CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 15609|Reply: 131

Suami aku jobless lps amek VSS

Salam semua,

aku perlukan pendapat/sokongan/nasihat/kutukan(hehe..) dari korg ttg masalah aku...

bermula 01/09/2011 suami aku dengan rasminya takdak keje lps company dia keje selama 18thn tawarkan VSS...sebabnya company dah nak bankrap..

yang menjadi masalahnya aku nie rasa susah ati semcm jea bila suami aku dah tak keje...seme bende bodoh aku pikir, antaranya camne nasib kami anak beranak, anak kami 4 org, yg sulung form 3, no 2 drj 5, no 3 6 thn n yg kecik baru 8 bln..

aku lak keje kerani cabuk jea, income kasar blnan 1700, kete kene byr 500, pengasuh anak 200...perbelanjaan lain cam biasa la

suami aku kata dpt duit pampasan dia nak berniaga tp tak tau nak niaga apa lg...

camne aku nak pujuk ati busuk aku nie...tolongggg

Rate

1

Reply 1# jaketbiru

pelaburan emas kt arrahnu bank rkyt.
pm sy utk info slanjutnye.
hnye byr 35% jer.

Nak melabur??? Tak berani nak amek risiko...lain la kalau berniaga, kalo rugi pun puas ati sbb usaha sendiri...jatuh bangun dlm perniagaan...

masalahnya skrg aku nie mcm tak puas ati je suami aku takdak buat apa, padahal x sampai seminggu pun dia tak keje...jahat betul aku nie

tapi aku tengok suami aku pun tensen tu, boring agaknya...last2 aku masam muka, dia masam muka...tak bertegur sapa dahh

ishh,spttnya istri kene ar support suami.dh ar suami tu tension xde keje,pastu isteri plak buat hal..makin tension ar dia.silap2 bleh bunuh diri oo..
sbgai isteri,anda kena support suami anda..

Support?? Sbb tu la aku merapu kat sini, supaya ada org support aku, kuat sket semangat aku..nak bincang ngan suami pun aku tak berani, garang semacam jea...

nak jugak aku tanya dia nak berniaga apa, cenderung dlm bidang apa, tapi rasanye line tak brp clear tu...

byk kot pampasan tu. tu yg ilek je. ala ade byk lg. TT punya story sebijik cam abg aku. tp abg aku lg real dah dekat nak setahun. selamba je aku tgk. tp anak dia sorg jela. cuma utk TT kalo nak meniaga pikir la perniagaan yg betul2. pikir semasak2nya apa yg diniagakan. duit vss tu hnya dtg sekali. unless saving byk la. good luck to u.

Follow Us
byk kot pampasan tu. tu yg ilek je. ala ade byk lg. TT punya story sebijik cam abg aku. tp abg aku l ...
NZ_5216 Post at 8-9-2011 01:25

Pampasan tak byk mana sbb dia keje bhg stor jea...gaji ciput, n dah berthn tak naik gaji, so kiraan pun tak meriah mana...

dia tak rileks tu, tensen semcm jea..tak blh silap sket, asyik naik angin jea...dah la co bagi surat VSS pertengahan bln 8 n bgtau akhir bln last keje n pampasan lak bayar ansuran, bkn sekaligus...

tu la yg aku takut, takdak keje lama2, kalau nak start niaga pun kene kaji betul2..takut tak jadikk

hrp2 aku tabah hadapi seme nie...aminnnn

apapun bersabarla sikit. org tgh tensen. line panas. kalo bole try la slow talk ngan dia. kongsi masalah brsama. suami isteri kena support each other. cuba la dulu. mana tahu.

org laki mmg mcm ni...
kita pikir guna otak bukan guna mulut...
n then kita bukan sekadar ada plan A..tp plan B, plan C plan D..dan seterusnya.
cuma x ckp kat perempuan je sbb perempuan mmg jenis menggelabah sbb tu dlm dunia korporat x rmi perempuan.

sbb tu leceh keje dgn perempuan ni, mulut je lebih tp usaha x jalan2 jgk..
laki plk pk lebih tp usaha kurang

