CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 4264|Reply: 10

Rayuan Pertukaran Guru Jun 2011

Salam,Nak tanya ada sesiapa tak pernah cuba buat rayuan untuk pertukaran guru. Aku tanya bukan untuk diri aku tapi untuk aku punya wife. Tolong2 ada sapa2 bleh tolong tak??? duduk jauh sangat nie tak larat nak berulang tetiap minggu Kemaman - Penang. Anak kecik lagi 3 org.

Mana tau ada geng2 kementrian kat putrajaya.....

cam tahun lepas SL buat surat rayuan + ngan dokumen2 permohonan .. antar kat PPD,JPN tempat bertugas, putrajaya ngan JPN yg dipohon.. tapi nasib lom menyebelahi..  
SL pun mintak transfer dr Sarawak... lom gak dapat. cukup2 lah jauh ngan family. balik pun hanya tunggu cuti sekolah.

Reply 1# satrianaga

owshh aku ingt kuantan kemaman..kalo kuantan leh tukar ngan kakak aku.. tpi penang cam xder ja....
ader lagi satu cara...ko pandai2 la call or tnye PPD kot2 ader permohonan mereka y nak balik ke negeri mcm ko...

kalo dorg ader rekod leh tukor samer suke tpi kene tgok la plak..mengajor aper n sekolah aperr...

kawan baik mam pun gtu jgk,,hari ni dia frust giler sbb x dapt tukar ke kuantan..dia kat kl.
Suami n 2 ank kat kelantan..sorang ank ngan dia..3org ank dia..hari2 dia tension memikirkan ank2 n suami kat kg.kesian tgk dia n ank dia kat kl.tiap2 minggu balik kg,selalu cuti/mc.prestasi di sekolah pun makin teruk...lau ader saper2 nk tukar suka sama suka kan bagus..

Post Last Edit by matrik02 at 25-5-2011 22:48

Alasan kwn aku "Saya sudah bosan bekerja di sini". Entah mcm mana kwn aku dapat juga tukar. Sbb dah banyak kali mintak tak dapat2. Taktahulah cara apa entah

Reply 3# teky

Sekolah kat kuantan tuu kat belah mana????jauh tak ngan Masjid Geliga sebelum bandar chukai tuu....
kalu in between pekan kuantan ngan Masjid geliga tu boleh dipertimbangkan.
Bini aku cikgu kimia, bio n sains.

Dia nak mai penang ka??? bini aku mengajar kat daerah seberang perai selatan.

Follow Us
aku nak pie kemaman bukan sebab nak balik negeri tetapi atas arahan tugas.
Aku laki bini gomen tapi lain2 kementrian, aku kena transfer ke kemaman atas arahan, sebelum nie kat penang (kg aku). Tapi bini aku plak tak lepas, hampes betul laa....

Reply 7# satrianaga

ko kat kemaman kat intim tuh kaaaa??
loh kakak aku nak balik kemaman ar..die ngajor kat kuantan.....

Reply  satrianaga

ko kat kemaman kat intim tuh kaaaa??
loh kakak aku nak balik kemaman ar. ...
teky Post at 26-5-2011 13:59

bukan aku pejabat kat area jln mak lagam.

Reply 9# satrianaga

owshh aku pun xberapa tahu mak lagam tuh kat maner..

permohonan saya untuk ke miri,s'wak  pun tak lepas.....saya mengajar di melaka...suami di miri...anak-anak saya masih kecil...tinggal dengan saya...susah betul berjauhan dengan suami...suami pun nak selalu balik pun melibatkan kos yang tinggi...

saya cuba untuk buat rayuan...hari ni saya pergi lagi ke BPI cyberjaya...dah 3 kali saya ke sana...officer in charge tu asyik meeting aje... sakit betul hati...saya try call untuk set up appointment, tapi tak pernah nak pick up phone...diorang ni memang banyak meeting nak kena attend ke, ataupun sengaja nak mengelak untuk jumpa guru-guru yang datang buat rayuan?....

saya dengan suami dah buntu....takde sapa pun yang dapat bagi saya alasan yang kukuh kenapa permohonan saya tak diluluskan....sebelum keputusan keluar, saya dah contact PPD miri, diorang kata memang  banyak kekosongan untuk opsyen saya di miri (PJK sekolah rendah)..dan guru besar saya pun takde masalah untuk lepaskan saya ke miri....sekarang ni saya rasa pegawai di BPI cyberjaya sebenarnya tak buat kerja....diorang malas nak uruskan pertukaran guru di sekolah SABK macam saya ni....hmm...thahla..semoga ALLAH memberkati gaji buta yang mereka dapat tetiap bulan tu....