CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 29430|Reply: 200

Lelaki Jual Mahal

Hi....saya baru dalam forum nih....nak tanya soalan kepada kaum adam.....kenapa ada lelaki yang suka jual mahal terutamanya yang melayu? Bukan saya nak stereotype...mungkin ada yang tak macam tu... Kebanyakan lelaki melayu yang saya dating susah nak ada komitmen dengan saya....macam tak minat ada hubungan serius...sekadar nak berkawan je....pastu ada juga jenis yang nak seronok-seronok jer tapi saya tak nak le yang macam tu....kenapa susah sangat saya nak cari lelaki melayu normal yang boleh terima saya seadanya saya...apakah kaedah-kaedah yang boleh digunapakai....

Rate

1

zaman sekarang mmg susah nak dapatkan lelaki yg betul2 nak ade komitmen dgn seorang pompuan..
tapi tak semestinye tak ade..banyak kemungkinan die taknak ade komitmen lagi..maybe bukan die tak suke dgn kamu..sometimes,sebelum nak settle down,lelaki ni ade banyak lagi tanggungjawab lain yg perlu die dahulukan sebelum die nak memulakan sesuatu hubungan yg serius.maybe tanggungjawab terhadap keluarga,pelajaran atau something important yg membolehkan die menolak komitmen utk bercinta buat sementara waktu..

Rate

1

belom bertemu jodoh la 2..sabar.........

sbb tu ada girl yg tend to like married guy... sbb diorg tak afraid of commitment
kadang2 bukan tanggungjawab tapi lebih kepada nak bersuka ria.... mst diorg dok pikir lepas kawen dah takleh dah wat camni cenggitu
tapi for me la kan laki kalau dah nak kawen mmg tak nyempat2, belum habes blaja pon dah tak saba2 nk kawen
tapi kalau yg tanak kawen bcinta 15 tahun pon belum tentu dia ajak kawen

Rate

1

zaman sekarang mmg susah nak dapatkan lelaki yg betul2 nak ade komitmen dgn seorang pompuan..
tapi  ...
melinda_gordon Post at 3-8-2011 15:28

betol 2...
banyak lagi hutang2 yang perlu di selesaikan..
benda2 baru nak menjadi ni xyah pikir lagi la..

betol 2...
banyak lagi hutang2 yang perlu di selesaikan..
benda2 baru nak menjadi ni ...
akkula Post at 3-8-2011 15:56

ye ade betulnye kat situ..tapi tu tak membolehkan lelaki tu menggatal nak bagi harapan menggunung kat seseorang perempuan tu..
kdg2 die dah tau tak nak komitmen tapi dok menggatal dgn pompuan ckp syg la itu la da mcm org bercinta..pastu bila pompuan tu mula bangkitkan isu nak settle down,mula la ckp pompuan tu perasan la..tak penah pun ckp suke kat pompuan tu la..padahal yg die melayan pompuan tu sape suruh???

Follow Us
ble ade k0mitmen,wanita plak sebalik nye

1. lelaki tu memang x berminat dengan awak
2. lelaki tu memang x nak berkomitmen just sekadar teman bosan3
3. lelaki tu ada pengalaman pahit dengan perempuan so dia x nak komitmen
4. lelaki tu fikir dia akan jumpa perempuan lain yg lebih baik
5. lelaki tu gay...

Rate

1

ye ade betulnye kat situ..tapi tu tak membolehkan lelaki tu menggatal nak bagi harapan menggunung kat seseorang perempuan tu..
kdg2 die dah tau tak nak komitmen tapi dok menggatal dgn pompuan ckp syg la itu la da mcm org bercinta..pastu bila pompuan tu mula bangkitkan isu nak settle down,mula la ckp pompuan tu perasan la..tak penah pun ckp suke kat pompuan tu la..padahal yg die melayan pompuan tu sape suruh???
  melinda_gordon Post at 3-8-2011 16:03

ini namenye test market.... gatal, nak tgk saham tinggi ke tak - ni bagi kes yg mgatal tapi tanak setel down ataupun dah ada binik
dia layan sebab takde perempuan lain layan dia..... pastu bila perempuan tu dah separuh mati percaya dia larik plak...
pastu mula la kata perigi carik timba la, hidung tak mancung tapi pipi tersorong2.......

ala pinggan tak retak nasi tak dingin
orang tak hendak kita pon tak hingin

Rate

1

ble ade k0mitmen,wanita plak sebalik nye
Loloq89 Post at 3-8-2011 16:17

.....................

