CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Alste

Kawanku Seorang Penanggal

abis tu kalau kawan TT tu dah bertaubat..takkan takde cara nak halau penanggal tu?

owh begitu.. habis tu kawan TT tu sbenar nye nk brubat ke tidak? die mmg nk bertaubat la? de xmo ...
mumulizard Post at 11-10-2011 12:25

Sekarang dia masih cantik cuma di malam hari bulan penuh je tak santek Dia memang nak berubat tapi liat nak jumpa bomoh/ustaz nak buat macam mana dah hidup dikawal benda lain

Reply 199# tarabas1976

Masalahnya...aku baca buku...buku tuh lak dah takda...pinjam dari member...member tuh pun dah pindah pejabt... so...tak dpt tepek ler pulak....lgpun lama nyer citer...

camane la penerimaan mak ayah n adik badik die.
eeii sian kat org tua la... btol2 nyusahkan dorg.
mase kecik dulu, dorg susah cari duit nak mmbesarkan, bile dh besar, susah juge lagi nak carikan ubat utk die pulih.
tu laaa, buat mende2 tak ingat pada org tua.

as'kum

TT telah membuat aku tertanye tanye tuk kali pertame, tak penah terlintas oleh dek akal aku, bagaimane ye nak ubatkan org mcm ni.. baca ayat quran tak jalan sbb dia tu bukn jin sepenuhnye.. fuhh.. menarik menarik.... tp kalu kiter berdasarkn kepade dalil, setiap penyakit ade penawarnye kecuali mati. jadik mesti ade jln penyelesaian terhadap masalah ni.

hrp hrp ade yg mampu huraikn isu ni. memang menarik.. time kaseh tt mengutarakn topik ni.

Mamat?? Lelaki pun ada jadi penannggal ker? Bukan ker hantu penanggal nih hantu pompua ...
Fieza-mira Post at 11-10-2011 11:04

dua2 ada..pompuan pun ada lelaki pun ader...

Follow Us
menakutkan..

Sekarang dia masih cantik cuma di malam hari bulan penuh je tak santek Dia memang nak berubat  ...
Alste Post at 11-10-2011 12:34
fuh, akhirnya tamat juga aku rempit thread nih

Setiap penyakit pasti ada ubatnya kecuali sakit yg menjadi asbab kematian dan sakit tua

Penanggal nih dari jenis hantu je, tak kuat manapun, kalau dia menghuni tubuh sesaorang, kemudian tubuh orang tu dirawat dan dibunuh penanggal tu, biasanya selesai masaalah, takkan sampai mati tuannya tu kalau penanggal tu dihapuskan.....

TT, ada try pi pondok akt batu lima tu dak? kat situ kan ramai orang alim yang pandai gak berubat.

aku pun baru first time tahu penanggal ni real.. ingatkan dongeng aje..

Setiap penyakit pasti ada ubatnya kecuali saki ...
hantukiller Post at 11-10-2011 12:56

memang betul ke kepala pesakit meninggalkan badannya dan menjadi penanggal atau sekadar nampak sebegitu atas sebab mata kita ditipu jin?  jin kan suka menipu..

Setiap penyakit pasti ada ubatnya kecuali saki ...
hantukiller Post at 11-10-2011 12:56

Jadi masih ada harapan la yer nak ubat kawan TT ni

TT, ada try pi pondok akt batu lima tu dak? kat situ kan ramai orang alim yang pandai gak berubat.
jaja_maaman Post at 11-10-2011 12:58

Situ tak pernah pergi lagi TT ni tak tahu sangat dekat mana tempat berubat tapi hanya bertanya dekat kawan je   ... Kalau boleh bila berubat tu nak pesakit tu ikut sekali jadi senang sikit..... ni asyik kami dua je pergi tanya

aku rasa dulu pun dah ada forumer yang cari orang-orang pandai yang boleh mengubat ilmu penanggal ni...tak ingat dah thread mana.

kawan aku yang duduk di Desa Pinggiran Batu Caves kata bapaknya pernah mengubat/ memulihkan seorang pengamal penanggal. tapi tak tahulah masih hidup lagi ke bapak dia.

memang betul ke kepala pesakit meninggalkan badannya dan menjadi penanggal atau sekadar na ...
abas8888 Post at 11-10-2011 13:15
yg aku tak, tipuan jin jek

Biasanya roh yg dikawal penanggal tu je yg keluar

Jadi masih ada harapan la yer nak ubat kawan TT ni  

Situ tak pernah pergi lagi TT  ...
Alste Post at 11-10-2011 13:15
masih terlalu banyak harapan, bukan tipis pun

hapuskan aje jin penanggal tersebut serta cabut ilmu yg dituntut tu, biasanya settle

Reply 214# hantukiller

untuk kes2 lain, memang betullah ada yg boleh betul2 tanggal kepala dan jantung? kes en HK tu memang takde kesan kat leher ke?

kalau ikut logikal akal.... kepala dah kuar dari badan bersama2 isi perut... semestinya dah mati...huhuhuhu kalau tanya doktor pun.... doktor gelak2 heheheheeh

tp misteri nie masih lum terjawap....benar wujud ke tidak?....atau cerita dongengan rakyat.... kena nampak depan mata baru percaya... yea dak!

kalau ikut logikal akal.... kepala dah kuar dari badan bersama2 isi perut... semestinya dah mati...h ...
darkharis Post at 11-10-2011 13:58

ko nak tengok ke?.. takut pengsan aje kang..
arwah atuk aku pesan, kalau nampak benda ni maknanya tak panjanglah umurnya, (org yg nampak tulah mangsa seterusnya).....
benda2 ilmu hitam begini janganlah ditanya kat dokter.... samalah juga org kena santau bawa pegi jumpa dokter, dia cakap takde apa2 sakitpun....

Reply 218# zulka

ohhh yeke... kalau nampak...jadi mangsa seterusnya ka?..... kalau gitu kawan tak nak lah

Reply  zulka

ohhh yeke... kalau nampak...jadi mangsa seterusnya ka?..... kalau gitu kawan  ...
darkharis Post at 11-10-2011 14:22

zaman2 skang ni payah dah nak jumpa bro.. zaman dulu2 kat kg aku...atuk aku cakap pantang ada org bersalin mesti benda tu dtg.....macam nak roboh bumbung rumah...benda2 tu berkampung atas bumbung rumah cari jalan nak masuk...