CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ultra78

[Tempatan] Rupanya ramai tidak mampu beli baju raya tahun ini

itu lah penting kerajaan perlu umum bonus raya 2k lagi

lightheaded67 replied at 25-3-2024 06:03 PM
ini baju punya pasal, panjang juga kita bincang la deyy. tp tu lah nya, tak dapek nk nolong

manusia jadi sakit hatinya sebab dok engage media sosial...cuba tutup FB, IG, Tiktok, etc...dunia akan jadi lebih aman

Tinot7 replied at 25-3-2024 11:38 PM
Tatau mana satu mercun katak.. tapi mercun kupu2 mmg iols takkan beli lagi la..

Satu lg mercun bola. Aku mmg caruts je sapa yg main tu

Suchi replied at 25-3-2024 03:16 PM
Kan.. sbb tu tanak membazir beli baju mahal penyudahnya tak g memana.
Iols lak sejak mak iols meni ...

Skrg u takde balik kg mak lagi dah ke? I parents dedua pun dah xde, tahun ni desak akak i balik kg gak sebab makin lama muka2 familiar kt kg dah makin kurang..one day soon dah takde sapa that time raya jela rumah sendiri. Sedih betul

I tgk byk ja murah2, paling2 beli utk anak2 sorang sepasang. Mak bapak recycle aja.

Last week i pakai baju kebarung batik sutera mak i more yg almost 20 yrs, rasa meletop sgt. Masih cantik and corak klasik. Org siap ingat baju baru.

gigahertz replied at 25-3-2024 02:12 AM
i lagi risau lepas raya ni.
sementara nak sampai ke hujung tahun
apa bende la menanti kita

Nape chuols? Ada pape ramalan tak best ke?

Follow Us
bagi wa kalo nak berjimat, beli la utk budak2 je,  bg la diorang berseronok di hari raya,

orang dewasa kalo ada bajet beli la,

tp mmg wa sgt jarang beli baju raya, sebab sekali beli boleh tahan 4-5 tahun baju melayu wa,  wa dah 40 an, jd kalo 20 tahun lepas, wa dah ada 4-5 pasang baju melayu,  - yg lusuh, ada lg 3 yg elok,

ya mmg wa akui, bila tgk medsos ramai akan tayang baju melayu sedondon bagai,

wa pernah posting baju 2015 dan baju 2021 baju yg sama wakakak, pedulik apa aku , mmg baju tu muat lagi utk aku, dan aku jaga baju tu dgn baik...

lain la budak2 diorang setiap tahun membesar, harus la beli baju baru....

ifanonline replied at 26-3-2024 08:54 AM
manusia jadi sakit hatinya sebab dok engage media sosial...cuba tutup FB, IG, Tiktok, etc...dunia  ...

takpolah kite amik hok positip gitoh, medsos ade gak pekdah nye, cuma kena urus penggunaan nya ajer

Aku beli preloved je weh bawah RM30
Kalau dapat bawah RM20 tu sambar jgk asalkan tk koyak boleh buat pakai raya

I biasa beli selai ja baju. n make sure baju tu blh pki g keje. Anak2 i pun req camtu. Baju yg blh pki g kelas. X kuasa nk beli baju yg ala2 baju nikah rege mahal nak mamposss.. Tudung kasut mmg pki apa yg ada je.

tiap2 thn aku beli baju kurung sepasang bwh RM50...thn lps dpt 3 pasang RM100..
baju lawa2 gak...kena pandai cari...lgpun baju kurung aku pakai sthn skali jer...mmg tak la nk beli mahal2...

aku posa ni pun bersederhana je. kadang aku pikir sekurangnya dapat makan lagi kat palestin tu lagi kesian diaorg x eran pn psl raya

duku replied at 26-3-2024 08:17 AM
ai beli untuk anak dara 4 org (umur 3 sampai 10 thn) .. total RM 76++ je
beli masa payday sales... ...

Kan..sya pun sama beli utk ank sorg dua pasang baju kain como crepe plain tuu laa..beli kebaya & kurung modern. add on lace jaa kat baju auto nampak mcm baju mahai. Aii beli lace dari China mmg murah lace dia..ank 2org lelaki baju melayu pun RM20 lebih jaa..kat zone ria.kain elok..jahitan kemas. Last 2y jakel buat clearance sale baju melayu upin ipin RM36 termasuk sampin dah borong 4pasang..jimat 2tahun xpayah pening kepala beli baju Melayu. Ank aii pakai baju Melayu hari raya tuu pun setengah hari jaa..lepas tu pakai masa jamuan raya ja. P surau baju Melayu saja bukan set skali seluaq.

kerunai replied at 26-3-2024 08:37 AM
harap gaji masuk awal la utk raya ..ramai yg terdesak dalam silent skang ni..mohon kerajaan pertimba ...

Ye ke cukup2 untuk anak skolah?
Jalan sana sini sesak gila masa dapat rm2k tu kan pergi joli sana sini

Buat2 lupa pulak.

aku beli je sorg sepasang.. wajib baju baru di hari raya... tk perlu mahal2 janji baru lah.. feel raya setahun sekali best ya

intan_smsb replied at 26-3-2024 10:45 AM
aku posa ni pun bersederhana je. kadang aku pikir sekurangnya dapat makan lagi kat palestin tu lagi  ...

Kat tiktok naik isu perempuan mengandung kena abused (read : raped in front of family members) kat hospital. Kalau tutup mata, husband dia kena tembak.

UN pun dah sahkan, ni betul2 terjadi. Takde pulak kat forem ni. Saya tak save pulak video tiktok tu.

Kalau ikutkan dah makin tua ni iols makin malas nak sambut raya, makin lama makin rasa hambar, dah tak semeriah dulu. Tapi laki iols yg beriya nak buat itu ini, nak cipta memori utk anak2 katanya. Sbb dia kata raya ni memang best utk budak2 je, so kita kena cipta kenangan yg best utk diorang. Ok lah.. iols ikutkan saja.

Ada sekali tu aku tgk brand apa ntah. Dari segi design and kain,  eh agak murah dalam   RM 129 - RM 139 macam tu la, sekali choi, sejenis jual baju and kain asing. So if nak beli baju and kain dah RM 250 ++, memang tak la. Nasib sedar masa aku nak tgk ukuran kain, if tetiba dah beli. Naya je. Dapat baju je.

Nurul8001 replied at 26-3-2024 12:11 PM
Kat tiktok naik isu perempuan mengandung kena abused (read : raped in front of family members) kat ...

ade juga nmpk ni
yg sy nmpk tu die letak pic je
1 lg tu yg buka posa makan rumput tu
tu betul ke?
luluh hati aku la

insyaAllah sokongan rakyat kpd PMX akan bertambah berlipat2 kali ganda jika 2k bonus dberikan utk raya setahun sekali ni

rakyat sayang PMX !!