CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 13366|Reply: 120

Ibuku Merajuk sbb Dikata tak Pedulikan Dia

Post Last Edit by ParinAmat at 28-3-2011 11:49

aku bukak tred ni sekadar nak luahkan apa yg tengah menyakitkan dada aku dah 2 hari dah... sesapa nak lahar aku...dipersilakan... nak bagi nasihat lagik di alu2kan...
momod parin... hang jangan memandai2 tukaq tajuk tred nih okeh!!

kesahnya bermula dari ari jumaat lepas... disebabkan aku PJJ ngan laki akuk (baru lam sebulan 2 ni jek)...sbb laki akuk beli umah nun kat sepang sana... makanya...tiap ari jumaat sampai ahad atau petang isnin baru aku balik umah mak akuk kat gombak sampai la hari jumaat...n rutin tu mmg akan pusing2 yg tu jah... kat sepang sana la tempat aku melepak temankan laki akuk time akuk cuti...time laki akuk cuti...dia balik umah mak akuk...

alkesah... balik je petang senin aritu... mak aku udah ckp... asek kena tinggai ja la skrg ni ngan anak... bukan aku tak ajak mak aku pih umah sepang sana okeh... tiap minggu aku ajak... tapi dia sendiri tamo pegi... sbb tetiap minggu ada kenduri la... klas mengaji... ceramah kat surau bagai...dia sayang nak tinggai... aku ok jek la...tak pikir pepe...

petang selasa... aku balik kija... tgk mak aku tadek lam bilik... dok mandi... sbb dah nak magrib kan... so...aku lepak la kat bilik ngan laki aku sementara tunggu map aku siap mandi... mak siap...laki aku pih mandi lak sementara aku tunggu turn... time akuk gi mandi...aku tgk mak aku dok solat... untuk pengetahuan mak aku solat betoi2 ngan pintu...hanya dilindung ngan langsir ajek... takkan aku nak selak2 lak kan tah tau dia tgh solat?

pas mandi...solat... baca quran... laki aku kata mak panggil... disebabkan pintu bilik aku tutup...makanya tak berapa jelas pe yg mak aku ckp...aku suh la laki aku bukak pintu bilik... rerupanya mak akuk tanya nak masak nasik tambah dak? aku ckp...toksah la... sbb aku neh kalau buleh tamo makan nasik malam2...

pas baca quran... aku lepak depan tb..sementara tunggu mak aku siap solat isya' cam selalu...lepas solat isya' mak aku akan luar lepak ngan kat dpn tb sambil sembang2... tunggu punya tunggu sampai aku terlelap tido depan tb...mak aku tak kuar2...lam kol seploh tu aku terjaga... dok pikir... aik!!! mak aku neh sakit kah? tak kuar lepak ngan akuk pong? aku pun jenguk la lam bilik...tanya...mak tamo makan nasik lagi ka? mak kata...sat lg la makan... pastu aku tanya... sakit kepala ka? sbb mak aku neh selalu sangat sakit kepala... mak aku kata dak... tapi... KECIK ATI DENGAN ANAK...MENTANG2 DAH BERLAKI...DAH TAK PEDULI KAT MAK... tudiaaaaaaaaaaa... selepuk kena ataih kpala akuk...

satlg sambung....

cepat la sambung, tak sabau nih

salam.. tumpang lalu.. mcm sama jer dgn mak akuk jugak.. semenjak dua menjak akuk da tawen, makin dia rasa mcm akuk makin jauh dgn dia..padahal akuk kt bangsar jer, mak kt sentul..huuu..ada jugak laa mak akuk guna ayat yng mcm mak TT itew..

sambung...

mak aku sambung lagik...DOK LALU PI MAI PI MAI...KOT NAK JENGUK TGK MAK KAT LAM BILIK NIH...

lam kpala aku...toinggggg... motip nak jenguk dah tau mak akuk tengah smayang?

aku jawab la balik... cek balik... mak dok mandi...masa mak panggil tadi...cek dok baca quran... pastu...cek dok luaq...mak tak abih smayang lagi... bukannya pasai tak dulik...time ni aku dah sebak... sora aku pun mebi udah tertinggi sket...

