CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Alste

Kawanku Seorang Penanggal

nk kesian pun ada...nk marah pun ada...sbb nk cantik punya psl....dh jadi mcm tu...cam cerita hantu kum-kum lak...

dia ambik ilmu cantik sekiranya dia tak lakukan dengan sempurna jadi dia kena sumpahan kot ..... ...
Alste Post at 10-10-2011 23:14

oo nak kecantikan abadi rupanya... napa dia tak tiru abby abadi, letak nama jer tak yah tuntut2 ilmu salah ni
tt jgn marah eh..

anyway, kalau kat sabah, mmg ada benda ni arwah mak sedara ada ckp.. masa tu kita org kecik lagi...
adik, kakak n kazen aku gi sabah..nak teman kazen aku yg lain berubat, they stayed kat umah mak sedara aku ni kat pedalaman sabah area beaufort....  dlm early 90's rasanya, aku lak tak ikut sbb derang tak offer aku pun..*kejam*  sbb kita dah biasa hidup kat bandar,  derang nak merasa la lepak2 kat tangga rumah.waktu tu kira habis magrib dah.. dlm derang bergurau senda menikmati suasana damai malam kat kampung tu... tetiba mak sedara panggil derang, suh masuk rumah, tutup pintu n kunci, pastu derang semua disuruh masuk bilik..
dlm pada tu derang ada terdengar bunyi yg ganjil..
bila hari dah siang, baru lah mak sedara ckp, pada malam tu dia tau ada berbalan sedang beroperasi.  tu pasal la mak sedara suh derang bertapa dalam bilik..kuikuikui.....
mak sedara aku dah faham dan arif benar dgn jadual berbalan tu.... sbb berbalan tu kira jiran dia jer..  mmg seram.. lepas tau cerita tu, derang semua dah tak sabar nak balik..huwahahhahah ...
*bagi puak melayu brunei, di gelar berbalan...mmg urg tua2 tetap ngan cerita derang, benda ni mmg ujud..
salah satu cara nak bunuh berbalan ni,tabur kaca halus dlm badan yg di tinggal tu.. selain guna air limau..

Rate

1

sokong zulka

kalo x percaya pon bace diam2 dah la..
ini gelak mcm nak mengejek..
kono ...
miss_jay Post at 10-10-2011 16:36

sokong jugak.. percaya atau tak terpulang pada masing-masing

Reply 128# zulka

zulka, sori menyampuk.. penanggal ni perempuan je ke? or lelaki ade jugak sbb awak cakap ade yang jadi imam.. imam lelaki la kan

Reply  zulka

zulka, sori menyampuk.. penanggal ni perempuan je ke? or lelaki ade jugak sbb ...
figurae Post at 11-10-2011 15:30

lelaki ada pompuan pun ada....

and seingat aku, kisah berbalan ni ada dibuatkan dlm buku cerita Brunei..
tak silap title: Berisiterikan Berbalan. dulu masa kecik, seram siot baca buku tu.. apatah lagi bila malam, terpandang buku tu sure kecut perut.. buku cerita tu buku cerita dongeng kanak2.... siap ada gambar2...

Follow Us
Reply 190# melia_star

tu la pasal... hahhaha... banyak kali da aku try...still xleh nak kuar video nyer... mmg berhan la kot video tu walaupun ramai yg kate fake kan~~~ ihhihihihiihihi

Reply 194# princess_rose
beetul2... ak setuju.... mmg sepatutnye kite perlu bersyukur atas apa yg telah dikurniakan...

Post Last Edit by anahana at 11-10-2011 15:50

Reply 189# sellie003

ermm..leh tak ko kasi link untuk cite yg ko bace ni... ke cite ni ko dengar je?? curious gak..

* oppss... sori2..ak baru bace yg ko da balas... sori2..

awat aku rasa mcm nk bunuh ja kawan TT ni?? Senang2 ja p bunuh orang..dah la xpenah nk bersyukur dah jadi mcmni sibuk nk membuang plak..aku rasa patut ja bawak ustaz p n bunuh trus saka ngan kawan TT ni supaya x ramai yang jadi mangsa lagi..:@

Reply 208# hantukiller

ko tak leh ke berubatkan die HK?? sbb da kawan dia ni kata da xmo jadi penanggal ni~~ ko penah encounter tak penanggal?? ce la cite kat sini.... leh gak kitorang tambah info

Aku nasihatkan member ko nih, baik gi pindah dok kat KL atau Sungai Petani atau mana-mana bandar bes ...
tarabas1976 Post at 10-10-2011 12:15

Jangan duk mai kt Sungai Petani...Dh la aku duk kt SP..takot jugak..duk ja diam2 kt Sik tu sampai kena bunuh...

Reply 220# zulka

owhh?? diorang lalu atas gak la ye??? yg dari bawah pun ade kan??? sbb dlm cite ape tah yg die tadah mulut die kat celah lubang umah kayu..kan umah org dolo2 kan tinggi.. kire ade ruang la kan..

adoyai tt..mintak la member hang tu g berubat.. aku dah la tgh pregnant.. br je pindah kedah sminggu ...
surfin_net82 Post at 11-10-2011 14:45

hehehehe...gelak plok aku bace....baru pindah kedah ye....

Kawan awak yang jadi penanggal tu lelaki ke pompuan??
Fieza-mira Post at 11-10-2011 14:57

setau aku penanggal ni pompuan jek kan?

aku boleh citer sampai pagi pasal hantu penanggal ni sebab arwah atuk aku dulu kira 'pembunuh penang ...
zulka Post at 10-10-2011 16:39

rumah kt situ pun byk yg ada lubang bulat kt atas kan...slalu lalu situ dulu..

Reply 232# abas8888

aah kan~~~ tu pun berduri gak... lagi tajam~~~ berkesan kot....

Reply 235# zulka

sebenarnye ak ingt ko pompan~~~ sbb ak ingt name penuh ko zulaikha~~~

Reply 239# zulka

diorang xnak mendedahkan diri kot...mungkin diorang da cari tempat terpencil n xnak org area2 situ jadi mangsa.... sbb diorang area situ pun da tau kan~~ mgkin la kan~~

Reply 242# reddots

owh... kirenye kat sabah je da banyak ye name lain bagi penanggal ni~~~ xtau la plak...sebb kat semenanjung rasanya mmg sume panggil penanggal... balan2, berbalan, kumokodong.... kire kat sabah yg paling femes mmg jenis yg ni la ye.. sbb cikgu ak mmg ade cite..waktu kat sekolah...diorang tido kat asrama tak silap... pastu bila bangun... kan nak g tandas kan... tetibe nampak sesuatu kat padang terapung... seremmmmmmmmmmm...........