CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

Tetamu tak diundang

Close [Copy link]
TT...takde cerita terbaru kee??? hapdet laa cerita tu tt...eden menunggu nie..huhu

wahhhh..
best betul cite TT ni..
buat aku yg bc ni seram sejuk jer...
betul2 feel la..

hmmmmm aku pun banyak jugak tetamu tak diundang nih....

tapi SALESMEN leeeer.....chooyyyy

terbaikkkk betul cite kat sini..ilang ngantuk bila baca

ni ada satu lagi story moory...mesti korang ingat aku ni banyak sangat cite hantukan...mcam direka2 lak..

Tak! sebenarnya sebab aku start join masuk hutan dan mula kenal dunia camping masa aku darjah 4 join pengankap sekolah..sampai laaa tahun 2007..masa tu dah macam2 dah...benda ya ng aku lalui,ada suka duka dan macam2 dugaan..

Ni ada satu cite masa aku gi Sg Pisang,mesti ada yang dah pernah sampai kat Sg pisangkan..ala kat Gombak batu 12 tu,untuk kesana ada dua option,samaada nak lalu highway atau lalu terowong,

masa tu aku pegi tahun 1997,lama dah tapi aku ingat sebab tempat tu baru Sangat dan tak ramai yang tau..hutan,semak,dan trek dia pun tak berapa clear lagi,dalam tu ada air terjun dan kem site pun belum ditebus guna...

Kami gi masa tu hari isnin,cuti sekolah,naik bas dari chow-kit no bas 174 Leng Seng,berhenti di hentian terakhir batu 11 gombak,dekat Kg Orang Asli.pastu menapak masuk kedalam,jauh gak leee...lalu alang sedayu Resort ngan ada 1 lagi resort apa tah nama dia,lupa dah aku..

Kami gi 5 orang jee..semua satu kepala,lalu ikut terowong,gelap oooo terowong tu,tapi lagi selamat dari nak lintas higway genting sempah tu...keta banyak...mulanya kami tercari-cari mana laluan masuk ke air terjun tu..sudahnya buat trek sendiri..baru 50 meter menapak,jumpa trekkk sikit,kami pun follow je trekkk tu,

Allhamdullilah sampai ke kem site,masa tu dalam kul 2 lebih kami naikkan 2 khemah,masa tu kami jee ada,orang lain memang xde,yelaaa mayb tempat baru orang tak tau lagi..disebabkan tempat baru,disekeliling khemah kami tabor belerang untuk menjauhkan binatang berbisa,pastu buat centri safety dengan menggantung raut2 buluh,bagi menghasilkan bunyi sekiranya dilanggar..

Petang berlalu dengan selamat,selepas solat maghrib tu,kami dok makan bawah kanvas,sambil berborak-borak..tapi malam tu berangin jee..pokok bergoyang biasa..dalam kul 9.00 tu,aku kalau gi camping aku suka set jam,kalau rasa tak sedap hati ke aku akan tengok jam,korang jangan Tanya kenapa memang habit aku camtu,even sampai sekarang pun...

Dan kem fire nyala dengan api yang marak..sebab angin tiup..

Kami dah mula rasa tak sedap,sorang member aku cakap “nak hujan ni”semua tengok langit memang gelap Sangat Bintang xde...

Tiba2..angin makin kuat bersama hujan...adoiiii..dah turun dah...apa lagi semua kelang kabut masuk khemah..aku masuk khemah bertiga,2 orang lagi member aku masuk satu lagi khemah...hujan ni bukannya lebat tau tapi macam gerimis2 jee..angin je kuat..

Masa tu semua diam jee..tiba2..dari bayang2 luar khemah reflex dari unggun api ada benda terbang2 keliling khemah..kami bertiga dah cuak gilaa..pastu dengan dengan bunyi macam orang baling2 kayu yang kami buat bakar unggun api..

