CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: weta_studio

Bang..takde duit kecik ke?

cube bayangkan beli gula2 10sen bg duit rm10 atau rm50...kalau sorang xpe, tp bile 50,100,150 org buat camtu mmg abesle duit kecik,
ni mmg pernah berlaku

Aku tak suka bila nak beli tiket LRT pastu org kaunter tu byk songeh, taknak accept 50rm. Apehal ko  ...
airwaves Post at 13-5-2011 20:13

Alahai... agak2 la pun kalau nak membayar..
Naik lrt tak sampai RM5 tapi bayar guna note RM50...kalau aku jadi tukang jaga kaunter pun aku hangin.. Dah tau nak naik public transport bawak la duit kecik.

Reply 102# ~boolean

Kalau dah takde tu takde la. Ko ingat hidup aku hanya untuk pikirkan kesenangan penjual tiket LRT ke? Dah tau jual tiket LRT tu sediakanla change banyak-banyak. Kalau bas tu aku paham la, sebab drebar tu nak concentrate on driving, bukan kira change, ini duduk menganga dlm ticket booth tu the most basic needs of your customers pon tak boleh nak fulfill. Memang bodoh pon kerje jual tiket pon tak layak.

aku mmg menyampah ng peniaga y jenis mintak duit kecik ni...tp y aku pelik,y mintak duit kecik ni sume peniaga melayu...peniaga cina n india lau bg duit besar,derang x byk cite..pulangkan aje baki kita tuh,n lagi menghairan kan aku...aku ade nak tukar duit syiling ng satu kedai melayu ari2,pasal duit syiling aku pun da blambak...boley pulak die tanak terima duit tu........hadui

Reply  ~boolean

Kalau dah takde tu takde la. Ko ingat hidup aku hanya untuk pikirkan kesenanga ...
airwaves Post at 15-5-2011 08:41 AM

aku sependapat dengan ko.....sepatutnya peniaga kene sediakan duit kecil secukupnya.....tak kiralah waktu bila ....cuma dlm kes aku nak beli brg tak sampai RM4 tp nak tkr dengan not RM1000....kene amik kira jugak tujuan dia nak tkr dengan not sebehgitu besar....takut akan jadik penipuan ( not palsu )..

[e tak kata dgn dia je medang, encik tunggu saya pecahy tabung jap yer pastu nak kira duit sen2 lagi ...
surfinv Post at 14-5-2011 10:23 AM

lupa nak bgtahu....mmg ada bgtahu dia camtu....kalau dia nak heret duit siling ok jer......tp paham2 la kan...muka dia terus berubah....

Follow Us
aku mmg menyampah ng peniaga y jenis mintak duit kecik ni...tp y aku pelik,y mintak duit kecik ni su ...
Tottot89 Post at 15-5-2011 11:31

tak jugak..itu hari kena dengan peniaga indian/indian-muslim..beli surat khabar bagi duit besar sebanyak RM10. pastu peniaga tu kata "duit kecik takdak"..sambil memulangkan duit kertas aku tu..bukan tak boleh nak bagitahu elok2 duit kecik takde atau tunjukkan usaha untuk tukar duit kat kedai sebelah (kalaupun berlakon nak ambil hati pelanggan..).
semoga perniagaannya akan maju dan berkembang hendaknya..

ps: kadang2 atas usaha sendiri, bila tengok barang yang kita beli tak kena dengan duit yang kita bagi, aku siap tambah pembelian (beli air, kudap-kudapan, magazine, etc) untuk kurangkan kesusahan peniaga memberi baki duit..

aku sengaja bawak syiling bebanyak..
pastu tanya... "dik.. nak tukar duit x?"
..sbb adik tu cun. aku pun duk sesama kira syilling.. dpt no tepon, fb, email...
harap, suatu hari nanti, kalau dia x de duit kecik.. dia ambik je kat tabung aku..

rindunye...

tak jugak..itu hari kena dengan peniaga indian/indian-muslim..beli surat khabar bagi duit besar  ...
katakpuruz Post at 15-5-2011 20:32

tu r kan...lau nk meniaga wat la cara nak meniaga:@

slalu kena mcm ni time g pasar ramadhan..
sbb biasanyer peniaga kt sini jenis mee segera.. wujud bulan puasa ajer..
kekadang hangin gaks... dh beli makanan smpai 5++..
kasi duit 10 hengget blh plak ckp tak cukup duit kecik nk pulang baki...

tp kalo utk harian..
jarang kena sbb midar mmg ader 1 purse khas utk syiling & not 1, 5 & 10 hengget
so.. xder masalah sgt la pasal balance ni...
slalunyer.. kalo stakat nk beli makanan or jajan yg x smpai 10 hengget..
mmg bwk purse ni sj...

tp kekadang geram gak bl g watson..
beli brg rega dlm 19.90.. kasi not 50 hengget..
blh plak cashier tu tanya ader duit kecik x??
midar sound gak..
"adik.. bank kt seberang jln tu ajer, p la tukar..
kalo x pon.. p tukar kt kedai runcit ader kt kiri kanan ni"

Rate

1

sbb tu skrg ni aku slalu sediakn duit syiling gi mana2...

Reply 110# midar
tp kekadang geram gak bl g watson..

parent aku peniaga gak, tapi diorang usaha untuk pegi tukar duit kecik kat peniaga jiran sebelah nyebelah, depan belakang, kalau tak cukup nak tukar, diorang pinjam sat la beberapa RM untuk pulang baki kat customer...

kadang2 parent aku tukar duit kecik kat bank...

dekat watson ni aku pernah kena, kat jusco terbesar lak tu. helo, itu watson, tak sepatutnya takde duit kecik! walau besar mana pun customer kasik duit tu.
lepas tu siap nak bengang2 ngan aku wat muka taik! rasa cam nak lempar je barang yang aku beli kat dia tuh... dah memang aku takde duit kecik, dan sepatutnya watson mesti ada changes, pehal lak nak marah customer? bangang betul....

