CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BeeHaa

staff teraniaya

[quote]ne sy sherekan antara sebab kawan2 hb sy digantung kerje...kira memang dah peraturan kerjelah ...
BeeHaa Post at 2-4-2011 18:16

Boleh ke menyalah gunakan MC.. ?    Hari-hari dimana statistik MC naik:

1) Isnin dan Jumaat atau hari sebelum dan selepas syarikat yang tidak beroperasi (mingguan)
2) Selepas atau sebelum bercuti panjang, samada AL atau shutdown.
3) Masa kerja tengah berlambak
4) Elak audit
5) kes-kes kecemasan yang tidak layak untuk ambil EL.

Disebabkan segelintir pekerja yang 'membeli MC', pekerja lain yang betul2 sakit dipandang serong oleh majikan..

Rate

1

tapi med.. nak salahkan bos jek tak boleh gak..sebab bos betindak mengikut peraturan yg te ...
anieszack Post at 2-4-2011 09:52 PM

setuju......mebe staff tu cuba bandingkan dengan boss2 kawan dia....

Boleh ke menyalah gunakan MC.. ?    Hari-hari dimana statistik MC naik:

1) Isnin dan Jumaat ...
katakpuruz Post at 2-4-2011 21:54

wah udah lari topik aku punyer thread !!~~ hehehe....tp xpe sharing is caring maring gituk !!~~

mc adalah hak mutlak dr pihak dokter kan ?! so ada setengah2 dokter kat mesiah ni salah guna authority..maka dijual nye mc..dan itu menyebabkan statistik mc meningkat !!~ dulu kat tmpt kijer lama ada list of banned klinik..coz they sell mc to ppl..aku pun penah tlg belikan gak dulu heheheh   yg paling best ialah di selayang !!~ selamba badak jer beli mc kat situ.. tatatu laa dah kena raid ke belum ??

sapew2 nk tau sila pm sayep utk nama klinik tersebut.. hehehe...   seyes ni..senang gila beli kat kinik tu..siap boleh back dated tau !!~ siap boleh tanye budak2 kinik tu..nk letak sakit ape ?? tp sayep x nk lah galakkan pembelian mc ni  lagih.. menyalahi undang2 !!~

Reply 70# BeeHaa

asben akak org ipoh, kat tasek je...akak org aloq setaq...
jgn risau ekk...pasal DI ni, sempoi je tu...yg penting, kalau kita tak salah, buktikan kita tak salah...
kekadang deme gempaq je..tp, be strong..hoccay.!!!

Reply 84# yayaji

baik akak yayaji , saya yang menurut perintah..

dah minggu ke 2 kena suspend..kang dah best cotik lama2..tiba2 konon2 DI x dak..alih2 naik kije..mesti malaz jeeeeeeeeeeeeeeeee nt kan !?

rs nk ucapkan ty beri mac kat bos masuk air tu la..psl dia memberi peluang kat sy utk bercotik panjang mcm ni !!~

bukan senang nk cuti pereee kan !!~

Reply 85# BeeHaa

a'aa le...ucap le tima cih byk-byk kat dia..cuti pree wooo..tak yah tolak AL lagi... kurlassttt...

Follow Us
tapi kalau bank, masa coti special ni gaji tetap jalan ekk?

Reply 87# anieszack

dpt gaji separuh ja. sekiranye found not guilty bank reimburse balik la lg separuh. tp dr pengalaman staf2 lain dorang ckp bulan pertama je gaji separuh bulan ke 2 gaji penuh . adoi lama nye nk kena suspend 2 bulan !!??~~

kebanyakan staff bank yg kena suspend melibatkan duit laa..sharing pswd laa..itu sume major misconduct..kes sayep ni major misconduct tang mana tah ??!~ lepas kena DI staff2 tu diberi punishment sambung lg cotik peree lagi sebulan..so tu psl jd 2 bulan cotik !~

