CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Daisy_81

Sabarkah Aku Sebagai Isteri? Suami yang Sentiasa Miang

Close [Copy link]
ko pun baru 30 thn.
belah je dan kawin dgn bekas tunang ko...
that's what you really want ,isn't it?

tak abis2 lagi citer suami curang..ramainya laki2 curang.... itulah manusia.. yg nampak keburukan sebelah pihak.. bagaimana plak cerita sblh pihak lagik.. mybe something wrong somewhere.. we donno.. muhasabah diri

org pompuan, kalau bercinta nak lelaki yg macho, pandai mengayat dan romantik TETAPI lepas kahwin nak laki yang suka duduk rumah, tak pandai mengayat pompuan lain.  Hakikatnya lelaki tu tak berubah tetapi EXPECTATION pompuan yg berubah, kalau masa bercinta dah boya tembaga, besar keberangkalian akan boya tembaga juga,,,,

Reply 18# cn7

the affair not until the bedroom la..
kalo until that thing..i dah seriau..
mmg confirm i tinggal..tapi tk bleh nk ckp..

Reply 23# Y_me?

emm..betul la..org perempuan kalo boleh..tk nk lelaki berubah..dn kenapa perlu berubah???tk paham aku...
kalo dia tak kantoi pasal sms or fb..
dah tentu aku tk tau..sebb layanan dia kt umah sama jer..
cuma selalu tdo lewat..phone kat tgn tk pernah berenggang..
tu yang buat aku start conpius tue...
then Allah nk tunjuk..
kantoi gk..

Reply 17# cmf_blingblings

aku minta maaf kat ex tunang sebelum aku kawin ngn hubby aku nie..
huhu..masa tue dia menangis depan aku..
tapi semua dah terlambat..aku tk leh nk patah balik..
lagu "mungkir bahagia" dari Hazami aku tujukan pada ex tunang..dan lagu tu wat peneman aku kalo tgh bersedih dengan sikap suami..
aku tk curang dengan ex tunang...
tapi aku tinggalkan extunang..sebb dia tk berubah..dengan panas baran..mengongkong yang melampau..
dan tk nk cari pendapatan tetap..

Follow Us
Post Last Edit by Hana at 29-4-2011 09:11

Dari hasil pembacaan saya dari FD dari dulu hingga skrg, saya telah membuat 1 hipotesis & kesimpulan umum. iaitu,

Perempuan yang bersifat pemaaf yang tinggi or mempunyai pain threshold yang tinggi (cehwahhh ) biasanya dan MEMANG berjodoh dgn lelaki  yang jenis curang2. ..or lelaki yang amalkan poligami.

jadi, dlm kes puan, YA LA TU..laki puan mmg jodoh puan.

bersabarrrrrrrrrr lahh..

xtau  nk cakap apa
rasa gerun plak..huhuhu
sabar la akak, mtk dia pk tentang masa dpn anak2
akak ada tugas baru, kna sport check dia slalu..
sy doakan akak bahagia dgn pilihan hidup akak. harap suami akak akan berubah ..amin

Reply 28# shima86

thanks shima.. ..insyaAllah..hope dia berubah..
itu sebenarnya cerita sebulan yang dulu..
cuma hati nie..bila dah terluka..
tk akan lupa aper yg dah jadi..
dan wat akk lebih berhati2 dan muhasabah diri..

Reply 17# cmf_blingblings

betulla kak bling... kesian tunang TT.. tu mungkin balas Allah maybe.. anyways, tugas sebagai isteri harus akak lakukan.. tapi kalau da tak mampu menahan perangai playa somi akak TT, mohon fasakh sahaja.. bina hidup baru

Reply 29# Daisy_81

akak kena sentiasa berhati-hati..
pengajaran jugak untuk sy yg baru berumah tangga nie
byk sungguh dugaan..tabahkan hati ye..

Reply 30# nuryakmal

ishhh..insyaAllah..selagi hati nie kuat ..tk tergamak nk berpisah lagi..
tapi bila hati tgh marah..mcm2 perkara yang boleh kuar dari mulut nie..
dan akk pun tau..hati ni pun ada hadnya tuk sabar..
ank pun sangt perlukan papanya..
diorang sgt close n tk ampai hati nk jauhkan diorang..

