CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: maklukpenggoda

[Tempatan] Pendaftaran PADU tidak akan dilanjutkan

apalancut replied at 28-3-2024 01:52 AM
https://www.tiktok.com/@drweekasiong/video/7326058973617081607?is_from_webapp=1&sender_device=pc&web ...

Maceh na.. mmg tunggu Dr wee ni bercakap..best sgt

Tak kuasa ek nak daftar padu. Laki aku pun tak daftar. Why bother? Ioilss bukan jutawan pun.. harta pusaka pun lom tentu dpt sbb anak paling degil.

X daftar pun, cam seriau pulak lepas baca kat 1 page, ramai komplen ada kes duit hilang dlm acc lepas register padu ni

Lampuled replied at 27-3-2024 08:56 PM
Mula² nak isi, tapi bila sampai harta pusaka pun dia nak tahu mmg tak lah... harta pusaka belum ten ...

Serious ke harta pusaka pun nk tau...
Dh mcm duduk bawah komunis gayanya..
ASB/th semua kena isi jugakkan..selain rmh, kereta semua tu...jongkong emas brp ketoi ada kena declare tak?

Tinot7 replied at 27-3-2024 06:58 PM
Iols speku brg sumer diapungkan lepaih raya.. sabsidi diberi balik dlm bentuk cash bank in ke dlm  ...

Waaaa...ini betul2 komunis...sampai segala benda kita beli dia kutip info...hampeh betul

tungkai replied at 27-3-2024 12:47 PM
Walaupun dah byk org dok share, tapi aku masih tak clear cemana dia nak differentiate yg dapat subsi ...

Eh...Ur ipar is not the only one dpt call psl undi Bagan datoh ni..kwn I pun dpt jugak..lahanat betul

Follow Us
tungkai replied at 27-3-2024 12:47 PM
Walaupun dah byk org dok share, tapi aku masih tak clear cemana dia nak differentiate yg dapat subsi ...

Panggilan tu akan masuk bila dah lepas KYC.

Maknanya, "kemaskini" dlm padu lengkap, nombor 03 5037 8023 tu akan talipon.

nak check berapa ramai yg repot? rujuk sini: https://www.truecaller.com/search/my/60350378023

Untuk aku, dia tanya jika aku pengundi di mana PKR pegang parlimen tapi kedua2 DUN dipegang umno. Aku 1 daerah dlm negeri ni, yg dia tanya ialah jika aku mengundi di daerah lain.

Kesimpulan yg boleh dibuat: PADU ni di eksploitasi utk kepentingan politik PKR ------ (1)

Makanya, timbul persoalan besar:
Adakah bantuan bersasar akan ditapis mengikut kepentingan politik PKR? ------ (2)

Untuk hypothesis perkara (2), aku anggap ya. ini kerana:
- Org lengkap register padu pon PKR dah tak menyempat main langgar privacy utk kepentingan dia (panggilan dari 03 5037 8023)
- Rafizi dok sebok cakap PADU kene on-time supaya "ALGO" boleh buat kerja.

Aku selama ni dok pelik kau nak pakai algo buat apa?

Bantuan adalah mengikut kelayakan. Kau buleh letak berbagai filter lain, spt bilangan anak dsbnya tapi kau pakai algo utk jalankan PADU sebenarnya utk apa? ini yg menimbulkan wasangka algorithm ini akan digunakan utk mendiskriminasi penerima bantuan berasaskan sokongan politik.

kitaserupaaa replied at 27-3-2024 08:29 PM
If nak rakyat register PADU, pada aku mekanisme agihan subsidi tu kene la jelas. Cerita whole proces ...

sambungan kepada postulasi PADU ini utk kepentingan politik PKR:

Bila PADU tu pakai algo, di mana transparency and accountability?

Di mana cek + belen bila PADU itu driven by algo?

Menteri ekonomi sanggup nak benarkan global player mcm Symantec buat full audit coding for determining parameter of algo, input for machine learning, coding for irrelevant / unauthorised dropcopies or backdoor to algo?

boleh?

Aku setuju dengan pendapat bahawa menteri perlu explain macam mana dia nak buat subsidi bersasar tu dengan cara lebih detail.

