CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 16406|Reply: 34

terserempak dengan hantu

salam semua.. saya ada kisah2 misteri yang untuk diceritakan untuk member2 cari semua...
sebenarnya, kisah ni terjadi pada saya 3 minggu yang lalu...ok saya mulakan cerita.

Pada suatu malam, jam tepat pukul 10pm, waktu tu saya masih ada di penang dan mahu bertolak balik ke Jitra, Kedah...saya hanya menaiki motosikal sahaja dan berseorangan..

setelah saya sampai di Gurun, saya pun exit highway dan masuk simpang ke Yan, Sik, Jeniang...kenapa saya keluar highway?? oleh sebab sebelum ni saya pernah terserempak lembaga yang aneh di Highway gurun, Lokasi selepas Caltex gurun (tempat kawasan hutan2) jadi, saya pilihlah jalan bawah untuk mengelak dari ternampak lembaga2 tersebut..

Ok, sambung cerita balik, setelah saya keluar dari highway gurun, saya pun pergi isi minyak di stesen berdekatan situ, setelah selesai isi minyak, saya pun memulakan perjalan saya pulang ke Jitra...waktu itu, jam tepat pukul 12:30am...

dalam perjalanan mengikut jalan biasa amat indah sekali, sebab tiada langsung kereta yang melalui kawasan itu (waktu tu saya tak terfikir langsung pasal hantu, sebab ngantuk sama)

setelah 30 minit saya memandu, saya pun telah sampai di daerah Kota Sarang Semut, Kedah...jalan di situ memang gelap dan sunyi, hanya terdapat beberapa lampu jalan sahaja yang ada di kawasan itu...

waktu tu, mata saya asyik pejam celik dengan menguap berpuluh2 kali, kerana telalu ngantuk dan letih la katakan...waktu itu jam sudah pun pukul 1 pagi..

secara tiba2, saya ternampak ada lembaga berbaju pengantin yang serba putih, yang sedang duduk atas sebatang ranting pokok di sebelah kiri jalan, pokok tu rendah saja, agak kaki boleh cecah tanah...

saya ternampak lembaga tersebut yang lututnya pusing ke arah jalanraya, tapi yang peliknya, muka dia pusing ke arah belakang, sebab ada rambut panjang tutup dadanya....tak pasti sama ada dia pandang ke arah jalan raya atau pun ke belakang, tapi mungkin juga dia tutup muka dengan rambutnya, jadi saya nampak lembaga tersebut seperti seolah2 dia pandang ke arah belakang.

setelah saya berselisih dengan dia, perasaan saya baru mula rasa takut, jantung pun mula berdegup dari pelahan sehingga laju...
saya rasa macam nak pandang belakang, cuma untuk pastikan lembaga itu masih ada disitu atau hanya perasaan saya sahaja, saya pun pandang ke arah belakang dengan menggunakan side mirror moto saya, alangkah terkejutnya saya nampak lembaga tersebut masih ada disitu, tapi dia tak pandang ke arah saya pun...

saya mula berfikir macam2 sehingga saya berasa yang amat pelik..saya cuba teka apa sebenarnya lembaga tersebut?? saya pun terfikir, mungkin lembaga tersebut adalah seorang perempuan yang mati kemalangan di kawasan itu? agak saya je, sebab sebelum saya berselisih dengan lembaga itu, ada signboard yang tulis "Kawasan Kemalangan" dan banyak signboard "AWAS" kat kawasan tu..

tanpa berfikir banyak, saya terus baca surah ayat qursi bagi mengelak daripada lembaga tersebut mengikut saya...dan saya pun teruskan perjalanan saya tanpa memikirkan lembaga itu lagi..

setelah 1 jam lamanya saya memandu dari tempat yang saya jumpa lembaga tersebut, saya pun telah sampai ke rumah saya, waktu itu jam tepat pukul 2 pagi...mata saya berasa seperti diikat dengan ketul batu, bertapa mengantuknya saya ni..

sebelum saya masuk dalam rumah saya, saya baca Doa Sebelum Masuk dalam rumah terlebih dahulu, dan saya pun masuk ke dalam rumah saya...

dan saya terus tidur tanpa cuci kaki (dan ngantuk sangat2) setelah nyenyak tidur, tiba2 saya terbatuk dan saya pun bangun dari tidur pergi ke dapur untuk minum air, dan saya masuk sambung tidur balik, waktu tu jam sudah pun pukul 3:30 pagi rasanya..tiba2 sy terdengar macam ada orang tengah ketuk pintu, saya pun terfikir (sapa lah yang ketuk pintu malam2 ni..adess) tanpa memikir banyak saya terus sambung tidur, dan saya abaikan ketukan itu...

