CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: orangbesi

alam jin vs alam nurr

Close [Copy link]
Reply 257# ariapersanta

ok
sampai satu dr matlamat aku
bukakan minda dan cetusan hati
manusia2 yg hanya dok taksub
pada satu2 pendapat sahaja

moga ISLAM dapat ditegakkan
walau sebesar zarah
ok kan

Reply 260# orangbesi

واللهأعلمُ بالـصـواب

Reply 258# evilcooler

ye ke
ya tak ya jugak
betoi kot apa hang kata tu

tapi cuba hang bukak SURAH YAASIN
allaaaaa ayat yg kedua tuuuu
AL QURAN YANG BIJAKSANA
memang le manusia BACA - NUL selepas WALQURAN sebelum HAKIM
dan aku pun camtu gak
tapi
aku TAKSUB dgn KALAMNYA
sampai
ALQURAN CAHAYA YANG BIJAKSANA jadinya

aku je laaa kottttt
hampa jangan ikutttt ya

Reply  tarabas1976

dah bertahun pun
dok melalut camni jugak ya
memang aku pun se ...
orangbesi Post at 4-1-2012 11:29

Straight to the point: Bila nak jumpa.? Tempat dan masa.Kita tengok ko berani atau tidak?

Reply 264# tarabas1976

coooolllll
hang kat mana
pm je aku
kalau mau leeeeee

aku pun dah letak no tel aku sekali kat sini
no problem punya

Reply  tarabas1976

coooolllll
hang kat mana
pm je aku
kalau mau leeeeee

aku  ...
orangbesi Post at 4-1-2012 11:55

Check pm ko.

Follow Us
Sekarang aku tunggu ko dan aku jumper kadi yang ko cakap tadi tuh. Aku nak dengar sendiri dari mulut kadi  2 perkara :

1. Ada orang dalam therad yang disebutkan cuba memurtadkan orang Islam yang lain.

2. Ada orang dalam thread (yang disebutkan di atas) sebagai kafir.

Dan siapa orang tersebut, (berlandaskan kepada hukum) dari mulut kadhi tu sendiri. Selain dari aku dan andria, forumer lain itu di luar perkiraan dan tanggungjawab.Kerana mulut orang tak boleh nak dikawal.

Kita pergi one by one. Aku dan engko. Kalau terbukti tuduhan ko betul berdasarkan kata kadhi tuh (aku dan tuan tanah yang bukak thread tuh sebagai cuba memurtadkan orang Islam) aku sendiri akan meminta maaf secara terbuka. Tapi jika ko silap, kita cari satu tempat dan selesaikan dengan tangan kosong. Kerana tuduhan ko sebagai cuba memurtadkan orang Islam bagi aku terlalu kurang ajar.

Salam.

apa sudah jadi dgn thread ni....
ariapersanta Post at 4-1-2012 00:16

huhuhu... xsuka mcm ni....

Reply  tarabas1976

coooolllll
hang kat mana
pm je aku
kalau mau leeeeee

aku  ...
orangbesi Post at 4-1-2012 11:55

Maafkan saya orang besi kerana terlalu mengikut perasaan amarah saya, sedangkan marah itu datangnya dari syaitan. Sepatutnya, saya yang patut mengasihi sesama saudara Islam walaupun saudara ada menyakiti hati saya. Saya ingin berjumpa dengan kadhi tersebut bersama saudara seperti yang kita bincang di telefon tadi, dan saya akan pergi semata-mata kerana menegakkan kebenaran dan bukannya menegakkan benang yang basah. Sekiranya saya salah berdasarkan hukum, maka saya akan perbetulkan kesilapan yang saya lakukan dan bertaubat. Manakala, jika saudara pula yang salah, maka seeloknya saudara lakukan perkara yang sama untuk mendapat keredhaan Allah. Tetapi tetap, dari segi hukum membuat pertuduhan cuba memurtadkan saudara Islam yang lain adalah suatu pertuduhan yang berat. Saya tunggu call dari saudara, seperti yang saya janji.

Reply 261# orangbesi

yup .... mana ada orang yang tak taksub dengan 'kefahaman' sendiri... semua orang akan cakap diri dia betul...cari dalil dan backup untuk yakin kan orang dan diri sendiri tentang 'betulnya' diri aku.....apa pun maksud TT buka thead ni  takda siapa tahu...
jika sekadar berpesan pesan pada kebenaan dan kesabaran  maka rasanya jin dah menang ...
kerana balah berlaku harus putus silaturahim antara dua manusia yang sama syahadahnya.....
dan tak mungkin para cedik pandai disini lupa hadis Rasulullah yang pendek je tentang silaturahim....

Reply 270# ariapersanta

terima je
hanya aku je yg cuba pendekatan lain sikitttttt
tu pun pasal dah lama dah.....kena jugak LEPASKAN
yg lembut kita nasihat cara lembut
yg agak kuat tu, macam2 cara kan

biarkan jin memang satttttt je
pastu henyak dalam tanah cukup2

nanti akan diteruskan jugak thread ni ya.tq

bagus bagus byk info....

