CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zadzamusa

Ku sangkakan hantu.... tapi rupanya....

rina0602 posted on 19-11-2013 04:25 PM
Aku pernah kerja lewat malam kat lab..xde sape pun kecuali aku
Takut jgk tapi cekalkan jugak hati
...

Huhu ni yang takut kena oncall ni kan.

Nak share la juga.

Masa tu aku sekolah menengah ting 2/3 mcm tu la.Adik2 pulak darjah 4-they all kembar. Kejadian tu berlaku masa bulan puasa, tinggal 2/3 hari lagi nak raya. Sakan lah kami ni main mercun, bunga api bagai.Siap pasang pelita kelililng rumah. Malam tu pulak angin bertiup bukan main galak lagi...

Pas tu aku masuk rumah  gi toilet jap. Tingggallah adik2 aku kat luar. Bila aku patah balik kat beranda ,baru nak turun tangga adik2 aku menjerit mcm nak gila.." hantuuuuuuuu". Aku pon apa lagi buat u turn marathon masuk rumah. Adik2 aku berebut-rebut naik tangga..mcm nak roboh tangga dibuatnya...maklumlah rumah kampung buat dari kayu. ..maklum ajerla mcm mana kan.

Mak aku pun keluar dari dapur jerit tanya kenapa? Ya la, dia pon terkejut tgk kami mcm tu. Adik aku kata masa dia org seronok2 main bunga api  ngan  mercun tadi ada benda melompat-lompat kat depan dia orang. Mak  cakap takkan ler bulan puasa ada hantu. Pas tu mak ajak kami keluar tunjuk kat mana hantu tu. Mak aku ni berani orangnya wehh. Dlm takut2 berani adik2 aku pon tunjukla tempat ' hantu' tu melompat tadi.

Apalah korang ni...kata mak aku. Tu kan bayang2 pokok kari ditiup angin..nampak tak? Ha...haa...pokok kari yg mak aku tanam tu dah tinggi benor.Bila angin tiup..mcm melayang-layang la bayangnya...

Punyalah mak aku marahkan kami. Aku plak marahkan adik2 aku sebab dia orglah mood aku nak main bunga api terpadam..hee..hee. Bila bln posa jer mesti kami akan bercerita hal ni semula....Kenangan terindah masa kecik.

nak share jugak citer aku

Dulu kalau time cuti sekolah memang rajin dok umah atok nenek aku.
agak2 bosan aku dgn kazen aku gi la bandar makan2, tgk wayang bagai..
Nnek aku kalau ktorg kua mmg pesan banyak kali balik cepat! balik cepat!
Ktorang iye kan aje la tp slalu mmg balik masa matahari dah tukar syif dgn bulan..
Umah nnek ni jauh sikit dr jalan besar. Kena lalu jalan kecik masuk ke dalam.. dlm stgh km camtu..

satu ari tu ktorg kluar la..
dah gelap baru ingt nak balik
turun bas, ktorg berdua je yg turun
nk masuk lorong nk balik umah nnek aku tu ada lampu jln tp jarak2 jugak la..
tah knape mlm tu pulak ada 1 lampu tu bkelip2 je.. rosak kot..
kiri kanan ada dusun buah

tengah tergelak2 pastu ktorg nampak ada 'benda' besar, tak bergerak, mcm bertanduk, hitam legam..
'benda' tu mcm perati kt ktorg je, kt tengah2 dia nmpak mcm berkilau2 je
aku dgn kazen dah mgigil semacam
nak kata lembu ke, kerbau ke nape x bergerak
lagipun kt situ x penah ada org mmbela minatang2 tu..
aku ajak dia patah balik je, dia kata kita jln je terus pastu lari laju2 sbb dah skerat jalan..
time tu nk menangis pun ada, nk terkucil pun ye jugak..
sambil jalan mata dok perati je 'benda' tu..
sambil pimpin2 tgn ktorg jln pelan2..
aku dah pesan kt kazen aku klu 'benda' tu bergerak kita lari laju2 pastu jerit mintak tolong..

sampai je kt tepi 'benda' tu kitorang mnyumpah2 diri sendiri
rupanya motor scrambler anak jiran nnek aku..
rosak x leh start ke, xde minyak ke tak tau la aku..
sbb tu dia parking kt tepi..dah la kaler itam,
handle motor tu kn tinggi..tu yg ingt bertanduk tu..
yg bkilau2 tu lampu dia..

sejak tu tak berani dah nk balik mlm2 kalau balik kpg

hahahahahaha.......aku penat gelak masuk thread ni...hahaha...

