CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lizaliza

emmm...apakah jawapannyer?

ular dan sewaktu dengan nye...

Rate

1

ulangkaji ........

pacat n lintah....

alkisahnye dulu masa sekolah menengah aku gi jungle trekking. skali balik dr jungle trekking badan berlumut-lumut, bukak baju nak mandi, tu dia....bergayut-gayut pacat penuh satu badan smpi masuk spender. rasa mcm nk nangis pun ade. tp kami tak dibenarkan cabut pacat tu, so tunggu jelah pacat tu kenyang baru die jatuh.

time tu mmg seksa la....

Rate

1

pacat n lintah....

alkisahnye dulu masa sekolah menengah aku gi jungle trekking. skali balik dr j ...
annehuda Post at 12-7-2011 11:42

apa pasal tak leh buang pacat tu?

apa pasal tak leh buang pacat tu?
lizaliza Post at 12-7-2011 11:43

sbb pacat ni kalau kite tarik luka die hisap tu lambat nak berenti darah, plus akan menimbulkan parut.  

pacat ni binatang yg kire baik la gak, actually die hisap darah kotor, dah kenyang jatuh nnt die akan kuarkan mukus utk berentikan pendarahan tu. that's y kekadang org tak perasan die ade kene gigit ngan pacat.

tp kan kak liza, kalau kak liza tgk pacat tu start nk menyonyot darah org, oh my god, rasa ngeri sesgt.  sbb zuppp!!!!  laju je pacat kecik tu menyucuk kulit kite

cicak tu ofkos la, sbb selalu buat kita terkejut :@
tapi paling takut dgn ular...walaupun ular getah!!!

Follow Us
sbb pacat ni kalau kite tarik luka die hisap tu lambat nak berenti darah, plus akan menimbul ...
annehuda Post at 12-7-2011 11:46

ya ampunn...geli sih!

semut yg byk.......geli..meremang2.....

lipas,ular,ulat,cacing,tikus,lipan,labah2,

nyamuk!!!dlu,klw aku dpt tgkp nyamuk hidup2,aku akan cabut kaki die satu persatu.jarum yg mencucuk pn aku akan cabut.!haaa pdn muke kau...blsn sbb mencucuk aku...tp ditarbiah oleh mak''xbaik tau seksa binatang..'' aku xbuat dahhh hihihi

lipas terbang!aku benci gile!menjerit2 aku dlm umah klw ade.terus capai spray (shieldtox ke ridsects) pssstttt haaa mampuss kau...

ular,geliiiii menjalar2..aku pnah ikut trip dgn lecturer,skali dorg g pameran ular,aku menanges2 xnk masuk

tikus.kurang r xtakut sgt tp kalau dah lari ke arah aku,memang aku menjerit2 r jwbnye.

cacing,ulat,GELI!!!! nk muntah!

lipan,mse plkn aku pnah tgk lipan size lebar die besar 3jari wooo..pnjg die,mmg pnjg lah aku pn xsempat nk ukur..menjerit2 dormate aku abis sume cabut lari!

labah2,geli sbb kaki die..berbulu dan 8kaki tu,,,scaryyyyy

Rate

1

pling geli lipas ngn cicak la...huhuh...leh pengsan ooo kalu kena usik atau tgok bnatang nie...xmo2..seram sejuk..

lipas!!!!!!yakkk ak mmg fobia giler ngan hewan nie...bek yg terbang or x...aku xtau bila nak hilang fobia aku ngan hewan misai nie...

Semua di atas tp blh vote 2 jah?!

Semua la aku geli!
Termasuk hewan dlm avatar aku ni

Aku paling ngeri dgn lipas terbang.. bg aku itu ganas tu haha.
Tp nasib la kucing aku sempat membunuh hewan yg blh terbang tu.