sewaktu mula nyenyak tidur dan saya terkejut, sebab ada lagi bunyi ketukan tu, saya pun rasa pelik dan bulu roma saya tiba2 tegang...saya pun terfikir tentang lembaga yang saya nampak tadi, tapi saya sudah membaca ayat qursi, takkan dia ikut saya balik kot? tapi mungkin juga sebutan saya semasa membaca ayat qursi tu silap, maklum la waktu tu letih dan ngantuk...sebab tu lembaga tu ikut saya...

tanpa saya membuang masa, saya terus bangun membuka laptop saya dan pasang surah2 suci ayat al-quran di laptop saya, selepas itu, saya pun terus tidur dan nyenyak sehingga ke pagi...alhamdulillah, selepas tu tak ada lagi ganguan ketuk pintu tu...

OK, setakat ini saja saya ceritakan...saya memohon maaf jika member2 cari tidak berapa faham dengan ayat dan jalan cerita saya, maklum la karangan ni saya tak berapa pandai..

Rate

1

.....

ayat ko lah paling senang paham...tak guna short form bagai kalau aku pun takut gak masa tu

Post Last Edit by ieyla1979 at 3-4-2011 11:02

giler seh... aku selalu gak lalu highway area gurun tu memalam kalau p umah abg aku kat kuala nerang... tp alhamdulillah setakat ni tak pernah ternampak... cuma setakat kerata rasa berat sampai kat area flyover tu... dan pernah tercium bau wangi.... hubby plak bila sampai area tu kekadang bulu roma dia meremang... dia tu leh dpt rasa kalau something... hehehehe

Kota sarang semut... jarang dengar cite2 seram... tapi memang seram..

memang menyeramkan,,,,,,

Follow Us
aku tak pernah seumur hidup terserempak dgn hantu. alhamdulillah.huhu
tapi ada kawan aku ni, dah lali tgk hantu. sampai takde perasaan takut.

ayat ko lah paling senang paham...tak guna short form bagai  kalau aku pun takut gak masa t ...
tabasco Post at 3/4/2011 10:52 AM

terima kasih..

giler seh... aku selalu gak lalu highway area gurun tu memalam kalau p umah abg aku kat kuala ...
ieyla1979 Post at 3/4/2011 11:00 AM

kalau terserempak sekali, pasti nak lagi..

Kota sarang semut... jarang dengar cite2 seram... tapi memang seram..
zadzamusa Post at 3/4/2011 11:13 AM

kalau nak moto sorang2, pastu lalu tempat sunyi dan lewat2 malam, pasti ada sesuatu punya..

memang menyeramkan,,,,,,
senoritas Post at 3/4/2011 11:27 AM

lagi menyeram kalau situasi ni berlaku pada awak sendiri.. hehehe..

aku tak pernah seumur hidup terserempak dgn hantu. alhamdulillah.huhu
tapi ada kawan aku ni, dah la ...
sempoii Post at 3/4/2011 11:49 AM

bagus la, mesti awk ada bermacam2 doa kan..

salam semua.. saya ada kisah2 misteri yang untuk diceritakan untuk member2 cari semua...
sebenarnya ...
shahrizal2009 Post at 3-4-2011 01:44

hantu tu mungkin qarin orang kapir gaknya.

biasanya orang kristian mati dikebumikan dalam baju yang paling baek derang ada, contoh baju pengantinnya   

(...mungkin sebab tu derang all out buat baju pengantin cantek2 kut).

Isk,nasib baik jgk ko beringat..seram nyer,agak2kalu ko nukak pintu tu apa yg jd ekk..huhuhu

betol ke orang cakap kalo manusia jenis jujur,hantu tak kacau??..cam hantu ni tak sampai ati nak kacau la...kat kg aku dulu ader sorang mamat ni jenis lurus bendul,kalo orang suh tetak tiang letrik die akan tetak tanpa ragu2..rumah betol2 tepi kubur,keje part time die gali kubur.tak da plak nak rasa takot ke apa.tak da plak die cakap hantu kacau die

memang seram oo highway tu...

aku study perlis,tiap hujung minggu p jumpa marka kat penang,jumpa member kat Sp..

kalo balik malam,aku rela tunggu ada motor lain sama baru gerak...

wah mengarang macam jawab karangan SPM. Yang penting senang paham..

