CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 63460|Reply: 342

Taman Intan, Dengkil

Salam 1 Malaysia.

Saya Ingin mencari bakal jiran-jiranku di Taman Intan Dengkil. Untuk berkongsi bersama mengenai persiapan dan juga perkembangan rumah dari masa ke semasa.

sekian,

saya pembeli di taman hijrah rantau panjang... hehe nak tumpang cari gak kawan2 jiran2 hehe... tumpang yerk.. leh juga kita syer apa2 kalau tak sama taman pun kan....

lupa kata rantau panjang klang

Reply 2# merpatibiru83

boleh jer,, marilah memeriahkan suasana,,, ,

uik taman intan?...kat area mana ek...dulu selalu lalu dengkil mmg jalan ulang alik utk gi kejer ...selalu berhenti singgah dengkil beli nasi lemak yg sedap kat tepi jalan tuh...

Reply 5# mrsakit

Taman intan nie, 2km jer dr pekan dengkil (jalan lama) menghala ke banting. Belakang kedai tayar. Tapi nak tahu jugak,,kat mana plak Kedai nasi lemak yg best tu,, boleh cuba,,he,,he,, Kedai tu kat tepi jalan besar nak menghala ke salak ker?

Follow Us
Reply 6# ayuniza374016

a'ah tepi jln besar nak menghala ke salak/bangi...eh mcm tau pulak kat situ eh...tp tu zaman dulu...3-4 tahun yg lalu...tatau ler ada lagi ke idak...oh dekat area pekan dengkil rupanya...bolehlaa dtg utk berkenal-kenalan

ooo padankanlah kedai tu ramai gak yg singgah,,, selalu gak jln2 area situ,, tu yg tahu kedai tu,, satu2nya kedai tepi jln besar ,,, mestilah tau,, cuma kurang pasti kenapa,,,he,,he mrsakit duduk mana yer?

Dah nak siap  dah umah tu, dia nak pasang sliding door hujung tahun nie insyallah boleh duduk

saya pembelia rumah di kawasan tersebut, ayuniza374016 kerja kat maner and beli rumah no berapa?

Reply 10# aldehid

yeah,, feeling macam jejak kasih plak,,, saya beli yg type A,,rumah no 33, aldehid yg blah mana plak yer?,saya keje kat usj9,,, awak?
perkembangan:
2 minggu lepas ada jugak datang jenguk rumah ,,, so far diorang tgh pasang tingkap dan pintu,,, tapi ,,, biler  rumah saya dijadikan tmptdiorang mandi manda,, geram sgt,, nak marah pun,, x boleh,, sebab diorang still dlm pembinaan,, hishh,,mmg x lalu lah,,,

ayuniza, boleh kita buat union untuk perumahan ini
saya beli Type A juga rumah no 41, setakat yang minggu lepas saya pergi rumah dah nak pasang tingkap , dia nak pasang sliding tu, jauh nya beli rumah keje kat usj9? saya keje dekat area seri kembangan.

tumpang tanya, tmn intan dekat tak dgn putrajaya... ade lagi tak rumah baru yg nak dibangunkan... ingat nak bli kalu ade yg teres setingkat

daniashahila, dekat taman intan dan bersebelahan taman jed ada taman perumahan baru nak dibangunkan,

xlama lagi kat dengkil ini ada kampus uitm cawangan dan juga ada masjid baru menggantikan masjid yang lama kat pekan dengkil.

aldehid:  wah,,, berjiran lah kita nanti yer,,, x sabar nak masuk rumah baru,,, kan? dulu kita keje kat putrajaya,, la ni baru tukar,, still ok lagi,, janji duduk di kawasan yg jauh dr kesesakan kota,,, so,, apa persiapan yg dah ready yerk?,,,  so far sekarang saya tinggal nak cr langsir,, 2 minggu lepas,, kontraktor dah dtg utk ukut kc,, he,,he, terober excited nih,,,

cadangan utk reunion ,, satu idea yg best,, sebab rasa cam x puas hati,,, dgn bayaran duti lawyer,, beza sgt dgn jiran sebelah,,, ni pun psl kantoi,, kerani diorang terkepil sekali kat dokumen kami,,,

daniashahila:,, tmn intan nie dekat ngan putrajaya,, dlm 10 minit dah sampai opis,,, tp kalau ikutkan kata pemajulah,, hrtue pun,sya dapat sebab org lama x lepas loan,, mmg rezeki kami,,, tp x salah kalau u nak cuba tanya,,,,

wah sudah bagus kalu ade uitm nanti n masjid... nati pesatlah membangun...

ayuniza, kepada sape sy nak bertanya pasal rumah ye... pemaju nama ape.. leh sy cari2 lam intenet.. kalu ade no phone ke.. lagi cun...

setakat rege 150k je sy mampu beli.. lebih drp tu x lepas loan... ade ker...

ayuniza, ini rumah pertama ke? wah dah beli langsir, berapa kos langsir tu?
hehehehe belilah peralatan2 lain seperti lampu kisap, heater,
berapa hari tu bayar peguam? kalu pinjam bawah RM 250K dalam 4K je bayaran peguam, kalu atas dari tu pinjaman memang mahal

daniashahila,, cuber search nama Sastama or,,jap lg sy pm awak no tipon pemaju 33444023,, cuber ah tanya,,,

aldehid,,, awak beli berapa yer? sy x dpt yg diskaun ,, sebab promotion dah berakhir,,,so kene bayar 229,, then total dpt invoice 5k++,, tu yg hangin,, sebab tu nak mencari jiran2,,kut2 bleh refer,, takut juga ditipu,, mentang2 sy ni pembeli terakhir,, so takut diorang tekan plak harga,,,
kipas ngan lampu dah settle,,, langsir,, saya budget 3 ratusjer,, sebab nak jahit sendri,, he,,he nak tunggu promotion hr raya,, banyak bende juga kene pikir,, mujur banyak info yg dpt rujuk dlm forum nih,,, yups yg nie rumah pertama ,,,tu yg teradvance/takmenyempt,,huah,,huah,,huah,
so sekarang nie aldehid duk kat seri kembangan ker?,,

saya beli pun rm 229K juga, xder diskaun, saya buat pinjaman rm 224k, saya bayar rm 8k termasuk peguam dan beza harga rumah tersebut, yang ini rumah kedua saya, yang pertama saya ada kat seremban 2, so nanti dah dapat kunci, kena check semua sebab ada warranty. ada kenal wireman ke nak pasang kipas dan lampu? kalau nak pasang kitchen kabinet, ader satu kedai cina kat dengkil nie dalam 3k boleh dapat.

Reply 19# aldehid

oo yer ker ,, bior betik,, 3k jer bleh dapat? ish,, ats bawah ker kc tu?

setakat nie dah ada 2 org wireman yg boleh direfer.... dua dua kat puchong,,,

lampu dia ambil 7.50 kipas dia amik 15... ok ker?