CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2308|Reply: 10

kerjaya + keluarga + masa depan..

sblum nie pakwe keje kontrak ngan gov. pastu kitaorg da rancang nak berhijrah lpas kwin (dlm prancangan awal thn dpn) sbb ade peluang keje utk die (bisnes kluarga saya).. tup2 die dpt plak keje tetap... alhamdulilah syukur rezeki die.. skrg nie saya pk plak mcmane ngan perancangan kitaorg nak berhijrah tu.. klu korang dlm situasi mcm nie.. korang sngup xlepaskan keje ngan gomen + jalankan bisnes tu? hmmmmmm

hal ini ko bincanglah dgn dia ,mengapa perlu dibincangkan disini? Walau sehebat mana pun komen2 yg diberi ,keputusan pakwex ko juga yg buat...membuang masa org berkomen sajalah.

Kerja gomen tu jadi apa?Pegawai?Staff bawahan? Biz tu profitnya mcmana?Ko boleh fikir sendiri mana satu ko nak...
Tapi kalau tanya aku..Of coz Biz......4 tahun all out ko buat ,dah dapat beli harta/rumah...
Tapi kalau kerja Gomen 4 tahun tu...Terkedek kedek Loan ngan Bank Rakyat...Sampai beranak pinak pun belum tentu loan habis...

p/s  Ops.....Bergantung juga Biz apa...Dan tahap pencapaianya..Nak kaya pun cepat..nak tersungkur pun MUDAH....

biz tu tgk..cuba ramal kan leh tahan smpai brapa tahun..klau leh tahan smpai brpuluh2 thun then tgk profit biz dgn gov mna tggi..

what kind of biz? cuba tgk pro and cons dulu.. kalau kerja sendiri= pendapatan tak tetap, no pension etc.. u have to make a list of that...
personally to me i prefer if married couple la, sorang keja gov n sorang private.. kalau boleh la..

bek pilih jahh kje gan gomen..xkan nk tolak kje gov lak susah la nk cari kje tetap la ni..biz tu wat secara sambilan pon xpe..

ok xcdgn aku??

Follow Us
bek pilih jahh kje gan gomen..xkan nk tolak kje gov lak susah la nk cari kje tetap la ni..biz tu wat ...
akulahjua Post at 16-3-2011 21:16

sy setuju gan cadangan awak
keje gomen bkn senang nk dpt, pas tu kena tgk gak what kind of business yg nak dijalankan tu...
kalo business tu dh stabil br boleh amik keputusan utk wat permanent...

pada pendapat aku la why not doing both thing in the same time.. for the time being stay work for the government and doing the business slowly. Pastu kalau nampak bisnes tu boleh menjamin masa depan korang so bleh la fikir balik perancangan korang tu. bukan pe bisnes ni risiko tinggi skit. tapi rezeki ada di mana2 InsyaAllah keje gomen ke bisnes ke kalau ikhlas dan jujur dengan rahmat dari yang satu rezeki akan datang amin :-)

better buat dua-dua je, fulltime keje gov, part time buat biz.....dua-dua TT untung

hal ini ko bincanglah dgn dia ,mengapa perlu dibincangkan disini? Walau sehebat mana pun komen2 yg d ...
HannahMontana Post at 15-3-2011 20:53

sekurang2nye saya bleh dgr dulu pndpt org lain.. mmg da bincang bnde nie sblum nie.. sblum die dp tetap lg... xsalah klu NAK MINTAK pendapat org lain kan.. saya bukan bergantung kpd ape pndpt korang utk buat keputusan.. cuma... nak tau ape pndgn korang.. klu xnak komen xyah la.. anyway thanks...

biz tu mmg da stabil.. sbb my family dh buat 10tahun biz tu... biz forwarding agent.. xbleh nak buat serentak dlm 1 masa sbb biz tu kat luar negara.... insyaAllah biz tu klu buat btol2 mmg bleh maju lg..  terus terang dlm sbulan biz tu bleh dpt dlm 3xganda dri gaji yg die dpt... saya pun adik bradik 2org jer.. kakak da keje n da ade family so die xbleh nak buat keje2 tu... saya plak still study lg.. tu yg saya maksudkn saya dan pakwe da rancang nak berhijrah keluar negara... nak buat biz family tu. sbb my dad yg handle sorg2..

bukan nak complain cuma juz nak tau la ape korang akan buat klu korang dlm situasi mcm nie.. sharing is caring.. xnak la nnti saya buat keputusan yg terburu2.. kdg2 kite perlu gak dgr nasihat atau pndgn org lain klukite ade masalah.. antara bleh pakai atu x  itu blkg kire... slepas die dpt keje ttp nie kitaorg xpernah lg bincang psl bnde nie.. saya pun xbrani nak bukak cite lg sbb die tgh xcited bru dpt keje tetap..