Lox geli dengan ikan emas pompuan, sebab masa lox kasik dia makan, dia selalu buat flying kiss pada lox..

lipas dan serangga/ binatang yg kaki berbulu....pernah lipas merayap kat badan, xtau nak ckp geliinyerrrrr..menjerit sampai riuh satu rumah...

binatang2 yg lembik - contohnye cicak dan katak
kepala ayam
ikan yg masih idup , terutamanya ikan emas

time dolo2 ade bela ikan emas, emak suh basuh akurium..
smpai nanges2 aku tamo sbb geli

kepala ayam pon aku skeri...tp aku suke makan ayam..
kalu beli ayam sekor..time nak basuh dia tuh...slalu aku suruh hasben aku buang dulu kepala ayam dr pandangan aku..
takpon aku amik surat khabor tebal2...tutup kepala ayam tu..pastu buang

Rate

1

aku paling takut ular.... dulu masa remaja xtakut sgt... siap beli ular palsu gi kacau org... belit kat gangang public phone pastu tunggu mangsa buat jadi bahan lawak... pastu baling kat bilik kakak la.. siap kena marah ngan ayah lg suruh buang... penah buh lam beg sekolah member, nagis budak tu kena panggil ngan cikgu sapa la punya kerja ni..

pastu aku simpan lam almari baju aku.. lama2 dah lupa sekali aku nak ambik baju yg jarang2 aku pakai nampak ular palsu tu terkezut den.... sejak pada tu aku kalau nampak gambar ular secara spotan mesti terkezut.. dup dap dup dap dada aku..

aku rasa mesti org yg aku buat naya menyumpah aku supaya takut kat binatang ni....

Rate

1

katak!!!!!
penah terpijak katak (sib bek x penyek)
pehh.....sejuk jek....sekali tgk apebendenye ...
adifrs Post at 28-5-2011 12:38

samela pngalaman kiter!geli sgt2 dgn katak.masa kecik dulu masa nk g sekolah,trus je pakai kasut sekolah tanpa ketuk kasut buang pasir terlebih dahulu.rupe2nye sang katak telah mendiami di dalamnye!!!rasa tak muat jer kasut tu bila pakai.tiba2 dgr katak tu berbunyi "ong "ong" (mcm ni ke bunyi katak???hehe) kat dlm tu.trus menjerit n menangis g kat mak.lps pd tu trus buang kasut tu.hehe~!

Rate

1

samela pngalaman kiter!geli sgt2 dgn katak.masa kecik dulu masa nk g sekolah,trus je pakai ...
shima_tsr Post at 20-9-2011 03:49 PM

ong....ong...tu bunyi katak panggil hujan....

skang pun...suke2 jek katak masuk dlm umah...ntah dri mane dtg..
    tibe2 dtg la katak tu melompat2 pegi ke pintu...nak kuar..
    heran aku...pndai plak katak tu carik pintu ek..

ong....ong...tu bunyi katak panggil hujan....

skang pun...suke2 jek katak masuk d ...
adifrs Post at 20-9-2011 15:56

katak kalo dah mula masuk keluar rumah...alamatnyer jadi housemate ler nanti  susah dah dia nak keluar

binatang atau serangga apakah yang paling
di geli dan takut oleh para forumer ATW.

1. semua ular
sbb ular pernah tdo sebelah iols masa g camping dulu. nasib x sempat patuk.

2. cacing
teringat my kazen buat main benda ni masa men pondok2. dia siap goreng segumpal cacing as a mee dan nk hidang kat iols...

3. lintah
lintah pernah nyonts iols sampai belobang ibu jari iols. pas tu darah keluar x henti2 more less 24 jam... geli & takut tgok lintah tu coz dia da jadi cam ikan buntal.

4. belut
dulu tecik2 iols suka men parit kat umah atok. masa masuk dlm parit. belut ni siap sapa2 manja betis iols. rasa geli geleman sbb bandan dia rupa ular dan trsangat licin

5. lipan
pernah geget my kazen. sampai muker dia pucat lesi. seb baik cepat g ospital. kalo lambat g, mau arwah tu. lagi satu iols geli tgok kaki dia yg byk tu dan merayap2 dgn lajus. tapi sekali pandang cam gelang tangan la plak

Rate

1