CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: daun_hijau

Ribut: Suami tutup isteri lumpuh dengan tikar mengkuang

anak2 diorang kat mana..........??????

anak2 diorang kat mana..........??????
Mede Post at 30-3-2011 20:55

xde anak kot?

xde anak kot?
airfilterbersih Post at 30-3-2011 21:17

aduyai tragisnya hidop..

harap pukk jgn nanges sampai bengkak2 mata tu
daun_hijau Post at 30-3-2011 19:16

nak nangis gak..sbb umur makcik ngn pakcik tu baya2 mak ayah iols tau kederat diorang mcm mana..melawan ribut..aduii..sayunya hati..

Ni baru betol cinta sejati..sanggup berkorban nyawa sehidup semati..

Reply 24# siputsedut

tu lar pasal..org tua nie jln pun slow2. mmg dah tak larat sgt dah. tambah pulak macik tu lumpuh lagi..hmm

Follow Us
pekerja awam dahle takde komitmen dalam kerja, keprihatinan terhadap rakyat pun takde.

tapi t ...
annehuda Post at 30-3-2011 13:32

mereka amat sibuk sekali dengan majlis tari menari,nyanyian,senam robik,part time MLM,majlis2 keramaian disana-sini dan juga sentiasa membuka facebook dan juga blog2 KUPEKS sambil2 berharap bonus 6 bulan gaji atau kenaikan 50 % setiap tahun.

mana ada masa nak buat semua perkara yang remeh itu.masa yang diberi juga tidak mencukupi kerna dipagi hari haruslah disi dengan aktiviti minum pagi dan juga aktiviti2 lain di waktu petang.

selain dari orang JKM yang sambil lewa, jiran2 tetangga pun buta hati
tak amik tau pasal jiran.

terharunya....

syukur bini die... tapi anak2 ada tak???

kerajaan negeri kedah sila amik tindakan

harap dpt bantuan secepat mgkn..kesiannya

Reply  addicted

kan? tua sgt dah pakcik makcik ni..umur 85 dgn 86..kalau ada anak2 mmg ras ...
daun_hijau Post at 30-3-2011 13:50

x cerita pulak berita tu ada anak ke idak..kadangkan daun ada mak pak yg x nak dok umah anak2..mak aku sendiri ni ha dah lama bapak aku meninggal tapi dia nak dok umah dia sorang2..kami adik beradik cakap kat dia mak nak ikut anak yg mana yg dia rasa ngam tapi dia x nak gak..last2 dia cakap dia akan call amik dia kalo dia rasa nak gi umah anak2..sampai la sekarang kami bergilir2 tiap minggu balik kampung jengok dia...tapi kami bayar jiran sebelah umah dia untuk jengok2 dia takut apa2 hal berlaku...x kan pesan ngan org mintak tolong jengok2 ngan air liur je...org tua ni tak selesa dok umah anak2 walaupun rumah anak tu besau...ke hapa ker...itu kenyataan...

x cerita pulak berita tu ada anak ke idak..kadangkan daun ada mak pak yg x nak dok umah an ...
pehbedah Post at 31-3-2011 11:31

betul2x...arwah atok aku dulu, puas mak aku ajak duk umah dia, dia taknak....dia duk umah makcik aku pn kejap lps tuh lari balik umah dia....lps tuh arwah atuk aku berdegil nak duk kat umah adik dia.....taknak duk umah anak2 dia...mak aku risau gak nanti ada yang mengata anak taknak hirau ayah....itupn selang 2-3 ari dia pi jenguk arwah atok aku.....

bila dia meninggal...baru sedar semua...kenapa dia berkeras nak duk umah adik dia...sbb dekat dengan kubur...so kira jika dia meninggal...kubur dekat dan tak menyusahkan org....tak payah nak sewa van jenazah bagai....jalan kaki jek....

so jgn duk salahkan anak2 bila mak ayah ditimpa kesusahan mcm nih, kadang anak tak abaikan....dah puas ajak dan pujuk....tapi mereka taknak....

bangga dengan suami begini
nuryakmal Post at 30-3-2011 14:26

tu lar... takpe pon idup susah.. huhu

bergantung hidup kepada bantuan Jabatan Kebajikan Masyarakat (JKM) sebanyak RM300 sebulan sejak tiga tahun lepas.

Sebelum2 tu??

Kadang2 aku tak paham org JKM ni. Diorg bg alasan kalau nak dpt bantuan kena register isi borang dulu..??WTH..??Diorg takde rekod ke yg link dr JPN atau turun padang check..??

sedihnyeeeee

x cerita pulak berita tu ada anak ke idak..kadangkan daun ada mak pak yg x nak dok umah an ...
pehbedah Post at 31-3-2011 11:31

a'ah. betul jgk tu. mmg org tua syg sgt nak tinggal rmh dia orang. walaupun duk dgn anak sendiri..dlm hati tetap rasa tak selesa dan teringat kat kampung. kter yg anak2 ni pulak tak senang duduk sbb risau kan mak ayah. kalau yg sihat tak aper..ni yg kalau dah uzur mmg tak sampai hati nak tinggal
bagus jgk awak bagi saguhati kat jiran sebelah supaya tgk-tengokkan mak ayah tu. really good idea sbb kadang2 kter pernah baca berita yg ada org tua yg duk sorang2 meninggal dlm rumah dah 2-3hari tapi jiran sebelah menyebelah tak tahu cerita pun. kesian kan...

semoga ALLAH dpt meindungi pakcik ngan makcik ni..berderai airmata aku baca brita ni..

sedihnyeeeee
MawarLoklaq Post at 31-3-2011 12:37

kan?? terbayang kalau yg kena mcm ni mak ayah kter..mmg rasa nak terbang balik kampung time2 tu jugak

mereka amat sibuk sekali dengan majlis tari menari,nyanyian,senam robik,part time MLM,majlis2  ...
rabun_it Post at 31-3-2011 10:21

pandai bercakap tarak guna.. pom pang pom pang sana sini... mertip sana sini....hg tuduh aku...aku tuduh hg....pi mai pi mai tang tuu jugak....yg kene sapa??...kitalah jugak....nilah org cakap masalah negara dan masalah masyarakat....tuju kat sapa diri sendiri jugak....tak payah khususkan pd pejawap awam ...swsta apa kurang hebatnya....untung untung untung janji wa untung....tetiba teringat lak lori beras yg xciden...pakat dok pungut la rezki haram...pemandu lori tu last2 mati...nilah penyakit buta hati...