harap2 nye kes sy ni x ke tahap DI lah. ari2 dok tgu HR call bgtau : esok buleh start kije !! oyeeeh !!~ sampai bwk dlm mimpi lah !!~

tpkan bila dah start kije nt camne lah aku ni nk ngadap muka bos masuk air tu cik anies oi !!~ tu yg buat aku x lena tido plak skang !!~
10 ari lepas x lena tido pasai kena suspend !!~ laa ni x lena tido dok igt muka bos masuk air tu polak !!~

aku sampai mimpi2..bos masuk air tu kena transfer tau !!~   tp harapnye2 biar la jadi kenyataan..psl bos tu bos baru masuk bank aku kije ni.,kire aku ni senior la dr bos tu..sebelum dia kena transfer branch aku dlu..(ni citer tahun sudah sebelum raya) bos ni start masuk kije bank bulan 4 camtu laa..dia jaga branch lain..dlm bulan pose(smgu nk raye) dia mai pindah branch aku plak. aku dgr2 cite staff dia kat branch dulu pakat2 tamo dtg kije pasal menyampah ngan sikap bos masuk air ni..dorang kat sane gamble selamba sekor pun x masuk kijee..bos sorang2 tgu kat opis !!~ abis dia issue warning letter berlambak2 tp depa ati kering woo !!~ time tu dia baru join kan x bani laa nk repot2 management ni..so x dak sapalah yg kena suspend staff dia kat sana..bila dia kena transfer branch aku ni..(actually dia swap ngan bos lama aku) staff kat sane ckp kesian korang..tgu je bos ni buat pangai dia..

bila dia dah lama kijekan..dia dah mula kipas management atas dia..ni la hasil keje dia skang ..aku ngan kwn kena suspend !!~

Rate

1

Kalau main terup dalam premis tempat bekerja tu memang salah ler...walaupun waktu rehat atau waktu dah abis bertugas....

MC daripada hospital tidaklah boleh pihak pengurusan syarikat mempertikaikannya.
Doktor adalah jawatan profesional.Boleh dibawa ke muka pengadilan.

Untuk menubuhkan kesatuan sekerja di tempat kerja , boleh saja...
Ingatlah bahawa kesatuan bekerja bukan untuk melawan majikan tetapi sebaliknya hendaklah membantu majikan dalam mencapai wawasan mereka.

Aku dahulu adalah seorang yang aktif dalam kesatuan, sampai tumbuk meja di dalam mahkamah semasa majikan tidak mahu menerima kesatuan sekerja yang aku dan rakan rakan lain ingin tubuhkan.
Non Metallic and Mineral Union...Kilang simen memang berada di dalam kategori ini tapi yang aku dan rerakan usahakan adalah konkrit...maka Alhamdulillah sehingga sekarang masih terdapat lagi union untuk kilang konkrit.
Sehingga aku berhenti kerja tahap pencapaian syarikat aku bekerja mencapai mercu kejayaan. Apa apa function yang syarikat buat non member tak leh join. Imbuhan yang di beri oleh syarikat amat memuaskan kerana daripada seorang pekerja am sehinggalah aku berhenti sebagai seorang eksekutif...Sebahagian daripada undang undang syarikat union yang usulkan...

Rate

1

ty habang medang kasik lagi tachang tanah nyum2..~~

Kalau main terup dalam premis tempat bekerja tu memang salah ler...walaupun waktu rehat atau waktu d ...
rdzaccess Post at 5-4-2011 00:25

en rdzaccess . boleh share x cara2 penubuhan union utk pekerja. sy mmg tak tahu langsung procedure mcm mana. cara nk register mcm mana?

update kecik = ini ari cukuplaa 14 ari aku disuspend !!~ {:1_142:}

cukup 14 ari suspension..aku punye webmail bank account dah kena closed tepat kul 12 mlm tadi. {:1_146:} so aku dah x boleh nk baca email bank lagi dah. ape2 update dr bank langsung disconnected !!~ sedih tau..bila account email kite pun pihak admin closed kan ..rasa seolah2 mcm i am no longer to the bank anymore...