x dinafikan kt area highway gurun ni mmg angker skt..rina keje area gurun ni.ada jalan belakang ke R&R gurun arah utara..kt situ klu malam-malam mmg seram.Pernah dengar member cerita, sorang housewife ni nk ambil husband dia kt R&R gurun arah utara turun bas dr KL dlm pkl 12 atau 1am camtu. masa nk lalu bawah flyover ktm (yg bawa baja kluar dr Petronas fertilizer tu) kete dia tiba-tiba macam kena tutup ngan kain, tak nmpk apa. nasib baik dia drive slow..klu laju maunyer terbabas. dengarnya langsuir ada area tu.wallahua'lam.lg pun jln situ mmg gelap .

p/s: rina rasa mcm TT kata yg kene kacau kt highway gurun lepas caltex tu mmg sekitar ngan area ni jgk..kwn rina pun ramai jgk yg kene.

saya ternampak lembaga tersebut yang lututnya pusing ke arah jalanraya, tapi yang peliknya, muka dia pusing ke arah belakang, sebab ada rambut panjang tutup dadanya....tak pasti sama ada dia pandang ke arah jalan raya atau pun ke belakang, tapi mungkin juga dia tutup muka dengan rambutnya, jadi saya nampak lembaga tersebut seperti seolah2 dia pandang ke arah belakang.
shahrizal2009 Post at 3-4-2011 01:44

Orang kata kalau dada kat depan & muka ke belakang tu langsuir eh?? Pontianak pulak normal kan....?

Jadi yang awak jumpa nih langsuir lah yer, bukan pontianak.....

betol ke orang cakap kalo manusia jenis jujur,hantu tak kacau??..cam hantu ni tak sampai ati nak kac ...
TuntungReturn Post at 3-4-2011 22:25

eh macam betul lah..kat kg laki aku ada sorang minah ni dia ni memang lurus bendul lah orang cakap..dia ni keje kilang berdekatan kat situ..dekat tak dekat pun kena gak lah melalui kawasan ladang getah yang berekar ekar beso nye..sepanjang kawasan ladang getah tu memang diperakui keras lah..pekerja kilang tu yang lelaki termasuk abg ipar aku sendiri kalau balik keje agak agak lepas pukul 12am takde maknenye lah dia nak melalui kawasan ladang getah tu..sanggup dorang bermalam kat kilang..tapi minah ni tadi selamber badak je dia balik keje naik motor dengan bertemankan lampu motor yang agak suram itu lalu kat situ..haram hantu kat situ nak cuit dia..

yg aku pelik... naper TT beria-ia jugak kena balik malam tu?  dah tau perjalanan makan masa yg panjang... 4 jam (bertolak kul 10 mlm tiba kul 2 pg).. kalau aku la.. dah tau perjalanan jauh gilerr dan sorang2 plak tu.. sah2 aku tunggu lepas subuh ...

apa yg tt nampak kat caltex hiway gurun tu?
ke aku terlepas citer tt sblm ni?

yg aku pelik... naper TT beria-ia jugak kena balik malam tu?  dah tau perjalanan makan masa yg panja ...
twins Post at 4/4/2011 02:35 PM
biasa la bro, waktu malam kan indah, sejuk je memandu di waktu malam..

saya dah tak larat nak drive moto pada siang hari, dah terbakar kulit saya ni, asyik berjemur dengan panas..

sebenarnya perjalanan saya selalunya dari penang ke jitra, kedah, makan masa dalam 2 jam saja, tapi motor saya ni, baru saja lepas rebore(potong block) , masih dalam pantang, so saya memandu dengan kelajuan 60~80km/sejam saja.

kalau terjumpa dengan apa2 makhluk pun, saya tetap bawa perlahan saja, sebab nak jaga motor la katakan..

aku pun nak mintak kebenaran tuan rumah nak kongsi cerita hantu area kedah..yg ni aku copy dari facebook

Kisah ini berlaku sekitar 2008.

Semua yang diceritakan ini adalah benar, tiada yang tak benar melainkan benar-benar belaka.

Aku masih ingat lagi. Masa tu tahun akhir degree. Aku dan member sekolej di Kelantan terpaksa transfer kredit ke another kolej di Kedah untuk meneruskan perjuangan dalam pengajian agama. Kolej baru tu di Alor Setar. Korang tahu kan kolej apa. Terpaksa kerana pada tahun tu, kerajaan M'sia menutup pintu sambung belajar ke al-Azhar, Mesir dan menetapkan syarat2 baru yg lebih ketat. Beribu-ribu pelajar menerima khabar malang itu dengan sakit hati dan redha. Ok skip to da story.

