CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Raman

Tanah Keluarga Ammar Baharin kena Curi

giler arr buat keje hangsuang camni. PTG ni agaknya kene rombak blk buat pemurnian besar-besaran. dah la staf plg hanatttt nak blh ke settle urusan tukar milik properties pun makan tahun.

opie5662 replied at 26-4-2024 09:38 AM
Tanah mak aku dlu pon MB masuk campur jgk. Cume org tatau la. Tp mmg kene buat report. Tanah dkt s ...

time ni sapa mb s'gor? alhamdulillah selesai dgn pertolongan mb w/pun rakyat biasa

x heran la jd mcm ni. benda ni da lama berlaku laa... tanah arwah ayah aku pn jadi mcm ni kt Puchong.. da ade hasil tetiba ade org claim tu tanah dia.....tetiba nama ayah aku hilang... nama org lain plak kat tanah tuu...

Keluarga laki aku pun kene macam ni.. adik ipar pak mentua buat harta sendiri..boleh jual tanah tu kat orang lain padahal nama tanah tu masih atas nama arwah pak mentua aku. Mmg dia ada kaki kat pejabt tanah.. senang2 je jual tanah orang lain. Banyak pulak tu dijualnya.. Giler.tak takut mati puak2 ni...

Fazzbulous replied at 26-4-2024 06:19 AM
leeee...u bru tau kee..dlm byk2 pjbg gomen,pjbt tnh yg ptot sprm check skli...check semua staff2.. ...

Betul dengar cakap staff siap boleh dapat tanah percuma lagi .. bila orang2 biasa nak buat pindah milik hak sendiri urusan tanah faraid punya la susah..

Last sekali keluarga waris laki aku boleh cakap takpe la biar la taknak arwah2 terseksa sebab berebut tanah.. gilerrr.. sedap la orang tu makan hasil tanah orang lain..

Follow Us
agaknya dorang tau.. tanah orang melayu banyak yang tak boleh nak dibangunkan.. antara sebabnya.. pengurusan pusaka..

kalau urusan pusaka tak setel2.. mmg tanah tu tergantung aje la.. kalau ada yang tau selok belok.. bole dia amik kesempatan agaknya.. semoga gejala rasuah ni dapat dibendung.. berlaku adil lah kepada yg hak.

talapia replied at 26-4-2024 10:11 AM
agaknya dorang tau.. tanah orang melayu banyak yang tak boleh nak dibangunkan.. antara sebabnya.. pe ...

ye itu antara sebab utamanya, bila mewarisi tanah pusaka ni, tambah pulak ada beberapa nama dalam satu geran, kena pecah lot nak bagi ikut nama masing-masing kena duit jugak. kalau waris2 tu sekadar marhaen, atau umur muda, kerja biasa2 cukup makan pakai je,celah mana nak sediakan duit utk pecah geran nak dapat lot asing. sebab itu urusan bnyk kali terbengkalai. org melayu kita mmg kaya tanah,tapi sekadar sebagai pemunya.tanah tetap kosong tak diurus.ini berlaku pd my family jugak. waris lelaki yg terima bahagian besar tanah yg kena urus.lain2 pakat setuju aje. nasib baik ada tanah2 lain yg disewa utk dapat duit, cover segala urusan tanah yg sebelah sini (sorry ni share sikit cerita pengalaman).
seperkara lagi, urusan nak majukan tanah kalau bnyk namanya, mmg tak ke mana.mmg kena sepakat. dan perlu ada modal. so sesiapa parents yg ada tanah nak wariskan pd anak masing2, siap2 uruskan dari A hingga Z, supaya esok2 bila parents dah takde, anak2 atau waris dapat yg 'cantik' aje.takde gaduh2 sape nak urus, sape nak bagi duit. pecah lot siap2. so org ni urus bahagian dia, org tu urus bahagian dia. tak timbul isu.

Hessa replied at 26-4-2024 09:09 AM
saja share skit, arwah abah i kerja pejabat tanah dulu. lepas i dh lahir besar sikit, arwah berhenti ...

Samalah dgn ayah i. Dia kerja Jabatan Hutan. Kawan2 lain mampu beli rumah, tukar2 kereta. Ayah i anak2 dah besar baru boleh buat rumah kampung. tu pun atas tanah datuk i bagi. Mak i sampai cakap, ayah kau ni pembaris sangat. Sebab tu kita hidup mcm ni je. Tapi rezeki berkat. Dengan gaji sikit tu mampu besarkan 5 org anak sampai masuk u.  

