CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: EJALTI

[Tempatan] ‘Abang harap sayang maafkan abang dan kita boleh raya bersama’

green~tea replied at 7-4-2024 09:53 PM
Kadang2 aku baca betina perangai entitled or princess syndrome ni buleh rasa jadi sakit hati naik  ...

Semoga bini macam tu tak panjang umur.

Decaffeinated replied at 8-4-2024 06:36 AM
Semoga bini macam tu tak panjang umur.

i bet u panjanggg giler umur org gitu... sbb dia tak perlu bersusah ... disayangi anak2 / boss/ kawan2 / sedara mara etc... on top of that otak langsung tak serabut, bukan setakat susah nak dpt penyakit sbb tak stress & dilimpahi kasih sayang , malah muka muda & lawa sbb byk masa nak melawa

green~tea replied at 8-4-2024 06:08 AM
I baca confession lelaki tersakiti dekat mein NGL twitter tu...

Terkejut i ada pompuan demand mc ...

takat baca pun u sakit ati . kan.. i dah jumpa/kenal/mingle org cenggini.. lagi sakit ati

sblm pkp i pegi gathering kawan2 lama.. yg dtg semua lelaki. masa tu pompuan2 tak dtg... so i mingle lah dgn wife memasing... ada sorang yg i tahu dia "handicapped as a wife" tanya i,   u tak boring ke duduk rumah , lepas i bgtahu i dah jadi sahm. i ketawa lah sbb nak je i ckp keje byk giler apa yg boringnya, terigt zaman i busy nak mampos cari duit rasa tak cukup masa nak urus rumahtangga... , kira macam tercapai impian lah jadi sahm, Tapi i malas nak ckp sbb handicapped  wife takkan faham ... lagilah time tu dah  20 tahun i struggle dlm hidup.. dia nya masih lagi handicapped wife mmg takkan faham lah  sampai bila2 pun

Lepas pkp i dah malas nak bersocial. benci jumpa org yg pandang rendah kat i simply lepas dia tahu i sahm, padehal dianye lagi lah kategori isteri oku

Edited by nurkasih74 at 8-4-2024 07:00 AM

OMG… aku blh relate dgn pompuan ni.. arwah laki aku resign tanpa pengetahuan aku. B4 tu dia adalah ckp2 nak quit, blk kg, keje remote etc.. aku ckp jgn.. anak2 baru nak melangkah ke uni etc.. byk belanja.. duit rumah semua sapa nak bayo. Masatu gajiku cukup2 je bayo duit keta n yuran sekolah anak. Mmg xde baki. Kebetulan awal thn hadapannya tu, januari- loan keta dah nak abis. Dia resign bln 9 b4 loan keta abes. Yg jd aku tau, jumpa notes atas katil dgn hadiah drp staffs dia ucapan farewell bagai… Allah.. berkecai jantung aku. Ye laa.. gaji dia bertiang2 byk drp aku. So mmg fr there on, relationship kami agak tegang. Masuk pulak elemen mil yg kanser n dok ulang check up dan rajin menumpang rmh aku yg sskangkang kera dgn anak2 yg ramai lg.. stressss sgt2… adik2 ipar yg ada rmh besar anak sorg xnak pulak dia tumpang. Nak jd cite, Bln 12 thn yg sama, abah aku passed away mengejut.. menambah lg sesak dada.. aku gaduh besar dgn mil sbb aku dah stress melampau. Then… bln 2, he passed away.. suddenly too. Perancangan Allah takde sapa yg tahu.. n now, i just live following the flow.. que sera sera..

Jgn pulak ko menyesal lps ni ye wahai isteri. Laki ko tu agak helok rupa, helok perangai. Kang ada yg kutip bwk blk rumah. Bewak pun bewak la, asalkn sedap mata memandang.

kepompong replied at 8-4-2024 06:41 AM
i bet u panjanggg giler umur org gitu... sbb dia tak perlu bersusah ... disayangi anak2 / boss/ ka ...

Ikut lojik begitu lah tapi dalam kes2 sebegini lojik jarang terpakai. Tup2 kena barah kopek tak pun demam denggi.

Follow Us
nurkasih74 replied at 8-4-2024 06:57 AM
OMG… aku blh relate dgn pompuan ni.. arwah laki aku resign tanpa pengetahuan aku. B4 tu dia adalah  ...

havocnya sis dlm masa brp bulan je byk peristiwa berlaku

hb resign - mil kanser kena jaga dia -  ayah meninggal -hb meninggal

sorry nak tanya (kepoh) masa hb meninggal tu mil masih hidup ke  . uish kalau berlaku kat i, mmg tatau lah apa jadi kat i... sbb (arwah) mil i pernah ckp kat semua anak2 dia, kalau anak2 mati , dia mmg nak tuntut semua harta anak2 dari jatuh ke tgn "org luar" (pasangan anak dia dianggap "orang luar" u...) tapi mcm bodoh jugak sbb hb i bgtahu i of course i buat  contigency plan

Decaffeinated replied at 8-4-2024 07:08 AM
Ikut lojik begitu lah tapi dalam kes2 sebegini lojik jarang terpakai. Tup2 kena barah kopek tak pu ...

