CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sup_ekor

Ahmad Idham ambil PHD di UUM

kat malaysia yang yang ada 'perasaan hasad dengki' ehe

bagus la bljr... tp harap takde la buat filem sesampah razak maideen....

Reply  skymania

xsilap aku agak senang la nk masuk..lagi pun uum blaja gune bahse melayu kn ...
pilssowe Post at 19-9-2011 23:57

tahun aku stat belaja  '02 , masuk semester ke-3 dah mmg BI  as bahasa pengantar .
Tp depends gak kat lecturer  kalo dia nk  buat dalam  bhs  melayu/ inggeris

tahniah ler ..

Sijil Ph.D takda kena mengena dengan BAKAT yang ada dalam otak.
BAKAT bukan boleh dibeli atau dipelajari. Tapi BAKAT saja tanpa dipolish,
hasilnya pun sama saja. Nanti asik ulang-ulang benda yang sama.......
Seorang pengarah yang baik bukan je mesti kreatif dan berpelajaran,
tapi juga peka kepada perubahan alam sekitar. Kena banyak membaca,
menonton pilem-pilem besar orang len dan berbincang.

semoga berjaya

Follow Us
xpe la..biar la die nak buat PhD. bagus la tu. tp mmg betul kata sorang dua forumer kat sini. bukan senang nak buat PhD. aku wat thesis utk master pun pening inikan PhD. lain la die upah org utk buat analisis. tu blh la kot.

masalah industri perfileman negara....
sup_ekor Post at 19-9-2011 21:42

Oooo....ni tumpuan kajian dia. Nanti dia sediakan 5 masalah dan buat analisis
tertumpu kat situ je. Contoh:

Masalah pilem:

1.   kureng bajet...............   (100= setuju, 50= tak taw, 10 = tidak)
2.   masalah otak penonton yang suka pilem antu je   (100=setuju, 50= tak taw, 10 = tak setuju)
3.   takdok penulis skrip berkalibar (100 setuju, 50 tak taw, 10 = tak setuju)
4.   pengarah takdok Ph.D  (100=setuju, 50=tak taw, 10 = tak setuju)
5.   takdok teknologi canggih  (100=setuju, 50=taktaw, 10=tak setuju)

Senang je time nak ANALISIS tak perlu bayo orang................

Oooo....ni tumpuan kajian dia. Nanti dia sediakan 5 masalah dan buat analisis
tertumpu kat si ...
NAT_11 Post at 20-9-2011 11:59

jap .. die nie dah ader master ker yang tahap nak buat PHD?? buleh ek langkau2 gitiew??

jap .. die nie dah ader master ker yang tahap nak buat PHD?? buleh ek langkau2 gitiew??

khen..ingt senang kot phD..leh main amik camtu je..ingt mcm sijil prasekolah ke..hikhik

bgus la die buat phd..harap2 lepas nie x de la nk kluar cerita sampah jek.....semakin hari semakin sampah...

Dia ni ada Masters ke?

Kalau ada PHD tapi filem sampah jugak baik tak payah la.

belajar tinggi2pun lau bt filem tah apa2..baik xyah

Ok laaa tu..dia ada inisiatif utk continue study...tp jgn bikin mcm prof razak sudahhhh....dia kurang2nyaaa idham ni up sket dr prof razak ni...

aku harap dia dapat kaji kenapa orang still cakap filem dia sampah..dan betapa perlunya filem2 melayu dinaiktarafkan...

Reply 56# hyie

betul...betul..betul...!!! harap2 lepas ni dia tak syok sendiri lagi...dgr ler apa pandangan org lain...

Reply 43# outcast

dats y aku ckp xsilap..cz mem aku d ckp die stil blaja lam bm

Ahmad Idham Keras Kepala

Zizan telah memohon maaf dan menzahirkan kekesalan beliau dalam mengungkapkan perkataan yang ditafsirkan sebagai menghina Nabi Muhammad SAW dan dikhuatiri merosakkan aqidah beliau (sekiranya tidak bertaubat) dan mempengaruhi peminat- peminat beliau untuk meniru adegan tersebut. Namun, tidak pula beliau menyatakan skrip itu adalah arahan Pengarah atau memang dalam naskhah skrip ataupun idea beliau sendiri. Kalian boleh rujuk/ follow twitter beliau untuk mengetahui isi permohonan maaf dan kekesalan beliau.

Pengarah filem tersebut iaitu Ahmad idham, masih mempertahankan adegan tersebut kerana mendakwa ia telah dipertontonkan kepada 4 Ulama sebelum ia dilepaskan untuk siaran Umum. Sumber kenyataan beliau diperolehi dari blog Addin77. Tidaklah pula Ahmad Idham menyatakan bahawa Ulama itu adalah Ulama bertauliah dari JAIS atau tidak, ataupun Ulama tersebut Ulama yang maksum atau tidak. Mungkin Ahmad Idham mempertontonkan kepada Imam Surau kampungnya sahaja kot? Wallahua'lam.