pastu...mak aku mula nak pot pet2 lagik... aku blah...sambung tgk tb...sbb aku dah sebak giler... kalau aku tunggu... harus jam tu gak ujan akan turun dengan lebatnya...

tengah aku tgk tb... mak aku kuar makan nasik... aku yg peyot tak brapa nak lapau ni pun bangun la amek pinggan...teman mak akuk makan nasik... tapi sepatah habuk mak aku tak ckp ngan akuk... okey la...aku pikir mebi mak aku salah paham sket jah tadi... pas makan... mak akuk masuk bilik balik... tido kot... aku pun masuk la tido...

sok paginya (pagi smalam)... aku kena pi klinik tuk checkup peyot aku nan membuyot neh... mangun wat bekpes nasik gureng...tgk2 mak akuk dah wat cekodok... akuk makan jah la cam besa... skalik mak aku ckp... 'ingat dah nyah pi kija dah' aku pikir... ermmm...ok dah kot  mood mak aku neh...mau gak cakap ngan akuk... aku pun bitaw la... pagi ni nak pi checkup... tu yg kuaq lambat sket... pas bekpes... time nak kuaq tu..mak aku tgh ngajaq budak mengaji... aku ckp la kat mak... 'makkkk...cek nak pi dah neh' makanya...mak aku antar aku ke pintu ngan jelingan maot yg aku pun tak reti nak ckp...pasai apa plak dah nih?

sambung lagik...

pastu..pi checkup... akuk dapat la mc... setel lam kol 3 gitu... trus laki aku bawak pih tgk wayang...ok la kan...tengok ceta lam kol 4.50 gitu... ceta abih kol 6.50... balik umah sampai lam kol 7.30 gitu... pas solat...aku kuar la dok tgk tb sementara tunggu mak akuk abih solat...lam pada tu ada la 2-3x aku selak langsir tgk mak aku dok solat kan... dah karang sentap lak lagi ngan akuk kan...

pas dia abih solat... pun tak kuar2 gak... gelap jah bilik... akuk pun panggil la mak... sbb nak tanya... patutnya harini akuk bawak dia pih spital... nak tanya...sok nak pih spital kol brapa... dia kata kol 9.30... aku kata...okey la... sbb aku tgk td mak dah terlelap...aku tamo la kaco... aku sambung tgk tb... dok tak sampai 5 menet... mak kuar makan nasik... pastu tengah dok makan tu... mak kata... ESOK TOKSAH ANTAQ MAK...MAK PIH NGAN ADIK... BLAJAQ2 LA BERDIKARI...ASEK DOK MENYUSAH HAMPA JA TAK ABIH2...

aku tak terkata apa... sepatah habuk pun aku tak jawab... sbb aku dah taktaw nak ckp apa... sedangkan aku tak penah merungut pun sblm ni dok teman mak aku pih spital... SEKALI PUN AKU TAK PENAH MERUNGUT... aku tahan jah sebak kat dada... tahan jah airmata dari jatuh...sampai mak siap makan nasik n masuk bilik...  laki aku pun tak penah merungut... kekadang dia siap amek cuti sbb nak antaq mak aku pi spital...

cepat cepat sambung

Follow Us
fuh! tu tak kena pepatah power lagi tu

Nasik lemak buah bidara
sayang selasih hamba lurutkan
buang emak buang sedara
kerana kekasih hamba turutkan!

sambung lagi TT, teruja plak nak baca

pastu pagi tadi... aku ckp la kat mak...laki aku kata nak antaq... sbb dia dah amek cuti kan... skali lagi mak aku ckp...TAKPA...MAK PIH NGAN ADIK NEK MOTO... NNT NAK BALIK SENANG... motip nak naik moto NINJA adik aku ngan berjubah bagai? dah la ujan... aku cakap la...