Serentak dengan tu jugak member aku yang 2 orang dari khemah sebelah berterabur lari masuk khemah kami..dengan muka dua2 pucat,aku Tanya “kenapa ko”dia cakap “Pontianak wei,Pontianak”..apa lagi masing2 terdiam,pastu makhluk tu kami tau ada lagi kat luar tu berlegar-legar sebab bunyi dia ada,dan member aku cakap masa dia nak masuk lari
khemah kami,benda tu pandang jee diorang..mata merah,rambut panjang..duk bertenggek atas pokok depan khemah kami..

Lama gak laaa..situasi tu..sudahnya masa tu sampai dekat kul 11.00 lebih semua duk dalam khemah jee...hujan dah reda..angin pun xde..tiba2 bunyi anjing menyalak pulak..aku Tanya laaa..”mana dating lak anjing nii..”

Member aku jawab nak sedapkan hati”anjing hutan nii..tak pun Orang asli punya”lagi pun memang ada Kg Orang Asli sepanjang jalan ni..tapi kenapa dia menyalak..semua dia..sebab semua tau apa jawapan dia..tiba raut2 buluh berbunyi..bunyi macam orang saja jeee langar,raut buluh tu keliling khemah,sekeliling tu bunyi..macam orang tekan piano berturutan...apa lagi
semua bertambah takut..

N then member aku yang sorang nii.bagi cadangan nak kuar malam tu jugak tengok jam kat kul 12.00,dia cakap kita pack,tapi semua kena buat secepat mungkin..semua setuju..

mula pack barang sendiri,khemah aku dulu,pastu 5 5 gi khemah sebelah lak,pack barang member aku lak..lepas semua settle pack..kami takbir Allahhuakhbar..semua keluar bukak khemah,lipat ala kadar jee..aku rasa masa tu itu catatan terbaik aku lipat khemah,2 khemah tak sampai 5 minit dengan 5 tenaga kerja..hehehehe. .

pastu ikat tali kat pinggan masing2..jalan serentak..berbaris..sebenarnya bukan jalan, lari anak..tujuan ikat tali tu supaya xde yang tertinggal ke,jatuh ke dan tak terpisah,aku depan sekali dengan lampu eveready yang besar tu...ngan parang satu kat tangan..

korang tau masa nak kuar tu,kami tak pandang langsung kiri kanan sebab kami rasa ada benda ikut kami..dengan tepi semak macam ada binatang..sambil berlari anak tu,sambil baca ayat kursi ramai2..

kami selamat sampai tepi highway..so decide lintas higway,lagi pun keta tak banyak tengah malam,takkan nak ikut terowong memalam ni..gelap,tah apa lak yang ada kat dalam tu..

Pastu kami lalu kat titi empangan untuk cross ke resort tu balik,tengok air sungai naik,kesan dari pada hujan tadi alamakkkk....camne nak lintas...tak bole nak lintas merbahaya...

So kami decide bermalam kat tepi highway..sebelah devider atas rumput..pasang khemah...

Semua terlelap gak malam tu...sedar2..peronda metramad singgah,diorang kejutkan kami,sebab abg peronda tu pelik khemah apa tepi highway..masa tu dah pukul 9 lebih..so bangun basuh muka gosok gigi,air sungai pun dah kembali normal..so kami bole lintas..

Masa menapak nak naik bas,semua cite apa yang jadi malam tu,fikir balik syok gak benda2 camni..pengalamankan...tapi sekarang Sg pisang dah ramai orang masuk,dan jadi salah satu tempat jungle trekking untuk penguna resort kat luar tu...

Tapi kalau tak silap aku tahun 2001 ada satu kes pembunuhan di tapak kem site sungai pisang,dimana polis menemui mayat separuh rentung dan kesan tikaman,kalau tak silap aku lama gak tempat tu kena seal.....

Tu Sg Pisang...memang menakutkan...lagi pun Disebalik bukit sungai pisang tu adalah pertembungan Ulu yamkan...

