CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tehbunga

Temerloh[Bndr IKAN PATIN] : Pembangunan & Kemajuan

Reply 292# sok_suci

pekan sehari ni bermula dari roundabout dekat dgn bangaunan MCA berhampiran sek ren cina tu sehingga ke stadium temerloh....jenuh lah nak berjalan kaki, org pulak ramai.

nak bergerak dah

Reply 293# cintan66

Seronoknya balik Temerloh..

Selamat sampai, kak....

Org2 Temerloh pekabo..? Snyp je...

Memanglah temerloh banyak berubah kalau bandingkan tahun 80-an.
Pembangunan sana sini.Hilang lah kampung2 dari batu 1 ke mentakab tu nanti.
Paya yg ada x tak berpaya lagi. Kubang pun leh jadi dataran indah masa nie.
Nampak sekolah lama SeMeKeTe.......byk kenangan kat situ weh......

baru balik dari temerloh, tadi ada dlm kul 8.00 pagi kt sana...aman damai jer jalan takder jem bagai tp dlm kul 10.00 am dah mula sesak. borak2 dgn jiran dia ckp tgh bulan ni Pacific nak bukak cawangan kt mentakab, x lama lagi ada cinema & bowling ler kt area sini. maybe dlm tahun 2013 nak buat waterpark pulak....

Reply 10# azzira

Wah, klu dah ada cinema nti x pyh la org Temerloh g Kuantan. Nk g Kuantan tu berasap juga punggung sejam gitu.

Follow Us
Reply 11# sok_suci

tu laaa pasal....x yah ler nak memanaskan bontot gi kuantan....

Reply 12# azzira

azzira asal temerloh ke?

seminggu lebih yg lepas sy g UMP gambang ikut tol temerloh..adoi trase jauhnya pjalanan atas highway tu. dr gambang ke kuantan dah x jauh kan. dah tu mse lewat petang balik dari kuantan singgah dropkan sepupu kat UMP tu then terus ke temerloh, adoi dah la mengantuk cuaca mendung2, rasa mcm x da sudahnya pjalanan. selain highway tu, ada jalan lain ke dari temerloh nak ke kuantan? jalan lama ke

Reply 13# sok_suci

saya ddk Bentong tp selalu gak pergi temerloh...
ke kuantan dari temerloh klu ikut hiway dlm sejam lebih kan. mmg ada jalan lama, dari temerloh lalu maran & srijaya tp jln 1 lane jer, klu bnyk lori sangap jugak lalu ikut situ. selalu ke pergi kuantan ? klu dari johor boleh ikut segamat & muadzam utk ke kuantan

Reply 14# azzira

oo bentong.. Kat Bentong tu ada Gunung Rajah, kan.. Myb sy n kwn2 naik sambut new year kat sana. Sambut new year atas gunung.

Bentong ni jalan nak menghala ke KL klu dr Temerloh, kan? Tempoh hari sy sempat sampai ke Kuala Gandah g tgok gajah. Bru sekali je sampai Kuantan. Ok gak la.. Bandar pun besar.. sempat g ECM tu cuci2 mata.

Mse dtg tmpohari sy direct je dr Segamat ke Gemas Rompin Bahau then masuk Triang, Bera then Temerloh. Nmpk gak simpang belok kanan trafik lite nak ke Muadzam time dekat Segamat tu.

Reply 15# sok_suci

aa...aah...kt bentong ada gunung rajah...starting point dia dari air terun chamang...saya sampai puncak dalam tahun 2007 (klu x silap) mmg cantik view kat atas nun...antara puncak gunung yg ada view 360 darjah.

betul laa...bentong dlm laluan dari temerloh ke kL, kuala gandah tu x jauh dari rumah saya (dlm 30 minit). kuantan bandar yg menarik, bnyk aktiviti yg boleh buat kt sana....ada pantai, ada air terjun

klu dari segamat tu dlm dua jam jer nak sampai gambang ikut muadzam tp mmg x lalu temerloh laa

awak mmg suka travel yer ? ke mana lagi yg awk dah pergi ?

Reply 16# azzira

Wah tahniah dh sampai Puncak Rajah! Memang sah le org Bentong.

Sy suka jugak travel tp klu bkereta setakat ni paling jauh sampai Pahang ni je la. Tu pun ke tempat2 mcm yg sy sebut kat atas tu. Duk Kulai Johor, sllu travel dekat je smpai Mersing, Melaka n 1st time smpai N.9 drive dr Johor sebab ade trip g Gunung Angsi n Gnung Datuk kat rembau. Sampai cameron skali kat gnung berembun perdah jasar. new year awal tahun ni. ni masuk pahang tp area atas2, kan. Ikut kwn2 je. Skali tu smpai Korbu kat Perak.

X puas la ronda2 Pahang. Dua mlm kat Temerloh, sempat tgok air sungai pahang kat esplanade tu je. mula2 ingtkan esplanade tu meriah, rupenye sunyi. kat temerloh tu ade ke monumen @ peringatan utk allahyarham Sudirman? mse sy makan kat warung tepi jalan bwh pokok betul2 kat esplanade tmerloh tu, sy tny kat akak warung / gerai tu, katenye xde pun tugu2 @ any sign yg tnjuk Sudirman tu ikon dr Temerloh. Sempat gugel2, Pak Sako pun dr Temerloh gak. Gitu je. X tau bila dpt pegi lg. Hmmm

antra pic mse merayap ke Temerloh.