ujan neh... cemana nak pi nek moto? pastu aku tak jelas apa yg mak aku jawab...
dah nak sangat pih ngan moto kan... aku malas nak ckp banyak... aku diam jek la... nak kuaq pih kije... aku selak langsir bilik mak...tgk dia dok menung...aku ckp... mak...cek nak pi dah ni... sepatah habuk dia tak jawab... aku pun kuaq la pih kije...

punya la aku susah ati...smalam dari kul 3 sampai kat kul 5 aku tokleh tido... terkebil2 lam gelap...

tadi lam keta pun laki aku tanya... awat mak tamo pih spital ngan dia? aku nih dah serba salah...aku takleh nak ceta kat laki aku...sbb aku tanak laki aku pikir yg bukan2 sal mak aku neh.. aku tataw nak luah kat sapa... simpam jah lam ati sampai rasa sakit dah dada neh...

harap2 aku tak kantoi tred ni ngan laki aku...

pastu pagi tadi... aku ckp la kat mak...laki aku kata nak antaq... sbb dia dah amek cuti kan... skal ...
Fantaghiro Post at 24-3-2011 10:33

aku rasa la kan mak hg ni sunyi tu...die tak dak somi dah kan? die tok leh nak sembang prob2 die dgn sespaa tu yg die sedih kut

aku pon xpaham..apa la yg mak TT berasa ati tu?

ada benda la tuh yang dimerajukkan oleh mak akak tu...
biasalah org tua...
merajuk mengalahkan budak kecik...

aku rasa la kan mak hg ni sunyi tu...die tak dak somi dah kan? die tok leh nak sembang pro ...
krustykrab Post at 24-3-2011 10:40

mak ngan ayah aku dah cerai... aku sampai terpikir nak jek ckp kat mak akuk... MAK DOA JEK LA ANAK MAK NI JADIK JANDA CEPAT2... BULEH DOK JAH BAWAH TIAK MAK SAMPAI BEBILA...

jon & amoi...

aku taw  mak tu tengah majok... tapi apa menda yg aku buat sampai dia majok camtu? sbb aku tak rasa aku de wat salah mende pun ngan dia... kalau betul aku salah...buleh la aku nak mintak maap... nih aku tataw pe salah akuk..

kalau dia majok...n ckp kat aku apa pasal yg buat dia majok sangat ngan aku tu...buleh la aku paham...neh dok diam... jeling... perli... sampai mati pun akuk takkan paham... bukan aku bulih baca pikiran dia pung...

lagi 1... dia nak marah kat aku... marah kat aku sorang dah la.. neh abih ngan laki aku pun kena tempias... laki aku kata dah 2 hari dia balik...sekali pun tak nampak muka mak aku... apa pasal?

tuh apa aku nak jawab ngan laki aku? aku ckp la mak sakit kpala...tido jah lam bilik....

TT pagnen anak sulung erk????

kisah nie same mse aku pagnen&nompang umah mak dlu:cry: mane nak jga alah mabuk aku lagik...mane nak layan krenah mak aku lagik...mane nak jga ati laki lagi.....tkut dia kecik ati kata2 mak.......tpi mngkn sbb dlu sblm kawen ape2 pn rpt gan mak kan....N skrng dh kawen opkos la utamakn laki......N mbi x biase dgn perubhn kot........:cry:
tpi pas aku beranak ok cam dlu2....aku ase nie sbb kta mengandung kot mak kita pn tersmpuk pembawakn budak

menyentuh jantung kalbu..

mak ngan ayah aku dah cerai... aku sampai terpikir nak jek ckp kat mak akuk... MAK DOA JEK  ...
Fantaghiro Post at 24-3-2011 10:46

jgn ckp cam tu...tak baik tauuuu.....takkan mak hg nak umahtangga anak die berantankan plak....
dulu2 masa lum kawen die rapat tak dgn hg? kalau mmg hampa mmg very close, means die sedih sbb skg ni perhatian hg cam dh terbelah 2....jadi aku rasa elok la hg cuba pi bawak die coti2 malaysia ke dgn somi hg skali b4 hg beranak la, sok ni dh beranak lagi la takde masa kan,
maybe jugak pas anak hg lahir die leh konse=ntrate kt anak hg....bila dh ada cucu nnt, maybe die tak rasa subyi lagi kut...apa2 pun hg doakan la yg terbaik utk mak hg...