Rate

1

Wowww... tt, citerkan memang TERBAEKKK....

Follow Us
timeee kacihhh2...
Kalau korang lalu jalan gombak lama,gombak batu 12...yang bole menghala ke hentian rehat Genting sempah tu...
jalan tu scary sikit..siang je orang lalu malam comform xde sape lalu...ye laaa dengan gelapnya...jalan bengkang bengkok....

so sape yang lalu jalan tu mesti akan tempuh satu kuil india...pastu kuil ni lain macam sikit..agak scary ....
dulu aku lalu situ ngan family aku...jalan tu redup jee...dalam kul 5 petang lebih...bila lepas jeee kuil india tu..
terus baby aku nangis..meraung-raung...apa hal lak nii...
lama lak tu nangis...dah sampai batu 11 lepas jambatan sungai tu  baru diam...

mayb nampak something kot...

Reply 125# KAULAT

Citer yang menarik TT... tapi memang betul apa TT cakap tu, pengalaman encounters dengan benda-benda ni syok. sebab bukan selalu Allah nak tunjukkan kita pasal makhluk2 lain ni.. aku pun penah gak la terjumpa makhluk-makhluk Allah ni, tapi for sure meninggalkan tanda tanya and kalau difikir2kan seram gak.. hehe

bertuah gak la TT dengan pengalaman-pengalaman yang ada tu.. teruskan penceritaan TT orait...

Best cite TT, baru kesempatan follow ni...

Akhirnya selesai juga baca cerita TT ni. Terbaikkkk{:4_182:}

itu lah aku pon dgr mcm tu jgk. kate org bunian ni suke kat pompan yg xde parut aka halus  ...
mumulizard Post at 13-10-2011 08:00

ce cite berakhir cemana...

Cite ni masa aku study kat kolej di JB...
Waktu tu tahun 2000,aku daftar masuk kat sana...pastu lep ...
KAULAT Post at 13-10-2011 19:22

kesian, muda2 lagi dah berhantu raya...

Eh...ada citer baru ke? Miss pulak...terpaksalah aku selak balik page sebelum ni..

best tul lah citer ko ni... macam aku pun ada sekali dlm citer ko ni..... ada part yang bulu roma aku pun ikut  meremang sekalik.. heheheh.. keep it up...

btw, umur ko bp thn ek.. aku rasa mcm muda jer ko ni... mgkn lewat 20an.. atau awal 30an,

wah...cerita best ni.....
Teruskan lagi TT....
I follow........

Jap lagi, eyans, kismis, leez ...
jazaa Post at 11-10-2011 20:44

tadaaaaa..... kak jazaa,leeza dah muncul kan diri,... ade mcm bunian x..???

tadaaaaa..... kak jazaa,leeza dah muncul kan diri,... ade mcm bunian x..???
leezzaliza Post at 19-10-2011 14:05

Bunian?.....tak de lah...tapi ada bunyi-bunyian.....

Cite ni masa aku study kat kolej di JB...
Waktu tu tahun 2000,aku daftar masuk kat sana...pastu lep ...
KAULAT Post at 13-10-2011 19:22

perghhh yg ni mmg buat bulu roma aku meremang la TT... nasib baik aku masuk board ni siang hari..

best tul lah citer ko ni... macam aku pun ada sekali dlm citer ko ni..... ada part yang bulu roma ak ...
puanlina Post at 19-10-2011 11:58

muda lagi kot.. kata masuk kolej tahun 2000.. early 30s kot..

Bunian?.....tak de lah...tapi ada bunyi-bunyian.....
jazaa Post at 19-10-2011 14:08

susah nak nampak kak jazaa skang ni.. bz kerr..

susah nak nampak kak jazaa skang ni.. bz kerr..
kismis Post at 19-10-2011 15:20

Tak jugak kismis....tapi tak de thread yang menggoda....
Jom kita meriahkan thread TT ni.....geng obses MPS pun semua dah check-in.....