CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4949|Reply: 38

AKU NAK TANYA LELAKI!!

Salam..almaklumlah orang baru..

Aku just nak tanya lelaki ...bagilah pendapat seikhlas mungkin

Apa yang aku nk tanya ni bukan utk  aku..tapi utk kawan ak...lelaki..sudah ada keluarga 2 anak ..cukup semua dan bahagia..*mata kasar aku ler...tp kenapa mesti kawin lagi...

Aku betul2 tak paham..tolong pahamkan aku..wahai lelaki-lelaki ..sebab kesian ker..atau hanya nafsu semata-mata

Jadi wahai para lelaki...berilah pendapat anda

laki2 sila jwb..
iolss fomfuan..

laki2 sila jwb..
iolss fomfuan..
chintachanduri Post at 12-3-2011 16:26

hehe..klu de WANITA yg nk tlg pahamkan ....dialu-alikan gak  

adakah kwn tt 2 mampu? Kalo xmampu,mmg xde idea la nk jwb apa. Tp kalo mampu, mmg dia berhak utk kawen lg walaupn xde alasan. Sebb dlm islam, poligami itu halal. Dan kita sebagai umat islam,perlu akur dgn hukum islam yg dah ditetapkn. Berhati2 dgn iktikad anda semua termasuk saya. Semoga kita semua tergolong dlm golongn yg sentiasa taat diatas segala perintah dan ketetapanNYA.

Aku pernah join 1 tazkirah ni kat ipta. Time 2,ustaz tgh kupas isu poligami. Pndgr yg hadir,lebh ramai perempuan dr lelaki. Sblm abes cermh,ustaz ada tanya kpd pndgr, "kat sini ada x sesiapa yg menolak poligami?" semua diam n xde sorg pn angkt tgn.

Reply 1# SuriaMatahari

kawen lagi tu, kena tanya empunya badan, perlu atau tidak?
perlu tu plak kena check kemampuan diri jugak. self management, financial dan lelain lagik.

kalau smua cukup, halangan yg mungkin timbul mungkin dari pihak isteri. atau pihak lain yg cemburu.

**pendapat peribadi aku ni mungkin tak fair sbb 4 org dari sedara dekat aku yg kawen lebih dari satu. aku cuma ambik contoh dari diorg je, sebab diorg mampu n mereka kompromi antara laki bini tanpa sbarang masalah besar; masalah kecik tu mana2 rumahtangga pun ade, tol tak?

ni memang tak tahu ke atau saja2 buat tatau?

kalau nk jawapan yg 100% btol2 tepat...try la jadi lelaki sminggu dua

pasti anda akn dpt jawapannya

kalo bg jawapan bertulis cam dlm porum nih...

bila laki jwb camtuh...anda akn jawab camnih

smpai bila persoalan tu takkan selesai

esok g klinik/spital...ckp sy nak buat pembedahan utk jadi lelaki buat sementara waktu jer

lps dapat jawapan tuh...benda yg "tumbuh" nak ilang balik pun xpe

Follow Us
ni memang tak tahu ke atau saja2 buat tatau?

kalau nk jawapan yg 100% btol2 tepat...try la jadi l ...
TanSriJess Post at 12-3-2011 18:45

amboi..sinis nyer...aku mmg tau..tp aku tak paham jer..nk kata mampu sgt tu tak de lak......entah r..kang ulas panjang2 lain lak perception nyer...kami ni kaum WANITA tak menolak poligami..tapi kami dikurniakan 6th sense..tahu lelaki tu mampu ker tak...bukan batin jer...zahir pun kena mampu...klu zahir tak mapu tu yg tonggang langgang umah...anak2 menderita...lelaki rasa boleh berlaku adil ker...dari Wanita tu rela dan harapkan payung mas di akhirat nnt..lain pulak jadinya sbb dlm hati sentiasa ada perasaan yg tidak sepatutnya ada...

sbb nafsu lebih dan mampu memberikan nafkah zahir dan batin.

sbb nafsu lebih dan mampu memberikan nafkah zahir dan batin.
roblucci Post at 12-3-2011 21:58

nafsu..tu yg betulnya...yg kawin atas sbb lain2 tu mmg ada..tp jarang2..hehe

Reply 4# aLieNzDaToR

bagi aku, aku tetap menolak poligami...

Errr...

...
SuriaMatahari Post at 12/3/2011 15:13

Aku lagi tak paham sebenarnya... Hapa perlunya setiap kali soalang camni ditanya kena jelaskang dulu yang soalan ni adalah untok kawan dan bukangnya diri sendiri... Bak kata Dr. Adha Ku Key Shah... "Ada ku kesah...?"

Jizzz... Klong! Klong!