at least dgn ada nye account email bank..sy boleh jugak baca update skit2 dr rumah..yelah kite dah x de kat opis....webmail bank je lah membuat kite update dgn perkembangan terkini wat's happening inside the bank. ni skang account pun dah kena closed..mmg mati kutu laa mcm ni..
dah lah nk menunggu decision HR skit punye lama..ibarat menunggu bulan jatuh ke riba.. cheewaah !~

Rate

1

salam puan tuan tanah.....

macammana sekarang? dah naik kerje ker?
harap dapatlah up-date ceter baru kt sini...
kalau ada good new meh leh syer disini yek..

A'aaaah....dah lebey 5 hari dr tarikh last update......

salam puan tuan tanah.....

macammana sekarang? dah naik kerje ker?
harap dapatlah up-date ceter  ...
anieszack Post at 11-4-2011 10:00

ws anies ngan habang medang,

xdok kabor biter dr HR pun last week try tepon auditor yg incharge itu ari..dia ckp tatau lg bila nk selesai..dan dan je tatau lagi !!~
katenye repot statement masih pada dia lah !!~   belum htr ke HR..dia suh sy tgu lagi dan lagi dan lagi..sy mcm dah mls nk flw up mgu ni pulak..kang klu dia ckp belum htr lg repot tu frust lg sy menunggu..klu x flw up pulak sy resah je semcm..well mcm mana? kang sy tepon2 byk kali auditor tu kang dia pk sy ni terhegeh2 pulak..

ari2 sy dok tgu tepon dr HR. bila tepon bunyik je sy x saba2 nk jwb..melompat2 cari hp..(maklumlah hero2 sy suka letak sepah hp maknye ni..kadang bwh katil bwh kusi lah.. ) tp sy frust gila..customer yg byk tepon !!~ lagi lah sy angin bila customer nk wat appointment jumpa kite ni haa !!~ :@ :@

actually sy keje sales division..so bila customer dok contact2 (sms ke tepon ke) sy bengang laa.. melepas komisyen sy cam ni..sy jadi marah kat bos tu membuak2 tiap kali cstm tepon tau !!~ :@ :@  

gaji bulan ni pulak kompem half pay out punye..dan komisyen sales sy last month tatau masuk ke x? klu x masuk mampos laa aku mcm ni..  hutang dah la byk ni haa !!~

klu bank ada contact sy nt sy update the story mori okay..

okey...
terima kasih bgtu perkembangan terkini...
ingat dah naik keje dah...
maklomlah dah diam jek tu mungkin dah sibuk dgn kerje:re:
rupanya belom lagi yek...
nampaknya makin bercoti panjanglah kak bee haa kite ni yek

Reply 96# anieszack

tu lah..saye dah x terbilang bape ari dah sy cotik ni !!~   rs cam cutik bersalin jah
anies ngah kojer ke tu ?

ha..ak.. tgh korje...
monday bluss.. nasib dah petang

motipp cam coti bersalin.. mcm tu 3 bulan dok releks gaji jalan syookk tu..

apa da boss tu takleh gurau ker? *aku tak niat fitnah dia..kang naya aku lak kena saman*

apa da boss tu takleh gurau ker? *aku tak niat fitnah dia..kang naya aku lak kena saman*
danie_sid Post at 11-4-2011 14:57

tu la pasai yuuu.

waktu ai amek surat saspensyen dr meja bos masuk air tu kan..ai siap sound bos tu : akak ni dah xreti nk beza ke gurau dgn betul2 ? sukati sy lah nk buat ape lepas waktu keje..nk main fb ke nk pancit tayar ke nk bunuh orang ke..dr akak tu sibuk2 selongkar fb orang time waktu keje kan ??! amek kaw terdiam dia ai cakap itu mcm tau !!~   

skg ni tgh pk strategi ape lah ai kena buat kalau dah naik koje nt kena satu opis lg bos x bape nk cerdik tu kan..harap2 la dia kena transfer syuuuuh !!~