TT cter TT sblm berkawin same macm kisah put&somi...sbb sblm put&somi kawen kami masing2 ade pasangn lain.....(x tunang la just cintan cintun bertaun2 gitu) kami berdua pn memula berkawan x rapat.....ade gaduh2 lagi 2
dh beberapa bln kami jadi rapat&ngam.....selalu kuar mkn2...lepak2....&last2 timbul lak perasaan syng 2....walhal masing2 dh de pasngn 2.....
1day put&somi nekad mntk putus gan psngn masing2 tpi besa la pasngn kami mmg x bole trima kenyataan.....exbf aku siap jmp mak,abah suh pujuk aku x mntk putus&plan nak kawen dlm taun 2 gak......exgf somi aku lak siap call2 & ugut2 aku lagi macam2 la makian&hamunan yg aku dapt.....
tapi ttp x menghalang tuk kami bersama...last2 kami kawen jugak......
lepas kawen masing2 ade maslh yg sama.....iaitu takut kami kembali berhubung gan ex dlu... kadng2 email.....enpon...wallet pan nak check skrng nie pn kami wat fb atas 1 nama..mknnya 1fb 2 kami ber2 pakai....nak update ker...nak cri&accept fren kena sama ade.....mintk persetujuan kedua2 pihakssh kan.....
(sori TT out of topik)
TT dri crita put nie maslh put&sami sama gan maslh TT......iaitu x bole trima pasangn kta curang.......bila terjadi akan dtg perasaan yg sangat2 mengjengkalkan....(hanya org yg mengalami perasaan yg cam nie saje la yg dpt rasa) put faham sbb put rasa walaupn x penah jadi kecurangan 2 selama 3taun kami berkahwin&memiliki seorng anak......
ok..kalo put d'tmpt TT apabila skali berlaku kecurangn..put akansbb mcm TT ckp...ekonomi TT bgus...bekerjaya...cantik...&mmpu menjga dri&anak2......lebih baik put berpisah.......kalo put la....sbb put ase kalo put duk dgn seorng yg curang&menipu put ase lain kali benda lain lagi bole dia helahkn.....hal anak2...kalo dia nak jga silakan.....kalo dia nak put jga put x halng dia jengguk.....sbb tu anak dia jugak...budak2 skrng pndh pndai x mcm bdak2 dlu2......pelik&heran bla ayah xde dirumah.....nak2 plak bila somi jenis suka kuar umah memalm........:@

p/s : TT wat la keputusan yg bijak...bincng la dri hati ke hati..........

laki ko ni kan mcm jenis laki aku jugak la TT..jenis mulut manis...grrr!!!n aku pun jenis sng nk maafkn bila dia da pujuk....hurmmm...

Reply 33# puteri_impian
emmm..ok..nasib ader yg faham gak per yang daisy rasa..
bila dah sekali terjadi dl hidup daisy..
perasaan takut dan cemburu akan jdi tk terkawal..:@
daisy sygkan perkahwinan nie sbb..
daisy selalu pikirkan kebaikan suami gak..
walaupun dia selalu wat hal..
n cara suami layan daisy ..boleh tk nampak keburukan dia..(aku dah kena bomoh agaknya... )

ader ustaz yg pernah daisy jumpa untuk pertama kali..
dia tk penh tgk daisy pun seblm nie..kitorang ader berbual2 ttg agama..ustaz tu pandang muka daisy,,n beritahu
"ank kena byk bersabar dgn suami..suami ank nie..mmg akan buat ank sering susah hati..
tapi kalo ank kuat sabar n pertahankan rumah tangga..ank akn bahagia akhirnya"
masa nie..ustaz tu ckp masa awal2 perkhwinan aku..
kadang2 terpikir gk..
betulkah...???

Reply 34# ctsifir
ctsifir..nasib kiter sama la..
huhuhue
kes laki ko ngn surat cinta nye tu..
per jadi??

skerinyer....byk betul benang2 cemni skang ni...mcm musim plak...sekali ade...terus dua tiga benang sama akan ada..

harap kaka tt bertabah...

TT cter TT sblm berkawin same macm kisah put&somi...sbb sblm put&somi kawen kami masing2 ade pasangn ...
puteri_impian Post at 29-4-2011 10:35

isk isk isk.....jahatnye ko!   mencurang dgn kekasih hati! kejam!! kejamm!! kejam!!!

errrmm....boleh ke TT ceritakan bagaimana layanan bahasa TT terhadap suami.....lembutkah bahasa TT terhadapa dia.....konsisten ke layanan TT berikan terhadap suami....pernah kah TT memberitahu suami waktu tidur TT bersamanya mulai jam 10.....dan segala aktiviti luar adalah dilarang.?kecuali betul2 pening...pernahkah TT kasar dengan suami.....apakah difinasi curang....pernahkah TT tahu.....maknanya disitu lelaki TT bukan curang....tetapi miang....hampir semua lelaki bersikap seperti ini....jangan mengharap dari suami untuk bersama(jimak)..minta dari suami untuk bersama(jimak).....buatlah sesuatu yg terindah...

Janganlah TT membandingkan suami TT dengan ex tunang.....sepatutnya TT membanggakan dia....apa yang berat mulut untuk membuatkan suami bahagia.....suami TT juga...Bila TT tidak dapat membahagiakan hatinya...that y la hati mudah untuk memberi ruang oleh perempuan lain.....buatlah perubahan pada diri TT dahulu....berilah khidmat yang terbaik....jangan mempekecilkan kemampuan dia....TT masih belum terlambat.......boleh diselamatkan....