Sukar sangatkah untuk mengaku kesilapan? Ini bukan hal maruah atau kredibiliti Pengarah la Idham oiiii, ini hal Aqidah Ummah. Apa tindakan FINAS? FINAS takde penasihat agama ke? Atau juga melantik Imam surau menjadi panel penasihat? Bukanlah gua menghina Imam surau tetapi label "Ulama" oleh Idham tu cukup membuatkan gua tak sabar nak tahu senarai 4 nama Ulama yang memberi kelulusan filem beliau. Kalau Ulama tu tak komen pasal aurat pelakon wanita dalam filem tu, gua pelik jugak ni.

Yang lagi best, Ahmad Idham mangkuk hayun ni dikhabarkan menulis begini bagi menjawab teguran peminatnya di laman sosial Facebook (rujukan dari sini):

Ma**** Az*****

Assalamualaikum Saudara,

Maaf m'ganggu, cuma saya nk ambil kesempatan ini menyuarakan pendapat peribadi saya berkenaan filem arahan saudara iaitu Hantu Bonceng telah memperlihatkan adegan 'Azan', ucapan dua kalimah syahadah dan perlakuan tasyahud akhir dijadikan babak jenaka. Dukacita ingin saya nyatakan sebagai salah seorg peminat filem tanah air saya merasa amat tersentap melihat adegan-adegan ini dijadikan bahan jenaka.

Maafkan sekiranya saya tersilap saudara. Tetapi sebagai umat Islam dan hamba kepada yg maha Esa, saya tidak rela melihat perbuatan seperti 'Azan', ucapan dua kalimah syahadah dan tasyahud akhir diperlekehkan dan menjadi bahan ketawa ramai.

Mungkin niat asal kita adalah baik tetapi hasilnya mungkin menjadi sebaliknya. Saya amat berharap sgt dan merayu pada saudara agar perkara yg berkaitan agama jgnlah dijadikan bahan duniawi melainkan atas tujuan dakwah dari sudut ilmiah bukannya lawak jenaka.
Maafkan saya lagi sekali sekiranya tersilap bahasa dan kata dalam menyuarakan padangan saya ini.

Wasalam

Ahmad Idham Ahmad Nadzri

Terlebih dahulu saya ucapkan terima kasih kerana menonton filem HB. Bukanlah niat saya untuk mempersoalkan kembali niat suci anda.. Tetapi saya juga ingin bertanya adakah anda ini seorang yg sudah sampai ke tahap yg layak untuk meperbahaskan soal Islam setanding dengan cendikiawan agama yg bergelar ulamak. Untuk pengetahuan cik .. Filem ini telah terlebih dahulu di tapis dan dinilai oleh pihak LPF yg terdiri dari pakar pakar agama yg bertauliah. sebab itu filem ini di benarkan keluar. Jadi nasihat saya, tak perlulah awak nak sibuk menegur org lain sekiranya diri sendiri pun masih cetek dlm ilmu agama. Tahap awak belum sampai ke tahap pemikiran org yg telah terlebih dahulu meneliti setiap perkara yg sensitif dlm hal agama. Saya nasihat awak pergi belajar dengan lebih mendalam dalam hal agama sebelum kita nak memandai mandai menegur org lain. Ingat:- allah tidak memandang pada rupa paras dan pakaian seseorang tapi pada hati yg bersih dan suci... Renung renung lah...

Ma**** Az*****

Assalamualaikum..

Terima kasih kerana sudi luangkan masa membalas msg saya.

Saya akui saya cetek ilmu agama. Saya akui saya tidak setaraf para ulamak. Saya akui tahap pemikiran saya tidak setinggi mana.
Saya cuma menyatakan pandangan saya sebagai hamba Allah. Mungkin saya salah, mungkin saya betul. Terserah. Wallahualam...

wasalam

Ahmad Idham ni dah agak melampau dalam komentar balas beliau. Ini yang dikatakan "pandai tak boleh ditumpang, salah tak boleh ditegur, bodoh tak boleh diajar". Sumpah aku takkan menyumbang duit ke filem Ahmad Idham selagi dia tidak bertaubat dan menyatakan permohonan maaf.

Boikot produk Ahmad Idham!

Ini bukan pulauan terhadap Ahmad Idham seperti pulauan Rasulullah SAW terhadap Kaab Bin Malik radiAllahuanhu, ini BOIKOT! Apa benda yang Ahmad Idham terlibat, kita boikot. Baru dia tahu bahawa rezeki itu bukan dari David Teo tetapi dari Allah Azzawajal.

http://harimau-menaip.blogspot.c ... m-keras-kepala.html

cetak rompak hantu bonceng dah kuar....