Adakah data PADU akan digunakan ewallet khas kerajaan (ala-ala Touch & Go) untuk bagi fixed cash setiap bulan kpd rakyat? Atau rakyat guna app tu untuk submit resit perbelanjaan, kemudian depa rebate ikut klasifikasi data PADU? Atau ada variasi lain.

Walau pun tak confirm, at least bagi tahu la apa cadangan2 yg depa sedang pertimbangkan dengan secara lebih detail. Ini macam kabur aja..cerita tak habih, macam nak scam.

Kau dgn boss kau dua dua babbbbb ... Haaaa sikit lagi aku nak mencarut di hari nuzul quran ni. Semoga ada neraka khas untuk pemimpin bodoh bengap tak berguna sesen pun ni

nw111 replied at 28-3-2024 08:28 AM
Serious ke harta pusaka pun nk tau...
Dh mcm duduk bawah komunis gayanya..
ASB/th semua kena isi j ...

Kau menang loteri pun dia nak tau.. apahalll? Yang kuban kuban je info dia nak. Setiap details harta benda hutang piutang kau dia nak. Memang taklah aku nak register. Biar aku rempit bawa kapcai kalau dah mahal sangat minyak nanti..

kitaserupaaa replied at 27-3-2024 08:29 PM
If nak rakyat register PADU, pada aku mekanisme agihan subsidi tu kene la jelas. Cerita whole proces ...

stuju sgt2 dgn statement ni. penerangan tak jelas motif utama padu ni. i rasa mcm ugutan berkias pulak statement dia ni. i trasa mcm nk maklumat utk buat rakyat lg rasa gelisah like imposing tax baru ka apa. satu lg apa security yg ada terhadap maklumat diberi tu pun menakutkan. at least bg la penerangan yg jelas. apa perancangan yg nak dibuat.

Orix replied at 27-3-2024 04:22 PM
kalo dgan tnjuk IC boleh dpt subsidi baik dia dh buat utk malaysia n non-malaysian awal2.... cuba  ...

tak boleh guna dgn tunjuk ic.. skrg warga asing pun ramai ada ic biru.. drg minta komitmen, perbelanjaan, tanggungang etc tu, blh di crosscheck dgn department berkaitan.

kasibiman replied at 28-3-2024 08:55 AM
Panggilan tu akan masuk bila dah lepas KYC.

Maknanya, "kemaskini" dlm padu lengkap, nombor 03 503 ...

Apahal nk tanya mengundi kat mana tu...kan semua rekod ada dgn spr ..
Ke nak pilih2 yg undi ph ke dpt subsidi?

JunkMail replied at 28-3-2024 10:05 AM
Kau menang loteri pun dia nak tau.. apahalll? Yang kuban kuban je info dia nak. Setiap details har ...

Keji sangat kan..itu i cakap ..dh mcm duduk bwh komunis..takde privacy dah kalau masuk padu ni...

nw111 replied at 28-3-2024 08:31 AM
Waaaa...ini betul2 komunis...sampai segala benda kita beli dia kutip info...hampeh betul

Mak iols taknak daftar.. iols is risau..

misc replied at 28-3-2024 12:18 AM
Pakai ajelah data yg kita submit kat LHDN tu. Semua dah declare kan. Yg sgt tak clear bila pengkelas ...

Tak semua org dah layak bayar cukai

nw111 replied at 28-3-2024 10:48 AM
Apahal nk tanya mengundi kat mana tu...kan semua rekod ada dgn spr ..
Ke nak pilih2 yg undi ph ke  ...

apa kene mengena pola mengundi dengan bantuan kepada rakyat?

ini persoalannya

kucingitam replied at 28-3-2024 10:24 AM
tak boleh guna dgn tunjuk ic.. skrg warga asing pun ramai ada ic biru.. drg minta komitmen, perbel ...

Apooooo

kasibiman replied at 28-3-2024 11:28 AM
apa kene mengena pola mengundi dengan bantuan kepada rakyat?

ini persoalannya

Boleh ignore je dh padu ni...next pru ph bungkus padu pun berkubur.. silap2 x sempat pru dh berkubur...