CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shinzai

Merampas suami orang

aku dulu kawan dgn husband... masa tu husband dah 3tahun cerai.. tp dia tak kecoh2 sbb malu kot org tahu.. so bila aku kawan dgn dia.. maka ramai lah yg tuduh aku sedih wooo... aku di sisih kan kwn2... tp nak wat mcm mana... aku diam jelah.. tak kan aku nak g canang 1 dunia yg hubby aku dah lama cerai.. akhirnya,.. berkat kesabaran.. Allah tunjuk kan kebenaran... hihihihihi.. senyap lah semua org bila tahu kisah sebenar

Reply 121# misspokoyo

ko tue kes lain...ko x kira merampas ..kita kena byk bersabar ...kawin ni byk dugaannyer ...kesabaran aku pun teruji ..dulu aku cepat jer naik angin..skrg dah leh control ....

ok sy nk share kisah sy lak

mak saya bermadu..no.4
adek beradik 28 + 2 anak ayah lain

mmg byk dugaan dan cabaran..tp yg penting kami 1 family rapat..siap arwah abah sekolah kan kami 1 sekolah...hahaha
masa kecik dididik dan diasuh samarata..cam sekolah pondok
tp bila dah menengah dok asing ikt mak masing2 tp tiap2 raya mesti semer caw kedah n penang turun beraya di n9

*kadang2 ada gk x puas ati sbb x sama ngn family len yg mana ayah senantiasa ada disamping..plg2 sedih kalau ada ular ato lipan msk umah...
smp pnh ckp kt mak "mak tu la kawin ngan abah tgk kan susah"

tp apa yg nmpk hikmah kejadian
*arwah abah sakit semer gilir2 jaga
*masa kematian abah...kejap je gilir2 baca quran dah khatam start kul 2pg..kul 9pg da setel
*sy ramai abg, akak dan adik..smer syg2..x penat mak beranak ramai2..hehehe
*Indah nya islam

TAPI...
mebi disebabkan ada rasa x puas ati abah salu xda..saya asik elak je ngn laki org..mmg kalau kwn lelaki yg rapat kawin..saya putuskan terus status kawan tu..hampir semer no.tipon kwn2 lelaki yg da kawin sy delete

konon nk elak..

NAH sekarang...sy asik kna tipu ja yg ngn laki org ngaku bujang...x pun bf org ngaku single...PADAN MUKA

NOw..sy redha akn ketentuanNYa..kita hanya merancang.. tp yg menetukan hanyalah yg Esa