Lulu_717 replied at 26-4-2024 11:23 AM
Samalah dgn ayah i. Dia kerja Jabatan Hutan. Kawan2 lain mampu beli rumah, tukar2 kereta. Ayah i a ...

ooo..baguslah mcm tu , sama pendirian dgn arwah abah i, biar hidup berkat, sikit takpe. arwah berenti dulu dgn pejabat tanah pun sebab tak sependapat dgn bosnya. mcm u cakaplah, jenis lurus kan (pembaris). tp bila dewasa kami anak2 ni dah bekerja, dah faham sepak terajang dunia kerja ni kan so kami faham lah kenapa arwah berhenti dulu. ye, kerja pejabat tanah siap dapat tanah ye masing2. itu mmg betul.abah i je tak dapat apa2 waktu itu. tp alhamdulillah baik2 saja kami semua.

Kes Bukit Merah macam ni kan. Pembeli tak dapat title.

iols pernah ada experience tukar nama dekat pejabat tanah. nama ayah kepada nama iols. tapi lama dahla, masatu kene sign depan pegawai pejabat tanah. kerek nak mampos yach pegawai tu. cakap pefeeling mcm kita berhutang duit dgn dia pulak. kau pegawai je pun lagak mengalahkan vip menteri besar jah.. iols syak pegawai tu jeles iols dpt tanah

Edited by Hessa at 26-4-2024 12:03 PM

ye, satu lagi bab2 tanah ni, kalau boleh, urus lah sendiri. kalau kaya raya bnyk duit tak kisah habis ke runner ok je. tp kami uruskan hal tanah keluarga mmg urus sendiri. takdelah terlalu cepat. tapi alhamdulillah pengalaman i dgn family masa urus tanah dan rumah keluarga mmg mudah lah urusannya. satu lagi, kita dapat knowledge hal2 berkaitan.

yusryimran replied at 26-4-2024 07:09 AM
kan betul sangat apa yg you ckp tu. kadang fade up nak berurusan dgn mereka ni

Pejabat Tanah Taiping suruh isi borang guna pen basah dakwat hitam tapi xsediakan.. X nk sedia, jual la.. Jenuh ayah aku umur 72 thn pusing bandar Taiping tu p cari pen hitam dakwat basah.. Tolonglah mudahkan urusan org.. Nnt Allah mudahkan urusan korang.. Jgn buta perut sgt.. X kn 1 office pejabat tanah taiping tu xde pen hitam dakwat basah? Pembekalan bekal apa je??

awex^returns replied at 26-4-2024 07:50 AM
sesiapa yang curi hak milik oang ni, jawablah kat akhirat nanti
termasuk yang bersubahat

Xde cerita dia dpt cash kt dunia lg x? Yg dlm kubur tu dah tentu..

awex^returns replied at 26-4-2024 09:28 AM
yang miskin pon macam tu apa lagi yang kaya raya

ni open secret lah eh aku rasa... puak selatan t ...

Yg kt kl ni pun dia sebat.. Bkt persekutuan.. X kaya2 lg.. Jgn tanah krjn dia beli murah pastu dia p jual kt type C pulak..

ni semua melayu islam kan
aman2 je buat kerja melahap harta org

Farnor replied at 26-4-2024 09:30 AM
Menakutkan lah ada baca berapa kes ini yg mencuri n merebut tanah org lain tanpa pengetahuan si pemi ...

Semoga pelaku mendapat balasan cash di dunia dan compounded di akhirat.. Amin YRA

Lulu_717 replied at 26-4-2024 11:23 AM
Samalah dgn ayah i. Dia kerja Jabatan Hutan. Kawan2 lain mampu beli rumah, tukar2 kereta. Ayah i a ...

teringat ada sorang pak menakan laki aku (dah meninggal pon)
dulu kejer Ranger Hutan ni lah
katanya banyak sauk menyauk, rumah pon besar gadang
tapi masa meninggal Allah nak tunjuk barangkali
kubur beliau dipenuhi air ya
sampai kena timba keluar
Nauzubillah, takut aku mengingatnya
janganlah jadi kat aku atau anak cucu aku
cukuplah apa adanya

Tak sabar nk tau updates kes ni...dah la org tu byr cukai tanah...kalau x byr pun blh kena kebas ni kan plak berbyr...siap la korg staff PTG