sakit tu ye.. makin mengada2 sbb makin boleh demand & makin meng-oku-kan diri

tapi tak mati2

i ckp atas kapasiti isteri2 oku depan mata i... sorang ada SLE manjang admitted. Jenuh baca kat group alumni suruh doakan dia (i dah left group so now tatau apa citer skrg) sorang tu gemokss macam ba alif ba ya.. so selalu kena pakai wheelchair sbb kaki tak boleh menampung berat badan, suami & anak2 lah layan dia , jaga hati dia (sebab kononnya dia sakit tak boleh tersakiti) nevertheless muka dia licin peloles yach tkde kedut.. yg sorang tu.. sentiasa admitted (yg ni doktor GP) ~ macam2 penyakit anak mati dlm kandungan lah, buasir lah , etc. tapi nasib dia selalu tak baik sbb dpt doktor yg treat dia tak best , makin sakit.. i pelik sbb kan dia Dr , boleh je cari the best physician ... yg isteri oku lelain sakit2 lutut, sakit macam2 lah yg remeh temeh semtiasa sakit & byk excuse , tapi tetaplah tak mati2

i mmg hati hitam mulut jahat yach .... i tak pernah kesian kat org2 sebegitu the moment i dpt tahu dia mmg sejenis "disabled as a wife", i rasa patut pun ditaqdirkan sakit, sebab mmg meminta, very good excuse utk jadi disabled wife sampai bila2 pun, dilayan & dikasihani (of course dikasihi also)

i ni org nampak macam kategori "syaitan betina" , queen control, toxic mom ,  yg buruk2 semua org tuduh i lah!

miskin.. xde keje.. dah la nakrayeee...

sekiang speku

dua_chzy replied at 7-4-2024 09:21 PM
Ga usah, ga usah dipujuk rayu binimu dek!

Pompuan yg bijak akn buat mcm wife dia buat....
Benti keja dlm keadaan ekonomi mcm skrg....
Nak jd bewak le tu...

Jgn maafkn dia puannn....

kepompong replied at 8-4-2024 07:47 AM
sakit tu ye.. makin mengada2 sbb makin boleh demand & makin meng-oku-kan diri

tapi tak mati2

kejam nya ayat u zis haha takut ai baca tp mmg ade lelaki/pempuan pesen gini lah, asalkan boleh ride gitu huhu

Maybe husband breadwinner buat decision quit kerja tanpa discuss dengan bini...bini ada own reason mahu lari dari rumah.. Mahu speculate nanti jadi fitnah pula..if bini homemaker...

Eiii keputusan nk berhenti kerja kalau dah kahwin adalah keputusan bersama kot,,mmg patut la bini lari,,iols pun akan begitu..dah la hidup skang ni keras,,ko suka2 nk berhenti kerja,,

tp boleh ke dorg ni berbaik ek, sbb kan pendedahan laki ni ek, satu melesia kutuk bini dia?? mau tmbh mental bini nyer. gatei la ko brader haha

hidup ni bukan berkaitan psl diri kita aje.
aku yg single ni pun dulukan mak, kucing², mak. mak, mak, kucing² lg. diri aku sendiri, perkara yg ke 13.
semua jenis pekerjaan ada bebanan.
kalo jd pembunuh upahan sekali pun, tkde job tkde lah income walau risiko nya ko kena tangkap

kepompong replied at 8-4-2024 06:05 AM
kalau princess syndrome tu sahm yg memang tungkus lumus uruskan anak2, tunggu laki kat rumah,  pas ...

Kat tiktok ke mana ntah ada trend stay at home girlfriend... taitai... keje lepak he satu hari... melawa, gi gym... prepare food tu pun jenis meal prep je... kemas rumah sket2.. terus orang chop couple goals..

sb apa berhenti keja? jgn la sampai tgal suami mcm ni, dia blm start jd biawak hidup lg utk ko angkat kaki kak..

sorry, sorry jugak bang tapi pujuk la dengan dapatkan kerja baru. lelaki ni maruah mereka berkerja, so tunjukkan awak tu suami yang ada harga diri.

Kalo setakat suami baru kena buang keje sehari dua, sebulan ke and tengah gigih cari keje... kita sebagai pompuan support je laaa emosi, financial back up.. support sampai dia buleh bangun balik...  

Laki bini kalo betul berkasih sayang.. mmg sanggup je susah senang bersama... yang penting CAKAP... BGTAU... DISKAS...

Both laki bini ni ada masalah komunikasi...

sara_thrash replied at 8-4-2024 10:01 AM
sorry, sorry jugak bang tapi pujuk la dengan dapatkan kerja baru. lelaki ni maruah mereka berkerja,  ...

Masa aku marah laki aku pun aku ckp, lelaki klu xkerja maruah xde ye. Tp sekali je la aku ckp camtu sbb mcm melampau plak. Kesilapan dia, xbgtau awal2 nk berhenti. Klu bgtau awal2 aku blh je tlg carikan keje tu sama2. Dh knp nk pendam sorg2. Mcm xde function plak aku ni sebagai wife. Dia ckp xnk bebankan aku sbb aku bz jg anak2 3 org ni. Kitaorg pjj. Masa laki aku ckp dia berhenti tu pun dia nangis. Adoi la. Sakit kepala jgk carikkan laki aku keje tu. Tgk la lama mana plak bertahan keje ni. Aku harap 4 thn la. Klu tak cari keje lain plak