Thanx NZ... dlm proses menyabarkan diri gak nie, kesabaran menipis..tu yg gegeh berporum, ala2 cari shoulder to cry on...

yg tak tahan dia marah2 kat anak2...sepatutnya kontrol la sket, budak2 bukannya paham masalah org tua...

so laki u dah jobless, so buat apa nak hantar anak ke pangasuh,
suruh lah laki u  jaga, jimat dah 200 ringgit..

so laki u dah jobless, so buat apa nak hantar anak ke pangasuh,
suruh lah laki u  jaga, jimat dah 2 ...
faraway1 Post at 8-9-2011 07:33

setuju......sementara dye takde keje tue,pe kata stop dulu anta kat pengasuh.........suh encik hubby jaga............tapi laa an....bak kata kaka tt ne,somi dye ada marah2 anak.....maybe kaka tt ne risau anak2 plak yang kena kowt....

kaka tt,xplain plss.

setuju......sementara dye takde keje tue,pe kata stop dulu anta kat pengasuh.........suh encik h ...
ieja_p2_bumbum Post at 7-9-2011 05:57 PM

tu pun risau gak, kang dideranya anak tu,
masuklah dalam penjara ke apa, susah gak...

emm tapi tu aje cara dapat menolong mengurangkan kos,
dua ratus tu, tuk orang berduit tak da masalah, dua ratus tu nothing,
tapi tuk orang yg laki jobless, dua ratus tu besar nilainya....

so pepandailah TT, kalau laki dia pandai buat anak,
silalah pandai menjaganya jugak..

Sblm behenti lagi laki i dah cakap dia nak jaga bb, tapi i berkeras nak anto kat pengasuh...sebabnye i tak mau nanti dia seronok jadi mr mama..hehe

dibuatnye jadi full time househusband lg ler i bengang...before this dia mmg tiptop bab jaga anak2...sampaikan i geram tgk, bukan apa...asal nangis je kata bb lapo, asal nangis je suapkan bb makanan...

Mr otai_g, kalau betul la bagai di kata, ada plan b,c,d ka, alhamdulillah...syukurrrr

tu pun risau gak, kang dideranya anak tu,
masuklah dalam penjara ke apa, susah gak...

emm ta ...
faraway1 Post at 8-9-2011 08:21

tahu takpe..............hubby kaka tt kena laa bertolak ansur........xkan laa nak duk umah senang lenang an.....sambil tue tolonglaa kurangkan beban kaka tt...dari segi kepenatan n duit......maybe sementara je an....

tahu takpe..............hubby kaka tt kena laa bertolak ansur........xkan laa nak duk umah senan ...
ieja_p2_bumbum Post at 8-9-2011 08:43

Ieja, insya Allah sementara waktu jea nie...tapi akak nie la yg problem, rasa susah ati jea...pk yg bukan2...walhal baru seminggu tak keje...

jahat betoi akak nie...

kalau nak keja sendiri..jd bos sendiri..

bawa teksi  

Bawak teksi....?? Bagus gak idea tu..

Ieja, insya Allah sementara waktu jea nie...tapi akak nie la yg problem, rasa susah ati jea...pk ...
jaketbiru Post at 8-9-2011 08:56

pada ieja akak tak jahat pon..cume akak pk panjang tentang masa depan anak2 khasnya kan...........tak salah p jgnlaa sampai bermasam muka...akak kena bincang ngan hbby akak leklok..selami aty dye.....maybe dye ngah tensen sangat tue.......akak masam,ag laa dye tensen...cube akk approach leklok....bagi dye semangat p dalam masa yang sama jgn lemakkan dye....sume akak nak wat sepanjang dye ada kat umah..kemas akak,sume akak....akak kena kongsi ngan dye keje2 tue..lebey2 ag bab anak2....p ieja percaya sekejap je tue..t dapat laa hubby akk keje tue....(nasihat ieja ne macam ieja ne daa kawen p rasanya ley pkai ne)