Reply 17# sok_suci
suka ke dtg temerloh ? ni mesti ada "cerita best" dgn org2 dari temerloh ni...he he he...   
klu ada org tanya saya apa yg menarik kt temerloh ni, mesti saya x reti nak jawab apa...tp antara tarikan selain sg pahang ialah gunung senyum. temerloh pun sedang membangun so tak ada perancangan lagi (kot) dari majlis perbandaran utk buat monumen berkenaan tokoh2 yg berasal dari sini yg dorang perkenalkan pun cuma masakan ikan patin (ada cuba x ?)

mungkin klu ada masa nnt awk boleh menjelajah pahang lagi...mungkin ke tasik chini, tasik bera atau ke taman negara. pernah dgr air terjun berkelah dan air terjun jerangkang ? dua2 tempat ni cantik...air terjun yg paling best saya pernah pergi. atau boleh juga melawat bandar bersejarah kuala lipis dan bandar diraja pekan. cuba rasa masakan2 dari tempat2 ni. klu dari mersing, awak boleh lalu ikut jalan pantai utk ke kuantan. laluan ni awak akan bertemu dgn endau, rompin dan pekan

ha ha ha...mcm nak promote negeri pahang pulak saya ni...

Reply 19# azzira

Sy dah terjatuh hati kat Pahang kot. Haha..

A'ah bnyk jugak kan tmpt2 best kat seluruh Pahang. Pnah jugak dgr nama2 air terjun tu. Tempoh hari sy makan kat kedai makan / restoran belakang terminal bas kat the store.. Kedai makan deret ade 7-e tu. Nampk jugak ikan patin tu tp x tgerak hati nk cuba.

Mse lalu dari Bera ke Temerloh, nmpk juga gerai2 jual ikan patin tepi jalan sepanjang sungai tu. Myb next visit bru sy cuba. Sy pegi Pahang just bekal map dr google. Gunung Senyum tu pun pnh dgr. X silap ada gua die sekali eh?

Yelah, setiap tempat tu ade keistimewaan tsendiri, kan. Insya Allah ade ksempatan dtg lagi. Teringat mse 1st smpai Temerloh 26 Nov tu, sy x tau jalan nak menghala ke Kuala Gandah. Dah tu singgah le kat pejabat pos kat blkg bangunan majlis perbandaran tu. Staff kat kaunter tu tolong lakarkan peta nak ke sana.

Seronok setiap kali smpai tmpt baru. Excited n x boleh nak jangka akan jmpe ape.

Reply 20# sok_suci

Pakcik saya klu ke temerloh mesti nak makan gulai patin kt tepi sungai, x jauh dari jambatan gantung tu. dia kata mmg sedap kt situ. harga seketul ikan maybe dlm RM5-8. kedai mkn yg awk pergi tu harga mknn mmg agak tinggi sikit compare kedai lain maybe sbb dia femes kot kat sini.

Lain kali beli ler map malaysia yg besar tu (mcm saya ), lagi senang nak travel...saya suka bukak map tu lepas tu cari nama tempat yg pelik2 sikit kt semenanjung sebelum travel ke situ...betul mcm yg awk ckp, mmg seronok pergi ke tempat baru, kita x bleh jangka apa yg kita akan jumpa. mcm tahun lepas saya pergi ke kedah, ingatkan nak lawat kebun anggur jer tapi x sangka kita org akan end up bermalam kt tepi tasik beris yg sgt2 cantik...

p/s : sy terlambat baca soalan awk berkenaan cara nak gi kuala gandah, klu x takder ler susah awk nk cari...

Reply 19# azzira

temerloh pun sedang membangun so tak ada perancangan lagi (kot) dari majlis perbandaran utk buat monumen berkenaan tokoh2 yg berasal dari sini yg dorang perkenalkan pun cuma masakan ikan patin (ada cuba x ?)

Galeri tokoh dah ada kat Tloh....

Galeri Tokoh Temerloh - Perasmian
Pada 18 Julai, 2009 (Sabtu) bersamaan 25 Rejab 1430H telah diadakan perasmian Galeri Tokoh di bangunan Lama Majlis Daerah Temerloh.

nama2 seperti Pak Sako, Dato' Sudirman, Ami Masra, DAto' VV Avoo,  YB Dato' Shakar ,Dato Muda Awang Ngah, Dato Hamzah Abu Samah, S. Romainor, Arifin Said antara yang diangkat sebagai Tokoh.

Reply 295# sok_suci

berebut lappy dgn anak2 cuti sekolah ni
mummy nya susah tul nak ol....

masa balik temeloh dulu cuaca panas
air sungai pun dah surut.....best cuci mata kat pekan sehari

bawa balik 3 ekor ikan patin, beli dodol kukus, beli gula kabung
gula kabung punya lah mahal sebungkus rm10....katanya amik dari benta lipis

Reply 22# cintan66

ooo...dah ada yer....malunya saya....!! ...