) berapakah elaun yg diberikan utk pilihanraya pada kali ini.
2)Daerah mana yg masih mempunyai kekosongan jawatan sebagai kerani mengundi?Kalau boleh saya nak kawasan Ipoh.Dulu saya pernah ditugaskan ke Lawan Kuda, Gopeng.
3)Kalau pekerja yg bekerja di sektor swasta adakah layak untuk menjadi kerani pengundian?

Kepada forumer yg pernah ada pengalaman bertugas dengan SPR di hari pengundian pun boleh berkongsi cerita kat sini.Contohnya apakah yg menyebakan anda berminat utk bekerja dengan SPR ni.Saya harap forumer yg ada maklumat untuk mengisi kekosongan jawatan tu war2kan lah di sini.

Rate

1

aku dok area slgor..tp aku nk share info ttg kerja kerani spr

mase aku kat tmpt kje td ade akak tu ofer jadi kerani hari undian ganti tempat dia..aku mmg nk sbb akak tu ckp elaun yg dibagi banyak n kje pon senang..

dengar cite mebi hari undian nt dibuat pada mac 2012..xtau r la

tu je info yg aku tau..haha

aku dok area slgor..tp aku nk share info ttg kerja kerani spr

mase aku kat tmpt kje td ade akak t ...
akulahjua Post at 18-10-2011 00:30

Jaga bahagian mana kat Selangor tu?Jadi kerani mengundi ni cuma kita susah sikit la nak buang undi.Macam awk undi kat mana?Agak2 nnt boleh ke gi buang undi?

Jaga bahagian mana kat Selangor tu?Jadi kerani mengundi ni cuma kita susah sikit la nak  ...
zuraida8177 Post at 18-10-2011 11:56

aku area lembah klang..aku mmg lum daftar kat spr lg..akak tu ckp xpe nati aku buang undi ditempat yg aku jage nati..

aku area lembah klang..aku mmg lum daftar kat spr lg..akak tu ckp xpe nati aku buang undi di ...
akulahjua Post at 18-10-2011 20:36

Tak daftar sebagai pengundi mana boleh buang undi.nak mengundi kat satu2 kawasan adalah berdasarkan alamat dalam kad pengenalan.

wife aku dah dapat offer ni ( mebe dia keje kat sekolah )....elaun kalau x silap dlm RM250 camtu...2 PRU lepas pun dia mmg jadik kerani PRU gak....

Follow Us
wife aku dah dapat offer ni ( mebe dia keje kat sekolah )....elaun kalau x silap dlm RM250 camtu...2 ...
medangmru Post at 19-10-2011 12:28

Maksudnya elaun jadi kerani pengundian dah naik le?Dulu tak sampai RM250.Tak ingat la berapa RM.

Cikgu2 memang selalu dapat offer kerja ngan SPR di hari pengundian.Sbb cikgu tu dah biasa dengan sekolah dia so senang la utk susun2 meja dan sebagainya.Kenapa tak jadi Ketua Tempat Mengundi je?Rasanya elaunnya lagi banyak tapi leceh la banyak tanggungjawab.

Assalamualaikum zu..

Teman ada pengalaman koje dgn SPR.. rasenye 3 atau 4 kali dah ... teman jaga di skolah sekitar ipoh ni.. tak byk sgt org so cepat skit abihnye.. so teman try jawab soklan2 mike ye sambil cite skit2 pengalaman teman tu..

1) berapakah elaun yg diberikan utk pilihanraya pada kali ini.
- ttg elaun teman tak brape tau.. tp last payment dulu rsnya KTM-300, KM-230, pastu lupa lg satu nama tu-170

2)Daerah mana yg masih mempunyai kekosongan jawatan sebagai kerani mengundi?Kalau boleh saya nak kawasan Ipoh.Dulu saya pernah ditugaskan ke Lawan Kuda, Gopeng.
- buat masa ni di opis teman tgh gigih nak uruskan hal ni.. sebab baru2 ni deme mintak senarai KTM yg lama.. so maknanye mesti skit2 lg kluar surat offer utk jd KTM.. besenya kat tempat teman..  tepulang pd KTM utk cari KM memasing. Mmg panas jwtan ni kalo tiba time pilihanraya..

3)Kalau pekerja yg bekerja di sektor swasta adakah layak untuk menjadi kerani pengundian?
- mmg layak..

Join keje dgn SPR ni dipaksarela sebenornye.. dan kalo nak tolak kene bg surat tunjuk sebab la.. pastu kene ngadap  pegawai pilihanraya la.. so maleh nk pikior trima gak.. wlupun keje tu nampak mudah tp bg KTM sebenarnya agak payah gak.. nak isi borang2.. kena tentukan samada undi rosak, undi diterima , undi ditolak.. kene ngadap wakil politik dan berdebat dgn deme msa proses pengiraan..haishhh... byk lagi...

teman ingat lagi last mengundi dulu teman dok berdebat dgn wakil politik.. dia kata bole trima satu kertas undi tu... tp teman kabo takleh.. so dia mula la pot pet.. last2 teman kabo.. "i ketua disini so u kena ikut kputusan i.." .. mmg kena tegas dan ala2 garang skit.. kalo idak deme akan mengulam2kan KTM.. naknye mmg tempat kaum deme..

disebabkan tempat mengundi teman di gopeng.. tapi teman jaga di skolah ipoh .. so teman mengundi guna undi pos.. normally kalo deme2 yg bekeja dgn SPR pd hari pengundian kalo tempat mengundi deme dekat dgn tmpat keje tu.. bole la larik2 pegi ngundi..itupun atas budibicara  KTM..