Aku baru kali pertama jejak kaki ke Kedah. Bertolak dengan kereta kancil pagi-pagi lagi ke Kedah. Selesai sahaja urusan pendaftaran di kolej baru kira sebelah petang, malamnya ada kawan-kawan ajak balik rumah sebab ada seminggu lagi nak mulakan pengajian. Aku pun apa lagi, tengah malam tu jugak aku setuju untuk balik ke Kelantan semula. Tak tahu lah kenapa malam tu terus nak balik. Walhal badan tengah penat baru sampai dari Kelantan-Kedah.

Jam hampir pukul 12 malam. Dengan kancil cikai, ada aku dan 3 lagi rakan lain. Tapi awal-awal bertolak, aku tak drive. Aku bagi kat member lain drive. Aku rest kat belakang dengan sorang member lagi. Biarkan dua lagi kat depan tu sembang-sembang. Aku akhirnya terlelap dengan member sorang lagi kat belakang. Kroh kroh.

Sedar-sedar driver berhenti dekat sebuah kedai makan. Kalau tak silap, jalan tu namanya jalan Jeniang-Sik. Member nak buang air rupa-rupanya. Tapi oleh kerana ramai customer kat kedai makan tu guna tandas, si member ni ambik jalan mudah buang air kat tepi semak dekat kawasan gelap dekat situ. Dua-dua member kat depan buang air. Wallahua'alam dorang ni cuci dengan air ke tak. Okay, perjalanan diteruskan. Actually aku pun tak tahu sangat tentang jalan tu. Aku ingat kawan aku tu lagi tahu la kot dari aku. So aku biar je dia drive. Sekali lagi terlelap kat belakang dengan member. Sedar-sedar dah jauh sampai ke tempat yang gelap. Lalu jalan yang gelap tade orang. Rumah pun tade tepi2. Tak tahu kat mana. Aku tanyalah member, "kat mana?" Dia jawab dia sendiri pun tak tahu kat mana. Sepatutnya masuk satu simpang ni utk tembus ke Baling-Gerik. Tapi tak jumpa simpang/cabang tu. Aku pun suruh dia u-turn.

Ok. Time dia u-turn kete tu, tibe-tibe aku dan member kat belakang rasa seriau gile. Naik semua bulu2 roma kami berdua kat belakang. Aku tanya member kat belakang tu, dia rasa tak apa aku rasa. Dia kata dia pun sama. So kitorang sama2 baca ayat-ayat al-Quran senyap2. Perjalanan diteruskan..50KM rupa2nya kitorang tersesat ke jalan gelap tu. Jumpalah akhirnya satu simpang ni. Apalagi driver terus masuk. Tapi tambah cemas bila salah simpang la plak. Masuk jalan yang gelap gak. Aku pun tak sedap hati dah. Aku mintak tukar driver lak. Skang aku sendiri yang pandu kete tu.

Alhamdulillah, bila aku drive, jumpa lak simpang tu. Elok2 plak jumpa. Aku pun teruskan perjalanan melalui jalan simpang tu. Jalan shortcut sebenarnya simpang ni. Jalan kecik je. Ada la dalam 50km lebih gak kalau tak silap. Or 100Km ke jalan besar Baling - Gerik.
Tapi dengan izin Allah, jalan shortcut tu hanya ambil masa 5 minit sahaja ke jalan besar malam tu. Berpuluh2 KM boleh dapat 5minit perjalanan tak? Logik tak? Jika 10KM mungkinlah logik.

Dengan izin Allah juga, sampai je ke jalan besar, ketiga2 kawan terlelap padahal tadi duk borak elok2. Betul2 tdo. Kecuali aku.

Time tu hujan renyai2. Lampu tinggi kete kancil ni memang dah rosak awal2 lagi. Lampu standard je yang pasang. Memang kena bawa slow2 lah dalam keadaan hujan macam tu. Ingat lagi meter kete hanya takat 60 km/j atau kurang. Tak laju pun. Kete time tu lak sedang menaiki kawasan bukit. Memanglah takleh pecut.

Tiba-tiba....

Aku ternampak kelibat putih dengan banyak sekali di depan kete betul tak sampai 50 meter di hadapan kete tibe2 muncul! Apa lagi aku cuba brek kuat2 sambil pulas stereng ke kanan. Tapi gedegang!!!! Hancur remuk bonet kete aku. Terempuh jugak benda tu..Kawan2 semua tersedar terkejut. Bawak 60km/j tapi brek macam 140km/j. Logik tak? Tapi itulah kenyataannya.

