CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Chelondo

Tolong lah saya..... Ayah Gay....

Close [Copy link]
cube tin lupe kan dia. jaoh kan diri dari dia. mule2 mmg payah n ssh utk buat. tp ini jek  ...
md_nana Post at 11-7-2011 21:04

ya, itu yang cuba dilakukan. Matlamat sekarang cuma menganggap dia sebagai abang sahaja tak lebih dari tu. Tempat tuk bercerita dan bertukar2 pendapat. Saya dilahirkan dari keluarga yang agak konservatif dan kurang sikap keterbukaan jadinya banyak benda saya pendam dan simpan dalam hati sebab tu bila ada orang yang boleh kita berkongsi cerita dan pendapat, kita rasa seronok dan perasaan sayang akan timbul.

Reply 61# tin_milo

pade saye, lebih tin dan dia berpisah teros. buang segala perasaan dan memori yg pernah ade. itu pendapat saye. tp kalau tin rs tin dah anggap dia abg n perasaan tu tak kan berlebihan, terpulang pade tin. mungkin tin lebih bijak mengawal perasaan lepas ni. nasihat saye, tin kene slalu igt tentang isteri n anak2 dia. mereka lebih memerlukan abang tuh..

Reply 61# tin_milo

ko xder gf ker? kitaorg kaum hawa ni pun caring tau

Reply  tin_milo

pade saye, lebih tin dan dia berpisah teros. buang segala perasaan dan mem ...
md_nana Post at 11-7-2011 21:12

sentiasa ingat dan seboleh2 aku tak mahu jadi penyebab untuk sebarang kemusnahan dalam keluarga dia sebab tu semua bentuk perhubungan dah slow down, cuma kadang2 bertanya kabar tu pun dia yang akan telefon or sms. Kalau dia diam terus aku pun berkemungkinan akan diam terus. Walau jiwa merana, jiwa sentiasa teringatkan dia aku cuba menjadi lebih tabah dan menyibukkan diri dengan perkara lain.
Anyway, thank you nana. Will do my best.

Kepada Tuan Rumah - berbincanglah dengan bapa elok2. mungkin ini akan mencabar maruah bapa dan aib dia tp cuba bincangkan dengan tenang dan jangan sekali2 jatuhkan air muka bapa. ok.

Reply  tin_milo

ko xder gf ker? kitaorg kaum hawa ni pun caring tau
IceCream_Soda Post at 11-7-2011 21:15

Ada, tapi aku bosan kadang2 perempuan terlalu bergantung pada lelaki. Sekejap2 nak merajuk. Aku perlukan perempuan yang kuat yang sama2 dengan aku mengharungi hidup.

Tuan Rumah mula2 aku baca kisah ni aku ingatkan kau bercerita perihal aku. Aku akui aku suka lelaki  ...
tin_milo Post at 11-7-2011 20:46

tin, aku rasa elok ko pergi ngaji jalan mengenal diri n sesiapa pun..kadang2 kita memang pelik orang tu ada latar belakang agama yang tinggi n ada jawatan penting dalam keagaman tapi masih buat perkara mungkar(inikan pulak orang yang tak kuat base agamanya)..syariat sahaja tidak mencukupi. kerana sebagai manusia kita di sogokan syurga, neraka, pahala, dosa..jika kita kenali diri kita yg sebenar2 empunya diri nescaya kita tak akan tergamak membinasakan amanah yang dipinjamkan pada kita ini..diri kita bukan hak mutlak kita..ianya sekadar pinjaman. sampai masa akan di tarik balik segala apa yang dipertaruh Allah..ingatlah walau 1 helai bulu romapun kita tak mampu nak bayar n jangan ngaku kita punya inikan pula kita sia2 kan diri dan perasaan anugerah Allah..yang empunya perasaan kasih sayang, benci rindu itu hak Allah..ko pulangkan balik pada Allah tin..ko mintak Allah beri ko jalan keluar..Insya-Allah..ko takn ingin membinisakan diri sendiri..Allah dah jadikan pasangan laki2 dengan perempuan(dgn halal ek), bukan lelaki dgn lelaki atau perempuan dgn perempuan..Moga2 Allah beri ko petunjuk...Ameen..(kekawan sori eek..tetiba ari ni ak rasa cam  jadi ustazah le pulak..jangan mare eekk..) kita semua jahil n tak sunyi dari kesilapan..tapi jgn terus2 wat kesilapan..

Rate

1

Follow Us
Reply 65# tin_milo

yg ko pi cari yg lemah gemalai tu napa? ko cari yg macho ala2 pengkid gitu... org pompuan yg lemah gemalai tu bukan apa, kang org kata diaorg queen control pulak kalo terlebih macho  