Aku lagi tak paham sebenarnya... Hapa perlunya setiap kali soalang camni ditanya kena jela ...
AceHand Post at 13-3-2011 00:49

tak nk kesah tak per....no heart feeling...benda terjadi depan mata......bkn utk diri sendiri..tq utk respons

it all about cinta.
u know ahadiat akashah penah kata cinta tu misteri.
sbb cinta ramai bayi yg terbuang..

kalo sbb cinta nak kawen lg satu tu kira ok la tu.
sekurang2nya cinta tu disalurkan pd jln yg betul.

aku lebih respect pada lelaki yg berkawin (1 atau lebih).

most of perkahwinan (bagi lelaki) adalah atas dasar cinta & tanggungjwab. kebanyakan pompuan menganggap perkahwinan ke-2 lelaki tersebut adalah sbb nafsu sahaja..

adalah tidak logik/x practical/x effcient bagi lelaki utk berkahwin lagi hanya utk memuaskan nafsu kerana banyak perkhidmatan2 memuaskan nafsu terdpt diseluruh dinegara pengikut kemampuan pelanggan. lelaki lebih arif mengawal nafsu tanpa bantuan 6th sense/hati/perasaan.

mengikut pemerhatian semasa, masalah poligami bukanlah berpunca drpd nafsu (seks) tetapi lebih tertumpu pada nafsu (perebutan/perkongsian material). time dpt lebih senyap je, time dpt kurang (walaupun sebelum nie dpt lebih) baru bising,.

kebiasaannya, org luar (bukan ahli) kaki racun.. kaypow lebih. sedangkan org luar tersebut x de kena ngena ngan permasaalahan tersebut, dgn alasan.. "sesajer je nak tau".

utk pengetahuan tambahan, jagalah perkawinan sebaik mungkin - especially jaga kata2. slalu minta maaf. kalau x de apa benda nak ckp. jgn ckp apa2. buat sesuatu dgn ikhlas. state clearly apa yg boleh buat, apa yg x leh buat.

x pernah aku jumpa lelaki yg pagi tackle awek, esok mlm nikah sorang lagi. things takes time to develop. berbeza dgn;  pagi member citer hasben dia nak kawin, tengahari dah bleh post; x paham kenapa lelaki nak kawin lagi..

perkahwinan memerlukan kesabaran/doa/usaha bg lelaki n juga pompuan (terutama pada awal perkahwinan). expectation terhadap pasangan perlulah mengikut keupayaan bersama ~ supaya kejayaan dpt dinikmati bersama.

lelaki pendiam/x banyak ckp/pendengar yg baik; lebih berpotensi berpoligami. awasi suami anda dgn mengawasi kata2 anda.

sekian,

aku no komen sbb tak kawin lagik

apa yg aku bole kata...itu rezeki masing2...buat keputusan dgn bijak dan jalan kan tanggungjawap masing2

aku jumpa org pegawai besar...bini satu je...anak 2

aku jumpa pekerja bukan pegawai...bini 2....anak 6

pokok pangkal diri masing2...and jgn kondem org lain.....

Reply  aLieNzDaToR

bagi aku, aku tetap menolak poligami...
fcl29 Post at 13-3-2011 00:40

Tidakkah mereka mengetahui bahawa sesiapa yang menentang (perintah-perintah) Allah dan RasulNya, maka sesungguhnya adalah baginya neraka Jahannam, serta ia kekal di dalamnya? Balasan yang demikian adalah kehinaan yang besar.

Aku Pun Tak Paham...Awat TT PAKAI mULTInICK....hIKhIKhIK.....

Ini Jawapan kalau aku seorang LELAKI.......

Kalau aku Ada banyak harta...Of coz aku pun nak kawin lebih dari satu...Eh Eh...ada aku kesah...lantak la dah aku mampo...Ko mampoo?
Bab hati perempuan pulak..Ikut suka dia la..Kalau dia nak kat aku dia bertahan la sayang aku..Kalau taknak..Fail ja la cerai...
Apapun pun jika aku mampu dari segala zahir mahupun BATIN....Aku boleh kawin sampai 4 hoccay...

P/s....Buruk baik suami itu kita yang PILIH....

Reply 16# aLieNzDaToR

terima kasih... aku tetap menolak

benda macam ni kita kena dengar dua belah pihak baru boleh komen...

ko sendiri pun cakap pada pandangan ko je..

ntah2 si isteri pun ada main kayu tiga ke..bermasalah tenaga batin ke...

susah nak buat penilaian jika berdasarkan andaian..

...
SuriaMatahari Post at 12-3-2011 15:13

sbb nak ikut sunnah....

12Next
Return to list New