CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4552|Reply: 33

Masalah keje ( x sure nie masalah ker)

Hi, Nie masalah..
Sbb keje skrg banyak deal ngan org.. kene jumpe2 org sometime.. Kekadang keje for sampai 2-3 minggu kat satu2 tmpt..
Member2 keje xde melayu.. saye je ngan bos..tapi dia x travel.. dia lepak opis..
So kalo travel keje, training mostly.. tmpt baru.. lepas keje ajak makan.. cume yang x best tmpt2 makan dia lah.. Kalau x follow, nanti org kate x mesra.. nak pegi sindri.. xtau plak.  kalo follow x tau nak makan ape.( jadi vegie) ler nie.. So, camner nak deal dlm keadaan camnie..?
Sbb ari2 ade 2 minggu keje.. so 2 minggu terus kurus..makan vegie.. haha.. balik sini.. blasah semua balik..
Nie nak pegi lagi..

ps: Mungkin nie patut masalah makan bukan keje.. hahaha..

Rate

1

la...bawak ler makanan sendirik... beli meggi ke apa ke...

tpt training tu oversea ke apa? sampai kena jadik vegan

bawak aa travel pot satu, pastu bawak canned food byk2. minuman segera mcm horlicks ke.

ni mesti keje auditers ni...

beli biskut tin ar letak dlm beg...nestum 3 in 1 ke...

biasela tue...kalau pi kat luar...

mkn je vegie utk entertian client ke boss..then pi la cari mknanan halal...

ade je di manae2... pakai islamic finder utk cari makanan halal di sekian2 tmpt...

kalau xde...bwkla megi ...duk kat hotel leh mkn..hohoho

Follow Us
bawak bekal sendiri lor...masa nak lunch...siap2 dah bukak bekal ko...

sila tukar kerja aka cari kerja lain... selesai masalah....

kalu rasa dah xle tahan sgt dgn situasi mcm tu, lebih baik cari keje lain. tapi jgn quit terus. cari dulu keje lain, bila dah dapat, barula quit keje skang ni. mmg tak dinafikan la, susah kalu dok dalam situasi TT. jadi vegan mmg leh, tapi mcmana lak dgn segala tools, utensils kat kedai tu kan. dalam masa yang sama, client nak kena jaga gak.

masalah sbena ko ialah: gaji..

cer gaji ko $100K sehari, ade ko gegeh nk bukak benang ni even kene treveling 1 dunia setiap saat?..

ok what...makan vegie..sihat n jimat. think +ve.

Kalo ler semudah tu.. huhu.. aku kekedang pakai gak islamic punyer website mcm zubaidah food.. ade detail halal food maner..

Vegie tu pun makan gak..cume kekadang sangsi gak.. vegie tu..  Kalo hotel tu, kite amik menu yang seafood (crab, fish or prawn) macammaner.. sbb tak tau diorang masak camner.. kekedang mat saleh pakai red wine ler, white wine ler dlm masakan..

Aku pernah makan coklat je selama 2 hari.. mase di US.. selamat snicker dia murah.. Sblm aku jumpe satu kedai arab mediterrian.. tapi agak jauh ler dlm 45 minit drive..

Kalo ade member, boleh same2 mengexplore halal food nie..  Keje nie best..aku  minat..
IT.. daripada aku tukar keje..korang je join aku.. bleh explore sesame..  

manyak makanan ada utk bekalan jalan jejauh... brahim ada.. so ada laa masakkan sedap sikit nak makan.. semua makanan ala ala askar nak masuk hutan banyak jual kat kedai.. beli laa tak ler bosan sangat nanti makan maggi jer arie arie heheh

Ade contoh aku snapped 1 menu.. name dia Vegie Burger.. tapi nie mexican punyer..

Ade ape2 pendapat x.. or aku just bleh makan toge tu jer.. huhu..
atau lebey afdal.. bawak brahim.. mcm kipas_y2k cakap.. cume risau immegresen jer..
sbb nak declare food, queue ++ jumpe pakcik immi.. ++ soal siasat terhadap makanan lagi.. huhu

masalah sbena ko ialah: gaji..

cer gaji ko $100K sehari, ade ko gegeh nk bukak benang ni  ...
philipinoe2 Post at 5-7-2011 20:35

Bukan..ini mmg masalah makan.. kalo ko dpt 1000k sehari pun.. kalo hari2 makan kankung ker.. makan bayam ker..
mesti ko jeles  ngan org gai rm30 ringgit sehari yang makan ayam masak kunyit.. siakap 3 rasa... telur bungkus..
daging pedas.. tomyam kung.. ketam masak cili.. kari kepala ikan.. uhh..sedapyer..

Reply 14# saujanaimpian

bab makan aku rasa takda masalah dgn pihak berkuasa daa.. adeh...

Reply  saujanaimpian

bab makan aku rasa takda masalah dgn pihak berkuasa daa.. adeh...
kipas_y2k Post at 6-7-2011 00:28

Selalu yang lame sangkut kat immigresen sbb makanan lah.. kalo asean aku rase ok.. kalo masuk ANZ, US, Europe.. giler detail
check..siap ade anjing pengesan lagi.. paling parah US.. kalo boleh nak lepas immigresen tu.. dia nak suruh bogel jer..
selamat ade technology x-ray 1 badan.. xyah bernaked2 nie.. huhu

Post Last Edit by faraway1 at 5-7-2011 14:19
Selalu yang lame sangkut kat immigresen sbb makanan lah.. kalo asean aku rase ok.. kalo masuk AN ...
saujanaimpian Post at 5-7-2011 11:35

europe.. me baca blog org duk europe, sampai durian pun boleh lepas....
u ada cuba ke tidak...
dan berkali kali me masuk Us, tak pernah ada pengalaman cam nak bernaked bagai

kalau u tak happy, benti ajelah ialah apa salahnya
dapat keja gaji murah cam u kata org gaji 30 rm sehari tapi best sbb boleh makan apa apa
kat msia..

Reply 15# saujanaimpian

kalau 1000k sehari = 1jota sehari..

ko carik maid, tukang masak professional.. bawak skali gie keje. selesai masalah.

Selalu yang lame sangkut kat immigresen sbb makanan lah.. kalo asean aku rase ok.. kalo masuk AN ...
saujanaimpian Post at 6-7-2011 00:35

sebelum ko gi mana2 negara tu, ko usha blog ke forum yg ada discuss pasal negara tu. kdg2 ada tips diorg bagi mcm mana nak kasi senang lepas bawak makanan, insyaAllah berjaya. (cth kat cari ni: http://eforum6.cari.com.my/forumdisplay.php?fid=16)

pasal makan kat restoran tu, ko kena rajin2 la bertanya kat waiter/ress pasal kalau menu ni, dia letak apa guna minyak apa semua. mesti org tu boleh explain sume. lagipun ko ada hak apa utk bertanyakan pasal tu. pasal utensils tu, err kalau aku, aku anggap as darurat. tapi ni personal opinion aku la.

kalau ko still was-was, better ko xyah makan langsung. sbb benda syubhah lagi bagus ko tinggalkan.

Rate

1

12Next
Return to list New