CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: buahcinta

Bekas artis hina Melayu

ape yg dickp kan nye tue sume btul..totok2 umngok jer yg tabley terima kenyataannye..

nak berceramah.....nak berdakwah...
tapi x kena tempat dan masa.............

Post Last Edit by magnus at 20-8-2011 11:12

Reply 21# H4dRi
orang nak semayang terawih pun ko nak peliks...memanglah sunat..tapi dah org tu nak pahala..ok lah tu kan...ikhlas ke tak ke..
sendiri punya urusanlah kan..

nih kes nasik tambah kot ni:re:

pelikkkkkss

Reply  H4dRi
orang nak semayang terawih pun ko nak peliks...memanglah sunat..tapi dah org tu nak p ...
magnus Post at 20-8-2011 11:10

bace dan pahami betul2 dlu ape yg aku tulis, maksud aku , aku rs pelik sbb ade orng komplen majlis ilmu lame sgt, bknnye aku rs pelik sbb orng nk solat terawikh, hadiri & dengar majlis ilmu pun dpt phala

Follow Us
Reply 26# H4dRi

ok fine..mungkin ko jenis yg suke dgr ceramah lama lama kots...tapi tak peliks pun kalau org boring dgr ceramah lama-lama sgt...lagi lagi kalau ada unsur menghasut...pulak tu org dtg masjid niat hati dia nak semayang jemaah ke kann..tetiba ceramah melalut pung pang pung pang...

Azmil mustaffa......

Post Last Edit by mnaa at 20-8-2011 11:34

apa pencapaian dia sebagai seorang Islam, kalau Melayu bodoh sbb dia merujuk diri dia yang bodoh.. dalam Islam tak boleh hina orang lain. Apa kata kalau bagus sgt, mintak je dia gi calonkan diri untuk pilihanraya, kan senang.. ni apa sumbangan dia pada negara selain dok maki orang and kritik sahaja.. aku pelik orang yang terlalu taksub ngan politik, tapi lagi pelik sbb dia tahu lak zakat dan haji orang yang kritik dia tu takkan diterima oleh Allah, tinggi sgt ke martabat dia sampai boleh tahu amal jariah orang lain tu diterima atau tidak.. baru gi Jordan dah rase diri gah, macam orang balik dari London 5 hari dah cakap slang London gitu..

dalam agama ada fanatic, dalam politik pon ada fanatic.. jadi kita bersederhanala

Hadis :
Rasulullah s.a.w bersabda yang maksudnya :" Sesiapa yang menolak kata-kata buruk terhadap kehormatan diri saudaranya, nescaya Allah menolak api neraka daripada mengenainya pada hari kiamat." Hadith riwayat Ahmad dan Tirmizi

Huraian :
i) Memperli, memperolok-olok, mengejek, menghina, memperleceh, memperlekeh, memanggil dengan gelaran yang memalukan, menyatakan kekurangan orang secara terang-terangan dan sebagainya adalah perbuatan yang sangat dilarang oleh Allah. ii) Sesiapa yang mencaci orang lain sebenarnya dia mencaci dirinya sendiri. Sebaiknya selaku umat Islam kita hendaklah hidup saling hormat-menghormati, bantu-membantu dan tolong-menolong. Justeru, apabila mendengar celaan, kita sepatutnya bertindak menyembunyikan keburukan tersebut sekalipun seseorang yang dicela itu memang telah melakukan sesuatu dosa yang mengaibkan kerana kemungkinan orang itu telah bertaubat dan taubatnya diterima oleh Allah. Sesungguhnya sesiapa yang berbuat demikian ganjarannya adalah amat besar di akhirat kelak.

Reply  H4dRi

ok fine..mungkin ko jenis yg suke dgr ceramah lama lama kots...tapi tak peliks pun  ...
magnus Post at 20-8-2011 11:29

aku kadang2  balik keje lmbat, jd kalo penceramah tu ceramah lame lame smpatla aku join untk solat terawikhala kalo penceramah tu melalut ke sebar fitnah ke dier jgak yg berdosa, kalo kite ase xnk dgr bole je dtng lewat, smyang isya' kat umah dlu pstu rilek dlu dlm setngah jam pastu bru g surau/masjid, xpun pegi surau/masjid yg xde tazkirah

apalah yg dia tak puas hati tu...smpi kutuk2 org melayu, pergi haji & byr zakat sia2....ntah ajaran apalah yg dia belajar kat jordan tu....

aku pelik..nape sorg jer yg dok bising pasai ali setan nih..org yg sama ke yg lari kuar masjid tu?

Reply 26# H4dRi

majlis agama dan politik untuk menghina/ memaki orang lain tu yang terlalu lama.. bila tempat Allah dijadikan tempat untuk mencaci itu yang lama.. kat tempat aku semayang terawikh dibuat antara 4 rakaat semayang.. dekat 45 minit tapi tak pernah lak ada komplen masuk akhbar.. kita gi masjid/surau untuk dengar bagaimana nak memahami agama supaya kita lebih bartawaduk dan leh improvekan amal ibadah kita tambah2 di bulan puasa, bukan nak dengar orang ni tak betul, orang ni bodoh, maki sana, maki sini...

Reply 30# H4dRi

semayang isyak kat masjid leh berjemaah, berganda pahalanya.. itu yang penting.. kat tempat aku memang penceramah akan cakap in the middle between semayang terawikh 8 rakaat kecuali ujung minggu sabtu ahad, tempat aku buat 21 rakaat, so takde penceramah.. semayang terus je.. but kalau bunyi penceramah yang bercakap pelik2, mmg aku bangun keluar je.. nak jaga telinga aku juga di bulan puasa

Reply  H4dRi

majlis agama dan politik untuk menghina/ memaki orang lain tu yang terlalu lama.. b ...
mnaa Post at 20-8-2011 11:42

mcm yg aku ckp td, kalo penceramah tu tabur fitnah, mnghina, dier sndiri jgak yg dpt dosa, kalo nk ikutkan politik, baik umno / pas dua2 pihak ade gunakan surau/masjid utk politik aku rs kes pelakon ali setan ni msuk media sbb dier duk kutuk kerajaan persekutuan, kalo x, asenye x msukla dlm paper

Reply 32# kakJAHku

aku rasa sorang je yang bangun and dare to ask ali setan tu, yang lelain tu bangun and keluar je.. coz kita bukan gi surau/masjid utk bergaduh ngan orang..

Reply 36# H4dRi

tak kisahlah kalau dia kutuk sesaper pon.. mungkin ko bace harakah ade la kot cite sebaliknya utk pengikut2 pas lak.. but orang yang baca ambik ikhtibar, masjid/ surau bukan utk memaki orang.. untuk judge sape amal jariah yang diterima.. untuk kutuk bangsa sendiri sedangkan ko sendiri pon takde sumbangan pada negara...

dah gaduh plak dah..bosan

Reply 29# mnaa

setuju... wasotiyah kan...
pak ali ni terlebih semangat kot...semangat nak raya..atau semangat nak pilihan raya

Reply 38# kakJAHku

kellas ko jah..sape plak yg gaduh...