aku pun kdg2 tensen gak dgn mak aku, w/pun kami duk jauh aku Kl, mak aku penang, tapi kalau aku coti lama2 sure bergaduh heheh, sbb mak aku ni die layan anak2 die skg sama mcm die layan kami masa kecik2 dulu( membebel 24jam kalau tak kena kat mata die)

pening ku baca tatabahasa tulisan ko ni... lebih baik satu hari lepas mak ko solat, ko datang, dan ko buatlah sesi hati kehati... mungkin ia akan membantu.

TT pagnen anak sulung erk????

kisah nie same mse aku pagnen&nompang umah mak dlu man ...
puteri_impian Post at 24-3-2011 10:51

aku stressssssss... anak sulung la neh...
neh aku nak balik umah pun dah rasa tak best...

umah tu sebenarnya aku share sewa ngan adik... sbb nak ringankan tanggungan adik aku tu...
kalau nak ikutkan...laki aku nak suh aku benti kije...dok ngan dia kat sepang nun...
tp disebabkan tolak ansur...dia kata...takpa la...
wat sementara ni kije dulu sampai adik tu stabil leh bayo sewa umah n lenlain tu sorang...
lgpun leh temankan mak kata laki aku...

aku tataw dah sebanarnya apa yg mak aku neh nak... takkan semata2 sebab dia tak nampak aku jenguk dia dok lam bilik itu ari dia nak sentap ngan aku sampai camneh...

sbb sblm2 ni dia ok jek... aku rasa masalah mak aku neh...dia suka sangat berburuk sangka ngan anak2...
sblm2 ni adik aku selalu sangat dah kena... la leh turn aku lak...

kalau ada masalah sekalipun.. ceta la... sblm2 ni awat buleh elok jah berceta ngan akuk... kekadang sampai kol 12 malam pun tak tido2 lagik sbb dok pot pet2 ngan akuk..

jgn ckp cam tu...tak baik tauuuu.....takkan mak hg nak umahtangga anak die berantankan pla ...
krustykrab Post at 24-3-2011 10:54

aku tataw dah apa yg aku nak buat sebenanya...

nak kata rapat sangat tu mmg tak...sbb aku ni banyak merantau...
dari umo 10thn aku dah dok asrama... balik dok ngan mak umo 15...
umo 18 merantau lagi... balik dok ngan mak umo 19...
umo 23 merantau lagik... balik dok ngan mak umo 26...
pastu umo 28 kawen... dok jauh lagik...
umo 29 mak n adik aku mai dok ngan aku sbb mak bercerai ngan ayah...

kiteorg 2 beradik mmg dari kecik biasa berdikari... nak manja2 ni mmg tadek la...
sbb tu kiteorg tak reti nak tunjukkan kasih sayang mak parent...
walo dalam ati tuhan jah yg tau...

ni contoh k... aku suka tgk org peluk ciyom mak...
n aku pernah buat gak kat mak aku... taw mak aku ckp apa?
'NIH BELAKON KE HAPA NIH?'
aku jadik malu nak buat lagi...jadik aku stop...sbb mende tu bukan budaya lam family aku...
kami 2 beradik ni dah terdidik jadik org yg biasa sembunyikan kasih sayang...

aku stressssssss... anak sulung la neh...
neh aku nak balik umah pun dah rasa tak best...
...
Fantaghiro Post at 24-3-2011 10:58 AM

dik panta-ijo, org tua mmg sensitipnya berlebih-lebihan....ntah2 die rase rindu kat ur dad, die rase cam "i;m alone in this world not like others..."...mcm2 ler, tambah plak kalo die jenis rajin melayan perasaan...

dah jgn dok stress manjang, kang effect baby kat dalam peyut tu...
balik ni dr opis ari ni, ko gi cium tangan die...mintak maaf kalo ade terkasar bahasa atau ape2, walopon ko rase ko takde salah
...ape reaksi die ko biarkan je...at least u had done ur part to make peace with her....
hockayyyy?

muahssss