Pintu kiri sebelah depan takleh buka lgsg. Lampu pecah. Tapi mentol dia elok2 terpasang. Lampu tinggi yang rosak tibe2 elok kembali. Nasib baik kete tak mati, boleh terus berjalan. Aku dah cuak dah. Takut2 terlanggar orang ke. Tapi aku tengok ke belakang. Memang tade apa2! Lembu ke binatang2 lain ke..takde pape!! Serius tade! Tapi kete aku rabak.

Perjalanan diteruskan dalam keadaan aku bingung. Tertanya2 pada kawan aku. Kawan2 aku tak nampak apa yang aku nampak. Dorang pun blur. Sampai di satu tempat, kami berhenti check kereta. Memang teruk gak lah kete. Kalau nak repair kena beribu gak la. Kami lgsg tak perasan kat mana kami berenti tu. Rupa2nya di belakang tu kubur Cina yang luas. Anda mesti perasan kalau lalu lebuhraya ni. Tapi kami tak perasan benda ni.

Perjalanan diteruskan gak. Sampai ke Tasik Banding, ingat nak rehatlah. Penat dan bingung. Tapi baru je nak rehat. Tak sedap hati. Tengok di side mirror macam ada something je kat belakang tgh renung kitorang. Tapi macam tadi gak, hanya aku yang perasan. Aku kata, teruskan je lah perjalanan. Tak payah rehat.

So aku teruskan perjalanan.

Jalan lagi dalam kepenatan. Tapi tak lama. Tak sampai setengah jam, kami berempat penat teramat sangat2. Nampaklah satu kontena trailer lama kat tepi jalan. Aku pun decide nak rehat tepi trailer tu je lah. Tu je kenderaan yang ada kat tepi jalan gelap tu. Tade kenderaan lain. Sekurang2nya ada peneman dalam hati ni kata. So, aku park kete dekat trailer tu. Padamkan lampu kete, tak matikan enjin, free gear dan tarik handbrake. Tak sampai 1 minit, keempat-empat tertdo..

Tibe-tibe...

(bersambung)

Part II

Kawan (1st driver) melaung2 nama aku. "Dee! kereta2!" Aku cepat2 bukak mata. Terkejut! Kereta jalan sendiri menaiki bukit!

Lampu tak pasang, gear masih free, handbrake masih tak turun. Tapi kereta jalan! Aku tengok kaki kanan aku bergerak sendiri hentak2 pedal minyak. Apa hal kaki aku ni?! Kete lak bergerak ke arah gaung. Aku kekalutan dan bersusah payah cuba stopkan kaki aku, nyalakan lampu dan akhirnya dapat kawal balik kete.

......

Skip cerita. Sampai kat rumah, after hantar semua kawan2 balik. Aku tertdo. Petangnya tibe2 ummi kejutkan aku. Ayah aku kena sampuk hantu meracau2. Suara dia dah bertukar jadi suara perempuan! Suara perempuan yang menengking2.

......

Skip cerita lagi. Akhirnya after ayah dah berubat. Aku dan kawan2 juga berkumpul kembali. 3 je berkumpul. Sorang lagi tak dapat datang sebab dia duk jauh. So berubatlah kitorang sebab bulu roma meremang tak turun2 dari pagi sampai petang. Semua muka pucat je. Tanyalah ustaz tempat berubat tu. "Ia" ada skang bersama2 kitorang. Ustaz tu pun berinteraksi lah dengan benda tu. Lalu dia cite la asal usul benda tu.

Ustaz tu kata pompuan tu asalnya wanita cantik, digilis trailer time nak lintas jalan kat simpang yg kitorang sesat tu. Jadi dia dendam pada manusia. Wallahua'alam. Skang rupanya mengerikan..pale sebelah hancur dan berdarah2 baju..

Then, after berubat dan ustaz tu hantar balik benda tu ke tempat asal dia datang. Kitorang ok balik. Alhamdulillah. Kalau tak, terasa berat badan dan tak sedap badan je.

...

Kami semua seram. Taknak lalu dah jalan Jeniang-Sik malam2.  

Percayalah. Ni kisah saya alami sendiri.

sumber:http://www.facebook.com/notes/mu ... u/10150322645288497

aku pun memang penah lalu area ni belah petang dlm pukul 4 mcm tu.....memang sunyi takde org...sekali sekala saja jumpa kereta

Last edited by garyura on 10-12-2012 10:29 PM

12Next
Return to list New