Assalamualaikum semua, Sy amat terharu atas pandangan dan sokongan dari kakak2 dan abg2 forummer di sini yg banyak membantu sy mengurangkan bebanan emosi.
Apa yg sy akn lakukan sentiasa mengambil berat pandangan n nasihat dari kalian sbb sy masih terlalu muda dn mungkin kalah dari segi pengalaman. Terimakasih atas segala nasihat agar sy terus menghormati ayah sy, agar tidak membenci ayah sy kerana sy terlalu menurut emosi sy. Apa yg telah dan akn sy ceritakan disini agar menjadi iktibar bg yg masih hidup, sayangi perasaan anak2 seperti sy.
Ptg td lepas sekolah sy kol ayah, sy ajak ayah kuar minum, Sy tanya ayah tp dgn penuh hormat n lemah lembut, ayah terkedu, ayah diam jer, airmata dia jatuh. dia mintak maaf dgn sy, dia minta sy rahsiakan dari keluarga terutama mama. Sy ckp sy sayang ayah, sy tak nak ayah masuk neraka, sy tak nak ayah beribadat sia-sia. Ayah kata ayah tahu, tp ayah suruh sy sabar, ayah kata sy terlalu mentah untuk memahami situasi dia
Sy tak faham la kenapa ayah cakap mcm tu, kenapa ayah suruh sy sabar...?
Sy suruh ayah lupakan uncle, tp ayah cuma kata insya allah.
Sy tak faham kenapa ayah kata kalau boleh dia tak nak jadi begini, sy nak call uncle tp ayah tak bagi, Ayah tak nak libatkan uncle, sy heran sgt kenapa ayah masih pertahankan uncle... Sy terlepas ckap dgn ayah, bila sy kata ayah tak malu ker bercium sesama lelaki
Ayah mcm tertekan td, kat umah pun diam jer, pegi surau pu tak nak makan dulu.
Ayah sy mmg sgt baik dgn anak2. Td sebelum pegi surau pun ayah ingatkan sy ttg solat & pelajaran, suruh sy jgn pikir tentang hal dia.
Tapi sy masih tak puas hati dgn penjelasan ayah... perlu tak sy call uncle supaya putuskan hubungan dgn ayah.....

buat kakak2 n abg2 yg menasihati sy utk bersolat hajat dan berdoa, insya-allah akan sy lakukan. Terima kasih semua. kalian tempat sy mengadu. Alhamdulilah sy semakin kuat atas sokongan kalian. semoga ALLAH memberkati usaha kalian. Amin

Reply 68# Chelondo

what you've done is really brave tp dik akak rasa xpayah la adik call uncle tu... jgn keruhkan keadaan... adik dh done you part berbincang dgn ayah adik tu.. think by now dia dh mula sedar yg dia kena berubah. bagi dia sikit masa utk betulkan keadaan dulu...

Rate

1

Reply  Chelondo

what you've done is really brave  tp dik akak rasa xpayah la adik call  ...
IceCream_Soda Post at 11-7-2011 21:38

Tq kak, sy mudah menangis bila mengenang nasib ayah, ayah mcm tak takut dgn api neraka

Reply 70# Chelondo

logic tak kalo akak speculate ayah adik kena paksa dek uncle tu?? mana tau ada pernah berhutang apa2 ker.....

ayah ko baik, jadi imam tu, bukanlah sebab ikhlas nak baik.. tp nk kover hubungan sonsangnya.

be strong. dan confront dgn dia.

n ingat, manusia tak dpt mengubah manusia lain, sbb tu kerja Tuhan. manusia hanya bleh berusaha saja.

PEPPERMAN Post at 10-7-2011 23:03

salam.... bro, wa rase bab2 ikhlas neh jangan suka2ti ja nak cakap
siapa kita nak menilai org tu ikhlas ke tidak
post ko yg bawah tu pon tulis "kerja Tuhan"..... so biarlah Allah sahaja yg menilai hambanya

Reply  Chelondo

logic tak kalo akak speculate ayah adik kena paksa dek uncle tu?? mana tau ada p ...
IceCream_Soda Post at 11-7-2011 21:47

Sy rasa tak, auncle selalu bg duit ayah, belikan ayah baju yang mahal2 sampai 1K sehelai, kasut pun jenis tod beli kat london,
underwear pun uncle belikan, ayah ada cincin platinum harga 2K bertatah permata, ntah la mcm2 yg uncle belikan

Reply 72# mizz_aurora

bahaya tu

Assalamualaikum semua, Sy amat terharu atas pandangan dan sokongan dari kakak2 dan abg2 forummer di  ...
Chelondo Post at 11-7-2011 21:33

Semangat seorang anak....sebenarnya dik, hubungan sesama jenis ni bukan boleh dibuat main. Perasaan tu cukup mendalam sampaikan mereka tak boleh berpisah samada secara fizikal mahupun mental. Jiwa mereka lain, bukan macam lelaki normal dengan perempuan. Ada sikap posessive yang keterlaluan hinggakan boleh mencetuskan kematian mahupun mencederakan diri sendiri. Nak merungkai perasaan itu cukup susah..

Kalau adik nak bercakap dgn uncle tu pun make sure adik cakap dengan lemah lembut, jgn sakitkan hati dia sebab kalau org yg begini terasa diancam dia akan menyusahkan mereka yang lain 10X ganda..hati-hati ya

Rate

1

uncle pun belikan ayah kete honda city. masa gi umrah tahun lepas uncle pun ajak ayah.
sebab tu sy sgt confuse dgn ayah

aku rasa tajuk kena tukar

"tolong saya...ayah gayah.."

terlalu explicit sngt

Reply 76# Chelondo

wow... mak adik x suspicious ker napa uncle to extremely generous dgn ayah adik tu?

,, TT jangan la bagitau mak sebab takut2 nanti menganggu keharmonian rumah tangga, there are thing a ...
kakayau Post at 11-7-2011 10:31

TQ kak,  Sy tak akan bagi tau mak, sebb mak pun tak tau apa2, mak sibuk dgn hal rumah jer, masak, basuh, kemas, itu je hari-hari, dgn hal adik2 lg

Reply 75# cmf_blingblings

kaka Blings mengupas dgn begitu details sekali... xsabar nak tunggu Mencari Sekilas Nur