Rate

1

tak jugak..itu hari kena dengan peniaga indian/indian-muslim..beli surat khabar bagi duit besar  ...
katakpuruz Post at 15-5-2011 20:32

Betui kata katakpuruz tu, teman udah penah terkena ngan toke cina
beli selipar, tukar RM 50...
Dia leh Cakap... Encik tidak ada duit kecik ke?

Teman jawab je, talak maaa
Itu maciam kalu saya tak jadik angkat lu punya balang maaaa

Reply  ice98

ganas juga ko ice.. tp memang pun kena cakap mcm tu.. nak meniaga buat lah cara  ...
masterudeng82 Post at 14-5-2011 09:45

mmm... skali skale je ganas camtu. bile takat sabar tu dah cecah paras tertinggi. sbb kite ni pembeli dh la terbeban dgn harge brg naik, gaji kecik, dorg lagi nak mengada2...

kes org beli smate2 sbb nak tukar duit kecik tu dah tinggal sikit je.. sbb mmg dah tau pangai seller mmg takkan bagi. klu ade pon, maybe yg mmg terdesak je. sape yg saja2 nak bergaduh.

alaa.. g je la bank mintak tukar. bukannya susah pon, pegi kat kaunter kate nak tukar duit. nah amekkaw! tukar la seguni ke, setong dram ke? tu la, dorg ni malas nak kira je, kang salah short plak duit tu. jadinya, mintak je buyer bayar ngam2... senang citer.

pengajaran kpd seller, tolong sediakan wang kecil. sbb buyer, wlopon gaji kecik, tapi duit seme besar2. (sbb baru pas cash-out)   

psstt... thanksssss momodmedang.

Rate

1

Reply  midar

parent aku peniaga gak, tapi diorang usaha untuk pegi tukar duit kecik kat peniaga  ...
PrintChez Post at 16-5-2011 08:55

heheh... sabar print!! nape lak ko nak lempar barang yg ko DAH beli? baik ko lempar sblm ko bayar, pastu ko blah sambil berlari pecut. baru tak rugi duit ko.....

lenkali kita kene bawak kalkelator la. klu dorg mintak duit kecik, kita bagi kalkelater je kat die. tak pun bagi alamat bank terdekat. klu dah Sengal sangat kita kene la tolong ajar dorg ngan cara sengal gak. yg penting, jgn la smp bergaduh2... not good! not good!!     

Reply 115# ice98
  i mean masa dia tengah kecoh2 cari duit kicik laa... mesin cashir je beso, duit tarakk

Reply 1# weta_studio

sbb diorg nk senang..hehe

Reply 116# PrintChez

mmmm lebih afdal ko lempor je cash machine tu ke die. baru ade akal lenkali jgn wat muke ketat ngan customer...

isu ni kecik jer
sepatutnya kita sumer kenalah bertanggungjawab...

cam skg ni aku pun ada purse khas yg ada duit syiling...
sbbnya snang nt klo org tu takde duit kecik, aku bleh usahakan utk bagi bayaran cukup2
n aku pun dapat duit kecik tu dari baki2 bayaran yg sebelum2 ni.. kira rotate jelakan..

bukan mati pun wat camtu bahkan kita jadi lebih bijak
dan buktikan kita bukan manusia dungu yg tahu cakap n tuding jari kat org lain je

kepada pembeli
cubalah bagi bayaran tepat n klo beli brg harga brg beza sgt takyahlah bagi duit besar2
org tau ko mmg kaya..kan takpun jgnlah bawa buku cek klo nk makan nasi lemak...
and taulah ko tu pakai kad kredit takyahlah guna time naik bas len seng...
dol...n klo peniaga tu takde duit kecik, cakaplah elok2.. nasihatkan supaya peniaga tu berubah dan  next time ko dtg, kan ke ko jugak senang...ni takyah la ko siap
nk rekod, cik ni melayu ke? dah agak dah melayu klo meniaga mmg camni...
hmm sejak bila plak ko keja sebagai pengira statistik kadar peniaga melayu memulangkan duit baki...hmm dol..

kepada peniaga
ini basic thing, klo takde duit tukar camner org nk beli barang ko? dol...
dah tahu nk meniaga, kenalah pikir keadaan pembeli ko...
ko igt sumer pembeli ko tu org miskin ke? pakai duit syiling je manjang...
n klo org tu tak dpt beli hanya kerana duit tukar je takde, kan ke rugi besar tu..
pada kau mmg lah rugi seorang cutomer, rugi rm3 je tp klo ko pikir balik, ko bayangkan klo itulah cutomer ko yg akan bg rm3 kat ko selama 3 tahun ko meniaga, ko kira sendiri la...
klo dlm sebulan 14 kali dia beli kt ko dlm setahun dah 168 kali , klo 3 tahun? dah 504 kali
504 x 3 = rm1512.. ni lah jumlah kerugian ko sebnarnya...
n sbg peniaga ko kenalah cakap elok2... ni cakap macam nak bergaduh baik ko keja jadi bodyguard je tak pun jadi penggusti kan lebih sesuai...hmm jgnlah jadi dol...

Rate

1

1st...
Projek_Luar Post at 10-5-2011 17:28

perasan...