Reply 269# tarabas1976

ok no problem
biasa leeee kannnnn
anyway terima kasih sudi menjawab

bersikap lembut pun kerana TUHAN
bersikap kasar pun kerana TUHAN
ok leee tuuuuuuu

kepada pembaca2
cuba hayati beberapa page terkini
dan cuba RASA apa yg ditulis dan diLUAHkan
dan RASA
kat mana dia bertempat di dalam badan
tapi kena khusyuk sikit leeeee
nanti cita leeee yaaaaaaaa

Reply 270# ariapersanta

emmm dah kalu lagu tuh, ceq pun leh la pakai pandangan taksub syok snirik rekayasa ceq jugak. dak gitu?

ceq dgn kompidennya tulih >TT nih adalah tuan rumah, punya pasai dia la nak tunggang terbalik kuang pun main pusin2 roundbout ka main papan jungkang-jungkit ka main aci tembak janjinjun maknosia sehtan  kaaa haaa.., bahsa kasaqnya gih mampuih la kat dia keh keh keh
Lagi pun board MPS ni dalam pemantauan 3-4 moderator, taw la deypa nak handle laguh mana. Para tetamu yg hadir pun dah leh wat standby sama ada nak join ato tidak ato muleh 'farkoff' kan sajaaa

*Yg jadi main isu pelaqnya bilamana si OB ni masuk rumah org laen bikin hawaq pejatuh hukom sesuka ati dia jah. dia mai petik 2-3 ayat Kro'an tembak TT hat bukak thread tuh. bila majoriti tetamu termasuk la Mod pun beri isyarat kurang selesa ngan teknik approach dia tu, apa reaksi baleh OB? dia wat tongong no hei jah
awatnya? punya la ramai porumer termasuk la para Moderator, takkan sorang pun tak perasan kalo2 ada agenda tersirat ka tergeliat ka terpele'ot ka dari TT thread: "rasa" tuw?
bilamana OB berkeraih teloq gak nak teruskan hasrat suchi murni beliaw itew haruslah mentalitinya setarap perasan syok snirik paranoia, penegak benang basah, penegak kemenangan bukannya pencari kebenaran sesama, gigih berangan lantik diri snirik jadi polis jaga akidah board MPS. hapa? dia ingat para Moderator kek sinin seropa tunggoi kayu ka dak ghreti wat penilaian deypa snirik? ;)

Ps/: ceq ada nak bagi tips sket buat para nubie2 beringuih seropa ceq hat baru nak berajat beramas mesra ngan Syeikh anNuuur alFaadhil alOstad OB nih, terlebih dahulu molek la hangpa smua wat kajian homwerk sket... supaya dak la nanti hangpa tarkajut maweah sentap tak ketahuwan serta tahu camna teknik berbaleh posting ngan dia ;)
-tekan butang search porum ni kendian type: orangbesi
-sebelum tuh elok jugak click butang "advance", then pilih option: Author
-hasilnya, hangpa akan dapat lihat senarai tajuk2 yg si Author a.k.a TT ni bukak start dari mola2 dia masuk porum Cari. haaa baru la mental hangpa dah cukup sedia nak ngadap hapa jenih jadah tarap mentaliti si pembukak thread.
-lagi meriah kalo dapat baca posting berkelai sakan OB vs Gunbled ka hapa namanya, kat bod RSF nun, peh tu leh la hangpa gelak gulin2 saksikan gelagat manusia nuuur itew bila dah tertekan emosinya sentap nak berjawab, hatta segala maki hamun pun jadi zikir makanan harian dia, ceq dok sangka hat tenaga kodrat nuuurrr saja la yg jadi bahan mentakedarah Syeikh OB itew keh keh keh keh

Sekianlah adanya, harap2nya bermunapa'at

nampaknya yg direct pun tlepas pandang apa lagi yang kias....

hakikatnya semua yang da dalam ni berilmu belaka, perkaa percanggahan pendapat sejak dulu berlaku,
tapi itulah hikmahnya... bagi orang yang duduk kat tepi ...
senyum je...

Reply 275# loQlaQ

rumah sapa hat dia pi kacau? habaq mai...lama x masuk foum ni dekat dua bulan...jadi banyak yang tetinggal

Tajuk benang pasal alam jin vs alam nur.

Tapi si TT asyik sibuk menerangkan benda yang pada pendapat saya hanya menambahkan kekeliruan orang ramai dan forumer di sini.

Kalau nak syok sendiri tenggelam dalam zouq sehingga jadi fana, eloklah bersuluk di  pondok pedalaman sehingga terjumpa jawapan yg dicari.

Ini sampai sekrang x ada pape hasil..walhal alam jin pun tak pernah dikupasnya.

Hairan hairan..

Reply 279# evilcooler

bab tarekat, hakikat dan makrifat ni nak bincang amat panjang dan meluas...kalu orang yg baru dan fresh maybe boleh sesat, terpesong akidah..tapi nak yg paling mujarab membawa berkat..sama2 la dekati syariat dulu...tanpa syariat xde bab2 yang lain...belajar tanpa guru x kemana kalu takat baca buku hakikat insan atau kashful asrar tu, dah berpuluh kali leh katam..yg penting perkara wajib dulu buat baru hati dah tetap..cari guru baru belajar bab2 lain..
betul x bro? umpama budak skola rendah nak baca bab budak universiti...mana maunya...kalu aku nak kupas dah lama aku kupas tapi untuk kesejahteraan umum baik x payah sebab kena terperinci dan x boleh mendatangkan sebarang kekeliruan dan pemesongan akidah. Dosa beb kalu bagi salah info dan penerangan bab2 ilmu ni..