~+~+~+~+~+~+~+~
Beringatlah kamu akan PERCAYA QADA' DAN QADAR adalah salah satu rukun iman...pabila kamu implment rukun iman, nescaya hidup akan menjadi lebih tenang - petikan dari halaqah sentuhan Qalbu
~~~~~~~

sapa kt sini solo n available..meh nk kenai2.. ( gurau je..hehehe

hehe...sambung sket...

aku ni suka main bende2 ngarut ni...
dl aku ade chat ngn sorang ni...die  ...
putehh Post at 29-6-2011 10:46

aku pun suka gak benda2 mengarut tu. guna tarikh lahir.
ehh..dlm majalah mingguan wanita (yang harga rm3), kan ada column pasal tarikh2 lahir nie. aura2 apatah.
aku belajar secara FREE dari seseorg ini. menurut dia, ada tarikh lahir bila buat kiraan & combination, mmg YA menarik perhatian laki orang.
mcm2 la dari kiraan/combination tarikh lahir.
pastu, kita boleh combine tarikh lahir kita & partner kita (bf ke) utk tgk keseraisan ke tak. gitu2 la.

mmg seronok main2 ini.

tapi, semua dah lupa dahh.. jgn ler sapa2 tanya aku.

dulu2 aku guna utk gi blind date.

Reply 124# Hana

hehe...dh x ingt ke? sayangnye....tp yg dl tu...siap die leh bgtau perangai mcm mane...mcm2...semua tepat..
   teringt2 gak psl kawen ngn laki orng/duda tu....x nkkk...

Tp dl pernh blajar kt matriks..ade member ni sebijik tarikh lahir ngn aku...tp perangai totally lain...

tp mende gini memang xleh nk caye....syirik..setakat main2 leh la...

lelaki yang sokong kat sini banyak guna alasan agama.... baguslah tapi mereka tak pulak kaji bagaimana hukum kalau sakiti hati isteri. Sampai hati menduakan isteri yang byk berkorban demi dia seorang dan anak anak. Kesian mama saya yang dimadukan oleh papa yang tak berhati perut. Semua angan angan mcm pergi haji, tinggal di kampung buat rumah di kamung, bercuit ke luar negara.... musnah mcm tu sahaja. Ya Allah kau sedarkanlah ayah aku....

http://saya-sayang-mama.blogspot.com

Follow Us
Assalamualaikum...

Papa,
Kenapa papa buat macamni?
Papa tak sayang kan keluarga ini ke..
Papa tak sayang mama?
Papa tak sayang akak?
Papa tak sayang adik-adik?
Dan yang paling penting papa tak saya diri sendiri ke..

Kenapa papa kahwin lagi satu tanpa berbincang dengan mama?
Kenapa papa tergamak kahwin lagi satu tanpa izin mama?
Kenapa papa buruk-burukkan mama pada isteri baru papa?
Kenapa papa sekarang ni selalu menangkan kami bila kami bergaduh dengan mama?

Sebab papa ada isteri baru, semua nampak buruk kan?
23 tahun papa kahwin dengan mama, tak kan dia takde apa-apa kebaikan pun buat papa?
Kalau mama bukan isteri idaman papa, kenapa papa tak bentuk dia selama 23 tahun ni?
Papa bukan sahaja tidak memdidik kami, tapi papa abaikan mama.
Duit, bercuti, rumah, kereta papa bagi tapi kasih sayang?
Kasih sayang yang disimpan hati sahaja bukan kasih sayang.

Papa ingatlah,
Mama yang memdidik,
Mama yang membimbing,
Mama yang mencorak,
Sampai anakmu ke peringkat master.
Cucu pertama yang ambik master dalam kedua dua belah keluarga.
Cucu pertama yang melanjutkan pelajaran ke universiti dalam keluarga belah papa.
Nak tau, semuanya hasil didikan mama, walau papa yang beriya nak akak amik master.
Tapi hasilnya dari mama itu sendiri.

Dari ABC sampai lah doa dalam solat semua mama yang ajar.
Dari sifir dua sampailah bahasa lagu twinkle mama yang ajar.
Dari UPSR sampai SPM mama yang ambil berat.

Bancuhkan MILO untuk akak malam malam.
Temankan kami beli buku di kedai buku hujung minggu.
Yang selongkar beg sekolah kami bila dia ada masa.
Yang cubit kami bila tergagap hafal surah.
Yang tersengguk sengguk mengajar kami mengaji setipa kali selepas magrib.

Sampai hati papa mengadu kat keluarga belah papa yang mama tak hormatkan papa.
Satu kampung dah kecoh mengumpat pasal mama tak hormat papa kononya.
Entah apa alasan papa bila mengata mama tak hormat papa. Entahlah..
Papa yang kerja tak tentu masa, 2 kali seminggu  balik rumah.
Pukul 2 3 4 pagi mama tidur atas sofa untuk bukak pintu bila papa balik.
UNTUK SELAMA 23 TAHUN.

http://saya-sayang-mama.blogspot ... -buat-macam-ni.html

Rate

1

mula2 aku x sanggup...tp skarang aku sanggup...sbbnya aku x terkesima ngan ayat maki hamun dia sedangkan masa tu aku x tau dia laki org...x cukup itu, muka aku ditumbuk, dilempang, kete aku dia calarkan, sms aku, call maki hamun aku tiap hari smp aku kena jumpa counselor sbb aku tertekan...aku puas dah bersabar...tp kini aku x mampu lg bersabar....sekarang dia dlm proses bercerai...

jangan la merampas hak orang..cuba kite berada tempt org tu macam mane kite rasa..orang yg merampas kebhgiaan orang lain ni memang takde perasaan n jangan cakap ni da takdir..bagi saya takdir ni takkn terjadi kalau dia sndri yang cari pasal..jadi bg saya orang tu yg cipta takdir dia sndri.so terima ajela kalau takdir dia pulak satu hari orang rampas hak dia..

Reply 75# mimifa

wah baiknye akak sampi asben mntk izin nak dating pun masih ok je..akk g jela jumpe dua2 permpuan tu biar diorg tahu cerita sebnar sebelum semuanye jadi lain..

Reply 76# shinzai

saya setuju sagt..sama la macam saya..

Apa pendapat anda dengan wanita yg merampas suami org .....
