CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

Tetamu tak diundang

Close [Copy link]
kih...kih....dah agak dah....
kita tunggu sorang lagi....Puteri impian...
Tapi put ni lebih su ...
jazaa Post at 12-10-2011 20:39

ekekeke...  ai kan peminat tegar kat sini...  

tu aku atak tau laaa..nape bunian tak suka...mayb ada sejarah silam kot....

Salam...aku ni pun penakut gak...tapi syok gak tumpang baca pengalaman korang kat sini.Aku tak nafikan makhluk halus dan seangkatan dgnnya ni mmg wujud...so walau kt mana2 pun kita kena beriingat lah yek walaupun pemikiran canggih dan moden macam manapun...Above all ,sentiasa dekatkan diri kita pada Allah sbb semua yg berlaku dgn izinNya..

Teringat gak pengalaman aku camping masa sekolah menengah dulu mendaki Gunung Korbu,mmg penah jugak kena' totally flat' smpai tak boleh jalan even merangkakpun;itupun msa nk turun ke bwh, padahal aku salah sorng faci tuk group yg ke sna...Sampai member lelaki senior aku terpaksa dukung dan bwk brg2 aku semua sbb memang takde tenaga langsung dah,badan panas semacam.Tapi kuatkan diri jugak sambil baca ayat2 yg tahu dan Yassin sentiasa ada.Alhamdulillah sampai jugak ke bawah dan badanpun ok sikit2..Aku rasa msa tu mungkin kena mountain sickness sbb masa naik ke Kundasang lepak kt base tempat org mula nk mendaki gunung Kinabalu tupun,bila time nk turun jek aku mulalah panas n macam mabuk..dh smpai bawah,jumpa doc makan ubat pastu ok.Alhamdulillah.Mmg klu pegi kt tempat2 macam tu,always remind diri aku n kids to behave dan jgn ambik benda2 sembarangan.

But satu pengalaman yg aku tak boleh lupa sewaktu camping di Gua Tempurung;bila kena bermalam tidur di luar kawasan gua tu.Waktu tu kalau tak salah baru turun dari satu gunung apa ntah,aku dh lupa.Kitaorg setiap khemah memang akan diarahkan tuk jaga setiap jam.Kira tukar2 giliran ,satu group jaga satu jam...so masa tengah mlm tu mmg rsa lain macam skit.Turn group khemah aku dlm pukul 1 pagi camtu.Korang tau apa yang aku dan kwn2 aku dlm khemah tu dengar????Jeng jeng jeng ....bunyi pompuan ketawa mengilai2.Memang kuat..iskh...aku tak boleh lupa ler 'ngilaian' itu...huhuhuhu...seerreemmmm.Kawan2 satu khemah aku pun gabra gak...Aku apalagi keluarkan Yassin dan kawan2 yg lain baca  apa yg patut.Member aku sorang ni pulak berani pi panggil senior lelaki.Tapi panggil perlahan2 ler sbb berdekatan kan..Yg senior lelaki ni pulak ambik torchlight pegi suluh kat pokok2 atas sekeliling tempat tu.Tuhan jelah yg tau perasaan kitaor masa tu sambil mulut kumat kamit baca segala ayat.Suddenly  terasa macam ada benda melayang kat pokok2 kat gunung pastu bunyi cam rembeskan air.Aku tak pasti ler;tapi rsanya cam air.Sbb esoknya one of the faci ckp tu langsuir punya air kencing???!!!..Kalau aku tak silap ada sorang budak lelaki azan kut msa tu.Tu yg tak lama tu cam reda dan bunyi tu hilang..Tapi aku mmg tak tido smpai ke pagi ler.Rasanya tak ramai yg dengar kut sbb yang lain dah tidur 'mati' sbb keletihan ya amat.Nasib jugakla perjalanan masuk meredah dalam gua berjalan lancar sbb semua diingatkan utk ber'ingat' hehehhehe..Alhamduliilah.Lepas peristiwa tu aku tak berani ler dah nk ikut camping ke dlm hutan ke apa ke.Tambahan lagi dah ada anak ni.Tapi itulah,bila dah alami sendiri baru tau,kan..Tapi takpelah,aku tak teringin  dan mintak dijauhkan dr terjumpa benda2 camtu apalagi anak2 aku.

My tips klu pegi hotel kt mana2 yg pelik sikit, mmg dlm hp dah saved kan ayat2 Ruqyah,Yaasin,etcs.Memang akan pasang bila nk tidur atau anak2 gelisah tak boleh nak' settle down '; termasukla aku klu susah nk lelap mata bila tidur tempat yg tak biasa..Even di rumah sendiri pun digalakkan pasang ayat2 suci.Klu kita sendiri dapat baca sendiri lagi bagus.

Rate

1

Tapi bila baca kisah bunian tu...uhhhhh.......gabra aku dibuatnya....Camnerlah nk pujuk anak aku mkn labu sbb depa mmg memilih sangat bab makanan ni...huhuhuhuhhuhuhuh...

tu sebahagian dari pengalaman aku...
ni aku nak tanya sapa pernah gi ulu rening,kat batang kali,jalan lama menuju ke genting highland...masuk ikut ulu yam baru...pastu sebelum sampai pekan baru batang kali ada simpang masuk kanan..haaa dalam tu ada satu tempat kolam air panas,dulu masa aku gi mandi air panas ngan member2 gak laaa...dalam kul 11 malam lebih laa...tengah2 syok main kocak2 air,kami dengar sayup orang mengaji...kalau ikutkan kolam air panas tu jauh kedalam sikit..dan xde perumahan...member aku cakap orang bunian tu...pastu balik mandi singgah makan kat kedai tomyam batang kali,tanya2 laaa..tokey kedai...saja dah lewat duk bersembang...tokey kedai pun ok...memang dia cakap dalam hutan sana ada KG bunian....hehehehe...jadi betul laaa...yang geng aku teka tu....