Rate

1

Assalamualaikum zu..

Teman ada pengalaman koje dgn SPR.. rasenye 3 atau 4 kali dah ... teman jag ...
ana_una Post at 19-10-2011 16:27

Teman tabik hormat la kat mike sbb ingatan mike tu kuat bebeno.mike ingat lagi berapa elaun yg diberikan utk semua jawatan pulak tu.Teman idak le ingat lagi semua tu...Sbb teman baru sekali je jadi KM masa thn 2004 dulu.
    Masa teman jadi KM dulu memang teman ada apply utk mengundi secara pos sbb kampung teman kat Johor nun.Tapi tak der pulak teman dapat kertas undi.Jadinya teman ni memang tak pernah pun mengundi lagi walaupun sekali.Yang kelakarnya teman punya semangat nak mengundi memang tinggi.Masuk je umur 21 tahun terus gi daftar utk jadi pengundi.
   Tahun ni teman udah tukar tempat mengundi.Harapnya tahun ni teman dapat menunaikan tanggungjawab sebagai warganegara Malaysia yg bertanggungjawab.Oh ya...ada sorang kawan teman dah offer kat teman utk jadi KM dia.Dia KTM.Tempat yg bakal teman bertugas nnt adalah P066 Ipoh Barat n.28 Bercham.Katanya kat sekolah Cina.Dulu pun teman kena kat sekolah Cina sekarang pun kat sekolah cina juga.
   Apa yg teman harapkan adalah pada kali ni masa bertugas nnt, teman nak tengok rakyat Malaysia yg datang mengundi tahu dan faham untuk bercakap dalam BM.Dulu jenuh teman nak bercakap dengan deme.Udah la teman dapat saluran warga emas,pekak dan teman kena ulang cakap beberapa kali pun masih tak faham.
   Ni teman nak tanya kat mike, agak2nya mike tahu tak kat mana teman kena buang undi berdasarkan alamat ruman teman sekarang ni di klebang.Klu ada masa nnt teman nak lari gi mengundi.

Rate

1

Teman tabik hormat la kat mike sbb ingatan mike tu kuat bebeno.mike ingat lagi berapa elau ...
zuraida8177 Post at 20-10-2011 12:11

konfem ke tmpat mengundi mike di klebang? kalo nak check gi kat sini..check daftar pemilih
dh check lokaliti ...pastu pm teman...teman try carik..

Maksudnya elaun jadi kerani pengundian dah naik le?Dulu tak sampai RM250.Tak ingat la bera ...
zuraida8177 Post at 19-10-2011 04:26 PM

dia kata dulu dapat RM200 ( PRU12 )......udah naik skit katanya...bulan 11 ni ada taklimat pasal PRU13 ni..

dia kata dulu dapat RM200 ( PRU12 )......udah naik skit katanya...bulan 11 ni ada taklimat ...
medangmru Post at 20-10-2011 20:17

timakasih utk popkon...

tringin jgk nk keje SPR masa ari mngUndi...
slalU jd kelOmpOk 10 n dUdUk kt pOndOk jek..dpt gk dUit p x bnyk arrrr drpd SPR pnye...
cmne nk mOhOn ekkk!!!!!

tringin jgk nk keje SPR masa ari mngUndi...
slalU jd kelOmpOk 10 n dUdUk kt pOndOk jek..dpt gk dUit ...
jeygi Post at 1-11-2011 10:38

selalunya yg ada borag ni di Pejabat Tanah dan Galian setiap negeri,majlis Bandaraya atau pejabat setiausaha Kerajaan Negeri.Sebelum ni Jeygi kerja di pondok tu siapa yg bayar?

saya dah daftar bulan lepas dah.. dengar cerita kalau jadik pakai sistem berkomputer elaun dia lebih sikit rasanya..

wife aku dah dapat offer ni ( mebe dia keje kat sekolah )....elaun kalau x silap dlm RM250 camtu...2 ...
medangmru Post at 19-10-2011 12:28

betul ke 250? ke elaun ketua tempat mengundi?
kalau kerani dulu dapat 40 hinggit je itu pun dekat setahun lepas tu baru dapat ceq...
kerja bagai nak gila dari pagi gelap lagi sampai habis kira undi...
kena kira undi satu persatu dan kena tunjukan pada wakil parti yang ada... kalau lebih 50 ribu undi bape jam dari pukul 5 ptg?

kalau rajin sangat boleh la mintak

Assalamualaikum zu..

Teman ada pengalaman koje dgn SPR.. rasenye 3 atau 4 kali dah ... teman jag ...
ana_una Post at 19-10-2011 16:27

bunyi deme macam banyak pengalaman dlm SPR ni... nak tanya, benor2 ke ade pengundi hantu? Jujur...

pasuoren pun dah submit nama...first time nih..

sape org melaka yg pnh jadi .......info please

Saya jd Kerani Pengundian/Kira undi...dah g taklimat pon 28/10 aritu.KM g 2 hari 27&28.penyelia ,Kerani penyemak, penunjuk arah 31hb...KM byk elaunnye RM500+. saya rm345yg penyemak RM245 kot...