hahahahaha
motor scramble pun leh jadi hantu

ada satu malam tu dalam pukul 3 aku terjaga dalam keadaan terkejut. sebab aku rasa macam pedih je kaki aku. tp sbb mamai aku abaikan jela, dalam 5 minit lepas tu aku tersedar balik kaki macam kena cakar. mmg terkejut lah aku. dia cakar cakar kaki aku sampai berpeluh tak hengat dunia aku dibuatnya. pastu dia gigit gigit ibu jari aku, masa tu aku syak toyol ke apa kat kaki aku. dahlah boleh rasa taring dia gigit ibu jari aku. adalah ambik masa 5 minit sebelum aku beranikan diri tengok apa yg cakar aku.

laaa. kucing aku 2 ekor. deme dah bosan tidur, deme pi main berdua ekor dekat kaki aku. lepas tu dengan kaki aku jadi sasaran cakaran & gigitan manja. dahlah aku sokmo mimpi hantu. mau tak saspen ingat hantu muncul bebetul.

Follow Us
nescafe_ice posted on 14-12-2013 07:27 PM
ada satu malam tu dalam pukul 3 aku terjaga dalam keadaan terkejut. sebab aku rasa macam pedih je ka ...

hahaha...dh agk mst kucen gigit...

suebb posted on 14-12-2013 10:51 PM
hahaha...dh agk mst kucen gigit...

tulah sejak peristiwa sedemikian kalau ada bunyi bunyian ke apa ke mmg aku syak kucing aku je. dah mmg kucing pun 10 ekor. peel memasing buat tuan takut malam malam.

nescafe_ice posted on 15-12-2013 12:06 AM
tulah sejak peristiwa sedemikian kalau ada bunyi bunyian ke apa ke mmg aku syak kucing aku je. dah ...

mmg kucen suka wat tuan umah tekejut..nak2 plk tgh mlm klo nk msk rumh,cakar pintu rumah..yg kta ni ingt jembalang mana cakar,pdhl kucing nk masuk.

Aku pun ada cerita...

Aku xkn bgun kalau azan subh x dgr lg..sbbnya dlm minda aku dah set yg hantu xkn keluar slepas azan subh..hehe lepas2 dlm 1pg tu aku nak bgun solat subh..kira mamai2 lg la..masuk tandas..

Tetiba aku terdengar bunyi wanita ckp halus dlm bhsa tamil..aku terus terdiamm n fkr jiran sblh aku budak lelaki cina..lepas2 hostel aku tingkat 3..siapa yg bersuara subh2..ni.. Aku da mula nak lari konn nak lompat g katil kawan aku..tetba aku bukak pintu tandas..pintu korido aku pun terbuka..jeng3 kwn aku bru lepas coling gadu dgn bf dia..kat korido..huhu seram...lg plak blakng toilet korido hostel kitaorg..emmm

-kwn aku india muslim...mlm tu dia x tdo rupanya..abis aku bebel dia..

Ni ader cerita dari mil aku, masa tuh mil, makcu dan nenek aku gi umah paklong dekat melaka, naik kereta la of kos kan, nenek dok belakang sorang. Masa tuh dah malam dah, dalam perjalanan gi umah paklong tuh ada la lalu satu kawasan perkuburan Islam, mil aku pun cam biasa la bagi salam kan sebab lalu kawasan kubur, lepas tu tiba-tiba dengar ada orang jawab salam..waalaikumsalam..pastu mil ngan makcu aku mata masing-masing dah bulat-bulat terbeliak..diaorang toleh la belakang..upenya nenek aku yang jawab salam..nenek aku kata..dah ko bagi salam aku jawab la..hahahah..nenek nenek..nasib nenek..lau muda lagi nak kene sengkeh gamaknya..

setankuning posted on 26-10-2011 09:35 PM
ni cerita sepupu pompuan aku..

alkisahnya diorang ni satu keluarga memang rajin ke mesjid. satu h ...

ok..yang ini memang lawak giler..

kittycomel posted on 13-7-2011 05:37 PM
ni kisah kitty mase kt sbp. asrama tu mmg berhan dan byk kisah bebudak terjumpa lembaga xde pala lah ...

yang ni pun lawak tak hingat..sebab boleh relate dengan mokcik masa duduk asrama dulu..

Aku pon nak crita....aku selalu bangun awai dalam koi 5.30pagi  lagu tu...sbb nak prepare lunch utk anak2 dan somi..

Tabiat aku kalu bangun, semua pintu aku akan bukak...satu pagi tu...aku terkejut...keraih...kejung...sbb dengaq orang berdehem...aisey...aku berkata dalam hati...'terkena dah aku pagi2 ni...'tapi dgn bongkaknya, aku teruih dengan aktiviti memasak walaupon degupan jantung punyalah laju....sampailah aku dengan azan suboh....lega...