Reply 41# qasehaleesha

tak jugak...tuuu zulka ckp dia ada parut tp kena jugak...

Follow Us
Reply 56# KAULAT

agaknya tak puas hati lg kot sbb tak dapat bunga yg dijanjikan...

Reply 56# KAULAT

agaknya ikut balik sbb tak puas hati tak dapat2 bunga yang dijanjikan tu kot

Reply 64# MiaLibra

buat la kek labu ke, muffin labu ke, sup labu ke ...sedap tu

Reply  zulka

owh, camtu. aku masa baca tu dah imagine orang2 yg berkaitan ni ada kulit yg  ...
tunadalamtin Post at 12-10-2011 10:16

itu lah aku pon dgr mcm tu jgk. kate org bunian ni suke kat pompan yg xde parut aka halus mulus gitu kan?

tp nk kongsi sikit la, pengalaman aku kwn aku yg kene haa.. org bunian nk kawen dgn die. siap bertempur bagai berebut nk kan die.. alaa mcm cite org dulu tu zaman majapahit ke sultan dulu tu kan suke perang2 la nk kan pompan mcm tu..

tp die ni xde la mulus mane. muke je la sbab pakai temulawak kan.. yg lain? hmmm... syiling pnuh merate... so pelik jgk di situ.

aku penah tanye kat die. then die jawab org2 "sane" tu tgk die lg cantik dr org kite (mata kasar) ni tgk.. thats why die jd rebutan mcm tu di kalangan org2 kat alam sana.

p/s: jgn pakai temulawak

tp citer die tak berakhir di situ....

Rate

1

mcm kes anak buah laki aku laaaa (ppuan)
lebih kurang camni la jugak dia kena
sampai skang umo dia dh 11 tahun pun kdg2 dia leh nampak lagi nenek tua ngan budak ppuan yg jadi kawan dia tu

Reply 70# mumulizard

owh, ye ke? dulu masa zaman sekolah kecoh jgk ada sorang ustaz tu diktakan kawen dgn bunian. tp masa tu tgh muda remaja so, tak ambik port sgt pasal tu, anggap sbg gossip jer.

Reply 70# mumulizard

p/s: jgn pakai temulawak

dolu2 suka jgk pakai temulawak, putih semacam jer muka, tak match dgn tangan

Reply  mumulizard

owh, ye ke? dulu masa zaman sekolah kecoh jgk ada sorang ustaz tu diktak ...
tunadalamtin Post at 13-10-2011 08:27

tp kwn aku tu die x jd kwen dgn bonian tu sume.. puas jgk die brubat sane sini.. lpas tu tup2 die kne kawen dgn manusia biase kalu xnk kawen dgn org2 bonian tu..

mksd nye cara die brubat utk mngelakkan dr kne kawen dgn bonian tu die kene kawen.  lpas tu kitorang pelik la.. nape kene kawen plak kan? then kwn aku kate tu je ubat nye. sbb kire nanti kalu die da kawen muke die da hodoh (dr pandangan org bonian tu la) jd org bonian tu x ske die sbb x santek da..

maka kawen la si kwn aku ni... tp pnuh drama jgk time die nk kawen ni..

tp aku curious la btul ke tu je satu2 jln nye? dr byk2 jalan nk ngubat dr xkne kawen dgn bonian ni, die pileh utk kawen dgn manusia biase.. kwen pulak bkn ats dasar cinte ke ape mcm main rembat je mane2 dpn mate ok kawen sb aku nk brubat ni...

tp alhamdulilah skrg die da xde ganguan da..

Rate

1

Reply  mumulizard

dolu2 suka jgk pakai temulawak, putih semacam jer muka, tak match dg ...
tunadalamtin Post at 13-10-2011 08:30

hahaha time skola dulu sape paki temulawak muke masing2 bercapok je pastu putih mlepak....

tp sy bkn dr golongan tu..

macam2 sebenarnya penghuni dlm hutan tu..
teringat lagi, masa buat operasi kat hutan Belum dulu...
sorang anggota kami hilang selama 5 hari dlm hutan...
polis/bomba/bomoh, sumer dah berkampung cari dia...
akhirnya dia dijumpai lebih kurang 50 meter je dari tapak perkemahan kami....
bila tanya kemana? dia kata ada org bawa dia pegi jalan2...

diorang tu suke eh bwk pg jenjaln.. one of the way welcoming org agak nye kan?

Reply 74# mumulizard

eh..eh...bunian ni memilih teruna dara jer ke...? yg dh kawen terus nampak hodoh
kawan tu kena kacau ke masa nak kawen?

Reply 76# zulka

zulka, dah jumpa belum link cite zulka tu?

Reply  zulka

zulka, dah jumpa belum link cite zulka tu?
tunadalamtin Post at 13-10-2011 09:04

ada kat sini..

http://mforum.cari.com.my/viewthread.php?tid=546190&rpid=44611664&ordertype=0&page=3#pid44611664