mungkin lepas ni TT pulak yang kena jual mahal {:1_125:}

Reply 7# Loloq89

nak cari yg bagi komitment pun susah.....kalau ada tu rugila kalau pompuan tu tak nak....hehe

saya pon jenis yg jual mahal...

memang dah lelaki tu belom berkenan...kalo dah dia berkenan mesti dia akan sanggup beri commitment yg  tinggi...lelaki kalo dah cinta depa sanggup wat aper sajer....beribu batu depa sanggup gi jumpa....kalo dah taknak mcmtu la dibuatnya...layan tak layan jer....time buhsan sgt mmg la depa layan lebih...time hati senang n gumbira depa tak ingat dah...baik depa  bagi tumpuan kat wanita yg mmg depa idam2kan....

pompuan ckp lelaki jual mahal, lelaki pon ckp pompuan jual mahal.....last2 tak jual....

Reply 1# sunyi_sepi

kenapa ada lelaki yang suka jual mahal terutamanya yang melayu?

- jual mahal?? lelaki melayu?? jarang dgr lelaki jual mahal, baik melayu atau bangsa2 lain

Kebanyakan lelaki melayu yang saya dating susah nak ada komitmen dengan saya....macam tak minat ada hubungan serius...sekadar nak berkawan je....

- bila awak ckp dating ni...is it 1st time kluar sama as a friend atau mcm mana?  awak jgn mudah letakkan harapan di awal2 relationship....lihat perkembangan mcm mana...saya dulu ada gak kluar2 but pada saya rule is clear...if kluar tgk wayang sama2 and berdua-dua tak bermaksud nak ada apa2....just between 2 friends and that's it...but mungkin saya lain la kot....but selaunye kluar berdua sama-sama tu pun lepas dah kenal betul dan faham dgn cara masing2

pastu ada juga jenis yang nak seronok-seronok jer tapi saya tak nak le yang macam tu....

- diorang ada kata nak berseronok-seronok dgn u? kalo mcm tu dh lain bunyik nye....or kalo berseronok-seronok kluar among friends like i said earlier...probably there was nothing serious in the 1st place.  so u have to be clear of the relationship at the very beginning

kenapa susah sangat saya nak cari lelaki melayu normal yang boleh terima saya seadanya saya...apakah kaedah-kaedah yang boleh digunapakai....

- secara jujur nye saya tak rasa ada teknik2 tertentu...if something is meant to be...takde apa yg perlu dirisaukan sgt..bottom line just be yourself...tak perlu nmpk terlau berharap and mendesak...let it go with the flow

Good Luck!

Rate

1

sama sama jual mahal... last last memasing gigit jari
lepas tu.. nyesal tak sudah sudah

aku jual murah x ada org nak, pas aku jual mahal bru ada org nak... mcm mana tu

ni kes remaja ke kes dewasa?

kalau kes dewasa, laki bercople bukan sekadar nak suka2...tapi nak wat bini...
dan dalam kes aku dan laki2 cam aku, aku bukan sekadar cari calon bini...
aku cari calon menantu mak & ayah aku...calon adik ipar kepada abang2 & akak2 aku...
dan pada masa yg sama aku juga akan jadi calon menantu pada mak & ayah dia dan abang ipar kepada adik2 dia...

jadi....kena cari betul2...ada orang dia couple dulu, tak sesuai clash, cari lain...
aku jenis yg nak tgk dulu...kawan dulu ar...kalau nampak sesuai baru couple then kawen...
sebab tu aku ngan bini aku, kami kawan dulu agak lama...pastu baru couple...couple kejap je, terus tunang...dalam setahun, kawen...

jadi dalam proses berkenalan (kawan), kalau si pompuan ni mendesak nak couple, aku akan jadi rimas...sebab aku dah terangkan yg aku sekadar berkawan dulu...dan aku tak bagi menaruh harapan pun...kalau sesuai, ada jodoh, couple arr...
pernah aku jauhkan diri dari sorang pompuan sebab dia mendesak sangat....makin dia mendesak, makin aku rasa dia tak sesuai ngan aku sebab dia tak memahami apa yg aku buat dan tak menghormati proses pemilihan aku....dari satu sudut, mungkin aku dilabel sebagai jual mahal di situ...
(kalau rasa mahal, pandai2 ar tawar...)

tu satu faktor je...lain2 faktor, sahabat2 lain dah terangkan kat sini, i.e: mmg laki tu tak suka kat pompuan tu...(pandai2la tackle bagi dia suka)

Rate

1

Reply 17# HaMiZiE

waahhh...ini dah kira kes
P: Hoi di sana
L: Apa di sana buat di sini, di sana pergi la balik tido...di sinuun!! just joking buddy!