Pagi esoknya, benda yang sama terjadi lagi...kali ni lagi haru sbb masa tu aku keluaq ke depan rumah nak petik daun kari...dengaq  'orang berdehem' tu lagu  di sebelah aku saja....then teruih dengaq azan suboh berkumandang...hahaha...now aku dah tau...rupanya pokcik bilall sebelom dia melaungkan azan, dia berdeham dulu ke mikropon tu..,sebabkan waktu nak suboh tu sunyi sepi...bunyi yang jauh tu seakan2 dekat jadinya....buang karan betoi... Agaknya pokcik bilal orang baru kot...bilal yang dulu tu, tak pon berdehem sebelom dia melaungkan azan...

Nak cite jugak..

ada satu malam tu, aku sorg je yang belum tido, seingat aku jam menunjukkan pukul 1++ pg nak ke pukul 2. kat luar angin memang kuat giler, tp x hujan2..  so aku pun leka la main hp. adik2 aku mmg jenis tdo x bukak lampu n tutup pintu.. so sedang leka main hp, tetibe pintu bilik aku terbuka.. aku duk perati je..mane la tau mak aku nk tgk ank dia kan.. tp xde sape2 kat pintu.. ok.. aku dh seram..

so aku buat keputusan utk tido.. habit aku mmg sebelum tido aku mst kena g toilet.. masa aku nk buka pintu toilet.. aku rs mcm ade org tolak pintu tu dari dalam.. so aku pun menjerit la dr luar.."sape kat dalam".. "sape kat dalam".. xde org menyahut.. ok.. seram lagi..

kali kedua, aku cuba lagi..kali ni pintu tu terbuka sikit, tetibe aku dgr bunyi.. wwwoosshh~ kali ni mmg aku terkejut, aku terus lari masuk bilik.. dalam bilik aku, aku tido dgn 2 org adik aku, adik aku sorg ni garang pastu sorg lagi lak demam time tu.. ade la gak dalam 15 minit aku berdiri kat pintu, memikirkan adik yg mane ptt aku kejutkan..

sebabkan aku dh x tahan sgt, aku kejutkan adik aku yg garang tu.. mmg aku kena bebel la time tu.. then ms on the way nk g toilet, nmpk lak kelibat putih kat dapur.. aku pun menjerit lagi..sape kat dapur..sape kat dapur.. pastu aku kena tengking ngan adik aku.. " tu abg ko la!!!...

aku pun ape lg, aku suh abg aku bukak kan pintu toilet.. pastu abg aku ckp." mane ade sape2, angin la yg tolak...

malam tu angin mmg kuat gile, smp aku boleh rasa angin bergerak kat dalam toilet tu.. and adik aku, smp ke pg bebel kat aku sbb kejut kan dia.. sigh~ tp serious..mlm tu aku rs seram gile..huhuhu..

fuhhhhhh setel aku khatam dari mukasurat satu..
hahaha lawak2 la cite korung.. mengekek aku gelak kat opis ni ha...

Adik aku citer, tiap malam dia dengar air menitis laju kat rumah jiran sebelah... gaya dia cerita memang scary sgt la... sekali mak nyampuk "laaa... memang la bunyi air menitis kat rumah jiran tu sebab tangki dia bocor".... hehehe

Aku pernah kena... time balik Perak... malam tu aku ada ke bandar lalu jalan kampung yg ada hutan tp tak tebal sgt hutan dia... tengah sedap memandu kawasan sunyi tu, mata aku tertangkap objek warna putih melayang layang tepi hutan... aku terkejut dan budget macam ada mistik la... apalagi pecut laju la... menggigil gak...

Tapi aku macam pelik pun ada sebab benda putih tu statik kat situ... just terbuai buai gitu... klu antu mau dia terbang terbang... jiwa CSI aku membuak buak nak tahu...

esok pagi aku gi siasat tempat tu... aku pegi sekali lg... rupa rupanya baju kurung kaler putih tergantung kat pokok tepi hutan tu... menyumpah gak la... boleh buat eksiden tau...

Sape punya kerja la.... Last edited by Syumaimah on 10-1-2014 09:11 PM

Syumaimah posted on 10-1-2014 09:09 PM
Aku pernah kena... time balik Perak... malam tu aku ada ke bandar lalu jalan kampung yg ada hutan tp ...

ulangangan laaa

leenaz posted on 10-1-2014 10:01 PM
ulangangan laaa

Haah ulangan... ko ingat ek... kihkihkih...