sanggupkah anda bertindak demikian
shinzai Post at 11-5-2011 15:40

ku tak reti nak bg pendapat selagi ku tak mendalami dan memahami aper yg membuatkan wanita itu & suami org itu menjalinkan hubungan...aper2 pun susah nak menyalahkan sebelah pihak jer sbb bertepuk sebelah tangan takkan berbunyi....and rasanya takder wanita yg sesuka atau sajer2 gi merampas suami org....suami org pun rasanya kalo dia menikah 2-3-4 bukanlah semata2 sajer2 nak buat, mesti dah tersurat sesuatu yg hanya Tuhan Maha mengetahui kenapa suami org itu terpilih untuk menjadi ketua keluarga kepada wanita ke 2-3-4.....rasanya kalo anak patung leh kata dirampas ke dicampak ke atau sebagainya..tp kalo manusia ni susah sikit....takkan dgn rela atau tanpa melawan bila dirampas atau dicampakkan...pulak2 seorang lelaki yg cukup2 dewasa.....

Reply 8# fcoy

kalau bab kawin 2,3,4 mula la kuar seruan agama,segala hadis semua keluar..lepas tu letak pulak soal mampu ke tidak tu ke no. 2..itula la lelaki..tak pernah ke terpikir perasaan isteri kalau korang kawin lagi? ape korang rase kalau isteri korang ade boypren?marah kan? mmg la dosa kalau pompuan wat mcm tu tp yg lelaki ni pun, kalau isteri dah boleh bg kasih sayang, rumahtangga ok , takde isu takde zuriat, nape nak gi carik lain? kalo mampu len la citer, ni mostly aku tgk lelaki melayu yg kawen lebih dr sorang ni semuanye bergantung hrap gak pada pendapatan isteri..menumpang titik peluh bini.
soal hati perasaan ni jgn nak tipu la..mana de org leh berlaku adil..kalu kayap mana pun leh bg duit kat bini2 sekalipun, soal kasih sayang takkan termampunye korang nak adil.

aku ni bercakap dari pengalaman seorang anak yg bapak nye kawen 2..mmg aku anti bab2 laki kawen 2 ni..dah puas tgk mak aku menderita.

mintak jauh lah weiii.....
nak2 lagi yg di rampas itu ada anak2...

cam xda laki bujang dah lam donia yg luas terbentang ini!!

Reply 133# dhani80

...... ..... betul..... I setuju.....

Itu lah dugaan terbesar bagi seorang isteri ...... dan itu lah juga dugaan seorang suami.......

Nak kawen 2 atau lebih... hati kena kering beb..... sebab pompuan nie kuat mengelat.... ada ajeak alasan.....

So... lelaki pun kena kuat mengelat juga....     tapi nie bagi kes yang 2-2 tak puas hati laaaa..... saja nak bagi sakitkan hati pasangan madu.....

So far I okey ajek.... mak mertua no 1 siap suruh bawak no 2 datang rumah lagi..... I pulak rasa ngeri....

Slow and steady.... bukan mudah nak mengajar isteri oiiii.... I mula ajar my no 1 sejak mula-mula kawen.... lebih 15 tahun dulu.... dan I pun kawen no 2 bukan yang  anak dara tapi MJ anak 3..... mula-mula I rasa kesian... lama-lama sayang.....

Semua angle ok termasuklah dapat blessing anak pompuan... baru lah kawen....

Syaratnya..... keperluan asas mesti cukup untuk semua.... termasuklah keperluan anak-anak  tiri.....

Raya tahun nie... I bagi surprise kat no 1.... happy sangat-sangat dia.... senyum lebar memanjang ..... dan tahun nie juga giliran dia balik raya bersama.....

Tahun depan giliran mama no 2 lak....  dia dah macam tak kesah.... sebab  lama jadi MJ.... so.... tahun depan I terpaksalah berlaku adil....  

I sendiri berasa sedih tak dapat berhari raya sama-sama.... tapi itu lah hakikat.... hidup ber MADU..... bukan mudah tetapi tak mustahil untuk berlaku adil.....

En Jamil ahli Kelab Butang Baju Melayu minta beredar.. sebab..esok ada hal penting oiiii... nak cari rezeki lebih sikit.... ...

Reply  dhani80

...... ..... betul..... I setuju.....

Itu lah dugaan terb ...
fcoy Post at 14/9/2011 22:25

pokcik

terbaek

aii udh kawin arap ngt laki aii x di kebas dek org..
p aii de kwn,dier skUnk mmng xtive brkwn ngn laki org..
sekali kantOi kOnOn da brtaUbat,lam diam brkwn lg.
kedUa kali kantOi pn sama gk kata x maw ulang lg,nk tggl kn laki tUh.
p smpai skUnk msh xtive gk lg brkwn ngn laki org tU..
da jenUh bg nasihat p x d mkn dek nasihat.
pe yg harUs kU lakUkan tOk memiasahkn depa br2 nih..
yg laki tU pn mmber skOlah..yg pOmpUan lak 1 kampUng ngn aii..
pening pala aii...nk di bUang mmber,nk d telan nasib si isteri
adohaiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Reply 136# chit_ana

Ana jangan rampas laki orang tau....

Tapi.... kalo buat joint venture tak pea...... depa panggil.... ' KERJASAMA PINTAR ' ...... 1Malaysia.....

topik yg sentiasa hangat....
apa ciri-ciri 'perampas' sebenarnya ni..? takkan limited kepada nikah dgn lelaki yg dah benikah & ada isteri...

cuba kita tgk dari angle lain - mcm mana dgn isteri yg bernikah dgn suami tetapi bersikap queen control ? control harta suami, larang drp suami balik ke kampung, larang berjumpa sedara mara, semua harta letak nama isteri...larang bagi belanja utk parents suami, raya asyik balik kg isteri, etc...rampas hak suami terhadap keluarga suami ?....

Reply  chit_ana

Ana jangan rampas laki orang tau....  

Tapi.... kalo buat joint ...
fcoy Post at 15/9/2011 14:21

xde niat pon nak rampas.tapi mmg selalu tertarik dgn somi orang ni

venture untuk kerjasama apa   tolong orang yang teraniayai ke hmy3: